Šta je novo?

Koridor 10

tribi":7z5fpyht je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=560540#p560540:7z5fpyht je napisao(la):
tribi » 20 Aug 2018 08:31 am[/url]":7z5fpyht]Vraćajući se pre neki dan iz Grčke, primetio sam po ulasku u Srbiju na oko 2-3 km od granice (verovatno opština Preševo) dve ganc nove benzinske stanice u oba pravca autoputa, Valoni Petrol... da li je to nagoveštaj da ćemo u budućnosti prolaziti kroz dve države da bi stigli u Grčku?

Najavih još letos, ali dobih odgovore da je sve to normalno... :roll:

One tu stoje oduvek, sad su mozda renovirane pa izgledaju ko nove. E sad sto se tice ovog drugog, pa svasta je moguce i ne bi me nista zacudilo i da bude tako... :bash:
 
И ако буде до краја јануара...[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=8oDW3mLczIE[/youtube]
 
Sad pokzuju istrazvanja tla. Sto to nisu uradli pre 10 godina iznali na cemu su. Kako na juznom tako i na istocnom kraku,kao i na drugim grdilistima.
 
Prvo, snimak je već mator prilično.
Drugo, nesposobni su za bilo šta.
Treće, ispitivanje zemljišta za trasu je medju prvim radnjama koje se preduzimaju pri projektovanju i odabiru tačne trase, te se "zaista" može podvesti pod propust prethodne garniture.
Četvrto, ovaj čovek na snimku vrši funkciju koja nema apsolutno nikakve veze sa izgradnjom puteva, a davanjem izjava i odluka krši svoja zakonska ovlašćenja, te bi ga trebalo prvo upozoriti, a ako bi nastavio i kazniti.
Peto, mi smo lud narod, koji je svaku dosadašnju lopovsko mafijašku vlast u nekom trenutku bezrezervno podržao, bez zadrške, bez kritičke reči, bez trunke racionalnosti.
Dal onda uopšte zaslužujemo bolje?



Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
 
Kada se ne uradi geologija tla onda se desi ovako nesto. Ovo je put koji je radjen pre vise od 100 godina pa krpljen nebrojeno puta i na kraju napusten. u pitanju je Mam tor Derbyshire Engleska

Ovde i na ostalim klizistima na koridoru X i XI u Srbiji ocigledno je ponovljena slicna glupost samo pre desetak godina u reziji domacih projektanata puta CIP ili ko vec.
Ihhh.. jbg izgleda da smo se zaje.bali za trasu... ma nema veze popravicemo kad pocne da puca...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=605596#p605596:1zpovhc1 je napisao(la):
laki72 » Sub Mar 02, 2019 3:23 pm[/url]":1zpovhc1]Prvo, snimak je već mator prilično.
Drugo, nesposobni su za bilo šta.
Treće, ispitivanje zemljišta za trasu je medju prvim radnjama koje se preduzimaju pri projektovanju i odabiru tačne trase, te se "zaista" može podvesti pod propust prethodne garniture.
Četvrto, ovaj čovek na snimku vrši funkciju koja nema apsolutno nikakve veze sa izgradnjom puteva, a davanjem izjava i odluka krši svoja zakonska ovlašćenja, te bi ga trebalo prvo upozoriti, a ako bi nastavio i kazniti.
Peto, mi smo lud narod, koji je svaku dosadašnju lopovsko mafijašku vlast u nekom trenutku bezrezervno podržao, bez zadrške, bez kritičke reči, bez trunke racionalnosti.
Dal onda uopšte zaslužujemo bolje?



Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk

Druze, svaki tvoj komentar u potpunosti podrzavam. Hvala ti sto si ovde sa nama... :sesir:
 
Баш си му се лепо у.клопио у тачку пет, од "безрезервно" па до краја... :?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=605708#p605708:2eq0wlic je napisao(la):
Veliki Vracar » Ned Mar 03, 2019 1:09 am[/url]":2eq0wlic]Баш си му се лепо у.клопио у тачку пет, од "безрезервно" па до краја... :?

Druze, pozdrav i tebi.
Vidim nema te, pa reko aj da te malo razbudim :wink:
 
http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/ek ... utari-rade

VIDEO-NADZOR NA KORIDORU 10: Kamere pomno prate šta sve putari rade

Na deonici nezavršenog Koridora 10 postavljen video-nadzor. Cilj kontrola izvođača, potrošeno 8,5 miliona dinara.

ŠTA se radi na gradilištima još nezavršenog Koridora 10 sada prati video-nadzor. Investitor, preduzeće "Koridori Srbije", dosad je postavio 17 kamera na šest lokacija duž južnog i istočnog kraka ovog auto-puta, a preostalo je da se montira još dvanaest. Video-nadzor se uvodi na zahtev Ministarstva za saobraćaj i dosad je koštao oko 8,5 miliona dinara, bez obračunatog poreza na dodatu vrednost. Isti sistem kontrole izvođača predviđen je i na tri gradilišta Koridora 11.
Ministarka saobraćaja Zorana Mihajlović pre mesec dana je najavila da će, radi kontrole izvođača, postaviti kamere duž gradilišta i da će uvid imati i građani. Ova opcija još nije dostupna.

- U ovom momentu razmatramo tehničke i druge opcije za omogućavanje javnog videostrima. O mogućnostima i eventualnom pristupu video-linku, javnost će biti blagovremeno obaveštena - kažu u "Koridorima Srbije". - Kada je reč o postavljanju video-nadzora na sve tri deonice Koridora 11, procedura postavljanja je u toku. Inženjer je dao nalog izvođaču radova, "Šandong haj-spid grupi", da u prisustvu nadzornog organa odredi lokacije gde će se izvršiti montaža opreme, kao i da prikupi minimum tri ponude za nabavku i ugradnju neophodne opreme za video-nadzor.
Postavljanje kamera duž Koridora 10 povereno je firmi "Mašina sekjuriti". Pored postavke kamera, u cenu su uračunati mobilni serveri za snimanje, GPS modul za praćenje lokacije kamera, optički kabl za povezivanje uređaja u tunelu, zakup internet konekcije u trajanju šest meseci...

