Šta je novo?

Korupcija

Ovo i nije puno.
Ako hoćeš da te neko specijalan porodi i da se malo bolje ophodi prema tebi zašto i ne?
U Ukrajini gde je moja žena trebala da se porodi cifre su bile oko 1000$ i više.
Naravno to nije potrebno, naša drugarica se u Kijevu prosto porodila tako što je pozvala hitnu pomoć.
Takodje moja supruga se porodila u beogradskom porodilištu, ništa nikome nismo platili.
za sirotinju je 500e puno, s obzirom da nema posebne brige i paznje kada svi placaju
 
Zašto bi iko plaćao za porodjaj ako ne ide kod privatnika? Pa zašta plaćam zdravstvo svaki mesec? Meni su te cifre sumanute za nešto što treba biti normalno, a umesto toga imamo doktore koji ubijaju bebe.
 
Zašto bi iko plaćao za porodjaj ako ne ide kod privatnika? Pa zašta plaćam zdravstvo svaki mesec? Meni su te cifre sumanute za nešto što treba biti normalno, a umesto toga imamo doktore koji ubijaju bebe.
Neko ide celu svoju trudnoću kod privatne klinike a tamo radi neki doktor koji radi u džavnoj bolnici. Ukoliko želiš da neko izadje u susret i ta osoba ti uradi porodjaj, logično je da malo častiš tu osobu. Možda ta osoba neće raditi taj dan, a doći će na posao baš taj dan.
 
Nije logično. Uglavnom takvim doktorima želim sve najgore. Ko ima para da baca na privatno vodjenje trudnoće neka bude baja i nek plati porodjaj privatno ili neka plati tom njegovom doktoru ako hoće, ostali doktori moraju da rade po dužnosti i onima koji ih plaćaju kroz poreze. DOKTORI NE TREBAJU DA UZIMAJU MITO DA BI URADILI PORADJAJ KAKO TREBA. Još jedan razlog zašto nam društvo, a i država propada.

Da bog da takvim doktorima zatrebalo nešto za dete, a ne mogu da završe ovde.
 
Zašto bi iko plaćao za porodjaj ako ne ide kod privatnika? Pa zašta plaćam zdravstvo svaki mesec? Meni su te cifre sumanute za nešto što treba biti normalno, a umesto toga imamo doktore koji ubijaju bebe.
to je neka vrsta obicaja koji je postao obavezan
 
Ako ne das doktoru, pa anesteziologu, pa babici i glavnoj sestri…žena i dete su u božjim rukama, može sve da prodje ok, ali ne mora da znaci …
 
Pa evo ovako.
Mi smo vodili porodjaj kod privatnih klinika, zbog vremena.
Pred sam porodjaj u 9 mesecu, kada je išla na kontrole u porodilište, svaki pregled je bio čekanje u redu 2 sata.
Naravno da nisam hteo da ona svaki svoj pregled provede tamo 100 godina čekajući.
Kada dodje vreme za porodjaj naravno da svako hoće najbolje za svoje.
Čujemo svi kako non stop neki problemi kako kradu bebe ovo ono.
Sa druge strane privatno porodilište ništa drugo neće osim para. Pre će da te raseče nego da primi porodjaj prirodnim putem jer je to lakše.
Ne znamo kakvi su uslovi tamo, dal imaju sve što je potrebno za porodjaj. Ako dodje do komplikacija opet te šalju u državno.
Naravno ne treba da postoji da treba da plaćamo za nešto što je normalno da neko nešto uradi, ali dokle god postoji to što postoji, postoji razlog što se ljudi plaše šta će se desiti na porodjaju.
 
I ako im das on se ne pojavi ginekolog pa rastezu sa porođajem
Pa dete zaglavi u inkubatoru 3 meseca majka jedva ostane živa a dete srećom bez posledica
 
A posle će isti taj doktor, anesteziolog i ta sestra (ti što primaju mito) da sebe izjendače sa svojim poštenim kolegama i da stupe u štrajk i da kukaju kako su im male plate.

Dakle ne govorim o poštenim i radnim ljudima u medicini, kojima realno treba dati više plate. Govorim o ovim gmazovima i otpadima koji samo od poklona i mita imaju još dve dodatne plate a opet su prvi da kukaju i protestuju.

P.S.
Strašna je i zabrinjavajuća ta najezda slepaca od doktora, a i trudnica, koji bi sve da reše carskim rezom. Mada nije trudnici obaveza da se bavi time, ali jeste lekaru. I da zna to, i da savetuje prirodno kad god može. Ljudi ne kapiraju šta znači seći trbuh, i koliko to rizika nosi. Pored opasnosti po majku, takođe je sve više studija koje potvrđuju da je prirodni porođaj bolji nego sečenje. Živimo u nikad razvijenije doba sa nikad više znanja i informacija a pravimo sebi distopiju.
 
