Šta je novo?

Koridor 10

Sto se tice Granicnog prelaza kod Preseva, tamo se zavrsava Interspeed trzni centar.
Stanje radova:
images


A ovo je rendering kako sve treba da izgleda:
Interspeed_bew.jpg


Granicni prelaz se obnavlja iz sredstava EU, ali za sada nije nigde bilo objavljenih slika.
 
Inter Speed? Zar to nije firma Marka Milosevica koja je 90ih svercovala benzin i cigare?
 
sefe to je granicni prelaz Gradina izmedju nas i Bugara a meni treba Granicni prelaz Presevo sa Makedonijom.

Hvala inace na trudu
 
Znam za Trzni centar dobra je prica samo nije popunjen upotpunosti sa zakupcima. Trebalo je 15 augusta da bude otvoren ali pomeren je za kraj septembra ili cak sledece prolece videcemo. Imam jednog Insajdera tamo pa znam. Ono sto je najbitnije je da bi trebalo da dodju dobri lanci brze hrane kao sto su Mek i KFC.
 
vrachar":90z5an4c je napisao(la):
Inter Speed? Zar to nije firma Marka Milosevica koja je 90ih svercovala benzin i cigare?
M.M. je radio sa tom firmom, kao i sa 'Tref'-om, a na kraju ove str. ima ponešto o tome.

Mrkonjić: Koridor 10 pre roka
Ministar Milutin Mrkonjić izjavio je da će izgradnja Koridora 10 biti završena
pre roka i da će sve biti urađeno kvalitetno.
"Za dve i po godine u Srbiji mora da bude kompletiran autoput od Horgoša do Novog Sada, od Leskovca
do Makedonije i od Niša do Bugarske. U protivnom, ja ću napustiti ovu funkciju, a država će postati
saobraćajno slepo crevo Evrope", rekao je Mrkonjić za Večernje novosti.

Na pitanje koliko su mu vezane ruke jer je osnovan Savet za infrastrukturu, a građevina je odvojena od
njegovog ministarstva, Mrkonjić je rekao "nimalo".
On je naveo da osnivanje tog saveta potvrđuje opredljenje države da je izgradnja infrastrukture prioritet.

Na pitanje kada će biti raspisan tender za izgradnju leve trake autoputa od Horgoša do Novog Sada, Mrkonjić
je rekao da se vode razgovori sa koncesionarom koji je tražio nove uslove.
On je rekao da će, ako pregovori budu propali, biti raspisan tender u roku od mesec dana.

Mrkonjić je naveo da izgradnja tri deonice Koridora 10 košta oko 260 miliona evra, kao i da na ratifikaciju u
parlamentu čekaju tri zajma međunarodne banke.
"Naša koncepcija je da sami napadnemo autoput i da pokažemo Evropi da smo i mi Evropa, pa da dođemo
tako do pretpristupnih fondova koji će nam pomoći", rekao je on.
http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2008&mm=07&dd=26&nav_id=310257
 
за две и по године? то ми делује као научна фантастика, заиста. па нису мрднули 10-15 година ни један километар а сад одједном би да заврше све ово. али, ајде. некад треба веровати у чуда. :D
 
Ljudi, ovo nije neka Veljina jajara nego Mrka. Mrka bre :D On radi po sistemu pre roka!
 
nele":2xxjkkk6 je napisao(la):
sefe to je granicni prelaz Gradina izmedju nas i Bugara
a meni treba Granicni prelaz Presevo sa Makedonijom.
Hvala inace na trudu
Aa, taj ti treba. ... evo kako će to da izgleda :

"Beogradska kompanija "Interspeed" uskoro započinje izgradnju velelepnog šoping centra
na graničnom prelazu Preševo, otvaranje kompleksa planirano za septembar 2007. godine"

Kompanija "Interspeed" iz Beogradu uskoro će na graničnom prelazu Preševo prema Makedoniji započeti izgradnju modernog "Interspeed shopping centra", u okviru kog će, osim većeg broja lokala, poslovati i savremeno opremljen motel, banka, restoran, pošta, kazino i noćni klub.

Otvaranje tog kompleksa sa svim pratećim sadržajima (prostrani parking prostor, pristupne saobraćajnice i nova benzinska pumpa mađarske kompanije "MOL") najavljeno je za septembar 2007. godine, a što se tiče njegove površine, izvršni direktor kompanije "Interspeed" Slaviša Potežica kaže da će se budući šoping centar prostirati na oko 13.200 m2 i da će biti sagrađen na svega 500 metara od od graničnog prelaza (sa desne strane autoputa E-75 nakon ulaska iz Makedonije).

4b0cb8aa39.jpg


2c10b831d3.jpg


Osim toga, investitori ističu da će "Interspeed shopping centar" biti podignut u skladu sa najmodernijim arhitektonskim trendovima, zgrada će imati pridzemlje i jedan sprat i sve u njoj će, pre svega, biti podređeno komforu posetilaca i zaposlenih. Sudeći prema idejnom rešenju, objekat će biti skeletnog tipa, sa čelično-betonskom konstrukcijom i fasadom od kvalitetnog blago toniranog stakla koje ne propušta UV zračenje. Podovi će biti od visoko kvalitetne granitne keramike, dok će sve toalete, osim komfora i prostranosti, krasiti i krajnje elegantna keramika.

Zgrada će imati i tri putnička i jedan teretni lift, četiri ulaza-izlaza i tri stepeništa. Kada je reč o urbanizmu i dozvolama, izgradnja pomenutog kompleksa je u potpunosti predviđena Prostornim planom područja posebne namene graničnog prelaza Preševo, koji je utvrdila Vlada Srbije, dok je trenutno u toku izrada detaljnih planskih dokumenata za zemljište na kom će se ovaj objekat graditi.

