Šta je novo?

"Kula Beograd" - Beograd na vodi [Hotel i stambeni objekat | 65 000 m²]

Пре неки дан су рекли да ће "скоро сваки" панел на том прелазу да буде посебног облика, надам се да неће много да успоре
 
"Tranziciona zona", kako je nazivaju. Od dvanaestog da dvadeset i treceg sprata. Bese u tom prilogu dato i objasnjenje oblika kule da je arhitekta bio inspirisan uscem Save u Dunav. Dosta "nategnuto" po meni, ali ajd... bar ima neko zvanicno tumacenje.
 
Вечерас.
 

Prilozi

  • 01_Кула БГ_АГ_2020.jpg
    01_Кула БГ_АГ_2020.jpg
    361,8 KB · Pregleda: 3.560
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=800655#p800655:1dd9dbfn je napisao(la):
Gazi Bengazi » Mon Dec 07, 2020 5:17 pm[/url]":1dd9dbfn]"Tranziciona zona", kako je nazivaju. Od dvanaestog da dvadeset i treceg sprata. Bese u tom prilogu dato i objasnjenje oblika kule da je arhitekta bio inspirisan uscem Save u Dunav. Dosta "nategnuto" po meni, ali ajd... bar ima neko zvanicno tumacenje.
Setimo se ko je i kako dosao do konacnog resenja za kulu davne 2014 godine... Bas je neko imao na umu Savu i Dunav kad je projektovao ovu i jos 10 tipskin verovatno “recikliranih” zgrada.
 

Prilozi

  • A3C6CC7F-313F-4643-A9B5-0454C312835C.jpeg
    A3C6CC7F-313F-4643-A9B5-0454C312835C.jpeg
    56,5 KB · Pregleda: 3.245
Nazalost ovo gore i ono sto smo dobili nema veze s vezom.Velika steta sto je smanjena za 52 metra. Nadam se da cemo kao grad imati nekad ovakvu zgradu bar negde na Nbg-u
 
meni je isto strasno krivo sto su se odlucili na nizu varijantu :(

Voleo bi da mi je sprat umesto 35tog 45ti minimum. Steta.

Nadam se da barem neko se odluci na neku zgradu od 200 metara visine. Za sada Kula je lokacijski i kvalitetom definitivno najbolje nesto u Srbiji.
 
Pa dobro i ovako sa 42 sprata i 168 m visine bice lepa i najvislja u regionu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=800893#p800893:3mswyq9s je napisao(la):
Vojami » 08 Dec 2020 09:42 am[/url]":3mswyq9s]Pa dobro i ovako sa 42 sprata i 168 m visine bice lepa i najvislja u regionu.

Прво, не каже се највишља, него највиша.

Друго, неће бити највиша у региону, јер већ на 400 км одавде, у Софији, ниче (додуше јако споро) зграда од 202 метра, а основна конструкција је тренутно на око 160-170 м, тако да је практично већ виша од Куле.

И треће, нема 42 спрата - већ 40. Довољно је једноставно избројати.



 
Ja ne znam ko god da je rekao da se kula smanji je stvarno glup jer ne razmislja za budućnost,možda se sad Nece uklopiti u grad zgrada od 200 i nesto metara ali kasnije hoce jer se u bg samo grade visoke zgrade,i jos neće dozvoliti da se gradi visa zgrada od 168 metara,a ako hoces to da zabranis,ja bi napravio zgradu od 250 metara a ne zgradu od 168 metara sto je jako malo,
 
U kom gradu ima najvisa zgrada od 168 pa onda sve ostale 10 metara nize,ne ide to tako kao sto sam već rekao,trebala je da se sagradi zgrada od 250 metara,pa onda da nedas da se sagradi visa zgrada od 220
 
