Šta je novo?

Koridor 10

Par slika od pre par dana, od Niša ka Bugarskoj, tačnije od Jelašnice do tunela Bancarevo. Onaj dalje, deo iza, kažu da se slabo gradi. Prvih 9 je između Jelašnice i tunela Banacarevo, a zadnja je pogled od tunela ka Crvenoj Reci. Gabion ograde (kavezi) su na nekim delovima baš visoke i drže autoput i celo brdo iza, nadam se da je onaj koji je trebao dobro izračunao. Nisam viđao do sad kod nas ovako visoke.
 
Fotografije imaju izvorno problematicnu orijentaciju. Probajte da snimite fotografiju na racunar i thumbnail ce biti okrenut. Probao sam samo da uradim save as u novom fajlu i bilo je ok.
 
Bambyle;131183501 je napisao(la):
Pozdrav drugari, evo svežih slika sa gradilišta...

U pitanju je deonica E-75, deonica Predejane (Gornje polje) - Caričina dolina (LOT 1), gde su se javili problemi sa nestabilnim kosinama koje su proklizale. Izvođač radova je Španski AZVI, a na slikama možete videti izvođenje zaseka, kao i sanaciju delova kosine mikrošipovima kao i izgradnju vijadukta na istoj deonici.

20160302_104931.jpg

20160302_110846.jpg

20160302_125252.jpg


Sledeće nedelje idem na teren na kosinu ispred ulaznog portala tunela Predejane, pa ću okačiti još slika ...
Bambyle sa SSC
 
БГ-Ниш, код Ражња

12670478_10208623874816620_4786735981125499603_n_zpsb1j1ss8z.jpg


:bash: :bash: :bash:

lukeze sa ssc
 
100m za 100milki popravka...??? gospode me sacuvaj i zakloni ...ocekujem led rasvetu, grejanje..a dobicemo...
 
Sta im predstavljaju ovi znakovi? Vidim ih i na mestima gde je vec sve zavrseno a sveze postavljeni.

Sent from my LG G4
 
800.000 evra za 100 metara rekonstrukcije kolovoza! U rangu 8 mil evra za 1 km postojećeg puta. Pa izgradnja novog bi bila jeftinija. Neee ovo uopšte nije korupcija i nameštanje tendera izvođaču koji je ušemljen sa administracijom
 
Ko se vozio kroz Grcku do Krfa zna kakvi su ovo znakovi, jedina razlika sto smo za ovo investitori mi a tamo je EU finansirala 100% radova...sabrah prosli put preko 100mlrd E a prespavao sam vecinu puta.
 
100 mil nije dovoljno ni za 4 tunela tamo a ima ih boga oca...naravno da sam lupio 100mlrd al veruj mi da nekoliko mlrd sigurno.

Edit: cca 6mlrd je kostao put. (76 tunela (ukupne dužine 99 km), 1,650 mostova i vijadukata)
 
Mislio sam da pričaš o gornjem znaku "popravka puta", ne o znaku za izgradnji novog puta. A nov da, sigurno skuplja izgradnja...
 
...sem ako onih 100 mil dinara za 100 m puta nije u pitanju klizište, onda bi zaista bila viša cena...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=375962#p375962:q88qr2v1 je napisao(la):
direktor » 14 Mar 2016 01:09 pm[/url]":q88qr2v1]БГ-Ниш, код Ражња

12670478_10208623874816620_4786735981125499603_n_zpsb1j1ss8z.jpg


:bash: :bash: :bash:

lukeze sa ssc


mozda most koji se vidi na slici?

A cilj postavljanja ovih tabli je pokazati naradu koliko se investira ;)
Pa idu izbori , sva sredstva su dozvoljena :kafa:
 
ta deonica baš ima velika oštećenja godinama se popravlja i opet ista priča
 
Državljanima Turske će biti ukinute vize za EU. Krajnje je vreme da se razmišlja o trećem paru saobraćajnih traka. Najpre od NS do Batajnice i od Smedereva do Bubanj potoka.
 
Kakve trece trake...
Prioritet svih prioriteta je zavrsetak beogradske obilaznice!

Sent from my LG-D320 using Tapatalk
 
Mi da smo pametni pa da napravimo atrakciju od naseg dela autoputa u smislu prateceg sadrzaja. Casina, hoteli, Aqua parkovi, restorani...ako sada zaista ukinu vize Turcima, pa to ce biti navala ! Doduse dobar deo ce putovati avionom ka raznim destinacijama, ali ipak ce biti sigurno povecan kopneni tranzit kroz nasu zemlju.
 
Teško mi je da poverujem da će 80m građana TR dobiti free 90d pass. Biće tu neka začkoljica.
 
U Turskoj ima manje nezaposlenih nego na Balkanu, a oni koji rade imaju plate od 500 eur i više. Turci bi na Zapad uglavnom išli turistički i u posetu rođacima, ili na kratkoročni rad na crno. Većina avionom ali sigurno doata i kolima jer se isplati kad idu porodično.
 
Aha samo se nadaj. Ima oko 10 mil kurda u tursskoj. Najveca opasnost lazni turski pasosi
 
Ima ih 15 do 20 miliona. Procentualno više nego Albanaca u Srbiji sa Kosovom.Samo u Istanbulu ih ima izmedju 2 i 3 miliona. Ne znam na šta misliš kada pominješ lažne pasoše, pa ti Kurdi su državljani Turske u svakom slučaju.
 
Kurdi jesu drzavljani Turske ali drugog reda, oni se ne osecaju kao Turci, nemaju taj standard koji pominjes i krenuce masovnije u emigraciju. Sto se pasosa tice, vec sada je relativn lako u turskoj nabviti lazni pasoh koji ima prolaz u EU (sirijski, iracki, koji vec), a kada i ako Turska udje u bezvizni rezim verujem da ce da krene "stampanje" turskih pasosa.
 
Vrh