Šta je novo?

Klinički centar Srbije

Problem sa garažom (osim same garaže) je to što je izlaz na pogrešnom mestu ili je tok saobraćaja pogrešno usmeren.
Veliki broj vozila dolazi iz smera Deligradske ulice, prolazi pored izlaza i čeka na ulaz koji je posle izlaza. Tako se blokira izlaz vozila iz garaže. Tok je jednosmeran ka Resavskoj i kružnoj raskrsnici koja je svega 20m dalje.
Ovih 20m je dvosmerno za vozila iz Resavske ka garaži.
Drugi problem je inače veliki broj vozila koja dolaze Višegradskom iz Kneza Miloša zbog čega se pravi čep na raskrsnici sa Resavskom.
 
Sve će to rešiti još dve garaže koje planiraju, naravno da neće. I da podsetim da je garaža izgrađena bez građevinske dozvole na mestu na kojem je planirana metro stanica.

 
Гаража је тешка импровизација као и целокупни саобраћај у КЦС, и друмски и пешачки, и јавни.
 
Ukoliko nije bilo nekih promena.

GH Holding iz Slovenije i Delta Inženjering iz Srbije.
 
Bio sam ubeđen da je Vučić svečano otvorio klinički/urgentni centar.

Međutim radovi stoje, nema nikakvih radnika tj ima medicinskog osoblja koji tu puše pa mi je bilo neprijatno da fotografišem taj deo.
 
KCS.jpg
 
Jel to menjaju ogradu ili se zbhog neke nezgodacije obrušila ograda?
 
Kod mene se za vreme bure nikad ne parkira ispod borovine, a bogami ja to prakticiram i u Beogradu kad je Košava :)

Kome se javi da je drvo suvo? Gradskom zelenilu ?



Poslano sa mog M2007J3SG koristeći Tapatalk
 
Jel to menjaju ogradu ili se zbhog neke nezgodacije obrušila ograda?
Ako se dobro sećam da sam pročitao negde, pre koji dan su bili izuzetno jaki vetrovi pa su oborili drvo, te je onda ono palo na ogradu. Nego je napravilo takoreći lančanu reakciju i povuklo još dosta od zida. Znajući ove aljkavce, ne mislim da će se ta ograda ikad više popravljati. Verovatno će skloniti odvaljene komade i ostaviti ovu rupu da stoji ovako.
 
Kod mene se za vreme bure nikad ne parkira ispod borovine, a bogami ja to prakticiram i u Beogradu kad je Košava :)

Kome se javi da je drvo suvo? Gradskom zelenilu ?



Poslano sa mog M2007J3SG koristeći Tapatalk
Nije bilo košave. Običan, miran dan. Drvo zasađeno negde oko 1960.

Zelenilo je nadležno (tj. Sava osigjranje za štetu bilo tad).
 
Kome se javi da je drvo suvo? Gradskom zelenilu ?
Da, Zelenilo je nadležno. Ja sam u mom kraju prijavio nekoliko stabala i većina njih je uklonjena. Generalno, oni su jedni od retkih koji ne ignorišu prijave građana. Takođe, kada je u toku ove zime bio jači vetar (moj kraj je poznat po ruži vetrova) i oborio stablo kod mene, te blokiraojedan od dva ulaza / izlaza, u roku od dva sata je bilo uklonjeno nakon moje prijave.
U Manjezu se odvalila grana od dobrih pet metara juce, da je neko prolazio ne bi preziveo, nisam slikao nazalost. Ima mnogo trulih stabala izgleda.
U pojedinim delovima grada ima baš dosta trulih stabala, dok je u nekima situacija takva da maltene ne postoji trula grana. Dosta zavisi i od toga koje vrste se sade i gde se sade.
 
Vrh