Šta je novo?

Komunalna milicija (BELI)

Pa u interesu je Komunalaca da pokažu snimak javnosti. To može da bude samo plus za njih da se vidi kako su oni napadani u javnosti dok vrše svoj posao.

Poslato sa telefona
 
Evo još jednog izveštaja http://www.b92.net/info/vesti/index.php ... _id=954966

Prilikom kontrole utvrđeno je da jedna putnica nije imala kartu za prevoz, ali ni ličnu kartu, zbog čega su kontrolori zatražili pomoć prisutnih komunalnih policajaca.

Sve to je svojim mobilnim telefonom snimao je jedan od prolaznika kome su komunalni policajci prišli i zahtevali od njega da to prekine.

Nakon verbalnog usledio je i fizički sukob u kojem su komunalni policajci zadobili lakše povrede.

Znači snimatelj je snimao i prebio dva komunalca.

Treba jednom za svagda objaviti da li smeju službena lica da se snimaju dok obavljaju svoj posao. Poverenik je rekao da je njegovo mišljenje da smeju da slikaju, a naročito dok obavljaju svoju dužnost ukoliko to ne sprečava iste u obavljanju te dužnosti.

Ponavljam da je potrebno objaviti snimak što pre jer bi to razjasnilo ko je prvi udario i svaki dan odugovlačenja daje priliku medijima da napumpaju priču.
 
Pa naravno da su komunalci krivi.sad bi najace vilo da je jos neko snimao i da se pojavi snimak
 
astrodule":1qlq48yi je napisao(la):
Evo još jednog izveštaja http://www.b92.net/info/vesti/index.php ... _id=954966

Prilikom kontrole utvrđeno je da jedna putnica nije imala kartu za prevoz, ali ni ličnu kartu, zbog čega su kontrolori zatražili pomoć prisutnih komunalnih policajaca.

Sve to je svojim mobilnim telefonom snimao je jedan od prolaznika kome su komunalni policajci prišli i zahtevali od njega da to prekine.

Nakon verbalnog usledio je i fizički sukob u kojem su komunalni policajci zadobili lakše povrede.

Znači snimatelj je snimao i prebio dva komunalca.

Treba jednom za svagda objaviti da li smeju službena lica da se snimaju dok obavljaju svoj posao. Poverenik je rekao da je njegovo mišljenje da smeju da slikaju, a naročito dok obavljaju svoju dužnost ukoliko to ne sprečava iste u obavljanju te dužnosti.

Ponavljam da je potrebno objaviti snimak što pre jer bi to razjasnilo ko je prvi udario i svaki dan odugovlačenja daje priliku medijima da napumpaju priču.

Pa ne razumem, zato što je imao pravo da snima ima pravo i da napadne policiju. Ne branim policiju, ali problematično je takvo klizanje u anarhiju u kojoj nekome uopšte pada napamet da udari policajca. Isto tako, problematično je likovanje i dizanje u nebesa nekog nasilnika koji je udario dva policajca. Tako isto može tebe neko da istambura na ulici i da ga boli uvo za posledice, jer ako sme policajca i da svi stanu na njegovu stranu, koji si ti faktor da ne dobiješ batine od nekoga tek tako? Mislim, ko je živeo u BG '92-'93 zna o čemu pričam počev od skidanja patika, pa do šaketanja, ako se nekome "nezgodnom" ne skloniš sa pešačkog prelaza da prođe kolima...

Ne zanima me nikakav snimak koji bi dokazao ko je prvi počeo (?!), jer nema pravo da napada policiju.

Gluposti.
 
Apsolutno sam protiv bilo kakvog nasilja. I ja sam prisustvovao skidanjima patika i dobijao pendrekom po leđima od Slobine policije, ali ja baš mislim da bi objavljivanje ovakvih snimaka, uz rbzu presudu doprinelo smanjenju nasilja.
 
Ko kaže da je on napao komunalnu policiju? Kaže komunalna policija.
Kako opisuju "rane junačke" čudi me da ga nisu optužili da je potegao nož Krokodil Dendija.

