Šta je novo?

"Kula Beograd" - Beograd na vodi [Hotel i stambeni objekat | 65 000 m²]

Moze biti i kondo hotel kao ridzent u tivtu gdje vlasnici stanova mogu da ih koriste u sezoni 15 dana a ostalo vrijeme se rentiraju itd
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=412644#p412644:1eo7px06 je napisao(la):
Homer Jay » 25 Oct 2016 11:43 am[/url]":1eo7px06]
Verovatno će više detalja biti poznato kada krene prodaja,

Upravo to je bio smisao mog pitanja, da li onda govorimo o klasičnoj kupoprodaji nekretnine sa uknjiženjem kupca, ili bi pak tenanti potpisivali ugovor o zakupu stambene jedinice sa operaterom. U obe varijante su mogući raznorazni derivati, recimo prava na time sharing što kaže direktor itd.

Mene generalno zanima, kad pričamo o Kuli Beograd, da li pričamo o stanogradnji za tržište, ili o izdavanju kule operateru, ili o izdavanju pojedinim stanarima. A možda i komboinacija svega toga, a možda je i odgovor iz BNV d.o.o. "videćemo". Ionako je cela kula u statusu "videćemo".
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=412646#p412646:iw7i3ht4 je napisao(la):
direktor » 25 Oct 2016 11:45 am[/url]":iw7i3ht4]Moze biti i kondo hotel kao ridzent u tivtu gdje vlasnici stanova mogu da ih koriste u sezoni 15 dana a ostalo vrijeme se rentiraju itd
Sjajna ideja, prodati Donaldu J Trumpu kad pukne na izborima. Trump Hotel u Vegasu posluje na slican nacin

f3dd36e194583ecda59a2f5404652e81.jpg
 
O kakvim sad gejted komjuniti pricate? Toga nigde nema po svetu, osim mozda u Juznoj Africi. Ovde je rec o veoma luksuznim kategorijama hotela koje imaju svoj nedodirljivo-eskluzivan imidz, ali sa suptilnom dozom privatnosti i otvorenoscu u isto vreme kao i veoma pristupacnim lokacijama.
Evo npr. u Torontu Shagri-La hotel ima condo apartmane. U zadnjih par godina je veci trend kupiti stan u ovakvom hotelu kao investment, posebno ako u njemu zelite da provedete samo povremeno (pied a-terre). Ostatak vremena ga izdrajete kao da je hotelska soba i to hotel za vas uredjuje i odrzava. Koliko vidim u Shagri-La se ulazi kroz isti hodnik, samo rezidenci imaju svoj lift. “Condo residents can access all the Shangri-La hotel amenities, including the fitness centre, indoor pool and spa, as well as housekeeping, maintenance, room service, valet, concierge and car service.”

https://www.thestar.com/life/homes/2013 ... ident.html
http://forum.skyscraperpage.com/showthread.php?t=148718

“Hotel-condos, or Condotels as Wikipedia explains, are sold with the promise (or in some cases – an actual contract) of renting out the unit when the owner isn’t present.  Theoretically, the return on investment could be fantastic, since the nightly rate for a hotel room is far greater than, comparatively, 1/30th of a month’s rent for a condo.”

Malo vise o ovakvoj investiciji iz jednog drugacijeg ugla:
http://torontorealtyblog.com/archives/8533
http://www.rew.ca/news/condo-hotels-and ... -1.2332628

Inace ja jos uvek ne mogu da verujem da Beograd dobija tako elitni hotel kao sto je St-Regis. To je i za NYC pojmove hotel za visu klasu, a za Beograd vise nego ponuda za dobru reputaciju. W Hotel je manje vise srednja klasa sa modernijim prizuvkom tako da mi to i nije neko iznenadjenje, naspram ovog Regisa (u klasi sa Ritzom i Four Seasons).
 
Na ovom linku što je postavio @Homer Jay, lepo se vidi idejni projekat cele kule i okoline. Tako da @stanislaw i @Zuma ne morate da brinete biće ovde sasvim dovoljno mesta za slučajne prolaznike.

SkidmoreOwingsMerrill_KulaBelgrade01_zpsrqunxmlf.jpg


SOM_KulaBelgrade02_zpsjrwkmunc.jpg
 
Ja na ovom renderu vidim samo jedan lažirani otvoreni pogled na hram, iz pravca kule Beograd uz ulicu Vojvode Milenka, koji u stvarnosti ne može da postoji.
 
Plato kod zgrade Kula i okolina ka obali neprimećuješ?
 
Primećujem da render lažira vizure, prema tome ne uzimam ga za ozbiljno.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=412895#p412895:v7lbrvbz je napisao(la):
Mair » 26 Oct 2016 02:52 pm[/url]":v7lbrvbz]Na ovom linku što je postavio @Homer Jay, lepo se vidi idejni projekat cele kule i okoline. Tako da @stanislaw i @Zuma ne morate da brinete biće ovde sasvim dovoljno mesta za slučajne prolaznike.

SkidmoreOwingsMerrill_KulaBelgrade01_zpsrqunxmlf.jpg

....

Ovo mora da je idejni projekat i kule ali i idejni projekat i okoline.. odprilike treba da uklone sva brda počev od Savske ulice pa do Malog Mokrog Luga... Ili crtač nikada nije bio u Beogradu...
 
Само да сија и да је шарено. Као шарена лажа за широке народне масе.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=412352#p412352:39otbtj3 je napisao(la):
Igor » Pon Okt 24, 2016 1:34 am[/url]":39otbtj3]Ne ocekujes valjda da se kroz hotel setka svaki prolaznik?

