Šta je novo?

Komunalna milicija (BELI)

astrodule":fkvjzw9x je napisao(la):
Kakve veze u celoj ovoj priči ima to što je osoba izbeglica sa Kosova?

JEFTIN SENZACIONALIZAM
I ja se slažem. Sad ga baš preteraše.
 
. . . Videli smo da su mu stavili neku kesu, najlon preko glave i zamotali. Mislili smo da će ga udaviti - ispričala šokirana žena....

. . . Jedan od komunalaca koji se "istakao" u napadu na nesrećnog čoveka, kada je video policajca i građane koji se okupljaju oko njih, skinuo je sa uniforme pločicu na kome piše njegovo prezime.. . .

-----------------------------------------------------------------------------------


Jeftin senzacionalizam je i spomenuta kesa i skrivanje pločice :p
a sutra. . . jeftin senzacionalizam če biti i upotreba plameno bacača
:laugh: :lool: :laugh:
 
Мислим да људи мало претерују више са том комуналном полицијом. Људи, цигани, бабе, деде заседну тако и продају разне ствари (ок немају за живот па морају) , и сада дође кп да уклони то на леп начин, и онда се окупе људи, телефони и крену њих да вређају.. И после полиција увек крива.
 
2zg54as.jpg
 
iskoristih ovu rubriku komunalna policija s obzirom da nemamo i komunalnu inspekciju, ali primetih da već dva dana ispred Starog Merkatora nema uličnih prodavaca sa gaćama, čarapama i slično. Dežuraju navodno komunalni inspektori opštine Novi Beograd. Lepo su ih očistili, bolje nego komunalni policajci.
 
Dobrom saradnjom MUP-a Srbije i Komunalne policije sinoć su privedena dvojica muškaraca, M.M. (35) i D.M. (32), u alkoholisanom stanju, koja su verbalno i fizički napali tročlanu auto patrolu komunalne policije na semaforu na Trgu Nikole Pašića.

izvor:http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/377773/Privedena-dvojica-zbog-napada-na-patrolu-komunalne-policije

:laugh: :lool: :laugh:

e da je bio u pitanju neki penzos sto ilegalno prodaje čarape ,
dobio bi kesu preko glave, pa druga bi to priča bila
 
Dobro su prosil sta bi bilo da su u pomoc zvali kolege a danas bi bili desetkovani ovako su ih spasili normalni policajci
 
Dobro je sto su bakute na Kalemegdanu miroljubive ,
inace bi doslo do katastrofe , kada bi svoje pudlice pustile na troclane partole komunalaca :laugh: :lool: :laugh:

Jadno je to koga sve mi placamo :grand: :( :rant:

Edit
26.04.2013
Ulicama Beograda od juče patroliraju i dva komunalna policajca na skuterima, koje je gradu Beogradu doniralo preduzeće „Keeway“ iz Bačke Topole. Uloga ovih patrola biće da, pored pešačkih i auto-patrola, održavaju komunalni red u centralnim, gradskim ulicama, na potezu od Bulevara kralja Aleksandra do Kalemegdana.
izvor: http://www.danas.rs/danasrs/srbija/beog ... _id=259790

Ne daj Boze da zadju u neko Bg naselje gde macke vrebaju iz kontejnera
vrati li bi se peske . . . :lool: :laugh: :lool:
 
Grad proširio ovlašćenja Pijačnoj policiji:

http://www.studiob.rs/info/vest.php?id=89450

Vesti :: Beograd
Proširena ovlašćenja komunalnih policajaca »
05. Jun. 2013 | (16:50 -> 18:54), Izvor : Studio B, Komentari: 0 komentari

Ovlašćenja komunalne policije, koja sada ima pravo da na licu mesta izrekne novčanu ili mandatnu kaznu, proširena su dopunom odluke Skupštine grada.

Cilj te mere jeste ubrzavanje procedure, a dopuna se odnosi na zaštitu javnih površina, a najčešće na nepropisno parkiranje, rekao je gostujući u jutarnjem programu Studija B načelnik komunalne policije Nebojša Tomić.

