Šta je novo?

Koridor 10

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=629989#p629989:1lm737nk je napisao(la):
StaraMo » Пет Јун 14, 2019 5:05 am[/url]":1lm737nk]Uz malu napomenu da su ove cene obračunate po starom zakonu...Nove će biti 12% veće.
Сесссссссс!!!!
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=629989#p629989:2oj9wbae je napisao(la):
StaraMo » Pet Jun 14, 2019 5:05 am[/url]":2oj9wbae]Uz malu napomenu da su ove cene obračunate po starom zakonu...Nove će biti 12% veće.
E jbg, cu se utepam s pusku tandzaru... :mrgreen:
 
Rade neka testiranja u tunelima Manajle i Predejane, zatvorene po leva saobracajna traka u oba smera, nema guzvi, prosao pre oko 2 sata...
 
to su najavili, trajaće do 27. ta testiranja. Ono što je idiotski je da se nisu strpeli da do tada odlože i naplatu.....neverovatni bezobrazluk i bahatost sns-sps mafije.
 
Forumasi, rekoh da vas pitam da li vam je poznata neka literatura domaca i strana, a vezano za ekonomski znacaj koridora 10 drumskog kao i zeleznickog. Hvala unapred!
 
Nadljudskim naporima ljudi koji rade opremanju naplatnih rampi danas do 12h uspeće da završe 8 objekata za naplatu putarine od Doljevca do Preševa. ..Od 19 maja kada su ušli na gradilišta do 15 juna uprkos tome sto im je dat rok bio do 1 jula.

O ovome naravno niko neće izvestiti jer tema nije popularna medju narodom a voleo bih da vidim druge firme koje bi bile stavljene pred izazov skraćenja roka za polovinu!!! Takva stvar nije zabeležena u novijoj praksi.
4de3ec472a9b9215b02f7d01bc2683a8.jpg
6c21352a4f8b6fc1c4c90f5f4c7e2ff3.jpg
f8ff5debc130c86bbdc02c03d4ac9a65.jpg
 
Danas videh bagere i kamione na buducoj naplatnoj rampi Nis Centar, pripremljeno je zemljiste vec (izorano), bice izgleda malo poveca rampa.
 
Konacno je ministarstvo izdalo gradjevinsku dozvolu za Nis centar,trebslo bi 5 traka da bude mislim.....za ostale jos nije...rokovi tendera istekli i posle kad otvore istocni krak samo saopste proizvoljan rok koji im se svidi,s ti se zali sv.Petru.
 
Ako ja dobro shvatam, ostaće zatvoren sistem Beograd - Niš, odnosno ulazna i izlazna glavna rampa i bočne na usputnim isključenjima. Posle toga će se formirati isti takav sistem Doljevac - Preševo. Ili sam pogrešno razumeo?
 
Blade dobro si razumeo ali da ponovim zbog ostalih a posebno Leskovcana koji se masovno javljaju Putevima i pitaju zašto treba platiti dve putarine.

Zabunu unose i novinari sa natpisima do Preseva 8 rampi itd itd...

Danas od 12h Doljevac prestaje da bude obostrano placajuca rampa i postaje kapija na kojoj se ulazi i uzima kartica kojom se dokazuje broj predjenih km i samim time cena korišćenja.

Znaci ukratko ides iz Bgd za Grcku i

U Vrcinu uzmes karticu platis u Nisu 800 din.

U Doljevcu ponovo uzimas karticu i plaćaš u Preševu 540din


Ako recimo svratiš u Predejane tu platiš i ponovo kasnije uzmeš karticu i ideš ka Preševu.

To važi narednih nekoliko meseci dok se ne završi Istočni krak tj E80...
 
Stara Mo,
Cesto idem bas do Doljevca. Pre sam placao od Nisa 210 rsd. Sada me buni,znaci u Nisu platim 800 rsd,pa se besplatno vozim do rampe Doljevac,tu uzimam karticu i isključujem se sa AP a posle 50 m. Koliko onda placam to?
 
