Šta je novo?

Komunalna milicija (BELI)

Hvala hobotnice.
Ali, osim da postoji pravnička razlika između osnovati i obrazovati, zaista nisam saznao ništa novo.

Videćemo kada odluka bude i objavljena, sigurno će biti komentara pravnika.
 
Sinoć (oko 22h) prođoh kroz Omladinskih brigada (između Opštine i Bulevara Z. Đ.) i kao i uvek nepropisno parkirano mnogo automobila, što na travi, što na trotoaru, što na bici stazi. Ono što sam primetio poslednjih meseci je da se taksisti tu parkiraju (da li jedu u Durmitoru, ili šta već rade, nemam pojma).

Elem, zovem ja Komunalnu, javi se prijatan ženski vokal, objasnim joj situaciju, devojka pokaže razumevanje, čak i prepoznavanje lokacije, pita me da li hoću anonimno ili imenom i prezimenom i adresom da prijavim problem i na kraju reče da oni nemaju pauka, već da će da pošalju patrolu i ako vlasnici vozila nisu prisutni, piše se prijava koja se automatski šalje sudiji za prekršaje.

Ne pitah je šta se dešava ako je vlasnik vozila tu.

Da sam ja novinar (nezavisni) napravio bih jednu reportažu gde bih zvao, prijavio i sačekao na licu mesta i video šta tačno rade kad (ako) dođu na lice mesta.
 
Ne znam kakvi su zakonski propisi, ali valjda ako je vlasnik tu on dođe i pomeri?
Mada bi onda svakako bilo logično da plati kaznu ali ne i pauka?
 
Moram da iznesem jedan komunalni problem koji niko od nadležnih neće da reši. Na Terazijama (kod Kozare), na ulasku u podzemni prolaz se nalazi rampa (lift) za osobe koje se kreću uz pomoć kolica. Na ovoj rampi se nalazi ulični prodavac novina koji na tom mestu već decenijama prodaje novine. Međutim, od kada postoji rampa, on i dalje na istom mestu rasprostre svoje novine. Više puta sam u prolasku presreo komunalne policajce koji su tu patrolirali. Jednom prilikom su mi rekli da "su na drugom zadatku i da ne mogu sada da se pozabave tim likom, ali da će to uraditi nekom drugom prilikom". Sledeći put su mi rekli "da oni tu ne mogu ništa". Svaki put kada prođem preko Terazija sretnem nekoliko komunalnih policajaca i pitam se da li su oni slepi i ne vide najstrašnije kršenje komunalnog reda njima ispred nosa. Takođe često se mogu videti kako sede u obližnjim baštama u radno vreme. Jednom su mi ljubazno rekli da oni ne mogu tek tako da reaguju kad im se neko obrati na ulici, već su me ljubazno zamolili da to prijavim telefonom komunalnoj policiji. To sam i uradio, i to je bilo početkom aprila i evo do danas se ništa nije desilo. Poslednji put kada sam na tom mestu video komunalnog kako sedi u bašti u nušićevoj prišao obližnjem regularnom policajcu koji se tu zadesio. Izložio sam mu problem i on mi je rekao da on ne može ništa da uradi pošto je to nadležnost komunalne policije. Potom sam naleteo na dvojicu komunalnih koji su stajali nedaleko odatle i objasnio sam im u čemu je problem. Rekli su mi da znaju za taj problem ali da se tu ništa ne može uraditi, pošto su oni dobili naredbu "od gore" da se taj čovek "ne dira". Rekli su mi i da su građani više puta prijavljivali to isto, ali njima je rečeno da to sve ignorišu. Rekli su mi da su nemoćni i zamolili me da ih razumem, pa su čak predložili da se obratim medijima.
 
obrati se, al verovatno ces dobiti odgovor "To nije nasa nadleznost". Da priznaju da jeste morali bi cak i nesto da urade (ne daj boze)...
 
s obzirom da on nešto prodaje, obrati se opštinskoj komunalnoj inspekciji i Sekretarijatu za inspekcijske poslove uprave grada Beograda-sektor za inspekcijski nadzor nad trgovinom van prodajnih objekata ali pismeno, pa vidi kakav će biti odgovor.
 
Taj prostor na ulazu u podzemni kod meka se debelo placa
 
BSlcp1NIYAAVt6o.jpg:large

gdje su sad sminkeri
 
Blokovi 70 - 45. Ima li jos onih koji veruju da je "komunalna policija" opravdala svoje postojanje u ovom gradu osim cinjenice da je produzena ruka bus plusa i da tu vrlo dobro obavlja svoj posao. Evo zbog cega placamo "rad komunalne policije" :


kzdscf1.jpg


kzdscf2.jpg


kzdscf3.jpg


kzdscf4.jpg


kzdscf5.jpg


kzdscf6.jpg


kzdscf7.jpg


kzdscf8.jpg


kzdscf9.jpg


kzdscf10.jpg


kzdscf11.jpg


kzdscf12.jpg


kzdscf13.jpg
 
Ovog što prodaje novine treba opet prijaviti. I prijaviti ga studiu Đ :) Isto tako mu treba i skrenuti pažnju na to što radi.