Kako kažu u kompaniji "Interspeed", interesovanje za lokale i ostali komercijalni prostor u budućem šoping centru je i sada izuzetno veliko.
eKapija

PS. ..još ponešto o tom graničnom prelazu : http://www.ekapija.com/website/sr/page/150485
 
Divna vest! I autoput su poceli, videcemo dokle ce stici! :)
 
Tadić: Koridor 10 strateški projekat za našu zemlju
Autor: Beta | 30.07.2008 - 06:05


Predsednik Srbije Boris Tadić i ministar za infrastrukturu Milutin Mrkonjić ocenili su juče da je koridor 10 jedan od strateških projekata za Srbiju i da bez njegove izgradnje Srbija neće iskoristiti sve šanse za razvoj.

auto-put-x.jpg


"Izgradnjom tog koridora i nove infrastrukture stvaramo uslove za dolazak novih investicija na jug Srbije", rekao je Tadić tokom obilaska radova na deonici autoputa od Niša do makedonske granice.
Tadić je ocenio da će izgradnja infrastrukture pospešiti privredni razvoj i doprineti zaustavljanju migracija stanovništva sa juga Srbije koji je od velikog značaja za čitavu državu.
On je istakao da Srbija želi da poveća kvalitet rada građevinskih kompanija i da je spremna da sarađuje sa susedima u regionu radi dobijanja građevinskih poslova u inostranstvu.
Ministar za infrastrukturu Milutin Mrkonjić rekao je da se izgradnjom koridora 10 stvaraju uslovi za regionalni razvoj Srbije i izrazio očekivanje da će završetak tog posla omogućiti otvaranje novih radnih mesta. Prema njegovim rečima, Srbija u naredne dve godine mora završiti izgradnju puta od Leskovca do makedonske granice, od Dimitrovgrada do Niša i od Horgoša do Novog Sada.
Tadić i Mrkonjić obišli su deonicu autoputa od sela Levosoje kod Bujanovca do granice sa Makedonijom, dugu oko 22 kilometra.
Izgradnja te deonice ugovorena je 1999. godine, a nakon obustave zbog nedostatka novca, radovi su danas ponovo nastavljeni.
Vrednost radova na koridoru 10 procenjena je na više od 1,7 milijardi evra.

Izvor: Blic
http://www.blic.co.yu/ekonomija.php?id=51118
 
Wow, ispade da oni to stvarno rade? Ja sam mislio da je u pitanju puki marketinski trik.
 
Kad se samo setim svog prvog odlaska u Grcku i kako mi je nekako bilo interesantno sto odmah posle granice pocinje autoput pa jos sve sa onim drvoredom, a onda u povratku gledam ono sra*e od Preseva gde stoji kolona Turaka dugacka nekih 3 kilometra. Ajde da se nadam da ce kroz par godina slican prizor biti i kod nas.
 
Evo ovde mozete videti plan gradnje autoputa Nis - granica sa Bugarskom. Ovo je samo mapa od Bele Palanke do Pirota (kroz pirotsku opstinu)... Uskoro kroz ostale opstine (Bela Palanka, Dimitrovgrad, Vranje, Leskovac, Presevo....), ALI KAD NABAVIM....

Veliki pozdrav.....




Link:

http://img155.imageshack.us/my.php?image=image00001rd1.jpg


Radovi su poceli.... video sam i krak C i i krak B koridora 10......
 
Koridor 10 uz pomoć kredita
Autor: B. S. | Foto: G.Sivački | 11.08.2008. - 06:00


Ministar ekonomije i regionalnog razvoja Srbije Mlađan Dinkić najavio je da će u septembru započeti pregovore sa Svetskom bankom o kreditu za završetak izgradnje Koridora 10 kroz Srbiju.

Prema njegovim rečima, već su počeli nezvanični pregovori sa Svetskom bankom, dok su zvanični razgovori planirani za treću nedelju septembra, kada je i predviđeno da predstavnici ove institucije dođu u Beograd.

- Za završetak Koridora 10, prema trenutnim procenama, potrebno je oko 1,7 milijardi evra, a deo tog novca će biti obezbeđen iz kredita Svetske banke i Evropske investicione banke (EIB) - kazao je Dinkić.
Dinkić je naglasio da ove godine svi radovi na Koridoru 10 i putnoj privredi u Srbiji mogu da se finansiraju iz postojećih neutrošenih privatizacionih prihoda, te da je ostalo još oko 250 miliona evra za te namene.
On je ocenio i da bi sporazumni raskid ugovora o koncesiji za izgradnju autoputa Horgoš-Požega omogućio da odmah krene izgradnja deonice od granice s Mađarskom do Novog Sada, koja se nalazi na Koridoru 10.
- Ugovor o koncesiji za izgradnju autoputa Horgoš-Požega je mrtav i potrebno je pronaći rešenje da se iz te situacije izađe i krene s klasičnim budžetskim finasiranjem - naglasio je ministar Dinkić.
Izvor: Blic
http://www.blic.co.yu/ekonomija.php?id=52596
 
Dal je poceo da se radi ono parce autoputa od 21 km od Preseva do Levosoja kao sto su najavili doticni ministri??
 
Hello,gde nalazis te mape opstina sa trasom autoputa?
 
Samo da potvrdim da rade na autoputu od preševa prema severu. Dobio sam fotografije od prijatelja koji je išao tom rutom. Postaviću ih kasnije u svakom slučaju sada rašćišćavaju teren.
 
evo malog previewa rašćišćene deonice:
2anqjo.jpg
 
Koji je krak B, a koji je krak C?
Uputite neobavestenog...
 
Ovo parce mi deluje spremno za asfaltiranje. . .koje sam video na slici. . .
 
Vrh