Šta je novo?

Koridor 10

@Caribrod
Izdasno fotografijama i upotpunjeno tekstualnim objasnjenjima :kk:
Uknjizeni plusici :)
 
@caribrod,

Pregršt plusića za tebe!

Kad sam pročitao ranije da se planira otvaranje poluzavršenih deonica (bez habajućeg sloja) - pomislio sam: "Nije moguće - čak ni od ovih naših velemajstora". Pretpostavljam doduše da će izvođači lepo naplatiti dodatne radove, pa će makar neko biti srećan!!!
 
Zarad politickih poena oni ce otvore nezavrsen put ;s Svaka cast na fotkama i objasnjenjima.
 
Iako ne simpatisem SNS vlast, vec naprotiv, imam puno kritika za ono sto i kako rade, mislim da ovde nisu u pitanju nikakvi politicki poeni, vec zelja da se po veca protocnost i sigurnost saobracaja za pretstojeci zimski spic.
Naime za par dana je katolicki Bozic, pa zatim Nova godina. Mnoge firme po evropi se zatvaraju u ovom periodu, pa ce radnici to iskoristiti za odlazak u zavicaj u zemlje porekla.
 
Sve je to tačno jer već kreću gastarbajteri, biće i novogodišnjih bus tura za Bugarsku /Sofija, Bansko, Borovec/ i Istanbul, ali tu si naveo dobre strane, koje imaš na kraju snimaka sa ove deonice. Loše strane sam takođe popisao, stavi i njih na jedan tas, pa sam proceni. Na samom početku iz pravca Niša je neka trokraka raskrsnica, koju sve ako Turci ne ukapiraju, pa zatim devijacija, koja će ka Nišu da napravi lom, veruj mi, a na samom kraju od 120 spuštaš na 40 i ulaziš u devijaciju pa u 2 trake sa žutim linijama, gde se ne koristi zaustavna. Samo da ne bude: j... ćar vajdu - rodila se šteta!
@GOJE
Neće biti dodatnih izdvajanja, osim za eksproprijaciju i izgradnju devijacije kod Crvene reke, ostalo ide uz ugovor, jer čisto sumnjam da će ovi nešto baš da izgrebu eventualna oštećenja 2. BNS sloja. Samo će to da premažu emulzijom i negde manje, negde više SMA u aktivnim i AB u zaustavnoj, bele linije i vozi Miško...
 
Izvođač valjda ima rok za zvođenje radova, prema kome planira resurse. Njemu se isplati da sve završi što pre, a ako kasni, svaki dan mu je veliki troša. Kad mu naručilac posla prekine radove, i kaže - vidimo se za mesec, dva, pet.... - onda planiranje resursa ide dođavola.

Naravno, može biti da je baš u interesu izvođača, da se preseli na drugo gradilište, napravi sezonski odmor ili slično, ali to su teški izuzeci.
 
Opet otvaraju ne zavrseno i sabiraju svaku voznu traku posebno
 
Ma sve ce biti gotovo do marta 2017 i koridor 11,tako kaze Wolf Cub
 
Do sada se radilo godinama i opet kvalitet nije nista bolji. Ovako bar neka zavrsavaju.
Ne odgovara nam kad se odugovlaci, a onda nam ne odgovara kad se ne odugovlaci. Cudo jedno. Svakakvih nas ima.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=365154#p365154:bse8kttj je napisao(la):
Galeks » Fri Jan 01, 2016 2:02 pm[/url]":bse8kttj]Do sada se radilo godinama i opet kvalitet nije nista bolji. Ovako bar neka zavrsavaju.
Ne odgovara nam kad se odugovlaci, a onda nam ne odgovara kad se ne odugovlaci. Cudo jedno. Svakakvih nas ima.
odgovara nam kada se zavrsava u roku, i kada je posao kvalitetno završen. Nije to da nas ima svakakvih, nego to su na neki nacin pare naroda i za te pare treba da se isporuči dogovoreno!
Ovo tvoje je lažna dilema
 
Nazalost, los kvalitet izvedenih radova najcesce nije posledica 'brzine' radova, niti obucenosti radnika vec namerno i smisljeno smanjenje troskova, sa cilje maznjavanja love...
 
Sta sam rekao sto nije istina, godinama unazad rokovi su bili probijane, retko ni dan danas nisu ispunjeni (pa ni zavrseni) a kvalitet nije nista bolji od kvaliteta o kojem se govori.
Za pocetak nek se uvede postovanje rokova, a posle nek se podize kvalitet i bicu zadovoljan.
Promeniti sve odjednom je pa prakticno ravno nemogucem.
A i ovo sto Laki kaze, "kraduckanje" i dok je takvih u politici i javnim preduzecima, to nam je problem.
 
Raspisan tender za nastavak izgradnje obilaznice oko Dimitrovgrada na Koridoru 10
Izvor: eKapija

"Koridori Srbije" raspisali su tender za preostale radove na izgradnji puta i mostova na obilaznici oko Dimitrovgrada, nedaleko od granice sa Bugarskom, na istočnom kraku Koridora 10. Dužina ove deonice iznosi 5,8 km, a predviđeno je i 7 mostova dužine od 20m do 500m, raspona 30-35m.

