Šta je novo?

Komunalna milicija (BELI)

наравно да треба да се прича и пише
 
Kad se u narodu stvara atmosfera da je ok tući komunalnu policiju neko ode i korak dalje i krene da zapali regularne policajce.


Besan zbog "pauka" zapalio rampu, plamen zahvatio dva policajca http://blic.rs/i/534135
 
Da primenim neke od spin tehnika ovih što zagovaraju besplatan prevoz da zagovaram zabranu pauka.

1. Moje građansko pravo je da se krećem, a parking je sastavni deo tog kretanja, država da obezbedi dovoljan broj parking mesta a ako ih nema dovoljno nema prava da nosi aute.

2. Ja plaćam porez iz kog se finansoraju putevi država da obezbedi parkinge ili nek toleriše bahato/nepropisno parkiranje.

3. Narod nema leba da jede plate 25.000 a oni pauk naplaćuju preko 12.000 dinara. Dovesti cenu pauka na razumnu meru (1000 dinara).
 
A da se ubudce projektujeu stnovi sa garazama u nivou stana da pravo iz kreveta moze u kola
 
@milisav
odlican spin - tehnika uspesno savladana +
:lool: :wink:
 
laki72":j27bylfr je napisao(la):
@milisav
odlican spin - tehnika uspesno savladana +
:lool: :wink:

Какав спин!? Кад потјераш мак-на конац, и треба да буде како Милисав написа.
 
MilisaV":3gkzue81 je napisao(la):
Kad se u narodu stvara atmosfera da je ok tući komunalnu policiju neko ode i korak dalje i krene da zapali regularne policajce.

Besan zbog "pauka" zapalio rampu, plamen zahvatio dva policajca http://blic.rs/i/534135

Da li neko "stvara atmosferu" ili ne, to je jedna stvar (a zna se ko jedini u ovoj zemlju sme da "stvara atmosferu", da se ne lažemo).

Čovek koji je ovo uradio - polio benzinom i sebe i policajce, je slučaj za ludnicu, i takav je bio mnogo pre nego što je jutros ustao iz kreveta i seo u auto.

Možda pod utiskom što sam večeras gledao epizodu serije "Fargo" u kojoj policajci postavljaju sasvim logična pitanja:
kako to da čovek može da "pobegne" automobilom sa placa Parking servisa, da ga policija ne juri da ga uhapsi nego mu ponovo paukom Parking servisa pokupe auto i ne hapse ga odmah kada je on sam ponovo došao na Sajmište (znači da ga nisu tražili koda parkiranog automobila), upravo zbog onoga što je uradio par sati ranije?

To je neka moja logika, a ne "ovo se desilo zbog stvaranja atmosfere...".
Ovo je samo još jedan primer da sistem ne funkcioniše zbog neposobnih ljudi, od vrha naniže.
 
da li zbog atmosfere linca ili necega drugog neitno je ali je zabrinjavajuce da skoro svako dan neki policajac bude povredjen
 
Kada okrivljeni za napad na (komunalnog) policajca bude maksimalno (zakonski) kažnjen i kada se to bude objavljjivalo kao udarna vest onda će se malo i smanjiti broj napada na njih.
 
Свакако, али треба имати у виду да би било далеко мање напада на њих када би се они бавили својим послом, тј. вршили функцију за коју су и основани. Уколико ме сећање не вара, пре увођења комуналне полиције проценат грађана који су подржавали ту идеју је био изузетно висок, можда чак и преко 90%.

Колики је данас тај проценат? Комунална полиција је институција која је најбрже од свих осталих изгубила целокупан углед и сама од себе направила спрдњу.
 
ja vidim i ovaj problem u komunalnoj, sa jedne strane u komunalnoj imamo likove koji se manekenisu po centru a sa druge strane neke komunalce salju tamo gde treba da ide interventna. Jednostavno ne bi smelo dozvoliti da komunalci budu glineni golubovi u sukobu sa divljim taksistima jer nemaju sansu, pogotovu ne ako sudstvo ne radi svoj posao.
 
laki72":10t5bpk2 je napisao(la):
e jbg... :)
pa u tome i jeste stvar

Не знам ја шта су вам ти спинови и ботови а и нећу да знам. Али врло добро знам шта је право а шта криво, шта је праведно а шта неправедно и на крају шта је навијачки а шта против.
Наш народ за све те страњске изразе има љепше наше и било би ми драго да их сви користимо.
 
