Šta je novo?

Komunalna milicija (BELI)

st*** broj 2

Nastavnik slikao prekršaj komunalaca, oni mu oteli telefon

M.Nikolić | 04. 12. 2014. - 14:34h | Foto: N.Kostić | Komentara: 27
Kad su komunalni policajci primetili da sam ih fotografisao, nasrnuli su na mene i oduzeli mi telefon - tvrdi Prvoslav Vasić, nastavnik u Srednjoj saobraćajno-tehničkoj školi u Zemunu.

545917_nastavnik-prvoslav-vasic-foto-nemanja-kostic_f.jpg


Patrola komunalne policije bila je parkirana u desnoj traci, tik do izlaza sa poligona kada su Prvoslav i njegov učenik pre neki dan krenuli na čas vožnje.

Pošli su da se uključe u saobraćaj sa poligona. Policajci su sedeli i doručkovali u parkiranom vozilu nasred kolovoza, bez svetla i migavca.

- Učeniku sam tada rekao da ih zaobiđe. Posle 45 minuta smo se vratili, a oni su i dalje bili na istom mestu, blokirajući ulicu. Fotografisao sam ih mobilnim i oni su to videli. Krenuli su za nama i napali me na školskom poligonu. Rekao sam da samo ih slikao jer su bahati i da su bili nepropisno parkirani. Jedan od njih me pribio uz auto, oteo mi torbicu iz ruku i uzeo ličnu kartu i telefon. Zatim me je optužio da sam ga pljunuo, što nije tačno. Osećao sam se kao kriminalac, a ništa loše nisam učinio - uznemiren je Vasić.

Njegove kolege su videle da se šta dešava, pa su prišle. On je pozvao policiju.

- Komunalci su mi napisali potvrdu. Telefon mi još uvek nisu vratili, niti me je iko pozvao da mi kaže šta se dešava. Rekli su mi da će sve ići sudskim putem. Smatram da nemaju pravo da oduzimaju građanima telefone i da se tako bahato ponašaju. Posebno me pogađa to što se mučna scena odigrala u školskom dvorištu, na mom radom mestu, pa sam odlučio da sve prijavim policiji - ogorčen je Vasić i dodaje da je i učenik davao izjavu policiji.

UTVRDITI ČINJENICE

U Komunalnoj policiji nisu odgovorili na naša pitanja da li policajci imaju pravi da oduzimaju mobilni telefon građanima, kao i da li će policajci biti kažnjeni.

- Stranka je primljena i predmet se razmatra, ali ne možemo reći ništa više dok se ne utvrde činjenice - rekli su nam u Komunalnoj policiji povodom ovog slučaja.

http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/516657 ... li-telefon

a kamioni kupusari nesmetaju st*** bahto komunalna
 
Nepoznati napadači polupali prozore na kući šefa Komunalne policije

M. T. | 15. 12. 2014. - 13:03h izmena vesti 14:23h | Foto: Z. Ilić | Komentara: 0
Nekoliko nepoznatih osoba sinoć oko 23.30 sati polupalo je stakla na prozorima kuće šefa Komunalne policije, Srđana Ilića.


Nepoznati napadači došli su do kuće u Zemunskoj ulici, gađali kamenicama stakla i pobegli u nepoznatom pravcu.

- Razbili su prozor dečje sobe, polomili su roletnu i staklo prozora. Jedna kamenica upala je u dečju sobu, srča se razletela svuda naokolo. Ćerka je bila u sobi, ali srećom nije povređena - kaže Srđan Ilić i dodaje da nije imao nikakve pretnje pre ovog napada.

Policija radi na ovom slučaju, ispituje se da li je neko video napadače ili su ih kamere snimile.

http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/519492 ... e-policije
 
Комунална полиција треба да добије половна возила од обичне полиције, они немају потребу да јурцају за било ким.
Додатно што је скандало је да комуналци имају већу плату од обичних полицајаца чиме је убачено кукавичје јаје у систем.
 
A prije par mjeseci su prodavali voizla i poklanjali a sad kupuju nova , sto ne koriste zapljenjena vozila
 
orion":1zu45nso je napisao(la):
Комунална полиција треба да добије половна возила од обичне полиције, они немају потребу да јурцају за било ким.
Додатно што је скандало је да комуналци имају већу плату од обичних полицајаца чиме је убачено кукавичје јаје у систем.

