Šta je novo?

Komunalna milicija (BELI)

Pre neki dan sam u listu "Danas" pročitao tekst pod naslovom "Grad uskoro izdaje dozvole uličnim zabavljačima (sviračima)" Pošto je grad rešio sve svoje probleme sada treba da se uvede "red" i u te ulične muzikante. Niko od njih nema muzičku akademiju niti su nastupali napr. u Kolarscu. Sviraju stare melodije,šlagere. laku i narodnu muziku. Koliko puta sam prolazio Knez Mihajlovom i nikad ih nisam čuo da izvode neku Betovenovu ili Mocatzovu simfoniju.
Ulični scvirači postoje u centralnim delovima skoro cvih evropskih gradova. Često je samo jedan a nekad ih ima i više. Obično sviraju violinu, harmoniku, gitaru i sl. Njihovo prisustvo daje specifičan šarm gradskoj vrevi i buci. Siguran sam da prolaznici vole da ih čuju. Njihovo sviranje nije virtuozno ali zar je to važno. Ko će im zameriti ako im se omakne neka "falš" nota. A sada treba da se formira "komisija" koja će proveravati njhovo sviranje?!. Veovatno će u "komisiji" biti profesori Muzičke Akademije. Eto novog posla za komunalnu policiju. Razjurivaće ulične sviraće koji nemaju posebnu dozvolu. Odluka je krajnje glupa i nedostojna svetske metropole kakava treba da bude Beograd.
 
To je vec bilo prosle ili preprosle godine na Kalemegdanu je bila organizovana "audicija", i koliko bodova osvojis takvu lokaciju i dobijes. I lokacije su im u zonama

Послато са PAP4500TDUO уз помоћ Тапатока
 
3.4.2014g
И заустављање „на минут” биће кажњавано као непрописно паркирање

Комунална полиција најављује интензивну контролу испред болница, школа, вртића. – Прекршајне налоге за плаћање казне од 10.000 динара могу да издају и општински комунални инспектори, као и њихове колеге из Градског секретаријата за инспекцијске послове
http://www.politika.rs/rubrike/Beograd/ ... je.sr.html (ceo tekst)
 
PONEDELJAK 9.06.2014 | 09:43
Pet puta više komunalnih policijaca
IZVOR: TANJUG
Beograd -- Gradonačelnik Beograda Siniša Mali posetio je Komunalnu policiju i poručio da će se broj pripadnika ove službe povećati.
http://www.b92.net/info/vesti/index.php ... _id=858586

Mali je rekao da će u narednim mesecima gradska vlast predložiti izmenu Zakona o komunalnoj policiji.

Mali je novinarima nakon obilaska rekao da bi umesto na 5.000 građana, po jedan komunalni policajac trebalo da dodje na 1.000 Beogradjana.

"Mi želimo da promenimo način na koji funkcioniše komunalna policija. S tim u vezi mi ćemo u narednih nekoliko meseci predložiti izmene Zakona o komunalnoj policiji gde ćemo predložiti da se veći broj komunalnih policajaca zaposli, odnosno da umesto na 5.000 građana bude jedan komunalni policajac na 1.000 građana. Tako bi sa većim brojem komunalnih policajaca mogli da pokrijemo ceo Beograd i da svaki blok i deo grada ima svoje komunalne policajce", istakao je Mali.

Na taj način, dodao je, povećala bi se sigurnost građana, a i omogućilo bi se da Komunalna policija efikasnije posluje.

Mali je podsetio da u gradu radi 317 komunalnih policajaca i da po sistematižaciji treba da ih bude 352. Zato je, kako je rekao, predložio direktoru Komunalne policije da se raspiše konkurs i prime novi ljudi do tog broja.

U razgovoru sa vrhom MUP, kako je rekao, pokušaće da za komunalne policajce dobije veća ovlašćenja pogotovo kada je reč o saobraćajnim prekršajima.