Rašo, voleo bih da navedeš srpske reči koje zamenjuju spinovanje i bot. Ja ih ne znam. Za spin bih mogao da pretpostavim, ali menjanje teme nije isto što i spin.

Dalje, rašo, uz dužno poštovanje mislim da je prepotentno da izjaviš da znaš šta je pravo a šta krivo.

Pa ljudi su celu nauku, Pravo, napravili da mogu da sude šta je pravo a šta krivo. Ti kao pojedinac možeš da sudiš iz onog što se tebi servira, i iz tvoje tačke gledišta. Ali to ne znači da se to poklapa sa percepcijom nwkog drugog.
 
Оно што сви знамо:

Бот, особа која за неки одређени износ (углавном мали) пише, по разноразним форумима и сајтовима, коментаре у корист свог послодавца, било политичког или пословног.

Спин, особа која треба да пласира одређену причу или обавештење која/е ће окренути јавност у правцу онога који пласира такве приче и обавештења.
 
relja":aey5aojv je napisao(la):
MilisaV":aey5aojv je napisao(la):
Kad se u narodu stvara atmosfera da je ok tući komunalnu policiju neko ode i korak dalje i krene da zapali regularne policajce.

Besan zbog "pauka" zapalio rampu, plamen zahvatio dva policajca http://blic.rs/i/534135

Da li neko "stvara atmosferu" ili ne, to je jedna stvar (a zna se ko jedini u ovoj zemlju sme da "stvara atmosferu", da se ne lažemo).

Čovek koji je ovo uradio - polio benzinom i sebe i policajce, je slučaj za ludnicu, i takav je bio mnogo pre nego što je jutros ustao iz kreveta i seo u auto.

Možda pod utiskom što sam večeras gledao epizodu serije "Fargo" u kojoj policajci postavljaju sasvim logična pitanja:
kako to da čovek može da "pobegne" automobilom sa placa Parking servisa, da ga policija ne juri da ga uhapsi nego mu ponovo paukom Parking servisa pokupe auto i ne hapse ga odmah kada je on sam ponovo došao na Sajmište (znači da ga nisu tražili koda parkiranog automobila), upravo zbog onoga što je uradio par sati ranije?

To je neka moja logika, a ne "ovo se desilo zbog stvaranja atmosfere...".
Ovo je samo još jedan primer da sistem ne funkcioniše zbog neposobnih ljudi, od vrha naniže.



o stvaranju atmosfere koju je Milisav pomenuo, dovoljno govori to sto su reakcije na ovu vest bile mlake ili maltene opravdavajuce po pocinioca.

Inace evo i novih detalja o istom slucaju:

PIROMAN SA SAJMA Policajce zapalio bivši robijaš
Marko Tašković, Mihajlo Jovićević | 13. 02. 2015. - 06:57h | Foto: M. Metlaš. Z. Ilić | Komentara: 6

Predrag Lejić (40), bahati vozač „renoa“ koji je preksinoć zapalio sebe i dvojicu policajaca na Starom sajmištu, 10 godina je bio u zatvoru zbog ubistva.
Radnika „Parking servisa“ kolege sad nazivaju herojem

Jedan od povređenih policajaca Goran Kovačević pušten je juče na kućno lečenje s Vojnomedicinske akademije dok su u toj bolnici zadržani na lečenju njegov kolega Milorad Dejanović i napadač Lejić.


Osumnjičeni Lejić je policajce i sebe polio benzinom na depou „Parking servisa“, jer je bio besan zato što mu je pauk dva puta za nekoliko sati odneo automobil.
- Dejanović ima opekotine po rukama, a Lejić po licu i rukama. Obojica su van životne opasnosti - kažu na VMA.