@Niko to se sada zove izlaz Doljevac selo i platićeš 60dinara...Ali Doljevac selo i Brestovac sada zatvaraju na mesec dana ds bi komplet premestili rampu i nsprsvili novu na novoj poziciji....

Putevi su o tim radovima već obavestoli javnost i za tebe je sada bolja varijanta preko Niša starim putem ili do Pečenjevaca pa opet nazad starim putem.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=630428#p630428:veo4i8b6 je napisao(la):
StaraMo » Sat Jun 15, 2019 6:03 pm[/url]":veo4i8b6]@Niko to se sada zove izlaz Doljevac selo i platićeš 60dinara...Ali Doljevac selo i Brestovac sada zatvaraju na mesec dana ds bi komplet premestili rampu i nsprsvili novu na novoj poziciji....

Putevi su o tim radovima već obavestoli javnost i za tebe je sada bolja varijanta preko Niša starim putem ili do Pečenjevaca pa opet nazad starim putem.

Au, osta si nam Žitorađa oTsetšena od svet. Saće srBska majka kad si pođe kod tatka Slobu će mora dide s jelikopter.
 
Hahaa,ima džipa može i preko iskopa ,možda i neku sliku okači..


A i minister of foreign affairs je pogodjen...biće Doljevac pre roka 100%.
 
Inače,vec godinama gledam koliko je propao taj put Doljevac- Žitoradja i pitam se zasto Dačić ne urgira da se obnovi tih 10 ak km i da bar nesto uradi za zavičaj. Ustvari i nastavak puta do Prokuplja bi trebalo rekonstruisati,to je jos nekih 12 km.
Sto se tice drumarina,nigde mi nije zao sto placam,ni kod nas ni ono dranje u Hrvatskoj,ali ono sto su Grci postavili rampu na obicnom putu koji se inače raspada i to naplacuju me izludjuje...
 
Slučajno nađoh u telefonu neku fotke iz Gradinja s početka prošle nedelje, pa greota da se baci:















