Šta je novo?

Korupcija

Da. Prirodni porodjaj je dobar za neuroloski razvoj deteta, da ne govorimo da istiskivanje ucini da se neki kanali koji mogu biti slepljeni otvore, recimo suznni kanali ostanu neki put zatvoreni kod carskog.
Daj mi vise informacija o ovome. Gde si to procitao?
 
Babies that are born vaginally also have lower rates of some serious childhood diseases like asthma, child-onset diabetes and allergies and are less likely to become obese. Researchers think these benefits have to do with healthy bacteria babies are exposed to during vaginal birth.

A vaginal birth has a lower risk of infection, blood loss, thrombosis, and damage to your bladder, intestines and blood vessels, compared to a caesarean section. The baby's breathing often improves after a vaginal birth.



moja cerka je na zalost rodjena carskim rezom. imala je niz problema za koje su nam u Holandiji rekli da je zbog toga. jedan problem je bio taj suzni kanal.
sto se tice zene, posle c reza ona je 7-10 dana kao invalid, onako se oporavi za 2-3 dana.
c-rez je statusni simbol u zaostalim zemljama kao sto je Srbija.


But What About the Benefits for the Baby?​

A major benefit when it comes to vaginal birth is that the child is exposed to what is known as “beneficial bacteria” in their mother’s birth canal. As the baby moves through the birth canal, fluid passes through the baby’s nose and mouth, making its way into the digestive system. This fluid contains the beneficial bacteria which is known to contribute to building up the baby’s immune system — while fighting off harmful bacteria from trying to enter the baby’s digestive system at the same time. This beneficial bacteria also plays a role in coating the baby’s skin, which does its part to prevent the growth of harmful bacteria externally.

Vaginally born babies may also have a decreased risk of conditions such as asthma and food allergies. They may have a lower risk of becoming lactose intolerant as they get older too. Research has shown that babies who are born through C-section are more likely to be hospitalized for conditions such as asthma and immune system disorders.

Lastly, babies born through vaginal delivery are less likely to suffer from certain respiratory problems such as TTN, transient tachypnea of the newborn, a condition in which fluid gets trapped in the newborn’s lungs; with vaginal delivery, as the baby passes through the vaginal canal, excess fluid is squeezed out from the baby’s lungs.
 
c-rez je statusni simbol u zaostalim zemljama kao sto je Srbija.

ne znam odakle ti to? ja bukvalno sve zene koje znam, su htele da se porode prirodnim putem. one znaju koliko to ima benefita za bebu, i namerno guraju ako prodje termin da ne idu na carski, iako to odredjeni doktori "preporucuju"
 
ne znam odakle ti to? ja bukvalno sve zene koje znam, su htele da se porode prirodnim putem. one znaju koliko to ima benefita za bebu, i namerno guraju ako prodje termin da ne idu na carski, iako to odredjeni doktori "preporucuju"


elita ide na carski. st.oka to imitira
 
ne znam odakle ti to? ja bukvalno sve zene koje znam, su htele da se porode prirodnim putem. one znaju koliko to ima benefita za bebu, i namerno guraju ako prodje termin da ne idu na carski, iako to odredjeni doktori "preporucuju"
Iskustva su drugačija, ja npr znam više njih koji biraju carski da se ne bi "gospodje" mučile tokom porodjaja, kao i to da neće da doje decu da ne bi zapustile svoje fit telo pa koriste veštačko mleko.
 
Iskustva su drugačija, ja npr znam više njih koji biraju carski da se ne bi "gospodje" mučile tokom porodjaja, kao i to da neće da doje decu da ne bi zapustile svoje fit telo pa koriste veštačko mleko.
upravo tako...
Srbi su poznati kako su pametni...
Ima i ovo. E nije moje dete bolesno. Juče je ozdravilo ( a što mu i dalje cure sline i kašlje svakih 3 sekunde nije bitno )
Ali neko je rekao da ako mu je dala antibiotik i ako je počeo zreo kašalj znači da je dete ozdravilo a u stvari nije...
Tako isto i ovo, čuli su da je carski mnogo bolji jel ne boli...
 
Pa spomenuo sam onu reklamu za Herbiko, kao dete kašlje i kaže otac "ne može na rodjendan" i onda reklama "deca ne trebaju da propuštaju rodjendan zbog kašlja. Tu je herbiko".
 