"Komunalna policija jedna je od najznačajnijih institucija grada Beograda ne samo zbog toga što su komunalni policajci zaduženi da održavaju red i mir u Beogradu, već i zbog toga što su oni svakodnevno u komunikaciji sa građanima, posetiocima grada i turistima", rekao je Mali.

On je dodao i da od toga kako oni prilaze svom poslu odražava se i na sliku grada Beograda.

Gradonačelnik Beograda se zahvalio pripadnicima Komunalne policije na angažovanosti tokom poplava jer su pomagali kako u prihvatnim centrima, tako i u Obrenovcu i Šapcu.

Direktor komunalne policije u gradu Beogradu Nikola Ristić rekao je da će preventivan rad sa većim brojem komunalnih policajaca biti bolji, ali da im je osim većeg broja policajaca neophodna pomoć u tehnici i vozilima.

"Nadam se da će pored većeg broja komunalnih policajaca i tehnika biti dostupnija Komunalnoj policiji - vozila, oprema, uniforme", naglasio je Ristić i dodao da će u narednom periodu Komunalna policija raditi pojačano u zoni aerodroma, pijaca i veletržnica.
 
hobotnica":24z3a7jo je napisao(la):
treba sad zaposliliti i članove druge biblioteke.

Pa šta si mislila da botovi žive od vazduha, i oni se moraju uhlebiti. :D

I da ne bude zabune, mislim na prave sns botove koji pišu komentare po b92, blicu i ostalim medijima.

Za svoje aktivnosti dobijaju pluseve, kada nakupe određeni broj očekuje ih posao na sisi države.

To je živa istina.
 
Pre uvodjenja komunalnih policajaca pricalo se kako samo oni fale kako bi se smanjila nelegalna prodaja po vozilima, kutijama,... Kad su oni uvedeni nista se nije promenilo. Kada se desi da neko uradi neki komunalni prekrsaj i kada ljudi okrenu komunalnu policiju oni kazu da oni nisu nadlezni.
Za sve ove godine jedino sta sam video da komunalni policajci rade jeste da setaju sveske po rukama po centralnim gradskim ulicama, vozikaju se kolima u krug i sede po kaficima.

Znaci da bi se ja osecao bezbedno treba da povecaju broj lezilebovica koji ne rade nista.
 
Pa njih realno nema dovoljno, i ne bih imao ni[ta protiv ovoga da oni slu\e nekoj svrsi. Najnekorisnija su gradska slu\ba ubedljivo.
 
I sada će da ih "upare": jedan "stari vuk" će dobiti jednog "rukija" da mu prenese mudrosti ulice i "kontakte" u svetu komunalnog podzemlja, k'o Karl Malden i Majkl Daglas u Ulicama San Franciska.
A kada nalete na opasne komunalne kriminalce, zezaće ih: "ko je od vas dvojice "žuti" a ko "napućeni" ?"
 
Ja se u njih ne uzdam, beskorisni šljam. Čast izuzecima ako ih ima. Redovna scena na aerodromu - srdačni pozdravi divljih taksista i komunalaca. Kad nam je policija korumpirana, šta mislite kako je tek sa njima? Samo ima da stvore dodatne troškove i slabe efekte.
 
srdic-komunalna-policija.jpg
 
Komunalci imaju tarifu zna se koliko zasta da zazmire , za dvilje prodavce u knezu cmjena 1000 din , zelenjak isto , da hoce mogli bi pocistiti sve divlje prodavce
 
Pa izmolice od av ava izuzetak za jedno 800 ljudi koliko im fali , mada sam cuo da bi mogli prebaciti gsp radnike ,katastrofa u najvi
 
Para za porodilje, penzionere, decu bez roditeljskog staranja, bolesne,.... nema i njima ukidaju sve povlastice ali nam zato fali 500 dusa da troskari budzetski novac.

