Šta je novo?

"Kula Beograd" - Beograd na vodi [Hotel i stambeni objekat | 65 000 m²]

BW Residence ima 296stanova i odrzavanje je 1.55eur/m2(srednje velike terase se racunaju 75%, a velike terase 50%).
U odrzavanje su uracunte plate preko 50 zaposlenih(meni je bila neverovatna cifra zaposlenih ljudi u odrzavanju BWR, ali stvarno je tako)
Za tih 1.55eur/m2 se dobija:
viseclano obezbedjenje 24/7h 365dana u godini,od kojih vecina imaju protivpozarne polozene ispite jer im je i to funkcija
uprava zgrada,
recepcija/concierge usluga od 07-23h,
Demetra 4-5 radnika koji sredjuju zelenilo i cvece na 2 zajednicke terase od oko 4500m2(vlasnistvo stanara),
Saruna usluga operatora bazena 18m*6m, teretane, 2decije igraonice(sve to je vlasnistvo stanara, Saruna samo radi operativne usluge),
2domara 08-20h,
ciscenje zgrade i okoline 15ak radnika
alpinistcko ciscenje fasade 4puta godisnje
masinsko pranje garaznih mesta 1mesecno
neki manji % se odvaja za investicioni fond za manje popravke
jos par stvari kojih ne mogu na brzinu da se setim, updejtovacu post ako se setim

Komsije su racunale da mesecno svi stanovi placaju izmedju 40.000 i 50.000eur na racun Atriuma koji je zaduzen za upravljanje i odrzavanje BW Residenca. Kvalitet usluge se polako popravlja, ali jos uvek nije blizu premium nivoa, na koji se Atrium obavezao potpisom ugovora sa stambenom zajednicom.

Vradovic kao i uvek preteruje, meni nije jasno kako ne shvata koliko idu na zivac onakvi postovi, ljudima koji zive u prosecnim stanovima i rade za plate do 1000eur, ispada po tome da vise treba ljudi iz starogradnji da daju na odrzavanje zgrade nego na hranu tog meseca, sto je nonsens.
Ne znam iz kog ugla privatno on gleda, ali treba da ima obzira prema siroj slici gradjana Beograda i da gleda malo i iz ugla tih ljudi koji nisu bili te srece/prilike/znanja/cega vec da dodju do njegovog nivoa stituiranosti.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=739307#p739307:1a33709k je napisao(la):
Pegasus » 17 May 2020 11:35 am[/url]":1a33709k]BW Residence ima 296stanova i odrzavanje je 1.55eur/m2(srednje velike terase se racunaju 75%, a velike terase 50%).
U odrzavanje su uracunte plate preko 50 zaposlenih(meni je bila neverovatna cifra zaposlenih ljudi u odrzavanju BWR, ali stvarno je tako)
Za tih 1.55eur/m2 se dobija:
viseclano obezbedjenje 24/7h 365dana u godini,od kojih vecina imaju protivpozarne polozene ispite jer im je i to funkcija
uprava zgrada,
recepcija/concierge usluga od 07-23h,
Demetra 4-5 radnika koji sredjuju zelenilo i cvece na 2 zajednicke terase od oko 4500m2(vlasnistvo stanara),
Saruna usluga operatora bazena 18m*6m, teretane, 2decije igraonice(sve to je vlasnistvo stanara, Saruna samo radi operativne usluge),
2domara 08-20h,
ciscenje zgrade i okoline 15ak radnika
alpinistcko ciscenje fasade 4puta godisnje
masinsko pranje garaznih mesta 1mesecno
neki manji % se odvaja za investicioni fond za manje popravke
jos par stvari kojih ne mogu na brzinu da se setim, updejtovacu post ako se setim

Komsije su racunale da mesecno svi stanovi placaju izmedju 40.000 i 50.000eur na racun Atriuma koji je zaduzen za upravljanje i odrzavanje BW Residenca. Kvalitet usluge se polako popravlja, ali jos uvek nije blizu premium nivoa, na koji se Atrium obavezao potpisom ugovora sa stambenom zajednicom.