Koliko ja znam, a nisam lekar, carski rez je operacija, kad postoji indikacija, lekar procenjuje kakva je situacija i ne bi smela da bude izborna manipulacija od strane žena kad to požele 🙂

Mada u praksi je svašta moguće...
 
Zato treba da se predje na digitalne pare,ne mislim na bitkoin ,i onda može da se udje u trag uvek..msm iovako može nego se nema volje
 
To bi bilo samo menjanje jednog problema drugim. A čak ni to ne bi rešilo mito i korupciju.

Papirni novac i materijalna sredstva razmene ili čuvanja vrednosti ne smeju nikad da nestanu iz upotrebe.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: MC_
Zato treba da se predje na digitalne pare,ne mislim na bitkoin ,i onda može da se udje u trag uvek..msm iovako može nego se nema volje
advokati nemaju fiskalne kase, a lekarima legalizovn mito, o kakvom tragu pričamo... Danas pričao sa jednim poznanikom, radi u jednoj bolnici u manjem gradu, krenulo nezadovoljstvo, on je anesteziolog, a samo doktori uzimaju mito, kaže gde sam Ja, gde je babica, gde je dežurna sestra... Popucaće sve opet po šavovima.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: ika
Rzgovarao sa studentom medicine. Po njemu
"Svaki test, kolokvijum ili ispit moze da se kupi"
 
Daj mi vise informacija o ovome. Gde si to procitao?
advokati nemaju fiskalne kase, a lekarima legalizovn mito, o kakvom tragu pričamo... Danas pričao sa jednim poznanikom, radi u jednoj bolnici u manjem gradu, krenulo nezadovoljstvo, on je anesteziolog, a samo doktori uzimaju mito, kaže gde sam Ja, gde je babica, gde je dežurna sestra... Popucaće sve opet po šavovima.
Pa u pravu je
 
A jos kada parafiraju sporazum zapadnobalkanci pa kada "lekar" са tzv kosova koji je završio neku privatnu američku školicu u gnjilanu bude izjednacen sa nasim lekarom bice cirkus
 
Onda doktori ne bi mogli da kupuju nove dzipove i da letuju po karibima. Pristojno drzavno zdravstvo kod nas ne postoji. Ljudi cekaju godinama da dodju na red za operaciju, ako ne plate cekace 5 godina i vise......kao sto kaze ovaj doktor totalno je normalizovana recenica "znate ceka se mesecima na pregled ali mozete kod mene ili kolege privatno to sutra da uradite....."
 
Sve sto je rekao stoji,sad je pitanje zasto je sad progovorio odnosno da li se stvarno zalaze za to sto prica ,prica se i za njega da je rwdio neke malverzacije il da šalje u svoju kliniku ljude ne znam tako sam citao
 
Ako možete napišite cene koje znate kod nas u državi za mito i korupciju
 
IMG_5983.png
 

Prilozi

  • IMG_5986.png
    IMG_5986.png
    168,9 KB · Pregleda: 32
  • IMG_5989.png
    IMG_5989.png
    76,6 KB · Pregleda: 33
Iskustva su drugačija, ja npr znam više njih koji biraju carski da se ne bi "gospodje" mučile tokom porodjaja, kao i to da neće da doje decu da ne bi zapustile svoje fit telo pa koriste veštačko mleko.

Најлакше је осути паљбу по примитивним српским мамама које хоће да буду фенси и иду ето из хира на царски рез јер им је уживање да им у првом месецу трудноће буде пререзан трбушни мишић. Претпостављам да ти који то пискарају и немају децу, нити знају ишта о трудноћи из личног искуства.

Померају се године када жене рађају децу, самим тим и ризици од компликација. Лекари рачунају да где је мања могућност смртности детета, а не статистике колико ће бити процентуално већи број прехлада код природно рођене деце.

Рецимо ова беба у Сремској Митровици би вероватно била жива да је мајка послата на царски рез

Иначе моја супруга када се порађала, државно у Београду, рекли су јој свакако идемо природно уколико нема проблема и тако је и било.

У земљама где доминира приватно здравство царски резови иду и до 60% да би се извукло више новца. Aли и даље је главни мотиватор што данас код смрти бебе лекар доспева на национални тапет, друштвене мреже, све могуће медије, и постаје убица.
 
Vrh