Gde može da se pročita cela odluka?
Da ne bude nesporazuma, nema ništa protiv da se tako nešto zaista i sprovodi, ali:
- komunalna ne radi ništa pametno, maltretira nevoljnike koji prodaju polovnu robu na trotoaru
- da li Grad ima zakonska prava da nekome dodeljulje ovakva ovlašćenja?
- neću verovati u ovo dok ne zaređaju kroz Strahinića bana u subotu uveče (ili bilo kojim danom, kao da ima veze...)
 
relja":1xtp0rii je napisao(la):
Grad proširio ovlašćenja Pijačnoj policiji:

http://www.studiob.rs/info/vest.php?id=89450

Vesti :: Beograd
Proširena ovlašćenja komunalnih policajaca »
05. Jun. 2013 | (16:50 -> 18:54), Izvor : Studio B, Komentari: 0 komentari

Ovlašćenja komunalne policije, koja sada ima pravo da na licu mesta izrekne novčanu ili mandatnu kaznu, proširena su dopunom odluke Skupštine grada.

Cilj te mere jeste ubrzavanje procedure, a dopuna se odnosi na zaštitu javnih površina, a najčešće na nepropisno parkiranje, rekao je gostujući u jutarnjem programu Studija B načelnik komunalne policije Nebojša Tomić.

Gde može da se pročita cela odluka?
Da ne bude nesporazuma, nema ništa protiv da se tako nešto zaista i sprovodi, ali:
- komunalna ne radi ništa pametno, maltretira nevoljnike koji prodaju polovnu robu na trotoaru
- da li Grad ima zakonska prava da nekome dodeljulje ovakva ovlašćenja?
- neću verovati u ovo dok ne zaređaju kroz Strahinića bana u subotu uveče (ili bilo kojim danom, kao da ima veze...)
Вероватно на сајту Скупштине града !
 
Гага":38k1kzn8 je napisao(la):
relja":38k1kzn8 je napisao(la):
Grad proširio ovlašćenja Pijačnoj policiji:

http://www.studiob.rs/info/vest.php?id=89450

Vesti :: Beograd
Proširena ovlašćenja komunalnih policajaca »
05. Jun. 2013 | (16:50 -> 18:54), Izvor : Studio B, Komentari: 0 komentari

Ovlašćenja komunalne policije, koja sada ima pravo da na licu mesta izrekne novčanu ili mandatnu kaznu, proširena su dopunom odluke Skupštine grada.

Cilj te mere jeste ubrzavanje procedure, a dopuna se odnosi na zaštitu javnih površina, a najčešće na nepropisno parkiranje, rekao je gostujući u jutarnjem programu Studija B načelnik komunalne policije Nebojša Tomić.

Gde može da se pročita cela odluka?
Da ne bude nesporazuma, nema ništa protiv da se tako nešto zaista i sprovodi, ali:
- komunalna ne radi ništa pametno, maltretira nevoljnike koji prodaju polovnu robu na trotoaru
- da li Grad ima zakonska prava da nekome dodeljulje ovakva ovlašćenja?
- neću verovati u ovo dok ne zaređaju kroz Strahinića bana u subotu uveče (ili bilo kojim danom, kao da ima veze...)
Вероватно на сајту Скупштине града !

Prvo sam tamo i pogledao.
Među BEOINFO vestima od 01. i 06. juna nema ništa o ovome, a poslednji broj Sl. glasnika Grada je od 22. maja (a bilo bi malo rano za glasnik, vest je objavljena tek juče)
 
Prema Zakonu o komunalnoj policiji komunalnu policiju obrazuje grad kao unutrašnju organizacionu jedinicu u sastavu jedinstvenog organa gradske uprave pa prema tome verovatno da imaju pravo da im proširuju i dodeljuju ovlašćenja
 
To se podrazumeva, Grad je osnivač i zato on uređuje rad komunalne, ali - da li je Grad taj koji ima pravo da Komunalnoj daje ovakva ovlašćenja?
 
Sutra cu bas da proverim da li mogu da prijavim komunalnoj parkiranje na trotoaru svaki dan , istih vozila, iako je jasno obelezeno i horizontalnom i vertikalnom signalizacijom kako se parkira. Takvim nacinim onemogucavaju svakome, godinama da se krece trotoarom, a za ljude sa invaliditetom u kolicima, to predstavlja nepremostivu prepreku.
 
