Šta je novo?

Koridor 10

Ako je ovaj decko principijelan, sledece sto treba da skine su ilegalne table na granicnim prelazima R Srpske I Srbije, jer su stavljene mimo volje naroda R Srpske I Srbije, I time naravno nezakoniti (jer zakon izlazi iz parlamenata, a parlament bira narod, koji se direktno ne slaze sa ovim). Ili je invalid, jedne stvari skida, a na druge šepa pa ne sme.
 
@Немања Nisam strucan. Ali eto vozio sam se po Bugarskoj i imaju oni dosta domaceg da urade.

Oni svoj deo K10 tek treba da rade.. Plus ono sto su napravili je prilicno diskutabilnog kvaliteta. A pritom sve to sa EU parama (koje mi mozemo samo da sanjamo trenutno).

Nama su domaci zadale Hrvatska i Madjarska... Rumunija i Bugarska mogu samo da nas prate ZA SADA...

Elem, drago mi je da se i tamo gradi. Znacajno je za razvoj i njima i nama! :)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=675831#p675831:21qtwx71 je napisao(la):
Earthmoving » Pet Nov 01, 2019 8:15 am[/url]":21qtwx71]Ako je ovaj decko principijelan, sledece sto treba da skine su ilegalne table na granicnim prelazima R Srpske I Srbije, jer su stavljene mimo volje naroda R Srpske I Srbije, I time naravno nezakoniti (jer zakon izlazi iz parlamenata, a parlament bira narod, koji se direktno ne slaze sa ovim). Ili je invalid, jedne stvari skida, a na druge šepa pa ne sme.

Nema mesta upoređivanju skidanja tabli ne međunarodno priznatoj granici i ovih skandaloznih transparenata. Babe i žabe (pri čemu uopšte ne ulazim u raspravu o podeli Drinom, već prosto nije fer dovoditi u pitanje na ovaj način principijalnost ovog dečka).

Dečku skidam kapu, i u Srbiji i u R.Srpskoj bio sam na ivici da parkiram u zaustavnu i uradim isto. Ipak (još uvek) nismo Severna Koreja, pa je otpor ludilu koje grabi sebi prostor patriotski čin i obaveza svakog slobodno mislećeg čoveka.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=675883#p675883:bqm12snu je napisao(la):
indigo » Пет Нов 01, 2019 10:57 am[/url]":bqm12snu]@Немања Nisam strucan. Ali eto vozio sam se po Bugarskoj i imaju oni dosta domaceg da urade.

Oni svoj deo K10 tek treba da rade.. Plus ono sto su napravili je prilicno diskutabilnog kvaliteta. A pritom sve to sa EU parama (koje mi mozemo samo da sanjamo trenutno).

Nama su domaci zadale Hrvatska i Madjarska... Rumunija i Bugarska mogu samo da nas prate ZA SADA...

Elem, drago mi je da se i tamo gradi. Znacajno je za razvoj i njima i nama! :)

Треба имати у виду да је ово почело да се гради пре пет месеци. За квалитет нисам меродаван, али бугарске аутопутеве гледаш како расту из дана у дан.
 
Jel neko prošao skoro deonicom od Batrovaca ka Kuzminu, završetak najavljivan još sredinom oktobra, ali izgleda nije sve gotovo, a i nigde nema snimaka da je iko prošao ovom deonicom. Ima li neko neku info?
 
Ja sam prošao juče. Nije sve gotovo. Radi se na više mesta još.
 
Ovaj koridor 10 kroz Srbiju je svojevrsna izlozba kosina. Skoro da dve nisu istovetno resene. Avangarda :) . Organizovati ture za studenta gradjevinskih skola i fakuteta. Ima tu svasta. Od skolskih primera, do glupih, pa manje glupih, i na kraju "kako ne treba" resenja.
 
Gazi Bengazi":g1uxxutv je napisao(la):
Ovaj koridor 10 kroz Srbiju je svojevrsna izlozba kosina. Skoro da dve nisu istovetno resene. Avangarda :) . Organizovati ture za studenta gradjevinskih skola i fakuteta. Ima tu svasta. Od skolskih primera, do glupih, pa manje glupih, i na kraju "kako ne treba" resenja.
Да, неке у Грделици су за "дивљење"