Plus 1 :)

Njima i ne treba toliki broj vozila , čisto iživljavanje prema gradskom budjetu
samo jedan kombi za razvoz smene pokrio bi centralne opštine u gradua
ako po nekad ukaže potreba za privodjenjem ikog, lako je pozvati na asistenciju patrolu policije
Za centralen gradske opštine isključivo pešačke ili biciklističke patrole
sve ostalo je bezobrazluk, bahatost i iživljavanje na račun Beogradjana koj ih i placaju :rant:

Vozila su neophodna za rubne BG opštine. naselja, ali oni tamo tako i tako vrlo retko i svracaju...

Ako se ne budu finas. ,,domacinski,, ponašali a nastave da grubo zanemaruju periferne delove grada
a od koijih se i najveci deo novca prikupi
vrlo brzo pokrenuce se inicijativa za njihovo ukidanje :grand:
mada i sada nisu tako daleko od njega
ma koliko ih štitile i evropske smernice o uredjenju i orgaizaciji grada
 
Jedan od većih nonsensa je da Komunalna policija zauzima parking prostor ispred zgrade u Makenzijevoj i Smiljanićevoj, s obzirom da imaju prostor za parkiranje u dvorišnom delu i pod zemljom. Posebna priča je što zauzimaju ekskluzivan poslovni prostor, al to je još jedan od primera nemara kojem su sklone vlasti u ovoj državi.....
 
Jel sigurno imaju garazu ,pitanje koliko im mjesta u istoj pripada , a moraju se negdje privatni automobili zaposlenih papir mastiljara negdje parkirati
 
Imaju celu zgradu na uglu Makenzijeve i Smiljaniceve, kao i dvoriste u bloku.
 
Ta zgrada je uzete po zakonu o oduzimanju imovine stecene krivicnim djelom cini mi se
 
Beograd: Za „komunalce” 3.250.000 evra!
M. T. KOVAČEVIĆ | 13. januar 2015. 21:00 | Komentara: 14
Na ulicama Beograda ove godine patroliraće dodatnih 800 komunalnih policajaca zbog čega je u budžetu grada za 2015. izdvojeno oko 149 miliona dinara za obuku novih kadrova


Zbog potreba posla, grad je u budžetu za 2015. predvideo i nabavku opreme za „plavce”

NA prestoničkim ulicama ove godine patroliraće dodatnih 800 komunalnih policajaca zbog čega je u budžetu grada za 2015. izdvojeno oko 149 miliona dinara za obuku novih kadrova.



- Obuka novih policajaca trajaće tri meseca - kažu u Komunalnoj policiji Beograda. - Za školovanje jednog kandidata predviđeno je da se izdvoji 156.000 dinara, plus PDV.

Priprema, upoznavanje sa pravilnicima i zakonima, obavljaće se najverovatnije na tri lokacije, zavisno od kapaciteta MUP. U opciji su Centar za osnovnu policijsku obuku Sremska Kamenica, Nastavni centar MUP u Kuli ili Kriminalističko-policijska akademija u Zemunu.

Zbog potrebe posla, Grad je u budžetu za narednu godinu predvideo i nabavku neophodne opreme za „plavce”. Za 80 miliona dinara biće nabavljena nova vozila, oko devet miliona koštaće radio-stanice, a predviđena je i kupovina digitalnih fotoaparata u vrednosti od milion dinara. Nove uniforme za policiju, ali i radna odeća i obuća za zaposlene u Odeljenju za ugostiteljske usluge odneće još 160 miliona dinara.

Ipak, pre angažovanja novih kadrova neophodno je da Ministarstvo državne uprave i lokalne samouprave, kao ovlašćeni predlagač, predloži izmene Zakona o komunalnoj policiji.

DOBIJAJU I VEĆA OVLAŠĆENjA

U DOMU Narodne skupštine uskoro bi trebalo da budu proširena ovlašćenja „komunalaca”. Kada republički poslanici aminuju izmenu ovog Zakona, lopta se prebacuje u lokalni parlament. Koliko će se zaposliti novih komunalnih policajaca, odrediće lokalna samouprava. U slučaju Beograda, o tome će raspravljati i odlučiti odbornici Skupštine grada.