- Napominjemo da će navedena oprema nakon završetka preostalih deonica na južnom i istočnom kraku Koridora 10 biti korišćena i na svim drugim gradilištima budućih infrastrukturnih projekata - kažu u "Koridorima".

Ministarstvo saobraćaja je zadovoljno što su "Koridori Srbije" uspešno i u kratkom roku ostvarili njihovu inicijativu.

LOKACIJE

OVAKO izgleda raspored dosad postavljenih 17 kamera - na deonici Bancarevo - Crvena Reka: Kosina 6 (tri kamere), Kosina 7 (tri kamere), Kosina 26 (tri kamere), Kosina od kilometra 65+100 do kilometra 65+275 (tri kamere). Na Kosini Gradinje postavljene su tri kamere, a na istočnom i zapadnom portal tunela Bancarevo, ukupno dve kamere.
 
E sad lepo da proslede link i da ucine javno dostupnim uvid u radove! Da vidimo kako je Ministarstvo za gradjevinu fenomenalno organizovalo sve sto je trebalo i gde se sve zavrsava u ugovorenim rokovima... :oops: :roll:
 
Za vikend caribrod malo obisao Gradinje, pa uslikao nekolio fotki, a ja samo prenosim, jer on ima male tehnicke probleme / nikako da se previkne na desnu/ :lol:
Dakle ovo je pogled sa vrha kosine dole ka kruznoj petlji Dimitrovgrad istok a iza nje se vidi nova aerodromska pista, posto se ona na pravini auto puta ka Pirotu pokazala neupotrebivom! :laugh:
Naravno salim se to su pripreme za izgradnju novog carinskog terminala tik uz petlju!Pogledajte prilog 9
A u nastavku nekoliko slika sa samog GradinjaPogledajte prilog 8 Nije bas neki intenzitet radova, cak je bila i dvomesecna zimska pauza, ali ovi radovi apsolutno vise ne uticu na saobracaj, tako da to sad zaista i nije prioritet, kao sto je bilo pre pustanja u punom profilu tog poslednjeg parceta na istocnom krakuPogledajte prilog 7 dakle saobracaj se odvija potpuno nesmetano, pa kad zavrse, zavrse! Da su bogdo do tog stepena doveli iostali ne zavrseni deo na Istoki...Pogledajte prilog 6
A evo i nekoliko sl pored puta za Gornje GradinjePogledajte prilog 5[ATTACH type="full" alt="IMG-
7c08a7ecf0f0c9891fc76d238cd59a12-V.jpg"]4[/ATTACH]Pogledajte prilog 3Pogledajte prilog 2Pogledajte prilog 1
I za kraj informacija da prilikom prolaska ka Nisu prosle nedelje bar na pet mesta iako je bilo rano jutro oko sedam sati, radnici su bas uveliko radili, ukljucujuci i onu cuvenu tacku na 65km... :kk:
 
Istocni krak koridora 10.(deonica Nis Dimitrovgrad)
Foto: RTS koridori
 
Ovde, ako do početka letnje sezone počne saobraćaj, to će biti uspeh. Ali znajuću iz dosadašnjeg iskustva, neće. Ne bi da zvučim pesimistično, ali treba biti realan, a ne zaluđivati se.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=606493#p606493:1rraar82 je napisao(la):
Blade » Tue Mar 05, 2019 11:23 pm[/url]":1rraar82]Ovde, ako do početka letnje sezone počne saobraćaj, to će biti uspeh. Ali znajuću iz dosadašnjeg iskustva, neće. Ne bi da zvučim pesimistično, ali treba biti realan, a ne zaluđivati se.

Ako se budu pridržavali sopstvene nove mantre: "Bezbednost učesnika u saobraćaju pre svega!" teško da će i do kraja godine pustiti saobraćaj.
Ako krenu logikom "Aj saće pustimo levu kod Predejana i desnu kod Bancareva i ko nam šta može" - biće to na oba kraka gotovo do leta samo tako...
 
Не знам да ли ће јадни Београђани опет морати да се муче кроз Грделицу, љуби их мајка, али је Турцима суђено још једно лето у Сићеву.
 
Ja nikako ne razumem kako tako lose i neefikasno grade. Siguran sam da kad bi bila neka dobra americka firma da bi to mnogo brze zavrsili. Ovako unajmljuju neke sumljive gradjevinske firme peru novac, rade fuserajski, autoput krece da se raspada i pred pustanje. Ja ne znam ko je Hrvatima radio putevi, ali njihovi autoputevi su svemirski u poredjenju sa nasim, cak i ove nove otvorene deonice kod nas su losijeg kvaliteta nego autoputevi u Hrvatskoj.
 
Zna li neko dokle se galerija u Grdelici proteže, skroz do kraja pravca na Miloševoj prvoj slici, odnosno do kraja kosine ili nešto ranije?
Btw, pravljenje galerije deluje prilično jednostavno (uspravne i položene betonske grede...) u ovom momentu kad su pobijeni šipovi, ili me laičko oko vara?
 
Evo za milos.tro 17000 ti plusic od mene! :kk: :sesir:
Godinama pratimo tvoj foto doprinos i po BG gradilistima, a i tvoju izvanrednu aktivnost u prenosenju foto materijala sa facebook i sa svih drugih sajtova, ovde na beobuildu! Hvala Maestro! :gobb:
 
Vrh