Moraju taksativno da budu navedena nova ovlascenja i objavljena u sli gradas i 8 dana od dana objavljivanja stupaju na snagu ako drugacije neije navedeno
 
Гага":18a0gmp2 je napisao(la):
relja":18a0gmp2 je napisao(la):
Grad proširio ovlašćenja Pijačnoj policiji:

http://www.studiob.rs/info/vest.php?id=89450

Vesti :: Beograd
Proširena ovlašćenja komunalnih policajaca »
05. Jun. 2013 | (16:50 -> 18:54), Izvor : Studio B, Komentari: 0 komentari

Ovlašćenja komunalne policije, koja sada ima pravo da na licu mesta izrekne novčanu ili mandatnu kaznu, proširena su dopunom odluke Skupštine grada.

Cilj te mere jeste ubrzavanje procedure, a dopuna se odnosi na zaštitu javnih površina, a najčešće na nepropisno parkiranje, rekao je gostujući u jutarnjem programu Studija B načelnik komunalne policije Nebojša Tomić.

Gde može da se pročita cela odluka?
Da ne bude nesporazuma, nema ništa protiv da se tako nešto zaista i sprovodi, ali:
- komunalna ne radi ništa pametno, maltretira nevoljnike koji prodaju polovnu robu na trotoaru
- da li Grad ima zakonska prava da nekome dodeljulje ovakva ovlašćenja?
- neću verovati u ovo dok ne zaređaju kroz Strahinića bana u subotu uveče (ili bilo kojim danom, kao da ima veze...)
Вероватно на сајту Скупштине града !

http://www.sllistbeograd.rs/cyr/arhiva/2013/

Nema jos u elektronskom izdanju.

Sve u svemu sada komunalna jos vise krsi zakon.A sve je to da bi pokrpili rupe u budzetu grada ocajnickim merama,ali ne vredi im.Krpe flasterom rupu na titaniku.
 
relja":1vn3yaj4 je napisao(la):
To se podrazumeva, Grad je osnivač i zato on uređuje rad komunalne, ali - da li je Grad taj koji ima pravo da Komunalnoj daje ovakva ovlašćenja?
Ako grad nešto obrazuje i formira onda i ima pravo da proširuje ovlašćenja. Naime gradsko veće donosi planove, predloge a onda gradska skupština usvaja, daje saglasnost i donosi odluku da se nešto menja. Šta tu nije jasno?
A ta odluka biće objavljena u Službenom listu grada. Ne znam kada je bila sednica skupštine tj. kada je doneta odluka.
 
hobotnica":19lu7rf6 je napisao(la):
relja":19lu7rf6 je napisao(la):
To se podrazumeva, Grad je osnivač i zato on uređuje rad komunalne, ali - da li je Grad taj koji ima pravo da Komunalnoj daje ovakva ovlašćenja?
Ako grad nešto obrazuje i formira onda i ima pravo da proširuje ovlašćenja. Naime gradsko veće donosi planove, predloge a onda gradska skupština usvaja, daje saglasnost i donosi odluku da se nešto menja. Šta tu nije jasno?
A ta odluka biće objavljena u Službenom listu grada. Ne znam kada je bila sednica skupštine tj. kada je doneta odluka.

Jedno je to što Grad kao osnivač može da proširi ovlašćenja KP. Naravno da može.

Drugo je da li je Grad taj koji uopšte može da nekome da ovakva ovlašćenja i da li Komunalna sme da radi takve stvari (bez obzira što joj Grad to odobrava).

Podestimo se kako je Parking servis ispostavljao parking kazne - neko im je rekao da to mogu dok sud to nije oborio, pa sada ispostavljaju "doplatne karte" koje zapravo nikoga ne obavezuju.
Analogija možda nje dobra jer Parking servis je Javno preduzeće a Komunalna je institucija (služba) Grada, ali je slučnost u tome da je neko radio po ovlašćenjima koje nije ni smeo da ima.

Nisam pravnik i zato pitam: da li Grad sme da svojoj službi izda ovakva ovlašćenja. Zna li neko?
 
Е ти чекај да објаве одлуку у Сл. листу која ће да гласи „ Скупштина града Београда на седници одржаној тог и тог дана а на основу члана 25. ....и члана 31. Статута града Београда („Службени лист града Београда”, бр. 39/08 и 6/10), донела је ОДЛУКУ ту и ту.
А ти је после можеш преиспитивати ако је у супротности са неким другим законима и Уставом. Са њиховим Законом о главном граду, Комуналној полицији , Статутом града Београда и Законом о комуналним делатностима су је вероватно ускладили.
Подесећам те да је и Законом о комуналним делатностима јединицама локалне самоуправе омогућено да саме прописују услове и начине обављања комуналних делатности.
А не знам што те толико брине то проширење овалашћења комуналне полиције кад већ има толико бахатог паркирања .
 