Voleo bih da je ova drzava samo ruzan san i da se sutra probudim u uredjenoj zemlji.
 
bojan87":6aw6hjdq je napisao(la):
Para za porodilje, penzionere, decu bez roditeljskog staranja, bolesne,.... nema i njima ukidaju sve povlastice ali nam zato fali 500 dusa da troskari budzetski novac.

Voleo bih da je ova drzava samo ruzan san i da se sutra probudim u uredjenoj zemlji.

Ja taj san sanjam od 2002, kada sam se za stalno preselio u bgd, daj Boze da se to desi bar za sledecih 12 godina. Ali, nisam bas toliki optimista.
 
porodilje, penzionere, decu bez roditeljskog staranja, bolesne...
Kolika je zastupljenost navedenih kategorija u drugim ino. glavnim gradovima ?
zar manji gradovi(unutrašnjost) nisu dvosmerno blago-nakloniji osetljivijim kategorijama

Na udaru asocijalnih grupa i pojava, su sve kategorije ,
subvencioniranjem osetljivih kategorija direktno se umanjuje sredstva za zavodjenje reda
a bez zavodjenja reda imamo i ovako stanje ...
 
@boca-ica

Izvini sto cu ovo morati da kazem, ali stvarno lupas.

Gde ti zivis? Sta ce to uvodjenje novih KOMUNALNIH policajaca poboljsati, ako postojeci NECE da rade SVOJ posao?

Dobicemo jos XX novih policajaca koji NECE raditi svoj posao.

Sa jedne strane ugrozena kategorija ljudi nema izbora, a ti njoj otimas od usta i to malo sto si im davao. A sa druge strane neces prvo da zavedes red medju svojim komunalnim policajcima, nego kazes da ces uvesti jos da bi nadoknadio ono sto postojeci nece da rade.

Izvini ali to je za mene direktno pljuvanje u lice svima nama koji imamo oci i vidimo kako funkcionisu drzavne sluzbe.
 
Hvala za olako ,, ali stvarno lupas... ,,

Ni meni se ne dopada njihovo skupo manekenisanje što možeš da pročitaš na svih predhodnih 15 strana
za svaku lokalnu zajednicu propisani odnos broja komunalaca je sasvim ispravan ali ne i za nas

Poslednjih 20 god je postalo normalno velikom broju ljud,i da živi na granici poštovanja osnovnih zakona tj.
u ,,sivoj zoni,, te prema obimu i učestalosti trenutni broj je ne dovoljan da zavede potreban red
Da uprostim , do grla smo u vodi a treba čašom da je izbacujemo
može čaša , ako se tu i tamo pojavi po malo vode al, mi se davimo u sivilu
(vidi teme BBa Ne higijenska divlja naselja, pa ,,sojenice na Savi, pa ko im ovo dozvoli, pa divlje pijace, pa nadzidjivanje , zatvaranje terasa, divlje deponije..... uf, more tema)

Naravno treba prvo da prestane da navire voda tj. regulisati neke dr. stvari
da prestane potreba življenja u sivoj zoni . A opet nikada neceš moći nahraniti baš sve prosjake....

Edit
Šta bi ti da si sada komunalac
ciganu bi srušio nelegalnu kartonku (Romvil jeste raseljen)
a zaštitio kvazi sojenicu na Savi koja wc fekalije ubacuje u reni bunar (nije raseljeno)
 
Ok slazemo se da se ne slazemo.

Prvo i ostalo pomoc ugrozenim kategorijama nije trebalo ukidati ili smanjivati pa cak i da je drzava pred bankrotom, vec je trebalo raspustiti bar 1/10 stranackog miljea koji visi po administraciji i ispija kafe ili uopste ne dolazi na posao.

Sledece komunalci bi mogli da pocnu da rade ono sto im je duznost, da zavode komunalni red, a ne da stoje nalakceni i cavrljaju sa poznanicima.
Dakle neka prvo postojeci komunalci pocnu da pisu kazne za komunalne prekrsaje, a ne da prolaze ne zainteresovano ili primaju mito da gledaju na drugu stranu.
Svaki dan delovi bulevara, ulice oko slavije, gotovo svi podzemni prolazi puni su preprodavaca i ja sam 99% uveren da im nikada nije napisana niti jedna kazna jer grupno plate ekipu da gleda na drugu stranu.