Sent from my Armor_3 using Tapatalk
 
Dakle, nije problem da se "uzme koji milion", samo da se brani srBska ideja. Odlično. Evo i ja branim srBsku ideju, je l mogu i ja da maznem koji milion od države? :)
Patriotizam nije samo vikanje "Ja sam najveći Srbin, ja se borim protiv Bakira i Bošnjaka.". Patriotizam je da ne kradeš svoju zemlju. Patriotizam je da na funkcije ne dovodiš polupismene idiote koji u svojim "parohijama" glume šerife. Patriotizam je da ne dozovoliš da mladi, obrazovani i pametni ljudi napuštaju zemlju ne jer nemaju posla već zato što ne vide perspektivu. Patriotizam je da ne dozvoliš da javna preduzeća posluju u minusu. Patriotizam je da svom narodu u 21. vijeku omogućiš adekvatnu zdravstvenu zaštitu. Patriotizam je da ti policija nije korumpirana. Mogao bih do sutra da nabrajam, a Mile i njegova vlast od 2006. nisu puno uradili na ovom polju patriotizma. Naprotiv.
Sve ovo zvuči poznato? Da, zato što je matrica svugdje ista. Pričaj narodu kako ga ti braniš, kako velike sile hoće da nas sruše, a baš vođa im svojom mudrom politikom ne da.
Izvinjavam se na skretanju s teme.
 
Sledeći vikend puštanje konačno...sad bi trebalo što se K10 tiče baciti se na oporavak NS-SU. Skoro sam prošao NI-BG tu ima radova na rehabilitaciji već duži niz godina i nije toliko loše osim dela bliže Nišu.
Earth druže, razumem ja tebe ali ta granica je logična i priznata i nema tu sad nazad...a Integral ing. je posebna priča, ko je s njima ili za njih radio to najbolje zna...
 
brada":nrk8eess je napisao(la):
Dakle, nije problem da se "uzme koji milion", samo da se brani srBska ideja. Odlično. Evo i ja branim srBsku ideju, je l mogu i ja da maznem koji milion od države? :)
Patriotizam nije samo vikanje "Ja sam najveći Srbin, ja se borim protiv Bakira i Bošnjaka.". Patriotizam je da ne kradeš svoju zemlju. Patriotizam je da na funkcije ne dovodiš polupismene idiote koji u svojim "parohijama" glume šerife. Patriotizam je da ne dozovoliš da mladi, obrazovani i pametni ljudi napuštaju zemlju ne jer nemaju posla već zato što ne vide perspektivu. Patriotizam je da ne dozvoliš da javna preduzeća posluju u minusu. Patriotizam je da svom narodu u 21. vijeku omogućiš adekvatnu zdravstvenu zaštitu. Patriotizam je da ti policija nije korumpirana. Mogao bih do sutra da nabrajam, a Mile i njegova vlast od 2006. nisu puno uradili na ovom polju patriotizma. Naprotiv.
Sve ovo zvuči poznato? Da, zato što je matrica svugdje ista. Pričaj narodu kako ga ti braniš, kako velike sile hoće da nas sruše, a baš vođa im svojom mudrom politikom ne da.
Izvinjavam se na skretanju s teme.
Svaka cast...hteo sam i ja nesto da napisem ali vec si sve rekao.

Sent from my EML-L29 using Tapatalk
 
Da. Pored uspesnih evropskih firmi i njihovi pravila tendera isvega drugog dodje jedna korumiprana mala firma iz Republike Srpske i izvadi kestenje i vatre i na juznom i istocnom kraju.
 
Bravo Dare! Naravno, ko to ne shvata, delovace mu kao "slucajnost" ili nesto tako.
Brada, a kako ti misliš da se boriš protiv onih koje hrane milijarde, ako ne uzmeš koji milion? Praćkama i kukanjem? Pa fora i jeste u tome što jači igrači postavljaju sistem da te "zakonski" onemoguće da uzmeš koji milion, tj nešto što bi SVAKA DRŽAVA trebala legalno da radi. Ali ne može bato, imaju nadnacionalni zakoni koji kažu ne smeš ovo, ne smeš ono, pa mora se dovijaš, a onda te neko optuži da "uzimaš milion". To ti je kao u doba Turaka da oni postavili zakone da Srbi ne smeju da se samofinansiraju, pa ako se Srbi doviju nazovu ih harambaše, hajduci, razbojnici i sl. A jesu li Srbi krivi ili oni iznad što su postavili takve zakone da te onemoguće da ostvaruješ svoja prava? Ja nemam ništa protiv Bošnjaka, oni su moja braća, ali imam protiv svih naših ljudi koji hoće da ugnjetavaju druge, kao što su oni mene ne dajući mi pravo glasa da odlučujem o svojoj đedovini. Tako, lepo isključiš iz glasanja sve one koji se ne slažu s tobom, i onda pošteno, demokratski doneseš "poštene zakone", a nas bespomoćne ili odstraniš u fazonu ko te j...be šta ti želiš od svoje đedovine, ili našima koji se kao Mile bore da se doviju takvim nepoštenim zakonima ih proglašiš za lopove. Lopovi proglasili poštene ljude koji žele sami o sebi da odlučuju za lopove, strava. Kad Amerika ili EU nastampa lopovski HILJADE MILIJARDE EVRA/DOLARA bez pokrica, ona nije lopov, ali ako Mile pokusa da nekako legalno se dovije tim lopovima ya koji milion da bi branio svoje interese, onda je on lopov? Brate, kakva je to logika.
 