Vradovic kao i uvek preteruje, meni nije jasno kako ne shvata koliko idu na zivac onakvi postovi, ljudima koji zive u prosecnim stanovima i rade za plate do 1000eur, ispada po tome da vise treba ljudi iz starogradnji da daju na odrzavanje zgrade nego na hranu tog meseca, sto je nonsens.
Ne znam iz kog ugla privatno on gleda, ali treba da ima obzira prema siroj slici gradjana Beograda i da gleda malo i iz ugla tih ljudi koji nisu bili te srece/prilike/znanja/cega vec da dodju do njegovog nivoa stituiranosti.

Gledam iz ugla sta treba da se uradi da bi fasade i zgrade bile sredjene kao u Cirihu na primer ili Becu. Posto se fasade na NBG nece srediti same od sebe. Krovovi, antene, podrumi, liftovi. Jedini nacin je surovo mesecno odrzavanje. Sto starija zgrada to ce trebati vise za odrzavanje. Ovo sto si napisao gore za BW Residence istina. Cena odrzavanja je i dalje nedovoljna ali ce vremenom podici cenu kad shvate da jednostavno to mora tako (inace je 1.75 eura ali ok). Koja ti je poenta da placas zaposlene sa prosecnom platom u takvim zgradama. Drugo nova je zgrada pa mozda moze tako neka soc varijanta odrzavanja neko vreme. Plus mora svaka zgrada da ima znacajnu "ustedjevinu".

Ljudi mora da shvate da zivot u kuci zapravo ima visestruke prednosti u odnosu na stanove i to vreme ce doci kod nas. Ja samo gledam daleko u buducnost u odnosu na mnoge. Definitivno nam to vreme dolazi. Nadam se posle izbora :)
 
Tvrdi se da je cena održavanja (kog?) i dalje nedovoljna i moraće da raste?
Prvo da razjasnimo da održavanje o kome se ovde polemiše jeste redovno tekuće, a ne investiciono održavanje.
Radi se o čišćenju, hortikulturi, obezbeđenju, održavanju bazena i teretane, kao i sitnijim popravkama, koje će biti posebno naplaćene ukoliko nisu u okviru od nekoliko stotina evra na mesečnom nivou, izdvojenih za tu svrhu po ugovoru. Ako pregori više sijalica biće dodatno naplaćena njihova zamena uprkos 1,75€ po 1m2 (ili 10€ koji se najavljuju za Kulu).
Ti troškovi redovnog održavanja ne treba da rastu, jer je to prodaja magle za 10€ po 1m2, i oni nemaju svoje tržišno opravdanje, niti odgovarajuću protivuslugu za taj iznos novca.
Ni tih 10€ po 1m2 ne bi imali nikakve veze sa fasadom, osim sa njenim pranjem.
Znači, tekuće održavanje neće rešiti problem oronulih fasada, loših liftova i krovova, ma koliko to redovno održavanje koštalo.
Druga tema je investiciono održavanje i izdvajanje za te svrhe, jer se na taj način mogu rešiti problemi fasada, liftova, krovova.
O tome treba razmišljati i o rastu (ili početku plaćanja) troškova investicionog održavanja a ne o povećavanju cena tekućeg održavanja
 
Hvala Pegasus na odličnom postu koji je mnogo toga razjasnio!Da li ste bili primorani da baš sa tom agencijom potpišete ugovor o održavanju i da li mogu stanari aganžovati nekug drugog? Ne bi voleo da mi neko nameće firmu koja će mi održavati zgradu, Srbija je ovo, mnogo je ovde lopovluka.
 
I još jedno vrlo važno pitanje! Ja živim u centru Bgd i odlučio sam da menjam odličan stan je se u zgradu uselio hostel od čijih pijanih gostiju se ne može živeti.Nismo mu dali saglasnost za rad, ali on se registrovao kao kategorisane sobe za iznajmljivanje i niko mu ništa ne može.Da li toga ima u BW?
 
Beograd na vodi ima punomocja stanara i bio je tender na kome je ucestvovalo 4 ili 5 firmi i na kome je pobedio Atrium sa cenom od 1.55eur/m2 i 5eur garazno mesto tj 8eur duplo garazno mesto. Uskoro istice druga godina ugovora, tj ugovor traje do leta 2022god.