Banalan primer iznad podzemnog prolaza na terazijama rednovno stoji 5-10 komunalaca i bleji oko zardinjera dok u podzemnom prolazu ljudi diluju nelegalnim filmovima. ispred menjacnice koja se nalazi na 10 koraka od njih stoji covek koji lovi ljude i diluje devize. Licno me je startovao.

I znaci sada je predlog da se zaposli jos da bi umesto njih 10 oko zardinjerice blejalo 20.

Vase je pravo da mislite sta hocete ali moje misljenje je da prvo treba dovesti u red postojece zaposlene pa tek onda zaposljavati nove.
 
Kod nas niti valja zakon, niti se poštuje a ne radi se ništa na tome da se to uredi. U takvim okolnostima naravno da je SVE moguče, kada nema odgovornosti, samo budale, naivni i pošteni i dalje pokušavaju krpeći kraj sa krajem svakog meseca da se ne zamere takvoj državi, ostali uživaju u bezakonju, i ne žele da se tu išta menja. Komunlna policija služi da se prikrije da zakoni nevaljaju, jer bi se prvo uredili loši zakoni, pa formirale nove jedinice policije.
Pre neki dan me pozove inspektor po mojoj prijavi (barem 30 prijava za isto vozilo, koje se parkira na trotoaru), da mi saopšti da ti bahati, kada odu kod sudije kažu da su oni pozajmili nekome auto i da oni nisu sigurnotu parkirali tako, ali se ne sećaju kome su dali auto, tog dana, i tako se to završi bez kazne. Pitao sam ga da li to onda znači i da se kada ti napišu kaznu za parking, možeš vadiditi na istu priču.. verovatno kaže. Nemam nikakav pisani odgovor ili šta, samo ovako priča, ali voelo bi da saznam šta je epilog svih tih mojih prijava, da li oslobođen po svim prijavama na isti način, i da li ja imam pravo da to saznam?
Evo pre neki dan stavili autu lisice, kod mene u kraju, nekom bosancu, koliko vidim bio je parkiran na parking mestu koje pripada 3 zoni. Bosanac došao uveče, presekao lisice i otišao. Čitam komentare, 10 saveta pravnika da je sve opušteno i da mi država ništa ne može, verujem da je tako.
Nastaviće se kupovina novih lisica, zašpošljavanje novih komunalnih policajaca, kupovina ygrada za njih, automobila, bolovanja letovanja, a zakon ....
 
verovatno inspektor na licu mesta nije zatekao lice koje je parkiralo to vozilo na trotoaru pa je na osnovu provere reistarskih tablica inspektor kod sudije poslao vlasnika vozila, a taj se kod sudije pravdao da on jeste vlasnik ali da nije on parkiao to vozilo već pošto je to bilo davno ne seća se kome je dao isto. E to je neuređenost odluka i zakona. Zar to ne može da se pojednostavi pa da za prekršaj odgovara vozač ili vlasnik vozila, ako vozač nije identifikovan. A ja bi se isto pravdala tvrdeći da inspektori i komunalni policajci nisu ovlašćeni da vše kontrolu nepropisnog parkiranja na trotoaru.
 
I meni je to glupo, pa on je vlasnik vozila i on je za to vozilo odgovoran. To sto je on pozajmio vozilo sa njega ne skida odgovornost. Uostalo zato postoji ovlascenje za upravljanje vozila. Ako zelis nekome da pozajmis vozilo a da sa sebe skines odgovornost za neki prekrsaj onda das ovlascenje i kraj.

Vrlo jednostavno ako je vozilo tvoje vlasnistvo ti snosis svu odgovornost, a posle se ti tuzakaj sa tim kome si pozajmio vozilo a on se nije ponasao odgovorno.
 
Vrh