Šta je novo?

Komunalna milicija (BELI)

А могла би комунална полиција мало да прати и димне сигнале јер постоје бисери који по овим врућинама пале све и свашта па човек не може нормално да дише, а да не причам о опасностима од пожара.
 
To se prijavljuje vatrogascima. Ali zaista, čim nešto dimi možeš alarmirati vatrogasne jedinice.
 
Efikasnost jedača budjeta bi bila daleko veca kada bi se isti rasporedili po postojecim stanicama policije
time bi se obezbedilo ujednačena prisutnost istih po SVIM opštinama (ne samo centralnih)

O izlišnosti troškova vezanih za nj. administrativnu zgradu ne bih ni da spominjem
Na žalost ko haje za to . :(
Cedjenje suve drenovine je uzor za cedjenje gradjana :laugh: :lool: :laugh:
 
Pre nekoliko dana je moja koleginica prisustvovala jednoj sceni sa komunalnom policijom. U kolarčevoj ulici su dvojici komunalaca prišli neki stranci i pitali ih gde je Skadarlija. Jedan komunalac se okrenuo onom drugom i priupitao ga "gde ono beše skadarlija?". Eto ko sve radi na tom radnom mestu. Ne poznaju jednu od prvih deset gradskih znamenitosti, strašno! :bash:
 
Гледах јуче на РТС неки прилог о комуналној полицији. Као има их oкo 300 а дневно имају oкo 300 пријава, обично неке комшијске несугласице. У прилогу говори једна девојка комунални полицајац, иначе много лепа, како воле свој посао и не би га мењали ни за који други, како се лепо слажу и обично после посла оду заједно на кафу.

И још једна ствар коју сам чуо али нисам баш разумео па ако може неко да потврди. Наводно идентитет подносиоца пријаве се чува али ако неко жели може да сазна ко је поднео пријаву уколико плати неку таксу, да ли је ово тачно?

@јлаки
из списка надлешности издваја се и ово
- preduzimanje hitnih mera zaštite životne sredine, zaštite ljudi i imovine od elementarnih i drugih nepogoda, zaštite od požara i druge zaštite iz nadležnosti Grada

Таман посла да се ја бавим таквим пријавама, има их сасвим довољно да могу да уоче сваки дим на територији града, а да успут стигну да реагују и на све дневне пријаве. Са друге стране посао ватрогасца је изузетно опасан и одговоран и таман посла да се спамује та служба.
 
Naravno da voli sovj posao kad ga je dobila preko veze u stranci i kad ne rade nista pametno, samo se seckaju... Vec koliko godina su tu i niko nije video ni jedan pozitivan efekat osim maltretiranja mucenika koji rade za hleb prodajuci nesto na ulici...
 
Evo kako se ponaša manekenska mafija u Novom Sadu:

Komunalna policija ga kaznila jer je prao ulicu

Novosađanin kažnjen zbog "prljanja ulice" čistom vodom


Novosađanin Aleksandar Seleši je u sredu posle podne ispred kuće u Takovskoj 6 šmrkom prao trotoar, a ubrzo je stigao komunalni policajac, navodno po prijavi građanina koji je tuda prošao kolima i napisao mu kaznu od 5.000 zbog - prljanja ulice.

- Stigao je i počeo da viče da odmah prestanem da polivam trotoar. Rekao sam da ne vidim u čemu je problem, jer ja perem ispred svoje kuće i to bunarskom vodom, da ne trošim vodu iz vodovoda. On je naveo da je to prljanje ulice i ispisao mi kaznu - prepričao je nemili događaj Seleši.

Prema njegovim rečima, komunalni policajac je bio bahat i bezobrazan i "vikao je na mene u prisustvu moje majke, tašte i komšiluka koji se skupio".