Hmmm, hajde da razdvojimo tri stvari:
1 Grad uređuje ovlašćenja Komunalne - logočno, grad je osnivač.
2 Da li je Grad taj koji ima pravo da Komunalnoj dodeli ovakva ovlašćenja - da na licu mesta izriče novčanu kaznu?
3 Bahato parkiranje mora da se suzbije

Meni, kao totalnom laiku, deluje da u nešto nije kako treba.

I ne bih se pouzdao u gradske pravnike. Parking servis je naplaćivao kazne, a nije smeo. Imali smo i zabranu prodaje alkohola posle 22 h, pa se ispostavilo da je i to bilo nezakonito.

Ja nemam problem da se za bahato parkiranje naplaćuju debele kazne.
Ja pazim kako parkiram, imam obzira prema drugima, a i ne želim da mi neko zbog toga ošteti auto.

Ali, verujem da će ovde pre nagrabusiti Jugići na nekim nedefinisanim i neuređenim javnim površinama, nego AUDI-ji na trotoarima ili na samoj ulici u centru. I mene može da me prijavi komšija koji me ne gotivi, jer sam sam parkirao kod garaža ispod njegove terase na trećem spratu (tako da ne smetam drugim komšijama nasuprot čijih garaža sam parkirao, a sa tim ljudima sam u dobrim odnosima).

Ovo je neuređena zemlja u kojoj vojnom obvezniku oduzimaju traktor zato što nije razdužio SMB uniformu JNA za koju nije ni znao ga da jure.

Samo mi nije jasno - nepropisno parkiranje treba da naplaćuje prava policija i te pare se slivaju u Republički budžet (grešim li?).
Ako kaznu izda Komunalna Grada Beograda, onda naplaćen novac ide u gradski budžet? Eventualna zaplenu imovine (kao sa onim traktorom) bi vršio Grad?

Meni sve ovo liči na način za privremeno popunjavanje budžeta Grada, pošto su pukli sa prihodima, a krediti moraju da se vraćaju.
 
...nepropisno parkiranje treba da naplaćuje prava policija i te pare se slivaju u Republički budžet (grešim li?).
Ako kaznu izda Komunalna Grada Beograda, onda naplaćen novac ide u gradski budžet? Eventualna zaplenu imovine (kao sa onim traktorom) bi vršio Grad?...
relja
+ 1 :)
pratiti miris novca i sve bude jasno
 
Meni lici da od toga nema nista, te da ce komunalna policija kod nas biti sluzba za zaspoljavanje prijatelja i rodbine na neodredjeno vreme.
 
Meni lici da od toga nema nista, te da ce komunalna policija kod nas ostati sluzba za zaspoljavanje prijatelja i rodbine na neodredjeno vreme.
 
1. Grad nije osnivač komunalne policije jer ista nije javno preduzeće već grad obrazuje komunalnu policiju kao organizacionu jedinicu u sastavu gradske uprave.

2. Komunalna policija na teritoriji grada vrši zakonom i odlukom o komunalnoj policiji određene komunalno-policijske i druge poslove čijim obavljanjem se obezbeđuje izvršavanje nadležnosti grada i gradske opštine, odnosno kojima se obezbeđuje obavljanje zakonom određenih poslova iz nadležnosti grada i gradske opštine. Kazne na licu mesta i do sada su mogli da naplaćuju komunalni policajci a sada je novina što i ne mora da vas zatekne na licu mesta već fotografiše vozilo, pozove vas da se izjasnite pa onda mandatna kazna ili sudija.

3. I ja se ne bih pouzdala u gradske pravnike ali se držim za sada onoga što piše u zakonima i odlukama i samo sa tim mogu da baratam.

4. Selektivno kažnjavanje po sistemu bolje jugić nego audi prisutno je i kod saobraćajaca i kod kojekakvih gradskih i republičkih inspekcija.

5. Jagodina nema ni pauk službu ni komunalnu policiju, ima samo Palmu tako da je stvar jedinice lokalne samouprave kako će da uređuje komunalnu delatnost i kako će da popunjava budžet
 
Vrh