Lejiću je određen pritvor od 48 sati, ali to njemu nije prvi put da se našao iza rešetaka. On je 1992. ubio mladića u Resniku.
- Ubio je jednog Crnogorca iz Resnika. Bilo je to u samoodbrani. Mog sina je pištoljem terao da drži psa u vazduhu dok on puca u tu životinju. Otkako je izašao iz zatvora, Predrag nije imao nijedan problem sa zakonom - priča Slobodan Lejić, Predragov otac.

Majka Slavka ni juče nije mogla da poveruje šta je njen sin uradio.
- Strašno je to, i za njega, i za policajce. Ne znam šta je to moglo da se dogodi pa je hteo da se ubije. Mora da je u trenutku poludeo. Sigurno mu je nešto kvrcnulo u glavi. Nešto ga je izbacilo iz takta. Učinio je to iz revolta - priča Slavka.

- On je bravar i varilac. Verovatno je radio ili u Trećoj gimnaziji ili u hotelu „Park“ čim se dva puta parkirao u istoj ulici. Ne opravdavam to što je učinio, ali verovatno je poludeo kada su mu dva puta u roku od tri sata digli automobil. Ko danas ima da plati 26.500 dinara za dve kazne. Pa mi imamo penziju ispod 20.000 dinara - naglašava Slavka.

Lejić se u sredu po podne, u roku od nekoliko sati, dva puta nepropisno parkirao pa su mu oba puta radnici „Parking servisa“ odneli automobil.
S tim što prvu kaznu nije ni platio pošto je automobilom razvalio rampu na depou na Starom sajmištu. Kada mu je pauk drugi put odneo automobil, Lejić se na istom depou polio sa dve boce benzina i zapalio. Od tog pira pokušali su da ga odgovore dvojica dežurnih policajaca, ali je i njih u tom komešanju polio benzinom i zapalio.

izvor
http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/534499 ... si-robijas
 
^ Spin i bot su ispravno definisani, dakle, koristimo spin i bot. ;) Posebno sto je bot skraceno od robot, što je usvojena reč.

Sent from my NookColor using Tapatalk 2
 
- On je bravar i varilac. Verovatno je radio ili u Trećoj gimnaziji ili u hotelu „Park“ čim se dva puta parkirao u istoj ulici. Ne opravdavam to što je učinio, ali verovatno je poludeo kada su mu dva puta u roku od tri sata digli automobil. Ko danas ima da plati 26.500 dinara za dve kazne.

Tih 26500 dinara ima da plati onaj ko ne može da parkira na Slaviji 5 minuta udaljenoj peške i ko ne može da plati 80 dinara na sat.

Ljudi nikako da shvate da je parking privilegija i da dolazak kolima u centar grada košta!
 
laki72":2tte4jdb je napisao(la):
relja":2tte4jdb je napisao(la):
MilisaV":2tte4jdb je napisao(la):
Kad se u narodu stvara atmosfera da je ok tući komunalnu policiju neko ode i korak dalje i krene da zapali regularne policajce.

Besan zbog "pauka" zapalio rampu, plamen zahvatio dva policajca http://blic.rs/i/534135

Da li neko "stvara atmosferu" ili ne, to je jedna stvar (a zna se ko jedini u ovoj zemlju sme da "stvara atmosferu", da se ne lažemo).

Čovek koji je ovo uradio - polio benzinom i sebe i policajce, je slučaj za ludnicu, i takav je bio mnogo pre nego što je jutros ustao iz kreveta i seo u auto.

Možda pod utiskom što sam večeras gledao epizodu serije "Fargo" u kojoj policajci postavljaju sasvim logična pitanja:
kako to da čovek može da "pobegne" automobilom sa placa Parking servisa, da ga policija ne juri da ga uhapsi nego mu ponovo paukom Parking servisa pokupe auto i ne hapse ga odmah kada je on sam ponovo došao na Sajmište (znači da ga nisu tražili koda parkiranog automobila), upravo zbog onoga što je uradio par sati ranije?

To je neka moja logika, a ne "ovo se desilo zbog stvaranja atmosfere...".
Ovo je samo još jedan primer da sistem ne funkcioniše zbog neposobnih ljudi, od vrha naniže.



o stvaranju atmosfere koju je Milisav pomenuo, dovoljno govori to sto su reakcije na ovu vest bile mlake ili maltene opravdavajuce po pocinioca.