- Posebno je pobesneo kada sam mu se obratio na mađarskom i počeo da viče da je zvanični jezik srpski i da mu se tako obraćam. Besan, uzeo mi je ličnu kartu da me legitimiše i nakon toga zapretio da mu ne prilazim, jer će u protivnom zvati policiju, na šta sam mu ja rekao da ih odmah pozove. On me nije poslušao, već mi je zapretio da ne smem da mu priđem bliže od dva metra, tako da nisam uzeo natrag svoju ličnu kartu. On ju je poneo sa sobom, rekao da će biti u najbližoj policijskoj stanici i otišao. Ostao sam zatečen, jer od kada znam za sebe svi stanari čiste i peru ispred svoje kuće, takav je red u Novom Sadu - navodi Seleši.

On je nakon toga otišao po svoju ličnu kartu u policijsku stanicu na Detelinari, koja je nadležna za teritoriju u kojoj Seleši živi, ali bezuspešno. Odatle su ga poslali u policijsku stanicu u Kralja Petra I.

- U policiji su me slali sa prvog na drugi ulaz, na drugi sprat, pa u prizemlje, ali na kraju moje lične karte nema pa nema. Opet sam proverio sa policijom na Detelinari, da li je možda u međuvremenu moja lična karta stigla kod njih, ali mi je rečeno da se izgubljene lične karte šalju u stanicu u Kralja Petra I - priča u čudu Seleši.

U komunalnoj policiji navode da je Seleši pranjem ulice prekršio član 87 Odluke o uređenju grada, kojom se navodi da je zabranjeno prljanje ulice, pa i pranje, jer nakon toga ostaju bare!

- Komunalni policajac je nakon poziva NN lica došao u Takovsku ulicu i zatekao Selešija kako prska vodu duž cele ulice, te mu je naredio da odmah prekine s prljanjem. Pošto je on to odbio da uradi, ispisana mu je mandatna kazna u visini od 5.000 dinara. Seleši je nakon legitimisanja odbio da uzme svoju ličnu kartu, pa je komunalni policajac odneo kartu u Policijsku upravu u Kralja Petra I, odakle je ona poslata u policijsku ispostavu na Detelinari. Dakle, ovde nema reči o oduzimanju lične karte, a ako Seleši smatra da su mu postupanjem policajca povređena prava, treba da se obrati lično ili pismenim putem rukovodiocu i podnese pritužbu - navode u novosadskoj Komunalnoj policiji.

izvor:
http://www.medio.rs/40050_Komunalna-policija-ga-kaznila-jer-je-prao-ulicu.html
 
- Komunalni policajac je nakon poziva NN lica došao u Takovsku ulicu i zatekao Selešija kako prska vodu duž cele ulice, te mu je naredio da odmah prekine s prljanjem. Pošto je on to odbio da uradi, ispisana mu je mandatna kazna u visini od 5.000 dinara. Seleši je nakon legitimisanja odbio da uzme svoju ličnu kartu, pa je komunalni policajac odneo kartu u Policijsku upravu u Kralja Petra I, odakle je ona poslata u policijsku ispostavu na Detelinari. Dakle, ovde nema reči o oduzimanju lične karte, a ako Seleši smatra da su mu postupanjem policajca povređena prava, treba da se obrati lično ili pismenim putem rukovodiocu i podnese pritužbu - navode u novosadskoj Komunalnoj policiji.


Ovo je ona priča "a onda je privedeni u toku davanja iskaza u stanici milicije izvadio lovački nož od 30cm i istim naneo lakše telesne povrede radniku SUP-a", samo u varijanti Komunalne policije.
 
hahahaha
Pa ima sreće što mu nije naišao Saobraćajni inspektor, jer evo kako je po Zakonu definisano to:

Zakon o javnim putevima:

Član 4.:

Javni put, u smislu ovog zakona, obuhvata:
...4) trotoare, pešake i biciklistike staze koje prate kolovoz puta;...

Član 44:

Na javnom putu zabranjeno je naročito:
... 6) prosipanje, ostavljanje ili bacanje materijala, predmeta i smeća na
put;...