PO JEDAN NA 1.000 GRAĐANA

BEOGRADSKIM ulicama trenutno patrolira oko 320 komunalnih policajaca. Po važećem Zakonu o komunalnoj policiji, na 5.000 građana dolazi po jedan policajac. Ukoliko bi uskladili evropske standarde, jedan „plavac” bi dolazio na 1.000 građana. Po tom principu, Beograd bi trebalo da ima 1.600 uniformisanih službenika.

http://www.novosti.rs/vesti/beograd.74. ... 50000-evra
 
U sta u nihovu bahatos nerad nekulturu , mitomaniju od ulicnih prodavaca sta je tu dobro
 
moraju se negde zaposliti autori komentara po novinskim sajtovima.
 
direktor":233uc1os je napisao(la):
U sta u nihovu bahatos nerad nekulturu , mitomaniju od ulicnih prodavaca sta je tu dobro

U svim evropskim zemljama imas komunalnu policiju i to je dobra stvar.
To sto su nasi komunalci bahati je druga stvar, ja pricam o tome da je dobro da se ulaze u sredstva.
 
Komunalnu policiju kakva je danas treba ukinuti.
To sto nesto sto postoji na zapadu i funkcionise, kod nas sluzi kao mesto za 'uhlebljenje' i spavanje, nije opravdanje njihovog postojanja.
Imamo primer na prethodnim stranicama kako ni sneg ispred njihovih prostorija nije ociscen, zar ne?
Dal nam je grad saopstio koji su rezultati postojanja 'komunalne policije'.
Ne, koliko ja znam.
 
Misljenja sam da treba menjati komunalnu policiju a ne ukinuti je.
 
PRIZNAO DA JE PRETIO GRAĐANIMA Ovo je najgori komunalni policajac u Srbiji

Radmila Bulatović | 30. 01. 2015. - 19:16h | Foto: Fejsbuk | Komentara: 62
Nažalost, pokazalo se da je istina. Komunalni policajac Dragan Rajčić priznao je da je na svom Fejsbuk profilu, uz tekst "Puko im film, narod napao komunalnu policiju na Mostarskoj petlji", ostavio preteći komentar "Tek će da vam pukne p.... vam materina".


Dragan Rajčić je ostavio komentar na tekst o napadu na komunalne policajce
Nakon što se na društvenim medijima proširila Rajčićeva fotografija i šokantan status, koji je izazvao lavinu komentara, redakcija "Blica" je najpre od načelnika Komunalne policije Nikole Ristić zatražila i dobila potvrdu da je Dragan Rajčić pripadnik te službe.


Samo dva sata kasnije, on je svom šefu priznao da je lično napisao uvredljiv status.

- Kajem se što sam to napisao, i svestan sam greške koju sam napravio. To nije bilo upućeno građanima Beograda, već onima koji na raznim forumima i društvenim mrežama, pišu laži o komunalnoj policiji. Cenim i poštujem građane Beograda i nisam želeo da ih uvredim - kazao je Rajčić u bazi Komunalne policije gde je pozvan da dođe na razgovor.

Skandalozan status ostavio je, kaže, nakon što je pročitao da su komunalne policajce građani napali na Mostarskoj petlji.

- To je bila kap koja je prelila čašu - kazao je Rajčić.

Kakvu će kaznu dobiti za ovako bahato ponašanje zavisi od komisije koju formira grad Beograd.

- Kao načelnik Komunalne policije, u skladu sa zakonom, gradskoj upravi ću dati predlog da se sprovede disciplinski postupak. Osuđujem ovakav njegov potez jer nijedan pripadnik Komunalne policije ne sme ovako da se ponaša. Ono što je napisao, nije stav naše službe, već izjava pojedinca. Disciplinska komisija će odlučiti o sankciji. Apelujem na sve komunalne policajce da se suzdrže od bilo kakvih komentara, i da ne nasedaju na provokacije - kaže Nikola Ristić.


http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/530828 ... c-u-Srbiji
 
ZAŠTITNIK BEOGRAĐANA: Pravila ponašanja za komunalne policajce i van radnog vremena

Tanjug | 03. 02. 2015. - 12:10h | Foto: Blic | Komentara: 0
Zaštinik građana Beograda Katarina Žeželj pokrenula je inicijativu za izmene pravilnika kojim se reguliše ponašanje zaposlenih i funkcionera u Gradskoj upravi i drugim organima grada, da bi imali obavezu da, u odnosima sa javnošću, vode računa o čuvanju dostojanstva ustanove u kojoj rade i građana sa kojima komuniciraju.