Inace evo i novih detalja o istom slucaju:

PIROMAN SA SAJMA Policajce zapalio bivši robijaš
Marko Tašković, Mihajlo Jovićević | 13. 02. 2015. - 06:57h | Foto: M. Metlaš. Z. Ilić | Komentara: 6

Predrag Lejić (40), bahati vozač „renoa“ koji je preksinoć zapalio sebe i dvojicu policajaca na Starom sajmištu, 10 godina je bio u zatvoru zbog ubistva.
Radnika „Parking servisa“ kolege sad nazivaju herojem

Jedan od povređenih policajaca Goran Kovačević pušten je juče na kućno lečenje s Vojnomedicinske akademije dok su u toj bolnici zadržani na lečenju njegov kolega Milorad Dejanović i napadač Lejić.


Osumnjičeni Lejić je policajce i sebe polio benzinom na depou „Parking servisa“, jer je bio besan zato što mu je pauk dva puta za nekoliko sati odneo automobil.
- Dejanović ima opekotine po rukama, a Lejić po licu i rukama. Obojica su van životne opasnosti - kažu na VMA.


Lejiću je određen pritvor od 48 sati, ali to njemu nije prvi put da se našao iza rešetaka. On je 1992. ubio mladića u Resniku.
- Ubio je jednog Crnogorca iz Resnika. Bilo je to u samoodbrani. Mog sina je pištoljem terao da drži psa u vazduhu dok on puca u tu životinju. Otkako je izašao iz zatvora, Predrag nije imao nijedan problem sa zakonom - priča Slobodan Lejić, Predragov otac.

Majka Slavka ni juče nije mogla da poveruje šta je njen sin uradio.
- Strašno je to, i za njega, i za policajce. Ne znam šta je to moglo da se dogodi pa je hteo da se ubije. Mora da je u trenutku poludeo. Sigurno mu je nešto kvrcnulo u glavi. Nešto ga je izbacilo iz takta. Učinio je to iz revolta - priča Slavka.

- On je bravar i varilac. Verovatno je radio ili u Trećoj gimnaziji ili u hotelu „Park“ čim se dva puta parkirao u istoj ulici. Ne opravdavam to što je učinio, ali verovatno je poludeo kada su mu dva puta u roku od tri sata digli automobil. Ko danas ima da plati 26.500 dinara za dve kazne. Pa mi imamo penziju ispod 20.000 dinara - naglašava Slavka.

Lejić se u sredu po podne, u roku od nekoliko sati, dva puta nepropisno parkirao pa su mu oba puta radnici „Parking servisa“ odneli automobil.
S tim što prvu kaznu nije ni platio pošto je automobilom razvalio rampu na depou na Starom sajmištu. Kada mu je pauk drugi put odneo automobil, Lejić se na istom depou polio sa dve boce benzina i zapalio. Od tog pira pokušali su da ga odgovore dvojica dežurnih policajaca, ali je i njih u tom komešanju polio benzinom i zapalio.

izvor
http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/534499 ... si-robijas


Ne bih da se nastavljam, stvarno. To da li su reakcije bile mlake...možda.
Možda su mlake zato što i policija mlako ili uopšte ne reaguje, pred očima normalnih građana, na divljanje raznih tipova po celom gradu...
 
astrodule":12d9lbht je napisao(la):
- On je bravar i varilac. Verovatno je radio ili u Trećoj gimnaziji ili u hotelu „Park“ čim se dva puta parkirao u istoj ulici. Ne opravdavam to što je učinio, ali verovatno je poludeo kada su mu dva puta u roku od tri sata digli automobil. Ko danas ima da plati 26.500 dinara za dve kazne.

Tih 26500 dinara ima da plati onaj ko ne može da parkira na Slaviji 5 minuta udaljenoj peške i ko ne može da plati 80 dinara na sat.

Ljudi nikako da shvate da je parking privilegija i da dolazak kolima u centar grada košta!

+ , upravo tako.
 
Ко ради у центру има опцију само да се паркира у гаражи а то кошта и пара и нерава чекајући у реду у шпицу на улазу у гаражу
 
Vrh