Šta je novo?

Klinički centar Srbije

Беше пре улаз у круг КЦС био дозвољен само са упутом за болницу или налепницом за запослене?
 
Da, jedno kratko vreme. Ako me sećanje dobro služi (mada, gomila se već dobrano popunjen prostor u mentalnom hard disku heh XD) to beše negde sredinom 2000ih. Ali su batalili jer je bilo dosta problema i peripetija.


Inače, danas majka priča s jednom koleginicom koja je radila u Poliklinici a sad radi u Internoj. Kao medicinar, naravno. Jasno je da žena ne može da ima potpune i decidne informacije, ali ono što ona zna i što se priča je da čak i kad se izgradi i završi cela Poliklinika, tek ponešto iz okolnih zgrada će da se seli tamo. Velika većina će i dalje da ostane. Jer su prosto bolnice sve punije i preopterećenije.

Zna se da će Urgentni da se seli, a u njegove zgrade dolazi Sveti Sava. Što me jako iznenadilo, jer znam još od vajkada da se Urgentni od 90ih bori za sve veću autonomiju i svoje malo carstvo. Tako da me iznenadilo da su napokon poklekli pod pritiskom i pristali da se stope sa Poliklinikom.


Takođe smo se bili dotakli i pitanja zašto Poliklinika nikad nije puštena cela u rad. Kaže bilo je malo i da su ostali bez para za završetak, ali svakako je bilo i do toga da poglavice i indijančine iz ostalih bolnica nisu hteli da se sele pod jedan krov i upravu. A ono što je najtužnije od svega je da je ceo tadašnji izgrađeni deo zgrade bio skoro pa potpuno opremljen i skoro spreman za rad. Znači lavaboi, svetla, instalacije, vrata... Verovatno ne aparati i skupocene stvari, ali osnovne potrepštine svakako. I onda je to prvo zamandaljeno (viđao sam i ja lično sto puta zatvorena vrata u te nepuštene sektore zgrade), a posle je tokom godina nestajalo, mic po mic. Dok na kraju nisu ostali samo tonbe, plafoni i linoleum.


Srbistan...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=897718#p897718:37tkvtjb je napisao(la):
Дошљак » Sre Nov 10, 2021 11:55 pm[/url]":37tkvtjb]Беше пре улаз у круг КЦС био дозвољен само са упутом за болницу или налепницом за запослене?

Da, dok su rampe radile. Toga nema već sigurno 10 godina.

[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=897758#p897758:37tkvtjb je napisao(la):
Bender Rodriguez » Čet Nov 11, 2021 2:17 am[/url]":37tkvtjb]
Zna se da će Urgentni da se seli, a u njegove zgrade dolazi Sveti Sava. Što me jako iznenadilo, jer znam još od vajkada da se Urgentni od 90ih bori za sve veću autonomiju i svoje malo carstvo. Tako da me iznenadilo da su napokon poklekli pod pritiskom i pristali da se stope sa Poliklinikom.

Moram priznati da mi je interesantan ovaj pogled na prilike, jer nije prvi put da čitam ovde kako forumaši misle da se fizičkim premeštanjem u drugi prostor menja situacija po pitanju nečije autonomije.
Naime, Urgentni centar nikad nije bio ustanova za sebe - zove se Urgentni centar Kliničkog centra Srbije s razlogom. Ogroman deo nas koji radimo u KCS radimo i u UC. Ali UC ima jedan određeni stepen autonomije koji je neophodan da bi organizaciona jedinica tog tipa mogla pravilno da funkcioniše, i to se, naravno, neće promeniti time što prelazi u drugu zgradu.
I ne znam zašto bi to za preseljenje UC bilo iznenađenje, kada je upravo UC među onima koji su najviše patili od nedostatka prostora i od toga što je dosadašnji prostor velikim delom improvizacijama adaptiran za potrebe UC, a to nikad ne može da bude optimalno.