Komunalna je sama kriva što ima reputaciju šljama, kukavica, siledžija i lažova.
Treba da objave snimak, svi da vide. Ništa ja njima ne verujem.
Uostalom, prethodna strana ove teme je počela sa sličnom vešću...
 
http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/532589 ... si--oficir

Neprijatno sam se iznenadio kad sam saznao da nas je napao oficir u penziji. Dakle, ceo život je nosio uniformu i sada je napao nas koji takođe nosimo uniformu...
:lool:

Objavili su i slike dramatičnih povreda...ok, kažu da imaju svedoke da se sve dogodilo na ulici, pa niko ne može da ih zeza da su ih tukle supruge kod kuće :p
 
vrlo smesno...
Imam utisak da nase drustvo nezadrzivo srlja u totalnu anarhiju i nasilje, ali mi prodajemo internet mudrosti, presudjujemo i osudjujemo po portalima i cekamo `da bide bolje`...
ne bih bi zacudjen da ako nastavimo ovako uskoro ispite na fakultetima polazu korpulentniji, vece plate po firmama dobijaju agresivniju, a na prijemnim konkursima umesto znanja bude merenje bicepsa i tricepsa...
Evolucija na srpski nacin, ili kako je od coveka (bica svesnog) ostala samo zivotinja (nagon).
 
Laki, još uvek nismo čuli drugu stranu, ali mene događaj podseća na vest sa početka prethodne strane...sa malo drugačijim raspletom...
 
astrodule":n4fd7wzk je napisao(la):
Treba jednom za svagda objaviti da li smeju službena lica da se snimaju dok obavljaju svoj posao. Poverenik je rekao da je njegovo mišljenje da smeju da slikaju, a naročito dok obavljaju svoju dužnost ukoliko to ne sprečava iste u obavljanju te dužnosti.

Ponavljam da je potrebno objaviti snimak što pre jer bi to razjasnilo ko je prvi udario i svaki dan odugovlačenja daje priliku medijima da napumpaju priču.

Dozvoljeno je, zašto da ne?

Šabić:

– Убрзани развој технологије, посебно мобилних телефона учинили су фотографисање и снимање догађаја на улици веома једноставним, што неретко има за последицу да „грађани репортери“ најновије вести, укључујући и оне о активностима полиције пласирају чак брже него традиционални медији. У многим приликама то се показало као ефикасан механизам контроле јавности. У том погледу наша земља није и не треба да буде изузетак. Дакле, начелно, снимање акција полиције осим у изузетним законом предвиђеним приликама није незаконито – објашњава Шабић и додаје да је веома важно да се грађани који снимају уздрже од било каквог ометања рада полиције, да се не мешају у обављање службене радње, да не прекидају разговор који је у току, не постављају питања полицајцу или особи која је „предмет“ полицијске обраде. Грађани морају да поштују упутства полиције која имају за циљ безбедност учесника догађаја, и да ни у ком случају не улазе у рестриктивни простор облежен полицијском траком.

– Полицајци, као и други грађани, имају право на приватност, али онда кад нису на дужности. На дужности, њихово поступање је првенствено предмет закона који утврђују и уређују право јавности да зна, а не закона који штите приватност. Сваки јавни службеник, па и полицајац, мора да рачуна на то да ће његово деловање бити легитиман предмет интересовања јавности, поготово кад примењује силу – истиче Шабић.
 