Poslednja izmena:
@kopmania
Imaju sve potrebno za porodjaj, ali ljudi ne žele da plate toliko pa im je jeftinije da poture doktoru 500e nego da plate preko 1000e privatno pa je to postala neka ustaljena praksa. Evo moj drugar platio ženi sve pivatno. Ako ćeš privatno idi privatno niko ti ne brani samo ne trebamo normalizovati mita lekarima.

@Bender Rodriguez
Ima kada se zahteva carski rez, Ja sam već pisao moj slučaj i zato sam alergičan na izjave da su mita lekarima normalna. Nemaju više male plate, a od nas svih dobijaju platu. Ako im se ne svidja nek putuju dalje gde će nositi odgovornost za sve što rade, a ne ovde niko ništa.
 
Nije logično. Uglavnom takvim doktorima želim sve najgore. Ko ima para da baca na privatno vodjenje trudnoće neka bude baja i nek plati porodjaj privatno ili neka plati tom njegovom doktoru ako hoće, ostali doktori moraju da rade po dužnosti i onima koji ih plaćaju kroz poreze. DOKTORI NE TREBAJU DA UZIMAJU MITO DA BI URADILI PORADJAJ KAKO TREBA. Još jedan razlog zašto nam društvo, a i država propada.

Da bog da takvim doktorima zatrebalo nešto za dete, a ne mogu da završe ovde.
Ljudi misle da novcem kupuješ rutinski porođaj, a ustvari ako krene po zlu, nek ti je bog u pomoći, džabe ti i privatna bolnica i podmićeni doktor. I mnogo je bolje da se to desi u višegradskoj ili frontu koji raspolažu mnogo većim resursima od neke fensi mini bolnice...
 
Inače, davanje mita lekaru da bezbedno obavi porođaj i da snosi posledice ako to ne uradi, je kao kad bismo davali mito svakom saobraćajcu na svakoj raskrsnici gde nas nije doveo u opasnost svojim regulisanjem saobraćaja i usmerio vozila jedne u druge.

Isto tako, vatrogasci u Srbiji godišnje spasu XY života, pa im ljudi ne daju mito i poklone zbog toga (bar ne na silu). A za razliku od nekih lekara, rade za mnogo manje plate u mnogo gorim uslovima, i itekako umeju da odgovaraju i snose posledice, čak i onda kada nisu krivi. Recimo kada bahati vlasnik auta koji ih je blokirao u radu ih odvede na sud jer su mu oštetili nešto.

Tako da nema nikakvog opravdanja za taj koncept "daj mi mito da uradim svoj posao". Poklon u znak zahvalnosti je druga stvar, i pokloni su definisani zakonom, i postoje tri vrste poklona, od kojih su ako se dobro sećam dve prihvatljive i legalne, a treća vrsta je neprimerena i zabranjena. Ali mito i uslovljavanje, to je ne samo nezakonito nego jedna pogana destruktivna praksa. Pogotovu u zemljama kao što je Srbija, gde je ionako premalo porođaja.
 
Strašna je i zabrinjavajuća ta najezda slepaca od doktora, a i trudnica, koji bi sve da reše carskim rezom. Mada nije trudnici obaveza da se bavi time, ali jeste lekaru. I da zna to, i da savetuje prirodno kad god može. Ljudi ne kapiraju šta znači seći trbuh, i koliko to rizika nosi. Pored opasnosti po majku, takođe je sve više studija koje potvrđuju da je prirodni porođaj bolji nego sečenje. Živimo u nikad razvijenije doba sa nikad više znanja i informacija a pravimo sebi distopiju.
Da. Prirodni porodjaj je dobar za neuroloski razvoj deteta, da ne govorimo da istiskivanje ucini da se neki kanali koji mogu biti slepljeni otvore, recimo suznni kanali ostanu neki put zatvoreni kod carskog.
 
Inače, davanje mita lekaru da bezbedno obavi porođaj i da snosi posledice ako to ne uradi, je kao kad bismo davali mito svakom saobraćajcu na svakoj raskrsnici gde nas nije doveo u opasnost svojim regulisanjem saobraćaja i usmerio vozila jedne u druge.

Isto tako, vatrogasci u Srbiji godišnje spasu XY života, pa im ljudi ne daju mito i poklone zbog toga (bar ne na silu). A za razliku od nekih lekara, rade za mnogo manje plate u mnogo gorim uslovima, i itekako umeju da odgovaraju i snose posledice, čak i onda kada nisu krivi. Recimo kada bahati vlasnik auta koji ih je blokirao u radu ih odvede na sud jer su mu oštetili nešto.