Vista i Parkview sam cuo od par komsija koji su i tamo kupili, da je odrzavanje 0.9 ili 0.92eur/m2(imaju recepciju/concierge i obezbedjenje, ali nemaju zajednicke sadrzaje kao sto su bazen, teretana, 2 terase, 2 decije igraonice itd).

U Kuli mislim(nisam siguran ali sam tako cuo od nekih komsija koji su razmatrali kupovinu stana u Kuli) da bazen,spa, teretana nece biti u vlasnistvu stanara, pa da ce zato biti skuplje odrzavanje jer u toj ceni ce biti uracunato koriscenje tih sadrzaja, a i Kula je jos dosta tehnicki zahtevnija od Residenca, a i nivo usluge bi trebao biti visi pa cena mora biti primetno veca od 1.55eur m2/za Kulu.
Sta je neka realna cena stvarno ne znam ni izbliza, verovatno su standardi ST Regisa jako visoki, pa plate njihovih nekih menadzera koji ce to kontrolistati ko zna koliko su visoke.
Svakako je van naseg domasaja Kula bila cenovno, a i nama se mnogo vise dopao koncept Residenca,
nekako je priblizniji nasem coveku(znam da zvuci cudno), porodicnije je nego zivot gde se deli sa hotelom zgrada itd.
Kulu kupuju ipak kupci dosta vise platezne moci, i koji su nekad boravili u St regisu, ili imali san da kupe tako nesto u USA, ali je to tamo mnogo skuplje nego u BW, a pogled iz Kule ce sigurno biti spektakluran to ne sumnjam.
Za Residence je odlicno sto su vecinu stanova u prve 2godine prodaje kupili mahom porodocni ljudi iz dijaspore,
koji su navikli na ovakav koncept zivljenja, oni i najvise daju sugestije kako popraviti koncept i odrzavanje Residenca jer imaju dosta iskustva,
a skoro svi su obrazovani i stekli pozitivne strane zapadnog mentaliteta.
 
Tih 3 evra po kvadratu u stambenim zgradama tipa Miljakovac, Blokovi, Konjarnik i sl. bili bi najbrže političko samoubistvo viđeno u novijoj istoriji.

Послато са Mi A3 помоћу Тапатока
 
Petre petrovicu prijatelj rijesio takv problem tako sto je i kupio stan u kome je hostel to vam je jedna opcija druga da i vas stan oretvorite u hostel mada ova i sledeca godina ugasice dosta takvih ....
U mojoj zgradi odrzavanje se naplacuje
1.investicjono po kvadratu stana 11 din
2.tekuce odrzavanje 460 din po stanu
3.ciscenje zgrade 240 din po stanu
Uskoro ce mo uvesti naplatu i za garazna mjesta to tek treba definisati...
Zgrada mora da se domacinski odrzava ...
 
Evo fotografija koje su nastale zahvaljujuci Bulbulderac17 ! Pogled sa 142m tj 35 sprata kule i neke sa 220m
 

Prilozi

  • IMG_0071.jpeg
    IMG_0071.jpeg
    413,5 KB · Pregleda: 2.465
  • IMG_0061.jpg
    IMG_0061.jpg
    428,8 KB · Pregleda: 2.463
  • IMG_0065.jpg
    IMG_0065.jpg
    414,8 KB · Pregleda: 2.464
  • IMG_0068.jpg
    IMG_0068.jpg
    404,2 KB · Pregleda: 2.465
  • IMG_0070.jpg
    IMG_0070.jpg
    505,4 KB · Pregleda: 2.459
Po poslednjim renderima, umesto ranije prikazanih niskih zgrada oko same kule koje su slične spratnosti kao Galerija i koje su se lepo u kontrastu sa kulom uklapale u prostor i sa promenadom činile jedan lep vizuelni sklop, po mom skromnom laičkom mišljenju, izgleda se ide na "a la Metropolitan" grdosiju, ogroman stambeni zid, i to odmah do kule... ako to zaista urade, stvarno će da uprskaju motku načisto... pa taj jedan mali deo prostora je mogao da se ostavi da liči na nešto, da bude lep, da ne bude betončina i stambene lamele... ali džaba jbg... :(

drugim rečima, kako sada izgleda, od ovoga nema ništa :(
https://arqui9.com/portfolio/som-kula-belgrade-plaza/

Čak ni vradovic neće moći da opravda ovu brljotinu...
 
