Šta je novo?

Klinički centar Srbije

У смислу што има излаз на аутопут, значи кола се не завлаче у болнички круг и што се рационализује коришћење простора.
 
Na 0:37 ima prikaz... nečega u Deligradskoj, što meni uopšte ne liči na garažu.
 
Изгледа као да та гаража има 2-3 нивоа који иду под земљу узбрдо, а кров са некаквим вртовима.
 
Danas sam po prvi put iz blizine, iz kruga klinicnog centra video novi klinicki centar, i delovao mi je kao najimpresivnija gradjevina koju sam video u Beogradu.
Ima sirih, ima visih a i originalnijih objekata u BG-u. Ali ovaj mi se izdvaja zato sto je srazmerno masivan i pritom modernog izgleda.

Nateralo me da pomislim koliko li je slozen projekat, koliko li je bitna i kompleksna logistika u objektu ove vrste pa jos ove velicine.

Pa me zanima da li se zna, da li je plan da se kompletan stari centar iz onih mnogobrojnih zasebnih zgrada preseli u novi?
Da li neko strucan ko je ispratio celu stvar, moze da kaze da li je projekat pogodak ili promasaj?
Ukoliko se sve seli u novi, sta ce biti na mestu starog KCa?
I da li se zna odnos kvadrature svih objekata starog i kvadrature novog objekta?
 
За сада се зна да се цео ургентни сели у нову зграду УКЦС, а у зграду ургентног ће највероватније да се пребаци болница Свети Сава. Било је по теми детаљнијих података из изјава надлежних.
 
Zna se šta će biti u novoizgrađenoj polovini zgrade, a još ne znamo šta će preći u staru polovinu, koja tek treba da se rekonstruiše
 
Danas i juče sam bio poslom u Kliničkom centru i daleko je od gotovog, deo ka ortopediji čak nema ni gotovu fasadu. Ima tu posla za još nekoliko meseci.
 
Ta strana je tek druga faza radova, mislim da su sebi dali rok 18 meseci za to.
 
^^ "Novinarka": labAratorije... :LOL::rolleyes:

Elem, evo pokoja slika i od mene. Najpre jedno čudo iz jutarnjih sati! :D
Javna površina, javna imovina (zgrada Medicinskog fakulteta), a čovek obavlja tekuće održavanje... i to na praznik! Ja nisam mogao da verujem! :oops::D
KCS1.jpg

Šalu na stranu, svaka čast i gospodinu i gospođi što brinu o toj ogradici i zelenilu. :)(y) Kamo sreće da je više ljudi takvo.

A evo i noćne slike (pešačkog) ulaza u Polikliniku:
KCS2.jpg

I iz drugog ugla. Ako sam dobro uočio, na platformi - krovu prizemlja stoje dve braon baštenske stolice 😄 Verovatno za nadzornike gradilišta ili možda čuvare, ko zna...
KCS3.jpg

S južne strane, između Poliklinike i garaže se može videti nešto što mi liči na budući ulaz u Urgentni centar za kola i vozila hitne pomoći?
KCS5.jpg

I sama garaža:
KCS4.jpg
KCS6.jpg
KCS7.jpg
KCS8.jpg
 
Prekoputa i oko garaže su takođe postavljeni stubići da se spreči divlje džabe parkiranje. Mada mi deluju mlitavo, neki tanki žuti. Slikaću ih ovih dana. Ali ne očekujem mnogo od njih.
A evo mogu se videti i iznad na slikama ulaza i izlaza.

A saznao sam i cene parkiranja u garaži, informacije su iz oglasa:

Dnevno parkiranje prvi započeti čas - 100 din
Svaki sledeći započeti čas - 150 din
Mesečno parkiranje 18-08h - 10.000 din
Mesečno parkiranje 00-24h - 25.000 din
 
Da, to je kolski ulaz u Urgentni.
Mesečno parkiranje 6-18h za zaposlene po "specijalnoj povlašćenoj ceni" biće 8000.
 
Da li će garaža dobiti fasadu ili će platno stajati dok se ne pocepa? Ovo mi nekako liči na Đilasa i kulise 😁
 
Неко је узео лепе паре за ове спрдње од натписа. Срамота.
Сад гледам, написали су Клиинка за грудну хирургију :mad:
 
Vrh