To je ranije bila Škola za rezervne oficire, gde su dolazili diplomci medicine i stomatologije koji su se doškolovavali kao rezervisti i dobijali činove kapetana po završetku. Sada su tu vojni stanovi i vojni hotel.
Nego... raspitao sam se još malo za ovu situaciju sa naizgled ugibljenim pločama. Pričao sam sa jednom gospođom, građevinskim inženjerom, koja više od 30 godina radi u jednoj poznatoj državnoj firmi. Pokazao sam joj samo onu jednu, ''najsporniju'' fotografiju i pitao da li je moguće da je došlo do ugibanja. Naravno, kaže bez boljih fotografija ili pogleda uživo ne može ništa da tvrdi, i pretpostavlja da je samo optička varka. Ali, kaže da čak i ako je došlo do ugibanja, ovako nešto ne bi trebalo da predstavlja strukturalni problem. To jest, ne bi ugrozilo ostatak zgrade. O onim novim seizmičkim standardima nismo pričali, nisam se setio toga a i najviše me je zanimalo ovo samo ugibanje i šta se radi kad se to desi.
Usput sam saznao još jedan razlog koji je doprineo odugovlačenju završetka Kliničkog centra. Dakle nije jedini, ali je doprineo. Kaže unutrašnjost zgrade - veličina prostorija, njihov raspored, konfiguracije zidova, veličina stepeništa, broj liftova i slične arhitektonske stvari... po prvobitnom projektu nisu bile dobro rešene. Pitao sam u kom smislu. Kaže kad je počelo useljavanje prvih spratova, ispostavilo se da su neke prostorije preniske ili previše tesne za neke medicinske aparate (neki rentgeni, magnetna rezonanca, itd itd...) Dalje, to kako je unutrašnjost uređena u tim prvim, naseljenim spratovima, se pokazalo kao glomazno za prateću opremu i instalacije. Teško je sprovesti kablove, ukloniti ili dodati neke zidove, izmestiti neke objekte i slično. Kaže da je VMA, iako stariji par godina, po tim pitanjima mnogo bolje rešen nego KCS. Reče da se pokazalo i da bi, sa starim projektom, po izgradnji i popunjavanju cele kule, bilo premalo liftova a stepeništa su nenormalno mala za takvu zgradu i takve potrebe.
Pitao sam je za staru fasadu od pleksiglasa. Kaže to je tad bilo moderno, a ujedno i jeftinije rešenje nego neka druga. I kaže takva rešenja mogu da traju dugo i da izgledaju sasvim dobro, ali naravno kao i sve drugo, i ona traže da se ponekad malo održavaju i očiste.