Član 95:

...4) Preduzetnik, odgovorno lice u pravnom licu i fiziko lice koje
ispusti vodu, otpadnu vodu i drugu tečnost na javni put, kazniće se za krivično delo
zatvorom do šest meseci (član 44. tačka 4).
 
Meni nije jasno kako se pranje trotoara može okvalifikovati kao prljanje i oštećivanje javne površine. Znači kada Vodovod pere ulice i trotoare oni stalno prljaju i oštećuju naše javne puteve.
 
Nisam u pocetku verovao,ali ta komunalna u NS-u je najludja.Ovi u Beogradu su male mace za njih.
 
Ovi u Bg-u samo bleje! Cesto ih vidim zastekane u neku debelu 'ladovinu. :kafa:
 
Na carinskom punktu Busplusa na stajalištu Ruska komunalna je parkirala svoj đip na zelenu površinu.

danas oko 14:30.
 
STF sledeci put slika pa prijava da plate kaznu kad vec negativnim primjerom uticu na gradjane :p
 
Upravo na TV pogledah prilog za onaj slučaj pranja ulice u Novom Sadu. Ne mogu da verujem kako se tumače odluke i Zakoni. Ja bih sad da sam na mestu onog gospodina stalno slala prijave protiv Komunalnih preduzeća koja peru ulice i trotoare i tako ih "prljaju"". E stvarno čemu služi komunalna policija pored brda drugih ozbiljnijih komunalnih problema.
http://www.b92.net/info/komentari.php?nav_id=635632
 
A kako se tumači zakon o saobraćaju deo o parkiranju? Možda postoji neki paragraf komunalna policija može da parkira bilo gde u hladovini dok nadgleda rad bus plus kontrolora.

170820121082.jpg
 
he, he policajci plavci, a verovatno i komunalci mogu da se vade na čl. 62 Zakona i šl. 12 Pravilnika o postupanju policijskih službenika tj. da su uvek u kontroli i na službenoj dužnosti

Čl. 62
Odredbe ovog zakona o zaustavljanju i parkiranju ne primenjuju se na policijske službenike u obavljanju službene dužnosti ako bi obaveza poštovanja odredbi o zabrani zaustavljanja ili parkiranja vozila omela uspešno obavljanje službene dužnosti.
Čl. 12
Izuzetno od stava 2. ovog člana, ako to zahtevaju razlozi bezbednosti, policijski službenici mogu zaustavljati vozila i na kolovozu, uz ivicu kolovoza, kao i na drugom pogodnom mestu, vodeći pri tome računa da ne ometaju saobraćaj ili ugrožavaju sopstvenu bezbednost ili bezbednost drugih učesnika u saobraćaju
 
Ovako stoje i na autobuskoj stanici kod mene u kraju... :rolleyes:
 
Od te komunalne policije nema nikakve koristi. Za to je kriv onaj ko ih je okupio i dao im ovlašćenja i zaduženja. Jednom sam video dvoje-troje njih kako spopadaju jednog starog gospodina koji je u knez mihajlovoj svirao na violini "La palomu". Tražili su mu valjda dozvolu za rad ili nešto slično!?
 
Feanor":1198szfk je napisao(la):
Srpski apsurd... :D


Nije to niakkav apsurd, u Kneza Mihaila postoji jedan tip koji crta portrete ljudi koji skoro svaki dan uzme i opere deo Knez Mihailove koji je prethodno uflekao bojama verovatno. Od koga je dobio dozvolu da mokri ulicu?

Zanimljivo, na istoj lokaciji fali nekoliko granitnih kocaka...
 
Kad može da beogradska telefonska linija za sprečavanje samoubistava od ponedeljka, 10. septembra, više neće biti u funkciji zbog nedostatka finansijskih sredstava,
http://www.glas-javnosti.rs/clanak/...e-besplatan-sos-telefon-za-samoubiceBesplatna
Onda treba i njih ukinuti (skinuti nam grbu)
najverovatnije če pre da izmisle da im fali još vozila kako bi pomogli Zastavu sa naših leđa
a nisu opravdali ni do sadašnje postojanje
 
Vrh