relja, ne sporim ja da svacega ima jer svuda su u pitanju ljudi, a ljudi ima svakavkih. Losa su vremena, a losa vremena `izvlace` ono najgore iz ljudi.
Mozda su u ovom slucaju komunalci provocirali, mozda i nisu pravu, ko ce ga znati.
Ono sto je meni simtomaticno je to kako se sve kao desava slucajno. i dok sve propada i ode u (da izvinete) `materinu`, mi kao nacija kopamo rovove jedni protiv drugih, policija protiv vojne policije, komunalci protiv gradjana, djaci protiv profesora...I OBRATNO!
Postalo nam je sasvim normalno da se `makljamo` , da osudjujemo jedni druge, da pljujemo jedni druge, sve zarad nicega.
niko sebi standard nije poboljsao i bolji zivot napravio ni ustedom 2-3 hiljade za markicu, niti hiljadu dve za parking, niti sa 3-5 hiljada vecom platom.
i dok se `konzumira` jeftina zabava za plebes, kao nekadasnje rimske arene, velike pljacke, rasprodaja drzavne imovine, protivzakoniti ugovori, komadanje drzave, radnici bez prijave, radno vreme od 60 sati sedmicno, najniza cena rada u evropi, sve to ostaje van razmisljanja i tokova informisanja.
Evo upravo dok se bavimo sa incidentima izmedju pojedinaca i komunalaca, Lasta koji je u dobrom delu srbije monopolista, je uspela da bude u teskim finansijskim problemima i sprema joj se sudbina `prodaje bud-zasto`!?
ali tu nema krvi, inata, pesnicenja, niti je__nja majke svima, pa to nije interesantno `narodnim masama`.
mi smo `zeljni krvi` (figuratvno), ali koga? onih koji su kao i mi, onih koji rade za sicu, manje ili vise dobro, ali boranije koja radi.
Puna su nam usta nepravde oko Busplusa i tarifnog sistema, ali psujemo, teramo inat, bijemo se sa onima koji isto poput nas za platu rade svoj posao i krpe od meseca do meseca.

da se razumemo, ovaj narod koji je izabrao, ili je osudjen da zivi u Srbiji, ima mnogo razloga da bude besan, da bude agresivan...
Ali kanalisanje tog besa je sassvim pogresno. I to kanalisanje se `orkestrira` preko svih medija, drustvenih mreza.
Dok mi besnimo jedni na druge, krupne stvari i pravi uzroci nasih frustracija i nezadovoljstava ostaju, i posto su pojeli sadasnjost jedu i buducnost generacijama koji stasavaju, dolaze.
Zal smo toliko hipnotisani, zaglupljeni, ili lenji , pa ne umemo da ukljucimo malo mozdane vijuge???
Zar na svako provokatorsko vasarsko ``drz`te lopova`` moramo da se upecamo i pojurimo kao muve bez glave?
 
Mož' biti...
A može biti i da je čovek slikao (što nije zabranjeno), komunalci krenuli da čoveku otmu njegov telefon ali, na njihovu nesreću, ovaj čovek malo drži do sebe, pa su se posle žalili kako je on jedan provocirao i potom izgazio i oplavio njih dvojicu ... kao što slike, je li, dokazuju...?

Ova rabota sa BusPlusom je rđavo postavljena pa su i posledice rđave. Kada država i uprava ne poštuju zakone i rade na štetu građana dobijamo upravo ovo što vidimo.
A koliko se ja sećam, niko nije objasnio zbog čega nije raskinut ugovor sa Apex-om? Da li je moguće da je taj štetan ugovor baš toliko jak da ne može da se obori ni u srpskom pravosudnom sistemu?
Ili su se "dogovorili"?
 
relja":2g74oa36 je napisao(la):
Mož' biti...
A može biti i da je čovek slikao (što nije zabranjeno), komunalci krenuli da čoveku otmu njegov telefon ali, na njihovu nesreću, ovaj čovek malo drži do sebe, pa su se posle žalili kako je on jedan provocirao i potom izgazio i oplavio njih dvojicu ... kao što slike, je li, dokazuju...?

Ova rabota sa BusPlusom je rđavo postavljena pa su i posledice rđave. Kada država i uprava ne poštuju zakone i rade na štetu građana dobijamo upravo ovo što vidimo.
A koliko se ja sećam, niko nije objasnio zbog čega nije raskinut ugovor sa Apex-om? Da li je moguće da je taj štetan ugovor baš toliko jak da ne može da se obori ni u srpskom pravosudnom sistemu?
Ili su se "dogovorili"?


