Šta je novo?

Klinički centar Srbije

Данас је могуће да пут или пруга прођу и кроз зграду, а да не буде претеране буке и вибрација. Има примера у Кини и Јапану.
 
Par slika od pre neki dan.
Vidi se presek fasade. cini mi se da se prozori otvaraju.
Unutrasnji deo, nadogradnja verovatno okna za lift.

O3OmfWe.jpg

q9NFWrX.jpg

ieRXGUP.jpg

Fa6DGEP.jpg
 
Od danas, iz ugla nove saobraćajnice.
 

Prilozi

  • viber_image_2020-06-13_18-01-19.jpg
    viber_image_2020-06-13_18-01-19.jpg
    234 KB · Pregleda: 8.199
  • viber_image_2020-06-13_18-01-23.jpg
    viber_image_2020-06-13_18-01-23.jpg
    227,3 KB · Pregleda: 8.204
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=SiTvJBQgxDg[/youtube]
 
Evo kako švabe ojačavaju stub pa omaše rupicu.

IMG-7a92433d627b1ac510b8a58b6c88bc3f-V.jpg


Klimava Lufthansa
 
Бочно ће бити пожарне степенице. Мени се не свиђа што сива доминира уместо беле.
 
Evo - zar nije mogao ovako da izgleda?
Koliko bi to bilo skuplje?

Dominirao bi gradom lepotom. Beograd to zaslužuje... a ne ovu kutiju što smo dobili.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=iyM5K1_k_18[/youtube]
 
Naš klinac izgleda kao kutija jeftinih cipela u poređenju sa ovim u SF. Pogledajte samo ovaj rad u Bogoti, ovo zezanje sa ciglama, da ne govorimo o ostalom. https://www.architecturalrecord.com...-fe-de-bogotá-expansion-by-el-equipo-mazzanti

"The first chapter of Gabriel García Márquez’s feverish novel Of Love and Other Demons closes with a prescient word of wisdom. After a physician examines a nobleman’s daughter feared to have contracted rabies, he prescribes a regimen not of elixirs, but of flowers, birds, and views to the setting sun. “No medicine cures what happiness cannot,” the doctor advises.

Such a philosophy is at the heart of a recent expansion of Bogotá’s Fundación Santa Fe hospital by Colombian architect Giancarlo Mazzanti, where lush interior gardens combined with vistas of the jagged Andean hills give recovering patients a sense of freedom and hope."
 
Da ovo u Bogoti je vrhunski, ne verujem da je ova fasada nešto značajno skuplja samo je neuporedivo bolje osmišljena.
 
mogli su ove pozarne stepenice da urade kao na usce 2...mnogo bi lepse izgledalo nego ovako ko u harlemu


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=753611#p753611:2rirr484 je napisao(la):
Perkan » Čet Jul 02, 2020 10:03 pm[/url]":2rirr484]Evo - zar nije mogao ovako da izgleda?
Koliko bi to bilo skuplje?

Dominirao bi gradom lepotom. Beograd to zaslužuje... a ne ovu kutiju što smo dobili.

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=iyM5K1_k_18[/youtube]
Narodu nikada ne mozes ugoditi. :kafa:
Ta bolnica u San Francisku je gradjena skoro 5 godina, a narod u komentarima kao sto mozes videti pljuje kako eto Kina i Japan prave za 10 dana bolnicu, a njima treba 5 godina.

Nismo mi ni Amerika ni Evropa, pa taj San Fransisko ima godisnji budzet 12 milijardi sa 800,000 st., a mi sa 7 miliona st. imamo budzet tek 17 milijardi $. Pritom zdravstvo kod njih se privatno finansira pa u budzetu ima vise para, a kod nas drzava mora i da dotira itd.

Da se razumemo, dizajn nase nije sjajan i moglo je bolje, ali primarno je vazno da smo prosirili kapacitete i da ce pacijenti imati pristup boljoj opremi itd. Vaznija je oprema i osoblje, nego sam dizajn spolja (vazan je i dizajn, ali da se ne lazemo da li ce to mnogo pomoci pacijentu koji ide na lecenje?).

Kamo srece da sve bolnice u Srbiji izgledaju kao "ova uzasna kutija", samo pogledaj na slikama kako npr. Infektivna izgleda spolja a i mnoge druge po Srbiji.
:kk:
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=754075#p754075:3tndy4dy je napisao(la):
igorsimic » Ned Jul 05, 2020 6:51 am[/url]":3tndy4dy]
Narodu nikada ne mozes ugoditi. :kafa:
Nemoj da zvučiš kao političar.
 
To je prosto moje misljenje, tebi moze a i ne mora da se svidja. Ja niti sam bot, niti sam politicar, a niti volim ovu vlast cak stavise ostrascen sam zbog mnogih stvari a pre svega na primer trolejbuske mreze (a i mnogih drugih afera) jer eto kojim slucajem zivim na Zvezdari.. Ali to je offtopic.