A ovo što se planira doseljavanje Svetog Save u taj prostor, to je možda najjezivija stvar. Kao da i ovako nije prepunjeno.
 
Pa iznenađenje je zato što je Urgentni sada već decenijama ulagao u svoje širenje u onom delu bolničkog kruga ka severozapadu (Resavska i Miloša Pocerca). I onda sad za jako kratko vreme se sve to poništava i pada odluka o ubacivanju u Polikliniku.

A to koliko je tu autonoman, ja ne znam, samo prenosim šta sam čuo od osoba koje su bukvalno bile među prvima koje su kročile u Polikliniku i započele rad tamo nakon završetka izgradnje. I znam koliko je ceo Bolnički krug pretvoren u pičvajz i unazađen zato što je KCS od vajkada bio i ostao rasadnik pajsera (čast izuzecima) među kojima bi svako da bude sam svoj poglavica. Tako da verujem da ima tu svakakvih internih detalja i intriga, ali nemam nameru da merim ko je bio kolika, nego za mene su sve to iste skupine sujetnih pajsera (mislim na upravnike i načelenike, čast izuzecima).

40 faking godina jedna od najvećih zgradurina SFRJ stoji prazna (sa sve nekadašnjim NASLIKANIM spratovima na zapadnoj strani, da raja misli da to čudo radi i da ne provali veliku betonsku ploču nedovršene kule) i 40 faking godina oko nje raste i upetljava se pičvajz i klupko svega i svačega koji više niko ne može da rasplete i organizuje sve i kad bi hteo.

U tom bolničkom krugu samo kad bi hteo da standardizuješ rampe, dobio bi glavobolju. A da ne pričam o milion drugih stvari. Svaki ar druga država jbt.
 
Моје неко виђење је да у кругу КЦС имамо одабир лоших техничких решења. Конкретно, за Тиршову 2 су могли да сазидају велики солитер од 10 спратова, да се ту пресели цела Тиршова, па да се у њихову стару зграду усели Онкологија 2. Затим, тик уз ИОРС је сазидана нова зграда исте установе али са типа једним спратом, а могли су да направе зграду од 6-7 спратова и за стационаре нпр.
 
Влогзила о КЦС и новој дечијој клиници:

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=e2gPYK_rOFg[/youtube]

Стубови и последња плоча на гаражи се граде, скоро да сам убо нешто раније да ће објекат бити половином новембра габаритно готов :grand:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=898263#p898263:15xkxzkz je napisao(la):
Armatura » 12 Nov 2021 11:18 pm[/url]":15xkxzkz]Mislio sam na toplu vezu iz garaze...

Заправо није реч о затвореној (грејаној) гаражи, већ о етажном паркингу на температури средине, тако да је било какава топла веза :mrgreen:
Једноставно изађеш из објекта пређеш улицу и уђеш у клинику, компликовано? :wink:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=898370#p898370:dhqnmzad je napisao(la):
Veliki Vracar » Sub Nov 13, 2021 6:10 pm[/url]":dhqnmzad]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=898263#p898263:dhqnmzad je napisao(la):
Armatura » 12 Nov 2021 11:18 pm[/url]":dhqnmzad]Mislio sam na toplu vezu iz garaze...

Заправо није реч о затвореној (грејаној) гаражи, већ о етажном паркингу на температури средине, тако да је било какава топла веза :mrgreen:
Једноставно изађеш из објекта пређеш улицу и уђеш у клинику, компликовано? :wink:

Meni licno nije problem znam da je situacija daj sta das. Raduje me izgradnja parkinga najvise zbog ljudi iz unutrasnjosti.
Delta City ima isto etaznu garazu i ulaze u objekat sa etaza.
Mozda nije bilo uslova za spajanje, svakako bi bila daleko funkcionalnija.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=898370#p898370:3m1jigx5 je napisao(la):
Veliki Vracar » Sub Nov 13, 2021 7:10 pm[/url]":3m1jigx5]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=898263#p898263:3m1jigx5 je napisao(la):
Armatura » 12 Nov 2021 11:18 pm[/url]":3m1jigx5]Mislio sam na toplu vezu iz garaze...