Oprosti sto citiram post koji je iznad, ali upravo si rekao ono sto je `esencija` problema, a glupo mi je da citiram samo jedan deo.

apeks, gradska vlast, tuzilastvo, zakonodavna vlas koja donosi zakone koji su slabi ili u suprotnosti sa drugim zakonima ove zemlje????

Oni su ti na koje treba da usmerimo svoj gnev.
 
laki72":3f00pzuf je napisao(la):
vrlo smesno...
Imam utisak da nase drustvo nezadrzivo srlja u totalnu anarhiju i nasilje, ali mi prodajemo internet mudrosti, presudjujemo i osudjujemo po portalima i cekamo `da bide bolje`...
ne bih bi zacudjen da ako nastavimo ovako uskoro ispite na fakultetima polazu korpulentniji, vece plate po firmama dobijaju agresivniju, a na prijemnim konkursima umesto znanja bude merenje bicepsa i tricepsa...
Evolucija na srpski nacin, ili kako je od coveka (bica svesnog) ostala samo zivotinja (nagon).

Ili onaj koji ima da plati dva buzdovana da idu sa njime i zavode red... Eto, sada ovi komunalci nisu dobili dovoljno batina i dečko koji ih je napao je u pravu? Nezamislivo je kako bi taj lik prošao u Americi za tako nešto...

Žena neće da pokaže ličnu kartu, odvedu je u policijsku stanicu i odjednom se stvara nekakva fama oko toga i tobože nekakva nepravda.

Likovi poput Relje možda mogu da opravdaju npr. bahato parkiranje po Jurija Gagarina i napade na policiju (makar i komunalnu...), ali to definitvno nije OK i upravo takvo opravdavanje je i dovelo društvo u haos.
 
relja":fdg2yf84 je napisao(la):
A koliko se ja sećam, niko nije objasnio zbog čega nije raskinut ugovor sa Apex-om? Da li je moguće da je taj štetan ugovor baš toliko jak da ne može da se obori ni u srpskom pravosudnom sistemu?
Ili su se "dogovorili"?

Ugovor je štetan u glavama internet komentatora i onih koji hoće da se švercuju. Ugovor nije raskinut, jer još uvek važi, a nema pravnih osnova da se ukine samo zato što tako kažu komentatori na internetu i zato što smeta švercerima.

Malo je glupo da neko plaća porez od koga se finansira gradski prevoz (umesto da se plaća karta), a da sa druge strane nema npr. dovoljno obdaništa, jer nema dovoljno para.

Ispravno je da se karte naplate, kome gradski prevoz ne odgovara ima kola, taksi, bicikl... jako prosto. Ne znam otkada bi prevoz trebalo da bude socijalna kategorija.

Svi napadi na Bus Plus se svode na jedno - omogućavanje nesmetanog švercovanja u GSP-u.
 
Jednom malograđanin, uvek malograđanin. Ne daj bože da dovodiš u pitanje poštenje ljudi koji su se zaposlili u komunalnoj policiji i ljudi na vlasti (političara i tranzicionih muljatora), ne daj bože da dovedeš u pitanje njihovu verziju priče...oni kažu da ih je napao, znači da mora da je tako i bilo.
Porediš nas sa Amerikom - važi, ali tamo zakoni, nadležnosti službi i sudovi ne dozvoljavaju ovakav haos u državnim službama.
Tamo policajac zna da nije dozvoljeno parkirati na pešačkom i na trotoaru i ne okreće glavu kada vidi tako nešto nego poše kaznu pa to niko ne radi, zna se koja služba i po kojem zakonu naplaćuje karte u prevozu, nema slučaja da firma koja prevozi putnike radi sa privatnom firmom koja naplaćuje karte i koja angažuje komunalnu policiju koja privodi švercere u pravu policiju.
Zato što je sistem uređen.
 
laki72":3f3bi05w je napisao(la):
...
Oprosti sto citiram post koji je iznad, ali upravo si rekao ono sto je `esencija` problema, a glupo mi je da citiram samo jedan deo.

apeks, gradska vlast, tuzilastvo, zakonodavna vlas koja donosi zakone koji su slabi ili u suprotnosti sa drugim zakonima ove zemlje????