Izvinjavam se nešto sam propustio - a zašto bi na nekoj lokaciji gde je dozvoljena visokogradnja bilo kom investitoru koji vidi potencijal tj. isplativost da izgradi 250m to bilo zabranjeno i ograničeno na 168m? Pa to nigde u svetu niko nije uvodio da bi veštački zadržaoneku zgradu kao najvišu - komercijalnu visinu zgrada određuje lokacija i cena zemljišta, ako zemljište postane tako skupo - nema razloga da se ne ide u visinu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=801012#p801012:621yjwgc je napisao(la):
miki_ns » Uto Dec 08, 2020 4:37 pm[/url]":621yjwgc]Izvinjavam se nešto sam propustio - a zašto bi na nekoj lokaciji gde je dozvoljena visokogradnja bilo kom investitoru koji vidi potencijal tj. isplativost da izgradi 250m to bilo zabranjeno i ograničeno na 168m? Pa to nigde u svetu niko nije uvodio da bi veštački zadržaoneku zgradu kao najvišu - komercijalnu visinu zgrada određuje lokacija i cena zemljišta, ako zemljište postane tako skupo - nema razloga da se ne ide u visinu.

Све си у праву. Заправо су требали да преместе Бурџ Калифу из Дубајиа у Београд. Затим да на њу ставе Авалски торањ, па тек онда ову БГХ2О кулу на врх свега тога. Наравно, не треба се зауставити на томе, него потпуно улепшати савски АМФИТЕАТАР изградњом још најмање 15 зграда са по 500 метара у висину. Ма уствари зашто 500? Град ће "напредовати" као што си рекао, све зграде ће ићи у висину, па ће у будућности и тих 500 метара бити испод просека. Можда најбоље да их одмах изградимо на 666 метара? Онако, симболично.
 
Miki_Ns jeste u pravu delimično. Visinu zgrade određuje lokacija, u smislu da postoje ograničenja postavljena planskim dokumentima koja kažu koliko visoko nešto može biti na datoj parceli. Da li će objekat biti izgrađen do maksimalne visine ili ne zavisi od investitora i samog projekta. Investitoru se može zabraniti da gradi 250m zgradu ako je na toj parceli predviđena maksimalna visina od 168m (znam da u ovom slučaju to nije situacija, pričam generalno).
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=801042#p801042:2wfc5mwu je napisao(la):
Myah » Uto Dec 08, 2020 6:25 pm[/url]":2wfc5mwu]Miki_Ns jeste u pravu delimično. Visinu zgrade određuje lokacija, u smislu da postoje ograničenja postavljena planskim dokumentima koja kažu koliko visoko nešto može biti na datoj parceli. Da li će objekat biti izgrađen do maksimalne visine ili ne zavisi od investitora i samog projekta. Investitoru se može zabraniti da gradi 250m zgradu ako je na toj parceli predviđena maksimalna visina od 168m (znam da u ovom slučaju to nije situacija, pričam generalno).

У реду. Да ли онда знаш шта урбанистички план предвиђа за ту локацију?
 
Pa nije isto graditi zgradu od 150m i 250 iz perspektive troškova po kvm...zatonse verovatno i odustalo od ovog inicijalnog rešenja, bolje fasade i fluidnije forme


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Jbt ova tema i ona oko SA i galerije, sve objasnjava. Ljudima je bitno da se hvale da, da imamo u regionu najbolje, najvisa zgrada, najduzi tunel, najteza deonica ap, ma sve naj, vrh vrhova, prvi u evropi go rastu,.... posle se zgrazavam kada to isto gledam na tv od politicara. Zapravo samo se dodatno potvrdjuje da je vlast onakva kakvu narod zasluzuje, ko slika u ogledalu.

Znaci nije bitan kontekst gde se nesto gradi, ma ko sisa to, vidi tamo bugari grade visu zgradu, a nasi smanjivali debili, nismo nejveci u regionu. JBT
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=801131#p801131:16rirmvi je napisao(la):
milanche » Tue Dec 08, 2020 11:18 pm[/url]":16rirmvi]Jbt ova tema i ona oko SA i galerije, sve objasnjava. Ljudima je bitno da se hvale da, da imamo u regionu najbolje, najvisa zgrada, najduzi tunel, najteza deonica ap, ma sve naj, vrh vrhova, prvi u evropi go rastu,.... posle se zgrazavam kada to isto gledam na tv od politicara. Zapravo samo se dodatno potvrdjuje da je vlast onakva kakvu narod zasluzuje, ko slika u ogledalu.