Nisam te bas najbolje razumeo sta si hteo da napises.
Mozes li da nam das raniji render da lakse uporedimo ili ako mozes da oznacis na sta mislis.

ps: Ako je stvarno nesto lose ja cu prihvatiti :)

Hvala!
 
evo.... pogledajte ovaj užas od zgrada oko same Kule...
plače mi se... :(
 

Prilozi

  • Kula.jpg
    Kula.jpg
    474,4 KB · Pregleda: 2.052
.... a trebalo je nešto ovako....
 

Prilozi

  • Arqui9_Copyright_SOM_KulaBelgrade_0125.jpg
    Arqui9_Copyright_SOM_KulaBelgrade_0125.jpg
    818,3 KB · Pregleda: 2.040
Razumem tvoju zabrinutost ali iskreno ne vidim neki specijalan problem.
Ovaj render oslikava kulu Belgrade a ne zgrade okolo. Tako da sto se tice kule otprilike to je to.
 
vradovic, ja i govorim da je problem sa zgradama okolo...
džaba ti kula ako uprskaju okolni prostor...
a koliko vidim, uprskaće...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=739635#p739635:3735j688 je napisao(la):
Perkan » 18 May 2020 07:24 am[/url]":3735j688]evo.... pogledajte ovaj užas od zgrada oko same Kule...
plače mi se... :(
file.php
Ako ima neko kome nije bilo jasno na šta će ovo zaista da liči i pre nego što je prvi ašov dotakao tlo, imajući u vidu da ovaj posao vode ljudi kojima je prvo i jedino iskustvo s urbanizmom i gradnjom pre ovoga bilo naselje Plavi Horizonti, onda ne znam šta da mu kažem. Žao mi je što tek sada shvatate u šta ovo izrasta.

Elem, šta sam hteo da kažem - najozbiljnije se nadam, bez ikakvog sarkazma ili defetizma, da će ovaj crveni krov na zgradi s desne strane biti od crepa, tradicionalna vododelnica. Mislim, baš bi bila super fora, gotovo subverzivan humor. :lool:
 
Ovo čak i isključuje alavost kao potencijalni razlog....
Na ovakvom mestu, jbt sagradi niže zgrade, lepo uklopi u kružni ambijent trga i kule, pa cepaj cenu od 6000e po kvadratu ili više.... prodaće se kao alva...

Ne znam, nadam se da će promenjivost rendera ovaj putu raditi u korist projekta i da će, za promenu, konačno stanje biti bolje od ove tragedije na renderima :(
 
kao sto drugi pisu, ovaj render je samo o Kuli, te zgrade okolo ce da se menjaju. Kao i do sada uvek
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=739637#p739637:tqzb7p7r je napisao(la):
Perkan » Mon May 18, 2020 1:27 pm[/url]":tqzb7p7r].... a trebalo je nešto ovako....
file.php
Ne znam o čemu pričaš, ova dva rendera su ista.
 
gde bre ista, pogledaj ove dve zgradurine... gde ti je to na drugom renderu?
ovaj screen iz yt videa jer zvanična prezentacija u poslovnom prostoru BW... dakle verovatno je to važeće rešenje sa kojim se ide u realizaciju.
 

Prilozi

  • Kula.jpg
    Kula.jpg
    479,8 KB · Pregleda: 1.888
Aha mislio si na zgrade, nijedan ni drugi nisu zvanični renderi tih objekata tako da nisu pouzdani.
 
evo na drugom snimku, opet ista stvar iz drugog ugla...
tragedija jbt :(
sve sa crvenim krovom, što pomenu neko gore...
 

Prilozi

  • kula11.jpg
    kula11.jpg
    500,4 KB · Pregleda: 1.871
Vrh