Oni su ti na koje treba da usmerimo svoj gnev.

Ti i ja se razumemo savršeno, samo različito reagujemo.
 
@Erysimum Cheiri Niko ne opravdava fizičke napade na Komunalnu policiju. Ne znam zašto to stalno potenciraš.

Pozivaš se na Ameriku? Šta je bilo pre koju nedelju kad je upucan crnac koji došao da preti bivšoj devojci? Odmah (pre bilo kakvog suđenja) je osvanuo snimak sa policajčeve grudne kamere koju upravo svi policajci nose da bi se odagnale bilo kakve nedoumice.

Komunalna policija je na sebe navukla gnev jer ne rade svoj posao već pomažu privatnoj firmi u kontroli karata. Da imaju bar malo smisla za marketing pustili bi snimak, a ne da pokazuju izgrebane prstiće i crvenilo kod očiju.
 
relja":3vg9xg5a je napisao(la):
Jednom malograđanin, uvek malograđanin. Ne daj bože da dovodiš u pitanje poštenje ljudi koji su se zaposlili u komunalnoj policiji i ljudi na vlasti (političara i tranzicionih muljatora), ne daj bože da dovedeš u pitanje njihovu verziju priče...oni kažu da ih je napao, znači da mora da je tako i bilo.
Porediš nas sa Amerikom - važi, ali tamo zakoni, nadležnosti službi i sudovi ne dozvoljavaju ovakav haos u državnim službama.
Tamo policajac zna da nije dozvoljeno parkirati na pešačkom i na trotoaru i ne okreće glavu kada vidi tako nešto nego poše kaznu pa to niko ne radi, zna se koja služba i po kojem zakonu naplaćuje karte u prevozu, nema slučaja da firma koja prevozi putnike radi sa privatnom firmom koja naplaćuje karte i koja angažuje komunalnu policiju koja privodi švercere u pravu policiju.
Zato što je sistem uređen.

Hm, zaista ne znam ko zvuči kao teška malograđančina i sitan svet. Umislio si tu iza tastature da si pametan, a pričaš obične gluposti na nivou 16-to godišnjaka, a ne zrelog čoveka. Ne dovodim u pitanje ni jednu ni drugi verziju, ali pošto ti je teško da ukapiraš prostu stvar, poenta je da je čovek priveden (bravo!) i da, kao što sam rekao, postoji Sud, pa neka tamo utvrde šta je bilo. Svakako ne treba istina da se utvrđuje preko YouTube-a mada kapiram da bi malograđanština to zapravo najviše volela.

A i zaista, koji si ti faktor da tebi neki državni organ uopšte uplaoduje nekakv snimak? Ako te neko premlati na ulici - hoćeš i tada da tražiš snimak ili ćeš zvati policiju?

Takođe, ne vređam sagovornike, a to što ti potežeš za uvredama govori o više o tebi i tvojoj emocionalnoj zrelosti i vaspitanju.

Over and out, besmilseno mi je da polemišem sa takvima.
 
astrodule":3b3umvtu je napisao(la):
@Erysimum Cheiri Niko ne opravdava fizičke napade na Komunalnu policiju. Ne znam zašto to stalno potenciraš.

Pozivaš se na Ameriku? Šta je bilo pre koju nedelju kad je upucan crnac koji došao da preti bivšoj devojci? Odmah (pre bilo kakvog suđenja) je osvanuo snimak sa policajčeve grudne kamere koju upravo svi policajci nose da bi se odagnale bilo kakve nedoumice.

Komunalna policija je na sebe navukla gnev jer ne rade svoj posao već pomažu privatnoj firmi u kontroli karata. Da imaju bar malo smisla za marketing pustili bi snimak, a ne da pokazuju izgrebane prstiće i crvenilo kod očiju.