Znaci nije bitan kontekst gde se nesto gradi, ma ko s*** to, vidi tamo bugari grade visu zgradu, a nasi smanjivali debili, nismo nejveci u regionu. JBT
Тако је у сваком народу, немојте да се заваравате. Свако би да осети неку дозу кохезије и припадности групи, и дозу колективног самопоноса, сви воле да имају нешто дуже, више, шире, прво или најбоље. Београдски навијачи су имали обичај да се подсмевају комшијама певајући "ми имамо МекДоналдс а где је вама". То је кључ разумевања зашто ће "плебс" увек више да се одушевљава када се нешто са пуно грешака и врљаво уради него када се интелектуално супериорно, морално одговорно, научно рационално и пројектно перфектно не уради ништа. Једноставно ће у односу као према нечем сопственом, самозаваравајући се, прећи преко мана и истакнути врлине не би ли додао то нешто у корпус свог идентитета који га разликује од других народа.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=801034#p801034:bnrxqvon je napisao(la):
rangeros » 08 Dec 2020 06:06 pm[/url]":bnrxqvon]

Све си у праву. Заправо су требали да преместе Бурџ Калифу из Дубајиа у Београд. Затим да на њу ставе Авалски торањ, па тек онда ову БГХ2О кулу на врх свега тога. Наравно, не треба се зауставити на томе, него потпуно улепшати савски АМФИТЕАТАР изградњом још најмање 15 зграда са по 500 метара у висину. Ма уствари зашто 500? Град ће "напредовати" као што си рекао, све зграде ће ићи у висину, па ће у будућности и тих 500 метара бити испод просека. Можда најбоље да их одмах изградимо на 666 метара? Онако, симболично.

Ovde se nešto pobrkalo, ja nisam rekao da treba u Savski amfiteatar natandrčiti još više zgrade, samo sam konstatovao da je suludo i da ne verujem da bi se u celom gradu visina ograničila veštački samo da bi određena zgrada ostala najviša.
Naravno da urbanistički planovi predviđaju gde može koja maksimalna visina, ali ako potražnja za novim kvadratima bude jako velika, zašto bi u nekom NBG bloku klaster još viših zgrada bio problem - tamo gde za to ima mesta, ima smisla i ne narušava neku urbanu celinu već donosi novu arhitekturu (naravno računajući da bi nekog pokušaja arhitekture i bilo, a ne samo još koja pravougaona prizma više).
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=800899#p800899:24ch7p2x je napisao(la):
Sarajevska » Uto Dec 08, 2020 10:11 am[/url]":24ch7p2x]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=800893#p800893:24ch7p2x je napisao(la):
Vojami » 08 Dec 2020 09:42 am[/url]":24ch7p2x]Pa dobro i ovako sa 42 sprata i 168 m visine bice lepa i najvislja u regionu.

Прво, не каже се највишља, него највиша.

Друго, неће бити највиша у региону, јер већ на 400 км одавде, у Софији, ниче (додуше јако споро) зграда од 202 метра, а основна конструкција је тренутно на око 160-170 м, тако да је практично већ виша од Куле.

И треће, нема 42 спрата - већ 40. Довољно је једноставно избројати.

Sarajevska
Prikazana je šema iz 2016. god, sada je definitivno 42 sprata i 168 met, podatak sa zvaničnog sajta BWhttps://www.belgradewaterfront.com/sr ... -belgrade/ tako da će biti najviša u Srbiji i u ex Yu (pored Avazove zgrade u Sarajevu 40 spratova, 142 m do krova bez antene ili 172 m ako se računa antena na istoj West 65 u Beogradu 40 spratova i 155 m) znam za tu zgaradu u Sofiji ali ne znam kako napreduju radovi na istoj
 
Inače konačnu spratnost i visinu odredili su sami projektanti rekavši da će se na taj načina najbolje uklopiti u okolinu i ambient Beograda i šire (citiram)
 
Da su napravili zgradu od 250 metara ostale zgrade bi bile kao liliputanci pored.
Koja je svrha imati takav disbalans?
 