Rok za izgradnju je 300 dana, a ponude se dostavljaju najkasnije do 1. februara.
http://www.ekapija.com/website/sr/p...e-obilaznice-oko-Dimitrovgrada-na-Koridoru-10
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=365496#p365496:3oto1ts4 je napisao(la):
Galeks » 04 Jan 2016 02:18 pm[/url]":3oto1ts4]Sta sam rekao sto nije istina, godinama unazad rokovi su bili probijane, retko ni dan danas nisu ispunjeni (pa ni zavrseni) a kvalitet nije nista bolji od kvaliteta o kojem se govori.
Za pocetak nek se uvede postovanje rokova, a posle nek se podize kvalitet i bicu zadovoljan.


Човече, па ваљда је важнији квалитет пута од пустих рокова?!
Кога брига да ли ће деоница бити отворена месец и по раније, ако пропадне у року од неколико година, или ако у старту буде крш, што је код нас случај у последње време.
 
Stoji, no to što se kod nas izgradnja razvuče ko gladna godina obično ne donese neki dodatni kvalitet..
 
@Pantograf

Upravo ovo sto je Medjutim rekao. Kao da zivimo u dve razlicite drzave. Povucen prethodnim iskustvom, rokovi su probijani, a kvalitet nije nista bolji. Ako vec imam isti kvalitet, pa bolje bar da dobijemo tacan rok, zar ne... ili gresim?
Ja znam da bi svi mi ovde hteli da bude i kvalitetno i u roku i sve, ali tesko da ce ta promena u svesti kompanija i vlasti doci preko noci.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=363565#p363565:3lb6oja7 je napisao(la):
laki72 » Sun Dec 20, 2015 6:34 pm[/url]":3lb6oja7]@Caribrod
Izdasno fotografijama i upotpunjeno tekstualnim objasnjenjima :kk:
Uknjizeni plusici :)

Pitanje ZA CARIBROD-A! KAKVO JE STVARNO STANJE NA DEONICIMA OD Proseka do Crvene reke i oko Pirota ? Imali sanse da se to zavrsi za god dana !
 
Маркос друже, не би било лоше да увек даш и везу (неки то зову линк :D ) како би се одмах директно погледало.
Укњижен плусићћћ за вест.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=367958#p367958:3hlggbw9 je napisao(la):
Гага » 21 Jan 2016 01:19 am[/url]":3hlggbw9]Маркос друже, не би било лоше да увек даш и везу (неки то зову линк :D ) како би се одмах директно погледало.
Укњижен плусићћћ за вест.

Racunam da svi znaju da udju na Google maps i ukucaju ovu deonicu, ali evo:
https://www.google.rs/maps/@43.2531297, ... a=!3m1!1e3
 
Stanje na južnom kraku od pre nedelju dana :
Grdelička klisura: autoput uglavnom ide 100-200 m sa desne strane u odnosu na postojeću magistralu u smeru ka Makedoniji. Skoro celom trasom je postavljena podloga, pa se vidi trasa kojom put prolazi. Najviše mašina radi na mostovima preko reke. Posle Džepa autoput prelazi na levu stranu, ispod starog kamenoloma gde radi par velikih "Integralovih" bagera (30-40 tona) koji još probijaju trasu ispod brda. Zatim se autoput vijaduktima penje i tu radi dosta mašina (a magistrala skreće udesno pre tunela koji izlazi u Vladičin Han). Dalje, tunel Manajle, obilaznica oko Hana pa sve do uključenja na novootvoreni deo, autoput se ne vidi sa magistrale. Sve u svemu radi se srednjim intenzitetom.
Novootvorena deonica je lepa, prolazak tim istim krajem u odnosu na ranije magistralom, odaje drugačiji i lepši utisak samog kraja. Pri kraju je postavljanje bukobrana, kojih inače od Beograda do Makedonije ima samo na novoj deonici, pa možda i zbog toga (a i zato što je nov asfalt) ona deluje najlepše na celom autoputu.
Nisam bio član pa nisam slikao ali ubuduće kad budem u prilici hoću.

Vezano za istočni krak, u službenom glasniku od 15 Januara Koridori Srbije su objavili Javni poziv za dostavljanje ponuda za obilaznicu oko Dimitrovgrada.

Takođe vezano za Koridor 10, Putevi Srbije su objavili poziv za dostavljanje ponuda za projektovanje i izgradnju petlje "Nova Pazova". Iako je ona udaljena nekoliko km od beogradske obilaznice, oni je sa njom povezuju, pa je ova vest možda više za tu temu.
 
Oni stvarno nisu više normalni, svaka 2-3km ćemo imati po petlju.

Može biti da je Delhaize koristio ulje ovog puta i da će se zbog njih praviti priključak.
 
Vrh