Sve OK. Naravno, ne rade samo za privatnu firmu, već pokušavaju, po nalogu Grada, da povećaju naplatu koja u krajnjoj instanci popunjava gradski budžet. To je klasična zamena teza koja se provlači po medijima, ali opet pojedinci umesto što pametuju iza tastature, mogu da odu i npr. priključe se nekom NGO i pokušaju da promene stvari.

Sve te priče kako je Grad dužan da obezbedi slobodu kretanja i samim tim jeftin prevoz, zloj komunalnog policiji itd su zapravo žvaka za malograđanštinu i sitne duše, plasirana od pametnijih manipulatora, a suština je da zreo i pametan čovek zna da usluga mora da se plati bilo kroz kucanje male papirne žute karte u metalnoj mašinici ili prislanjanjem na elektronski uređaj tj. omraženi validator.

Suština je da si ili fukara koja se švercuje ili razumeš zašto karta mora da se plati. Sve ostalo je promenljivo (validator ili mehaničko kucanje karte), ali ta zatucanost malo teže.

Isto važi i za razne dovitljivosti oko parkiranja na mogućim i nemogućim mestima - fukare prave budalu od sebe misleći da su pametni time što su se "snašli" i ugrozili gomilu drugih učesnika u saobraćaju. Isto tako ta malograđanština se pravda da je tu samo par minuta, daleko im je parking ili da je to privremeno gradilište.

Suština je da su u pitanju bahati kulovi koji ne znaju za reda i koji umeju da nauče šta je red samo kada ih se nagazi na kičmu.
 
Erysimum Cheiri":1vwe33nx je napisao(la):
...
Hm, zaista ne znam ko zvuči kao teška malograđančina i sitan svet. Umislio si tu iza tastature da si pametan, a pričaš obične gluposti na nivou 16-to godišnjaka, a ne zrelog čoveka. Takođe, ne vređam sagovornike, a to što ti potežeš za uvredama govori o više o tebi i tvojoj emocionalnoj zrelosti.

Over and out, besmilseno mi je da polemišem sa takvima.

Mišnjenje o meni, nekoga ko za ovo:
...Neprijatno sam se iznenadio kad sam saznao da nas je napao oficir u penziji....
http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/532589 ... si--oficir
ima formirano ovakvo viđenje
Erysimum Cheiri":1vwe33nx je napisao(la):
...
... Eto, sada ovi komunalci nisu dobili dovoljno batina i dečko koji ih je napao je u pravu? .....
me ni malo ne pogađa...
 
uh - BRAVO - to zaista objašnjava celu situaciju. Zamisli, nije "dečko" nego "oficir u penziji". To zaista menja celu suštinu stvari. Meni govori samo da je neko ovde sitničar (a to je zapravo karakteristika malograđanštine) i spada u kategoriju koju sam naveo gore, a koji traže svakakve izgovore da se ne ponašaju kao ozbiljni i zreli ljudi.

Ajde pali u mišju rupu iz koje si se izmigoljio.
 
i btw zbog normalnih sagovornika... Svakako da dobar deo krivice za stanje sa Bus Plusom snosi sadašnja gradska vlasti, pošto su zapravo oni i započeli priču oko bojkotovanja Bus Plus-a itd... Opet, to je promenljivo, ali suština je da karta mora da se plaća. To što su prosti građani izmanipulisani i nadaju se da će neko da ih oslobodi nepravedne naplate prevoza i da pošto je komunalna policija "zla" treba da se ukine to ima važnost kao i lanjski sneg.

Greška je što nisu makar preimenovali taj Bus Plus u nešto drugo, čisto da zadovolje malograđanštinu i sitne duše da misle da su eto kao izvojevali nekakvu virtuelnu pobedu.

Ne znam ko ozbiljan očekuje da se karta ne plaća - pa za par godina će nas Evropa naterati da napravimo održiv gradski budžet pa će fukara tada morati da plaća (tada će biti verovatno priča tipa "Ne u EU" i sl.).
 
Relja sto se trudis kad neide koliko ja znam relju on je za placanje prevoza
 
Vrh