Šta je novo?

Klinički centar Srbije

Nisu nešto ali nisam ni planirao da slikam ali sam ugrabio priliku na stajalištu
KCS 22feb 1.jpg

KCS 22feb 2.jpg

KCS 22feb 3.jpg
 
sve vreme se pitam ima li smisla graditi toliku građevinu na ovoj padini...
 
To se mnogi pitaju i povremeno smo diskutovali o tome na ovoj i temi Tiršova 2.

Neki prost rezime i zaključak je da ova lokacija ima svoje nedostatke, ali ima i određene prednosti. A možda i ono što je presudno - bolnice su tu jedno 150, ako ne i više godina, a za svo ovo vreme, Srbija i Jugoslavija su prolazile kroz mnoge krize i rušenja, pa se nije imalo para i vremena da se sve to seli i iz temelja menja, a kad je došlo do neke tačke da je naraslo i postalo grad za sebe (i sa raspadom Jugoslavije - apsolutni centar medicine u zemlji) , tada je već bilo prekasno i preskupo da se seli.

Tako da... ko će ga znati... Ima nekih dobrih, ima nekih loših strana. Kao i mnogo šta u životu i svetu. :)

Ja bih samo voleo da je 1) konsolidacija počela ranije, po izgradnji Poliklinike ranih (koja je, usput, stajala 80% prazna skoro 40 godina!!!!! 🤬) 80ih i 2) da je konsolidacija sprovedena bolje. To bi onda otvorilo vrata za mnoga druga poboljšanja. Izmenu saobraćaja unutar bolničkog kruga, smanjenje rasutosti samih bolnica, bolja organizacija i saradnja klinika, bolji protok ljudi (i kola i pešaka)...
 
Poslednja izmena:
Friške jutrošnje fotografije :D
Čini mi se da će helidrom biti na ova dva dela krova, pošto vidim da su stavili one bezbednosne rešetke koje se obično stavljaju oko helidroma.
Nema nekih velikih promena, samo sam hteo da slikam i po danu i da uslikam popločani deo. Mada videću da narednih dana uslikam ploče izbliza, lepo.
KCS 1.jpg
KCS 2.jpg
KCS 3.jpg
KCS 4.jpg
KCS 5.jpg
KCS 6.jpg
 
То беше она седи човек са коњским репићем који је давао инструкције зидарима пред долазак председника да на његово живела викну Србија?
 
Хелиодром је ваљда планиран на крову гараже.
 
Ja mislim da su rekli na krovu one garaže koju planiraju nekad da prave iza Neurohirurgije. Ovde je i krov garaže isto parking.
 
Ne valja vam "Živela Srbija". Umesto da ste srećni što imamo samo taj ukras, vi našli da nalazite manu. Tačno bi vas trebalo nagraditi replikom panoa sa hotela u Nišu. :)
 
Изгледа да фасада гараже тек треба да се ради.
 
Garaža je privatna, neka je priča da je drži neka navijačka grupa Zvezde, a što se fasade garaže tiče - ima li šanse da su prosto odlučili da je ostave ovako?
 
Чисто сумњам да су одлучили да је оставе са голом фасадом, изгледа ми као да су хтели да је отворе што пре је могуће. Ова церада је изгледа графички приказ како ће изгледати фасада, слично као она у ТЦ Галерија. Мислим да је ово прва јавна гаража у приватном власништву, сетимо се перипетија са гаражом у Баба Вишњиној улици чије руковођење је на крају преузео ЈКП паркинг сервис.
 
Još sam nešto oko te garaže gledao juče: meni se čini da ljudi neće imati pojma gde je ulaz u Urgentni, on je potpuno zaklonjen garažom, a do njega se dolazi uskim prolazom između garaže i Laze.
 
Vrh