Šta je novo?

Kružni tokovi

Ima onaj dečji film, mislim da se zove Loraks, tamo u gradu imaju drveće na napumpavanje...
 
To ide uz život u renderima ultimatnih uber modernih naselja tima BNV, K distrikt i sl, sa nasmejanim crtanim likovima lišenih svih briga da će im neka ptičica sa drveta ukakiti njemački premijum auto, pasti grana ili da ne moraju gledati tu mrsku zelenu boju
 
То би све требало одрати казнама због неодржавања, само што би свако ко би тако кажњавао стамбене заједнице широм града изгубио изборе. Не знам колико би отприлике град морао да потроши да за сваку зграду у центру града која жели да среди фасаду плати 50% трошкова, а да других 50% плати стамбена заједница. Иначе, несхватљиво ми је да је Град на једној страни Бранкове пре пар година реновирао све фасаде, а на другој страни Бранкове ниједну.
Pa opet bi se digli svi ti odatle kako se vrsi elitizacija, hoce obican radni narod da izbace iz svojih domova, usele bogatase, i tako dalje. Nema, odmah bi se okrenulo na 10 tema, samo da ih ne pitas zasto se zgrada ne odrzava.
 
Možda da se ugledamo na Barselonu. I po kružnim tokovima sa semaforima a i po zelenilu. Čini mi se odlično rešenje jer semafor može da se isključi recimo noću kada je manji obim saobraćaja. A o zelenilu ne treba diskutovati. Imaju par bulevara gde nema skoro nikakvog zelenila i baš se oseti razlika kada uđeš u ulicu sa drvoredima.
 
Možda da se ugledamo na Barselonu. I po kružnim tokovima sa semaforima a i po zelenilu. Čini mi se odlično rešenje jer semafor može da se isključi recimo noću kada je manji obim saobraćaja. A o zelenilu ne treba diskutovati. Imaju par bulevara gde nema skoro nikakvog zelenila i baš se oseti razlika kada uđeš u ulicu sa drvoredima.
Da li zimi hladnije na tim bulevarima gde ima zelenila, jer drvece drži vlagu a i blokira to malo sunca što ga ima zimi?
 
Može i leti da padne grana, i to baš tamo gde je hladnije zbog drveća. :D
 
A hoće i gola zimska grana bez lišća da blokira sunce, užasno je hladno po tim mestima ;)
 
A hoće i gola zimska grana bez lišća da blokira sunce, užasno je hladno po tim mestima ;)
E ne znam. Možda da posetiš zimi pa da nam javiš. Ali nemoj autom za svaki slučaj. Da ti ne padne neka grana na auto.
Može i leti da padne grana, i to baš tamo gde je hladnije zbog drveća. :D
Sve živo troši kiseonik, zar ne? Tako da. Da li drveće TROŠI kiseonik? Jasno je se tokom dana fotosintezom pravi kiseonik ali da li se noću kada nema fotosinteze TROŠI kiseonik?
 
Dobili smo novi kružni tok kod Ugostiteljske škole na Zelenom Vencu.
kruzni tok jug bogdanova.jpg
 
Ostajem pri prvobitnoj tvrdnji da je kružni tok UVEK i SVUDA bolje rešenje.

Ono što zovu "sanity check" kad su argumenti u pitanju:

Ukrštanje dve ulice bez semafora je isto što i kružni tok. Nikakve funkcionalne razlike nema. Znači da se tvoja tvrdnja svodi na sledeću tvrdnju:

"Raskrsnica dve ulice bez semafora je uvek i svuda bolja od raskrsnica dve ulice sa semaforima."

Kad se razmisli ZAŠTO gornja tvrdnja nema smisla, postaje jasan i tačan mehanizam zbog koga eksterna sinhronizacija mnogo pojedinačnih konfliktnih događaja (semaforima) u kojima bilo gde na kolovozu dva vozila seku put jedno drugom, nekad bolje rešenje od toga da svaki par vozača u takvom prostornom konfliktu odluke donosi nezavisno od svih drugih parova vozača u konfliktnom položaju. Što za posledicu ima razumevanje zašto pri većem obimu saobraćaja semafori mogu biti bolje rešenje od kružnog toka čak i na ukrštanjima više od dve ulice.
 
Sve živo troši kiseonik, zar ne? Tako da. Da li drveće TROŠI kiseonik? Jasno je se tokom dana fotosintezom pravi kiseonik ali da li se noću kada nema fotosinteze TROŠI kiseonik?

Ova rečenica je za neku arhivu bisera. Drveće nam noću troši kiseonik takvom brzinom da ljudi imaju teškoća sa disanjem ?
 
Poslednja izmena:
Ja se divim vama što i dalje pokušavate :D

Korisno je prepoznati trolovanje kad se pojavi. To štedi vreme kasnije, a čitaoci foruma se usput masovno i na praktičnim primerima vežbaju da razlikuju legitimne argumente od pokušaja da se gomilom kvazi argumenata zapuši neki kanal informisanja. Nažalost to traži puno vremena i ogromno strpljenje.
 
Korisno je prepoznati trolovanje kad se pojavi. To štedi vreme kasnije, a čitaoci foruma se usput masovno i na praktičnim primerima vežbaju da razlikuju legitimne argumente od pokušaja da se gomilom kvazi argumenata zapuši neki kanal informisanja. Nažalost to traži puno vremena i ogromno strpljenje.
Meni izgleda da je u pitanju ozbiljniji problem od klinačkog trolovanja
 
Vrh