A ova konjska balega mi liči na posledicu onih policajaca na konjima? To je inače posao za komunalno, ne za policiju. A što se tiče samih konja, ko pravi ovaj haos, pa tek onda kad se to utvrdi možeš nekome da se žališ :)
 
nisu policajci na konjima nego cigani sa konjima. lično sam video.
 
Sto se tice ovog posta sta reci. Prosle godine na leto je bila jaka oluja, palo je ogromno drvo i ostetili 3 automobila. Pre toga je bila zvana komunalna popisali su sve napravili zapisnik, i rekli da treba da se drvo izvadi radi bezbednosti, ali nije bilo dovoljno ni pola godine da prodje da se drvo izvadi, sve dok samo nije palo.
 
Za ovaj slučaj zvani "balega" moraćeš da se obratiš regularnoj policiji koja je nadležna za nadzor u skladu sa Zakonom o bezbednosti saobraćaja na putevima. Ali bojim se da će da ti kažu da imaju važnija i ozbiljnija posla.
 
HAOS U KOSOVSKOJ: Umalo tuča komunalaca i prodavaca knjiga!

BEOGRAD, 17:33, 04.09.2013.editirano: 18:30, 04.09.2013.Autor: EPK

Iz kontra smera pojavio se crni džip iz koga su izašla četvorica komunalnih policajaca i ušli u kombi u kome je bio naš kolega Stevica koga su izbacili napolje i nameravali da mu zaplene kombi
BEOGRAD – Prodavci knjiga u Kosovskoj ulici našli su se danas popodne na meti Komunalne policije, koja je na prepad oko 15 časova pokušala da zapleni žuti kombi iz koga se prodaju školski udžbenici.

Prodavci knjiga su munjevito reagovili i sprečili komunalce da otmu kombi i krenuli da se naguravaju i svađaju sa njima.

- Jutros su komunalci bili, ali su otišli, da bi popodne iz kontra smera pojavio se crni džip iz koga su izašla četvorica komunalnih policajaca i ušli u kombi u kome je bio naš kolega Stevica koga su izbacili napolje i nameravali da mu zaplene kombi, izjavio je jedan od prodavaca.
ukob-prodavaca-i-komunalne-policije-u-kosovs-1378308552-361483.jpg

http://www.kurir-info.rs/haos-u-kosovsk ... nak-969075
Prema njegovim rečima došlo je svađe i prepirike zbog čega su komunalci pozvali policiju. Kao pojačanje je stiga i interventna jednica policija.

Jedan broj prodavaca izrazio je revolt ponašanjem komunalne policije tako što je seo na ulicu i blokirao saobraćaj u Kosovskoj ulici.

- Ova Kosovska kao institucija postoji skoro 30 godina. Ono što je ključna stvar je da ljudi nemaju da palte školovanje dece. Iako kažu da su udžbenici besplatni cena kompleta za osim razred košta 18.000 dinara, a kod nas taj komplet košta oko 7.000 dinara. Mi nikome nekvarimo posao, kaže prodavac.

Prema njegovim rečima prodavci su poslali dopise predsedniku opštine Stari grad Dejanu Kovačeviću, koji nije bio prema njihovim rečima zainteresovan za bilo koju priču sa njima.

- Pošto gospodin Kovačević nije bio zaintersovan prodavci su poslali zahtev za prijem kod gradonačelnika Beograda Dragana Đilasa, ali su dobili obaveštenje da je njihov zahtev prebačen na pomoćnika gradonačelnika Danila Bašića, kažu prodavci.

Sukob između komunalne policije, policije je rezultirao privođenjem trojice prodavaca.
 