Verovatno ce biti neki javni ugostiteljski sadrzaji u prizemlju i na vrhu kule ostalo ce biti stambeni i hotelski prostor.

Igore znas na sta sam mislio. Naravno da nisam mislio da se slobodno setkamo po holu ove zgrade ali ispred nje na platou naravno da da jer to treba da bude javni prostor. I naravno da nece biti rampe ali kao sto se i na ovom renderu vidi jedan vid "psiholoskih" (nazovimo ih tako) barijera ce da postoji...zardinjere rastinje etc koji ce da sprecava ljude koji nisu gosti/vlasnici hotela i apartmana da ga koriste. Ovo je samo moje predvidjanje, ako se ne daj Boze ovaj projekat i realizuje videces da sam bio u pravu. Realno ko njima moze da zabrani da taj prostor ograde?
 
Istini za volju, u regulacionom planu jasno piše da nema ograđivanja parcele. Ovde i nije glavno pitanje da li nam se sprema gated community južnoafričkog tipa (verujem da ne, potpuno su drugačije okolnosti) već koliko će ceo poduhvat sa zgradurinama da urbanistički osakati Beograd.
Živeo sam u azijskim gradovima tipa Tajpeja, gde svaka malo ozbiljnija novogradnja izgleda tako da bi svojim gabaritima mogla da zauzme počasno mesto na maketi BNV-a (u najmanju ruku) i tamo nije problem da bilo ko uzurpira javni prostor pretvarajući ga u gated community, već jednostavno to da divlji investitorski urbanizam guši ono javnih prostora, koji su ograničen resurs.
I u Tajpeju sam još odlično prošao, bio u sam u hotelu kraj samog centralnog parka, inače bih poludeo.
 
Neka im "Ovoliki" slobodni prostor oko kule neka ga nose gde hoće a savski amfiteatar neka nam vrate.
 
Imam insajdersku informaciju da probni sipovi za kulu nisu prosli testove, tako da se sada radi novi projekat, odnosno morace prvo da rade nove probne sipove, pa da ih opet danima testiraju. Ko zna kada ce kula doci do kote nula. Ja ne verujem po ovoj prici u narednih godinu dana. Sada ce da forsiraju radove na trznom centru, kako bi zamaskirali neuspeh sa kulom.
 
Informacija je sasvim u skladu sa onim što se golim okom može videti na terenu.
"Najlepše" je što ovakve vesti dolaze pred samu zimsku sezonu, a zatim sledi proleće i visoke vode u savskom amfiteatru...

Što se tiče tržnog centra, mogu oni da ga grade na divlje koliko hoće, samo se pitam kad li će doći na red pristupne saobraćajnice?
 
A kako su uspeli da fundiraju BW residences? Ipak su to zgrade od 70 metara visine.
 
Pa ili se glumi ludilo, u smislu eto mi smo kao hteli da sagradimo kulu još neviđenu u Beogradu, ali nije nam se dalo, zemljište je na tako surovom tlu... Ili je projekat onakve kule na takvoj lokaciji praktično u koritu reke ipak bio preoptimističan...
Trećeg nema.

Ja mislim da najtačniji odgovor leži jednostavno u činjenici da BNV d.o.o. nije ni imao nameru da gradi Kulu Beograd, već je namera bila tek da se rade istražni radovi za fundiranje Kule Beograd, pa je i domaće zakonodavstvo menjano da se to omogući. Napravili su tačno ono što su i planirali (rupu za istražne radove).
 
Jesu, ali ova zgrada je duplo visa od njih. Znaci sipovi su masivniji, dublje idu u podlogu. Jednostavno probni sipovi su pokazali da ne mogu da izdrze taj pritisak koji bi objekat stvarao. Mozda nije identicna ni geologija terena, mozda je za bw residences bila povoljnija...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=413198#p413198:ef794rr5 je napisao(la):
stanislaw » 27 Oct 2016 09:12 pm[/url]":ef794rr5]Pa ili se glumi ludilo, u smislu eto mi smo kao hteli da sagradimo kulu još neviđenu u Beogradu, ali nije nam se dalo, zemljište je na tako surovom tlu... Ili je projekat onakve kule na takvoj lokaciji praktično u koritu reke ipak bio preoptimističan...
Trećeg nema.
....

Treće je da ljudska glupost nema granica.
Slično, ali sna nešto nižem nivou, je bilo kada je Batrić Jovanović vodio po partijskoj direktivi početak izgradnje Novog Beograda.
Samo što su tada hteli da grade stanove za običan narod pa zatp što su se ljudi opravdano plašili da ukažu na greške, zgrade ostajale bez sanitarija i drugih instalacija.
Kod BnV je partijska direktiva da "ima da bude reprezentativno tu gde je Vučić pokazao" .... i ko sme da kaže Vučiću: alo, konju glupi, to ne može tako, ako misliš da može, hajde uradi ti?
 
Zapravo je Vučić unapred skinuo sa sebe odgovornost za Rupu Beograd, tako što je prilikom inauguracije makete bilo naglašeno da je dizajn za kulu lično odabrao Alabar. Baš je talentovan renesansni čovek taj Alabar, skoro pa dr mr dia.
 
U gradjevini se svaki problem moze resiti. Normalno je nailaziti na probleme.
Na BW Residences je koriscena novija tehnika sipova. Umesto dubokih sipova oni su se odlucili za veci broj kracih.
 
Verovatno će smanjiti par desetina metara visinu kule 220m,160m....130m npr.
 
Projekat izgleda bas lepo samo da nije to "videcemo". Upravo sam na ovom forumu da vidim dokle je stigla gradnja jer mi je nedavno stigla ponuda/reklama BW sa stanovima i to na engleskom :( preko drustvene mreze...
 
Vrh