- Pokrenula sam inicijativu da bude izmenjen pravilnik kojim se reguliše ponašanje zaposlenih i funkcionera u Gradskoj upravi i drugim organima Grada, tako što će se pronaći pravni okvir za njihovu obavezu da se u odnosima sa građanima i javnošću ponašaju vodeći računa o očuvanju dostojanstva, kako ustanove u kojoj rade, tako i građana sa kojima komuniciraju - rekla je Katarina Žeželj za Tanjug.

Reč je o Pravilniku o disciplinskoj odgovornosti zaposlenih i rukovodilaca u Gradskoj upravi, a moguće su i izmene Pravilnika o načinu i postupku vršenja kontrole Komunalne policije.


Žeželj je podsetila na incident od pre nekoliko dana kada je jedan od komunalnih policajaca na svom Fejsbuk profilu na neprimeren način ostavio komentar upućen građanima.

Načelnik Komunalne policije je, istakla je ona, pokrenuo disciplinski postupak protiv tog komunalnog policajca, ali građani su se mejlom obraćali i Zaštitniku građana Beograda iznoseći pritužbe na neprimeren i vulgaran komentar na Fejsbuku.

Prema njenim rečima, sadašnje stanje akta koji reguliše obaveze i ponašanje svih zaposlenih i funkcionera u Gradu ne daje u potpunosti rešenje za situaciju koja se desila putem društvenih mreža.

- Pravilnik o načinu i postupku vršenja kontrole Komunalne policije se pre svega odnosi na obavljanje službene dužnosti komunalnih policajaca, što znači da se ne bi mogao primenjivati na njihovo ponašanje u najširem smislu, van radnog vremena - rekla je Žeželj.

Njena ideja je, kako je rekla, da sa načelnicom Gradske uprave Sandrom Pantelić, razmotri mogućnost da se pravilnik koji reguliše rad komunalne policije modifikuje na utvrđivanje njihovih obaveza i ponašanja i van radnog vremena, kada je reč o kontaktu sa javnošću poput onog na društvenog mrežama.

Inače, Katarina Žeželj imenovana je za Zaštitnika građana grada Beograda na sednici Skupštine grada 30. decembra 2014. godine.

http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/531...radnog-vremena
 
NAPAD NA STANICI Komunalni policajci prevezeni u Urgentni, napadač priveden
R. B. | 05. 02. 2015. - 13:31h izmena vesti 15:17h | Komentara: 77

Dvojica komunalnih policajaca napadnuti su danas na autobuskoj stanici u Požeškoj ulici, a zbog povreda prevezeni su u Urgentni centar, saznaje "Blic".

Incident se, kako saznajemo, dogodio u toku prepodneva kada je jedan napadač najpre verbalno počeo da vređa i provocira komunalne policajce i sve to snimao mobilnim telefonom.



Jednom od njih se uneo u lice i pitao: “Hoćeš da te snimam”, nakon čega ga je udario po licu i nanemo mu povrede jagodične kosti.



Drugi komunalni policajcac je odmah pritrčao da mu pomogne, ali je napadač njega posekao po ruci i naneo mu povrede po nozi.



Napadač je uhapšen i priveden u najbližu policijsku stanicu, a komunalni policajci su zbrinuti u Urgentnom centru.



Komunalni policajci su asistirali Direkciji za javni prevoz i nisu pre napada imali kontakt sa napadačem.



Iz Komunalne policije saopšteno je da njihovom službeniku A. O. povređeno lice, a D. Č. ruka i noga, a da je napadač priveden u najbližu policijsku stanicu kako bi mu bio utvđen identitet i preduzete dalje mere zbog napada.

http://www.blic.rs/Vesti/Beograd/532312 ... c-priveden
 
astrodule":8efw0831 je napisao(la):
Dajte snimak pa da vidimo šta se tu desilo.

Poslato sa telefona

Zašto bi morao neko da ti daje snimak tj. da ga daje na uvid javnosti? Procesuiraće policija i sud. Ne znam po kom osnovu imaš uopšte pravo da zahtevaš snimak na uvid.

Mislim da su ljudi malo pogubili kompas čim napadaju i službena lica.
 
Pošto je čovek uhapšen, teško da ćemo videti snimak.

U medijima je objavljena jedino policijska verzija: "napadač" je snimao, vređao, šaketao, sekao...
Ja, nekako, imam rezerve prema tim policijskim verzijama.
 
Vrh