Tako da nema nikakvog opravdanja za taj koncept "daj mi mito da uradim svoj posao". Poklon u znak zahvalnosti je druga stvar, i pokloni su definisani zakonom, i postoje tri vrste poklona, od kojih su ako se dobro sećam dve prihvatljive i legalne, a treća vrsta je neprimerena i zabranjena. Ali mito i uslovljavanje, to je ne samo nezakonito nego jedna pogana destruktivna praksa. Pogotovu u zemljama kao što je Srbija, gde je ionako premalo porođaja.
Lekari su najveci sljam u Srbiji.
Ne Medicinskom fakultetu radjena je jedna srudija/anketa, o motivacji studenata medicine. Ovo je rang lista motiva koje su psiholozi dobili.

1. Osecaj moci i znacaja jer drustvo ceni doktore
2. Osecaj moci koju imam kad neko trazi pomoc od mene
3. Dobra zarada
4. Zadovoljstvo ako pomognem nekome

4. odgovor je bio najmanje zastupljen.
Informaciju od ovome dobio sma od jedne studentkinje.

I druge insajderske informaciej mi nedvosmisleno govore da su domaci lekari uglavnom po empatiji urangu domacih kriminalaca.
Mozete da ne verujete i da smatrate moj stav ekstremnim, ali ja znam.
 
Setimo se seme o odlaganju neodloznih operacija, ne bi li se pacijent prisilio da istu obavi privatno, kod istog lekara.
 
Корупција је озбиљан проблем у друштву, а то се нажалост најбоље види у здравству. Корумпирани чиновници/лекари подмазују хоботницу даље, свој део имају и надређени, и надлежни органи за спречавање корупције, и то од локалних нивоа до министарстава.
 
Ova koruptivna sema potice sa severa Vojvodine.
Osnivaju se fantomska udruzenja invalida. Od opstine se uplate sredstva za pomagala, pelene itd. ali to ne dolazi do invalida vec se sredstva vracaju korumpiranim opstinarima.
 
Бројне су шеме којима се отимају паре како од грађана директ тако и из буџета.
 
Dobio ja od suda presudu za neki saobraćajni prekrsaj, doneo poštar plavu kovertu i pita moju suprugu želi li da primi u to vreme, ona me zove zbunjene ne zna šta je, ja kažem uzmi sve ok od suda za prekrsaj, kaže postaru, on crce od smeha, pa u Srbiji se ne donose presude za ubistvo, kako je tvoj muz uspeo da dobije presudu za saobraćajni prekrsaj…toliko je to sve normalno…
Da se ovo iskoreni moraće mnogo vremena sa prodje, a onda će vradovic i povratnici iz inostranstva da pokušaju da to ostane samo na visokom nivou, jer ne umeju ovo na nižim da handluju …
 

A onda ovaj tekst

 
Pod jedan ovde je dozvoljen poklon doktoru od 500€ u dinarskoj protiv vrednosti 😂sto je strasno,ali gde je problem ?! Naši su navikli da čašćavaju i da nose lekarima kafu cokoladu i pare i uredu je da se da čast ,ali ovo prelazi tu granicu (moralnosti)i samo se postavlja pitanje jel Imas 500€ ili nemaš (odnosno jel Imas pare za mito il nemaš ) slicno kao sto je neko gore napisao “ranije daš za dozvolu jednu sad moras za svaku gradjevinsku plus mito za komunalne priključke …uvek je postojala i možda će postojati mito i korupcija ali ovo se ne zna ko pije ko placa …kraj se ne nazire ,a ako pricamo o vlasti moje misljenje je da će sledeći verovatno biti još gori
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: MC_
Ljudi misle da novcem kupuješ rutinski porođaj, a ustvari ako krene po zlu, nek ti je bog u pomoći, džabe ti i privatna bolnica i podmićeni doktor. I mnogo je bolje da se to desi u višegradskoj ili frontu koji raspolažu mnogo većim resursima od neke fensi mini bolnice...

mislim da je tu veci problem sto drzava ne dozvoljava privatnim bolnicama da vrse takve intervencije.
mi smo vodili trudnocu u privatnoj, nama je bilo top. prosto tamo ne mogu da zamislim da treba da se da neki dodatni dinar?!

zena mi kaze da ove neke druge zene koje je upoznala tokom trudnoce na svim onim pripremama da vecina zena koja ne mogu da prisute privatnu bolnicu, ce iskoristi pare koje dobiju od drzave za porodjaj kod privatnika
 
Vrh