Razlog zasto smatram da se narodu nikada ne moze ugoditi zato sto vidis otvori taj video bolnice u San Fransisku i pogledaj komentare, iako su ljudi dobili spejs satl bolnicu opet traze dlaku u jajetu i nesto ne valja. :kafa:

Ne smatram da je krucijalno za bolnicu da ima neki dizajn eksterijera kao hotel ili neka monumentalna zgrada, vec je meni kao korisniku mnogo vaznije da unutrasnjost bude opremljena. To ne znaci da eksterijer nije bitan, ali ono nije presudan i ne vidim licno poentu u trazenju dlake u jajetu pogotovu sto je ovo Srbija, nismo mi ni San Fransisko ni Norveska. Bolnica se nalazi na autoputu, a u Beogradu se grade mnogo gore rugobe koje strce mnogo vise i ostavljaju mnogo vece posledice kao sto su sifonjeri u BGH2O koji se navodno nalaze u buducem "centru". :gobb:

Ja bih licno uvek radije skresao pare za eksterijer pa neka izgleda i kao kutija a da se vise ulozi u napredniju opremu za lecenje i dijagnostiku, a da se ne lazemo u kojem stanju je grad ovo jos i nije toliko lose. Moglo je bolje, ali boze moj nije ovo nas najgori arhitektonski problem grada trenutno a niti je toliko apokalipticno. :mrgreen:
 
Nisam hteo da kažem da si bot nego da ne volim kada drugi obični ljudi (mi ''obični smrtnici'', raja, narod...) koristimo fraze i neke mentalne konstrukcije kao političari. Koji su, kao što svi znamo, većinski oličenje svega najgoreg u ljudima.

Ja ne volim tu izanđalu frazu ''narodu nikako ugoditi'' jer nju najviše koriste političari, botovi i birokratske mastiljare u državnom aparatu. Ljudi koji zaboravljaju par činjenica. Prvo, da njihove plate dolaze upravo od tog naroda, te da treba da mu budu zahvalni za to. Drugo, da jedini razlog što mnogi od njih imaju posao i prihode, jeste što ih narod trpi, te da treba da mu ljube ruke i noge, a ne da ga kritikuju i krive za sve. I treće, da sve ovo što mi pišemo i govorimo ovde u Srbiji, od ''zašto nema fugi između kocki?'' preko ''zašto nova bolnica izgleda ko kutija cipela?'' pa sve do ''ko je dozvolio Beogradu na vodi da diže one šifonjere?'' sve to rade, pišu i govore i svi drugi ljudi širom sveta. Od Aljaske do Australije i od Nord Kapa do Johanesburga.

Zato što je to prirodni poredak u svakom društvu. Zato što društvo i sistem funkcionišu po principu kritika i pohvala. Zato što politička struktura svugde deli na poziciju, i opoziciju. Posao pozicije je da radi što bolje, a posao opozicije je da kritikuje. Društvo funkcioniše tako što narod bira predstavnike i funkcionere da upravljaju državom, i daju im debele pare i privilegije za to. A zauzvrat, njihov posao i dužnost je da tu funkciju obavljaju što je moguće bolje i da slušaju kritike, savete i predloge naroda. I svako ko bi to da menja, u velikoj je zabludi. A ako je pritom i političar pa drobi o tome, onda mogu da mu kažem da je pogrešio profesiju. Kao ovaj psihopata sad i ekipa oko njega, koji su valjda mislili da kad dođu na vlast svi će da im se dive i hvale. Ali bojim se da to tako ne ide. Ako se nekome to ne sviđa, nek traži drugu karijeru.


Konretno, apropo Kliničkog centra, ja sam svoje mišljenje već izneo par puta ranije na temi. Zadovoljan sam većinski kako ide, i drago mi je što, ako ništa drugo, posle 4 decenije drndanja vune, ta odiseja sa haotičnim KBC će napokon da se privede kraju. Ali to ne znači da se ne slažem kad drugi upute neke druge kritike i pitaju zašto nešto nije bolje urađeno. Ne mislim na ona poređenja sa fensi izdanjima u svetu nego na ovo kako je rešen izgled fasade i raspored nekih celina. Kažem, svakako će biti bolje nego što je bilo. Ali stoji i to da je moglo i moralo bolje.
 
Не пратиш изјаве председника :grand: Приликом последње посете градилишту рекао је да је одвојено 40 мил.евра за опремање објекта.
Не очекујеш ваљда да опет остане празан, да проклетство настави да траје... :?
 
Slazem se sa svim napisanim, i vazna je kritika za napredak, ali opet mislim da su neki previse ostro kritikovali dizajn i pravili nerealna poredjenja sa nekim prebogatim zemljama s obzirom da je glavni cilj ovoga bolja i modernija usluga pacijentima sa prosirenim kapacitetima, pa tek onda dizajn fasade koja by the way gleda na autoput. :kk:

Svakako da je moglo bolje moglo je, ali nije bas ni tolika apokalipsa kao sto su neki opisivali.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=754187#p754187:i03hxms6 je napisao(la):
Veliki Vracar » Ned Jul 05, 2020 7:27 pm[/url]":i03hxms6]Не пратиш изјаве председника :grand: Приликом последње посете градилишту рекао је да је одвојено 40 мил.евра за опремање објекта.
Не очекујеш ваљда да опет остане празан, да проклетство настави да траје... :?

Predsedniku ne verujem ni kad kaže koliko je sati.
Verovaću kad vidim. Siguran sam da sva oprema zajedno neće vredeti ni 10 miliona.
 
Vrh