Ja bih svim srcem bio uz Integral i druge ,,domaće'' firme da se one ne ponašaju isto tako prema onima koji su ispod njih kao što lepo reče u postu...
 
Da, to mi deluje moguce, jer trenutni sistem u svetu je takav da skuplja energiju cedeci one ispod, pa sumnjam da i oni mogu da tu budu nesto drugaciji dok se ne promeni siri sistem. Ne kayem da tu postoji neka savrsena firma, beza mana, ali bio sam u kontaktu ugloavnom sa dobrim delom tih firmi, i osetio sam energiju koja dolayi i iz sistema kineskih firmi, i Integrala, i Vuckovih Nuklusa & Co, i EUropejaca i Azvrita... i za svaku od ovih razlicitih dotoka energije, tj novca koji se kasnije pretvara u put, mogu naci mane, ali one su razlicitih vrsta i intenziteta. Znaci u tom relativnom smislu ja mogu pohvaliti Integral, a ne u smislu da nema mana. Ali prihvatam da se i te mane kritikuju, naravno uz dublje razumevanje kakva je svirka u Bosni i sire, na osnovu koje muzike se mora i igrati. Kao i potreba i Srbije da ima neku jaku putarsku firmu koja moze brzo uleteti i relativno dobro odraditi posao. To je mnogo siroka prica, ona mora imati i velikog kapitala za finansiranje kratokorocnih obaveza, i jaku mehanizaciju, i ljudstvo, i mrežu pomoćnih delatnosti... jako teško taj ceo mehanizam i njegove potrebe za energijom ukratko objasniti u par rečenica.
 
Šta će biti sa ovom temom nakon otvaranja poslednje deonice na istočnom kraku?
Pošto imamo temu o obilaznici kao delu K10, da li ova tema ide u završene projekte?
 
Valjda početi i sa rekonstrukcijama dotrajalih deonica, valjda je dosta krpljenja rupa.
Nije autoput loš, ali ima mnogo toga da se radi.


Ne kažem, rade oni, ali sporo. Treba postaviti, na čitavoj trasi, optičke barijere između traka na krivinama i prevojima, postaviti bukobrane pored većih naselja. Zamena kolovoza gde ima kolotraga mnogo češće nego sada.
Treba i uraditi sistem daljinske kontrole i upravljanja saobraćajem na deonicama sa jakim saobraćajem (Novi Sad-Pojate)
Ima i poslova koji nisu završeni još pre 30 godina i tako stoji. Npr. na mnogim deonicama nije urađeno odvodnjavanje...

Ukratko treba dovesti postojeće deonice na nivo novoizgrađenih.


EDIT:
Evo, upravo čim sam ovo poslao, javio mi se drug koji je na putu NS-BG. Kaže da je kod Inđije bila oluja i da se desio neki sudar (gde su oni radovi). Put je zatvoren, a ceo saobraćaj ide na stari put. Naravno, ako ste u kolima nema načina da ovo saznate, osim da vam neko javi.
 
Радови у Бугарској.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=1VCw2UBih1M[/youtube]
 
Odlozio sam put do Sofije za ponedeljak da bi se provozao novom trasom, valjda nece da odloze otvaranje... Ako bude otvoreno prenosim utiske.
 
Zavrsen je koridor 10...
E sad nam tek predstoji ogroman posao( kome Drobnjak i kompanjoni iz Puteva Srbije nisu dorasli), a to je odrzavanje svih tih kilometara autoputeva. Kad pogledam samo kako se leti odrazavaju, kosenje trave , odrzavanje odmorista u jeku sezone, WC- ovi smrde na kilometre itd. Kako ce tek biti zimi kad rokne sneg i to narocito sad u juznim nam krajevima nase zemlje?
 
Kad bude zima, bar wc neće smrdeti.
A kako li če tek da održavaju ono zamišljeno parče preko Pešteri, ako se kad napravi, na putu ka CG?
 
Jedino grejanje auto-puta. Velja Ilić (tada u svojstvu ministra građevinarstva) je rekao u decembru 2012. da je dao da se izradi projekat grejanja auto-puta za deonicu Koridora 11 koja bi išla preko Peštera. Pošto je ta opcija preko Peštera jeftinija.
 
Vrh