Šta je novo?

Korupcija

Upravo zbog toga kod nas je carski više za te fensi mame jer je kod nas praksa da ko plati ide na carski, ko ne plati prvo idu prirodno. Ne znam šta bih ti rekao osim da sam svoje iskustvo pisao više puta pa ne bih da se ponavljam mnogo, gde je "lekar" i pored pomenutih nalaza ostalih lekara, mišljenja i svakojakih papira gde se preporučuje carski rekao "ne poradjaju oni nego Ja". Naravno komplikacie su se desile, dete je živo i zdravo sa malim deformacijama koje pokušavamo da ispravimo (deformaciju glave baš i ne možemo) jer kako je tada bila korona nisam ni mogao da udjem da ponudim pare kada je "lekar" odlučno rešio da ide prirodnim putem. I upravo ovaj gore link o tome govori.
 
Poslednja izmena:
Ма ја знам случај где жени нису хтели рак панкреаса да ураде заказану операцију док не да 500 евра. Држали су је у болници и одлагали из дана у дан. ТО је класична корупција, као и твој случај. Али то нема никакве везе са фенси мамама.
 
У земљама где доминира приватно здравство царски резови иду и до 60% да би се извукло више новца.
Ne znam odakle ti ovo. Ali, doktor mora dobro obrazloziti u izvestaju svoju odluku...
 
Cesarean section (CS) rates have been steadily increasing in recent decades, particularly in low- and middle-income countries (LMICs) [1]. Brazil is one of the countries with the highest CSs rates in the world (56%) [1], and almost 90% of these are among women who receive private healthcare during childbirth [2].

 
particularly in low- and middle-income countries (LMICs)
Ok, ovo je kljucno.
Mislio sam da se odnosi na zemlje zapada gde je zdravstveno osiguranje bas to - osiguranje (kao i svako drugo). I kao takvo osiguranje se uvek pita (naravno pitaju se za sve sta im je trosak) i za skoro sve naplate cesljaju dokumentaciju.
Cak i u Srb ko ima privatno zdravstveno, zna da se papirologija mora poslati osiguranju (ili vi saljete kada trazite refundaciju troskova ili sama klinika salje ako je u mrezi saradnika tog osiguranja)
 
Vrh