Videh danas tu kosinčinu sa 221, odatle se vidi ko na dlanu, nego kišilo pa nema fotki. Mnogo torkreta za moj ukus, nije se to proslavilo na Grdelici, al ajde...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=630712#p630712:2aaq61wx je napisao(la):
Niko Kažanegra » Ned Jun 16, 2019 8:46 pm[/url]":2aaq61wx]Inače,vec godinama gledam koliko je propao taj put Doljevac- Žitoradja i pitam se zasto Dačić ne urgira da se obnovi tih 10 ak km i da bar nesto uradi za zavičaj. Ustvari i nastavak puta do Prokuplja bi trebalo rekonstruisati,to je jos nekih 12 km.
Sto se tice drumarina,nigde mi nije zao sto placam,ni kod nas ni ono dranje u Hrvatskoj,ali ono sto su Grci postavili rampu na obicnom putu koji se inače raspada i to naplacuju me izludjuje...
A ne izludjuje te da smo mnogo godina placali putarinu za poluautoputeve po Vojvodini. Subotica-Novi Sad-Beograd.To je bilo „normalno“ u ovoj drzavi, pa zato niko vise i ne spominje.A da ne pricam o kvalitetu puta, narocito deonice Novi Sad-Beograd...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=630736#p630736:1qtixnm6 je napisao(la):
slaninar » Ned Jun 16, 2019 10:49 pm[/url]":1qtixnm6]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=630712#p630712:1qtixnm6 je napisao(la):
Niko Kažanegra » Ned Jun 16, 2019 8:46 pm[/url]":1qtixnm6]Inače,vec godinama gledam koliko je propao taj put Doljevac- Žitoradja i pitam se zasto Dačić ne urgira da se obnovi tih 10 ak km i da bar nesto uradi za zavičaj. Ustvari i nastavak puta do Prokuplja bi trebalo rekonstruisati,to je jos nekih 12 km.
Sto se tice drumarina,nigde mi nije zao sto placam,ni kod nas ni ono dranje u Hrvatskoj,ali ono sto su Grci postavili rampu na obicnom putu koji se inače raspada i to naplacuju me izludjuje...
A ne izludjuje te da smo mnogo godina placali putarinu za poluautoputeve po Vojvodini. Subotica-Novi Sad-Beograd.To je bilo „normalno“ u ovoj drzavi, pa zato niko vise i ne spominje.A da ne pricam o kvalitetu puta, narocito deonice Novi Sad-Beograd...
Pocetkom 2000-ih par godina sam nekoliko puta sedmicno isao do Novog Sada , i zestoko me je taj put nervirao. Zajednicka traka za preticanje ,pa ko je brzi,tj ludji....Ustvari da bih dosao do te deonice,morao sam prvo proci Ibarskom od Lazarevca do Beograda tako da je veliko pitanje sta me je sve tada nerviralo...Sada je ostalo samo ono sto napisah :D :D :D :D :D :D :D :D :sesir:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=630788#p630788:23k35xkd je napisao(la):
Niko Kažanegra » Pon Jun 17, 2019 7:44 am[/url]":23k35xkd]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=630736#p630736:23k35xkd je napisao(la):
slaninar » Ned Jun 16, 2019 10:49 pm[/url]":23k35xkd]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=630712#p630712:23k35xkd je napisao(la):
Niko Kažanegra » Ned Jun 16, 2019 8:46 pm[/url]":23k35xkd]Inače,vec godinama gledam koliko je propao taj put Doljevac- Žitoradja i pitam se zasto Dačić ne urgira da se obnovi tih 10 ak km i da bar nesto uradi za zavičaj. Ustvari i nastavak puta do Prokuplja bi trebalo rekonstruisati,to je jos nekih 12 km.
Sto se tice drumarina,nigde mi nije zao sto placam,ni kod nas ni ono dranje u Hrvatskoj,ali ono sto su Grci postavili rampu na obicnom putu koji se inače raspada i to naplacuju me izludjuje...
A ne izludjuje te da smo mnogo godina placali putarinu za poluautoputeve po Vojvodini. Subotica-Novi Sad-Beograd.To je bilo „normalno“ u ovoj drzavi, pa zato niko vise i ne spominje.A da ne pricam o kvalitetu puta, narocito deonice Novi Sad-Beograd...
Pocetkom 2000-ih par godina sam nekoliko puta sedmicno isao do Novog Sada , i zestoko me je taj put nervirao. Zajednicka traka za preticanje ,pa ko je brzi,tj ludji....Ustvari da bih dosao do te deonice,morao sam prvo proci Ibarskom od Lazarevca do Beograda tako da je veliko pitanje sta me je sve tada nerviralo...Sada je ostalo samo ono sto napisah :D :D :D :D :D :D :D :D :sesir:
:mrgreen: :sesir:
Ponekad se i ja stvarno pitam, zar je moguce da su grci u EU?
Aljkaviji su od nas duplo...
 
Браво Никола Д :D :D :D :D :D
Велики +++ од мене за брзо објављени снимак...Знаачи још мало и свуда ће бити пун профил ( наравно осим деонице која се још ради ).
 
Drobnjak reče da je kod Crvene teke klizište duboko 30m. Biće tu more šipova po 35m.
 
Još jedna pljačkaška podmetačina!. Petlja Bujanovac-sever je zatvorena za saobraćaj, pošto je put od nje do ulaza u Bujanovac savršen,možda i najbolji put u zemlji, pa mnogi - prvenstveno šiptari - nisu koristili deonicu autoputado ove najnovije petlje u nivou Bujanovca. Sad se ovako svi oni teraju da provedu više km na autoputu i više plate.
 
Vrh