Broj prijava građana uvećan za više od 50 odsto
23. Januar. 2014 Izvor : Studio B
http://www.studiob.rs/info/vest.php?id=97174

Gostujući u jutarnjem programu Studija B, načelnik komunalne policije Slobodan Šolević kaže da je broj prijava građana uvećan za više od 50 odsto

Gostujući u jutarnjem programu Studija B, načelnik komunalne policije Slobodan Šolević kaže da je broj prijava građana uvećan za više od 50 odsto i da je trenutno oko 40 hiljada predmeta u obradi. Prema njegovim rečima, razlozi zbog kojih komunalna policija izlazi na teren po pozivu građana su razni, ali se većina odnosi na buku.
komunalnakontrola-greb05.jpg
 
U Komunalnu policiju umesto kod sudije za prekršaje - Od 1. februara novine u sankcionisanju nepropisnog parkiranja
Nedelja, 26. 01. 2014. | Izvor: Novosti
http://www.ekapija.com/website/sr/page/ ... parkiranja

automobiliparking1220813.jpg


Grad Beograd od 1. februara uvodi novine kod sankcionisanja nepropisno parkiranih vozila na javnim površinama. Ukoliko se vozač ne zatekne na licu mesta, ubuduće će se ostavljati obaveštenje o povredi propisanog reda, pravnoj kvalifikaciji i zakonskim posledicama.

- Na ovaj način prekršilac se obaveštava o učinjenom prekršaju i ujedno mu se ostavlja mogućnost da u roku od osam dana dođe u službene prostorije Komunalne policije kako bi dobio bliža objašnjenja i platio propisanu novčanu kaznu - kaže Slobodan Šolević, načelnik Komunalne policije.

- Tako vozači izbegavaju podnošenje zahteva za pokretanje prekršajnog postupka i kasnije nastale sudske troškove. Cilj je da građani saznaju da su bili u prekršaju, a ne da se to desi tek pred sudijom za prekršaje, što je do sada bio čest slučaj. Još važniji cilj je sprečavanje da se prekršaj ponovi.

Novina će početi da se primenjuje od 1. februara, a obaveštenja će biti lako prepoznatljiva, s obzirom na to da su narandžaste boje, na memorandumu Gradske uprave, sa oznakom Komunalne policije. Nedozvoljeno parkiranje i zaustavljanje na javnim površinama, u gradu koji ima čak pola miliona registrovanih vozila, jedan je od najvećih problema.

- Kontrola ove vrste "nediscipline" prioritetni je zadatak Komunalne policije u ovoj godini, na osnovu Plana rada koji je nedavno doneo Privremeni organ grada Beograda - zaključio je načelnik Komunalne policije.
 
kome idu pare koje se uplate da se ne bi pokrenu postupak kod sudije za prekršaje.


da li mogu ja da slikam nepropisno parkirana vozila i da tražim pare od ljudi da ne bih pokrenu prekršajni postupak.
 
Milislav nemozes da trazis pare ,tu vrstu mita mogli bi da traze kom policajci kazu da je za nelegalnu prodaju tarifa 10 e
 
Ja imam veliki problem kad ulazim i izlazim iz dvorista da parkiram. Naime pored je jedan ugostiteljki objekat brze hrane
i redovno imam problema pri izlasku i ulasku. Posto se svaka pametnica parkira samo da uzme obrok za poneti i to ne mozete da zamislite koliko puta na dan, cak i znaju da parkiraju uz ivicnjak sa sva cetiri upaljena migavca i to po par vozila stoji tako.
 
Трипко,
пријави комуналној полицији или комуналној инспекцији на твојој општини, мада ...хм :( Пошаљи им слике са описом ситуације и види како ће одреаговати. Слике постави исто на овој теми, а на подтеми "Бахато паркирање, бахати возачи...."

Једно од решења погледај на страни 40 на тој подтеми, пост од Директора
viewtopic.php?f=3&t=1544&start=975

Ти можеш на улазу дворишта да исцрташ знак забрањено паркирање и исцрташ овакве ексериће и аутомобил. Мустру (шаблон) ће ти сигурно дати Директор :)

а на страни 39 (мој пост) имаш „решење“ како су то босанци решили:
viewtopic.php?f=3&t=1544&start=950

Јави шта си одлучио (урадио).
 
MilisaV":b7nqi4gm je napisao(la):
kome idu pare koje se uplate da se ne bi pokrenu postupak kod sudije za prekršaje.


da li mogu ja da slikam nepropisno parkirana vozila i da tražim pare od ljudi da ne bih pokrenu prekršajni postupak.

Bilo je u SAT-u. Tvoj snimak ne može da služi da nekog kazniš. Može da služi samo ako hoće neko da te kazni da oslobodiš sebe.
 
Ma nikako da uhvatim bracu komunalce u setnji da im spomem situaciju. Nazalost los mi je fotoaparat na mobilno a da vucem 750d nije bas za tu svrhu :). A u dvoriste ne ulazim samo ja vec i ostali stanari i tu je najveci problem je sto su stanari ne slozni i nece da se petljaju stime. Ja bih postavio dva elektricna stubica koji izlaze iz zemlje a spustaju se daljinskom komandom sto i sad koristimo za otvaranje kapije ali to je javna povrsina i ne mozes da je ogradjujes bla bla.
 
Vrh