Dobro svima je to jasno ipak je steta sto se odustalo od toga. Mogli su mozda i ostale zgrade da podignu za koji sprat ako je balans bio neophodan. Mislim da ce ta zgrada da predstavlja impresivnost Beograda u buducnosti. Svakako ce ove stare zgrade po Sarajevskoj da se ruse u buducnosti i tu ce da redjaju highrises kao sto je skyline. Samo je pitanje vremena da to krene da se desava.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=801154#p801154:3290nkmv je napisao(la):
miki_ns » Uto Dec 08, 2020 11:01 pm[/url]":3290nkmv]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=801034#p801034:3290nkmv je napisao(la):
rangeros » 08 Dec 2020 06:06 pm[/url]":3290nkmv]

Све си у праву. Заправо су требали да преместе Бурџ Калифу из Дубајиа у Београд. Затим да на њу ставе Авалски торањ, па тек онда ову БГХ2О кулу на врх свега тога. Наравно, не треба се зауставити на томе, него потпуно улепшати савски АМФИТЕАТАР изградњом још најмање 15 зграда са по 500 метара у висину. Ма уствари зашто 500? Град ће "напредовати" као што си рекао, све зграде ће ићи у висину, па ће у будућности и тих 500 метара бити испод просека. Можда најбоље да их одмах изградимо на 666 метара? Онако, симболично.

Ovde se nešto pobrkalo, ja nisam rekao da treba u Savski amfiteatar natandrčiti još više zgrade, samo sam konstatovao da je suludo i da ne verujem da bi se u celom gradu visina ograničila veštački samo da bi određena zgrada ostala najviša.
Naravno da urbanistički planovi predviđaju gde može koja maksimalna visina, ali ako potražnja za novim kvadratima bude jako velika, zašto bi u nekom NBG bloku klaster još viših zgrada bio problem - tamo gde za to ima mesta, ima smisla i ne narušava neku urbanu celinu već donosi novu arhitekturu (naravno računajući da bi nekog pokušaja arhitekture i bilo, a ne samo još koja pravougaona prizma više).

Да је цео овај пројекат смештен на Новом Београду проблема готово да не би ни било. Нови Београд би вероватно успео да изнесе тај капацитет саобраћаја због огромног броја трака, естетика се не би много доводила у питање јер је НБГД доста толерантан што се тога тиче, простор је доста широк и отворен тако да чак ни једна Бурџ Калифа не би нарушила концепт итд итд... Али знаш како, боди билдер не пумпа своје мишиће да би их показивао тамо где га нико неће приметити.
 
Vremenom ce se Beograd pretvoriti bas u to. prekoputa BNV ce biti isto neki takav projekat. Pored Cometrade-a takodje. Makis i slicno. To su prve logicne lokacije gde ce da se gradi kao nenormalno. Vise nije takva situacija da ides na brda da se branis vec ides na turiste da ih setas pored reke. Sarajevska ce se verovatno pretvoriti u nebodere jer to je logican sled dogadjaja.

Kula je odlicna. 6 liftova, odrzavanje radi naprestizniji hotel na svetu, bazen, restoran na vrhu, recepcija kakvu Srbija nije videla, blizina ogromnog i prelepog TC-a, pogled na reku, odlican pristup gradu (nekako je sve blizu odatle), metro glavna stanica je blizu, prokop za brzu prugu takodje nije predaleko, staza za bicikle, porez na imovinu veoma atraktivan, porez na prihod isto veoma nizak, cena struje najniza u Evropi, najefikasniji sistemi za porucivanje koje sam ja video glovo, donesi, wolt, kriminal izuzetno nizak, beskucnika izuzetno izuzetno mali procenat, skole besplatne (a i ovo sto se placa tipa privatne zaista treba nazvati besplatno), vrtici gotovo besplatni, ...internacionalni aerodrom sa direktnom vezom sa New Yorkom. Bukvalno WOW.

Iskreno sta bi covek jos mogao da trazi osim da se izvali i uziva u pogledu.
 
Vrh