Заправо није реч о затвореној (грејаној) гаражи, већ о етажном паркингу на температури средине, тако да је било какава топла веза :mrgreen:
Једноставно изађеш из објекта пређеш улицу и уђеш у клинику, компликовано? :wink:

Potencijalno da, ako je u pitanju osoba u invalidskim kolicima, a napolju neka mećava/poledica/pljusak.
 
Јавна презентација УП за изградњу дневне болнице и диспанзера спратности СУ+П+2 на КП 1482/1 и 1482/4 КО Савски венац

На основу члана 63. Закона о планирању и изградњи („Службени гласник РС”, бр. 72/09, 81/09- исп., 64/10 одлука УС, 24/11, 121/12, 42/13 , одлука УС и 50/13, 132/14,145/14, 83/18, 31/19, 37/19, 9/20 и 52/21),
ГРАДСКА УПРАВА ГРАДА БЕОГРАДА
Секретаријат за урбанизам и грађевинске послове
Краљице Марије 1

Оглашава

ЈАВНУ ПРЕЗЕНТАЦИЈУ
Урбанистичког пројекта за изградњу дневне болнице и диспанзера спратности СУ+П+2 на КП бр. 1482/1 и 1482/4 КО Савски венац, Београд

1. ЈАВНА ПРЕЗЕНТАЦИЈА обавиће се у згради Градске управе града Београда, у Улици 27. марта бр. 43-45 (сала 2 у сутерену) од 22. до 29. новембра 2021. године, сваког радног дана од 9 до 15 часова.

2. Носилац израде предметног Урбанистичког пројекта је Пројектни биро „ФОРМА-АНТИКА” д.о.о. из Ниша, Синђелићев трг бр.1/7.

3. Захтев Урбанистичког пројекта поднела је Клиника за психијатријске болести „Др. Лаза Лазаревић” из Београда, Улица Вишеградска бр. 26.

4. У току јавног увида, елаборат за јавни увид за потребе израде Урбанистичког пројекта, биће изложен и на сајту Града Београда www.beograd.rs у рубрици „Градски огласи”.

5. Носилац израде предметног урбанистичког пројекта у току одржавања јавне презентације даваће обавештења о урбанистичко архитектонском решењу Урбанистичког пројекта, сваког радног дана од 9 до 15 часова, у згради Градске управе града Београда, Улица 27. марта бр. 43-45 (у сутерену).

6. За давање обавештења о садржају јавне презентације овлашћена је Ивана Ђуровић д.и.а; Секретаријат за урбанизам и грађевинске послове, Улица краљице Марије бр. 1.

7. Заинтересована лица могу током јавне презентације да изврше увид у урбанистички пројекат, као и да своје примедбе и сугестије на планирана решења у писаној форми доставе Секретаријату за урбанизам и грађевинске послове, Улица 27. марта бр. 43-45, најкасније до 29. новембра 2021. године.

izvor: beograd.rs
 
Уклања се шибље са падине према Хитној помоћи.
 
Dogradnja i rekonstrukcija. Stari mlin je takođe rekonstrukcija i dogradnja.
 
Најновије стање:

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=azdKjdREMvU[/youtube]
 
Za sta gule brdo ispred KC?

Druga slika je Tirsova 2 gde pobijaju sipove.
27f418d552ee5b87246ee06cdb6a9dbf.jpg
9206c3fbed6e9da3e91e6e3a7654bf1d.jpg


Sent from my SM-G981U1 using Tapatalk
 
Ваљало би да се прошире и букобрани дуж аутопута до Делиградске кад заврше Тиршову 2.
 
Koji je rok za Tiršovu 2. Danas sam bio u sportskom selu i zaboravio pogledat tablu

Poslano sa mog M2007J3SG koristeći Tapatalk
 
Vrh