Šta je novo?

"Kennedy Residence" - Blok 9a

Nije, trebalo je biti sve u prozorima. A i nema ove nadstresnice na vrhu na renderu.
 
Sinoć su pustili svetla. Lepo blješti na zgradu iza pumpe :)
 

Prilozi

  • EB593E2D-30D7-454D-963B-987BF28B5057.png
    EB593E2D-30D7-454D-963B-987BF28B5057.png
    222,3 KB · Pregleda: 294
Nije, trebalo je biti sve u prozorima. A i nema ove nadstresnice na vrhu na renderu.

slično jeste ali ima razlika da, ovi crni stubovi je trebalo da budu iza staklenih panela...ova nadstrešnica se mislim ne vidi na renderu ali sam siguran da je bila deo plana...ne znam...ali nije najsrećnije ispala ni ova rupičasta ograda...

E68FD007-00FA-4E39-A22F-760D50C9155A.jpeg
 
Crni stubovi su iznuđeno, ali tehnički i tehnološki ispravno rešenje u odnosu na tender i idejni projekat.
Perforirani aluminijumski lim je, pored ozbiljnih argumenata protiv, ipak decidirano zahtevan od investitora i projektanata.
 
Meni lim ne izgleda lose, mislim da ce po suncanom vremenu bolje izgledati nego na ovoj oblacnoj slici.
Koji su argumenti protiv, mislim mozda bi staklo bolje izgledalo, ali nema privatnosti na terasi.
 
Nije problem izgled, problem je malo klaustrofobicni osecaj kada se sedi ili za decu, obzirom da deluje da je previse gusta ograda. Da je malo prozirnija kao na renderima, bilo bi dosta bolje
 
Da li je pozitivno mišljenje o tehničkom pregledu preduslov za potpisivanje ugovora ili nije povezano?
 
Meni nije jasno da li vec posle 15.05. mozemo biti pozvani na potpisivanje ugovora ( iako je objekat na 80%), samim tim i uplatu preostalih 80% novca, ili se ceka da objekat bude 100% zavrsen da bi se potpisao ugovor o kupoprodaji?
Ako se ceka 100% zavrsenosti, to je razlika od 5 meseci za potpisivanje ugovora i uplatu.
 
Placanje je definisano predugovorom. Placanje se vrsi 15 dana po dobijanju obavestenja da je dobijeno pozitivno misljenje o tehnickom prijemu.

Mislim da su kreditni kupci izuzetak, jer im isplata zavisi od odobrenja kredita od strane banke. Banka kada odobri kredit mora da pusta novac u kratkom roku i ako se to desi pre tehnickoh prijema, mislim da se u tom slucaju isplati 80% ranije.
 
Placanje je definisano predugovorom. Placanje se vrsi 15 dana po dobijanju obavestenja da je dobijeno pozitivno misljenje o tehnickom prijemu.

Mislim da su kreditni kupci izuzetak, jer im isplata zavisi od odobrenja kredita od strane banke. Banka kada odobri kredit mora da pusta novac u kratkom roku i ako se to desi pre tehnickoh prijema, mislim da se u tom slucaju isplati 80% ranije.
Kakva su Vasa ocekivanja, kada bi mogli ocekivati pozitivno misljenje o tehnickom pregledu (za par meseci, kada sve bude gotovo 95%...)?
Ono obavestenje sto su poslali o zavrsenosti vise od 80% nije isto sto i pozitivno misljenje o tehnickom prijemu, ili gresim?
Pozdrav
 
Kakva su Vasa ocekivanja, kada bi mogli ocekivati pozitivno misljenje o tehnickom pregledu (za par meseci, kada sve bude gotovo 95%...)?
Ono obavestenje sto su poslali o zavrsenosti vise od 80% nije isto sto i pozitivno misljenje o tehnickom prijemu, ili gresim?
Pozdrav
Pardon, tehnickom prijemu (ne pregledu) :)
 
Pardon, tehnickom prijemu (ne pregledu) :)
Tehnicki prijem se radi kada je objekat potpuno zavrsen i spreman za useljenje. Pozitivno misljenje znaci da komisija potvrdjuje da je objekat spreman i da nisu nasli probleme zbog kojih bi vratili investitora da nesto doradi. Ovo misljenje je osnova za izdavanje upotrebne dozvole, sto je poslednji i zvanicni dokument kojim se oznacava da je projekat gotov i sto zna da potraje. Takodje, na osnovu misljenja se zavrsavaju kupoprodaje i ljudi se useljavaju.
Moja procena koju sam i ranije izneo je da nece zavrsiti do kraja septembra, a da je realno da useljenje krene do kraja godine. Ako se pogleda da je projekat poceo,cini mi se, februar-mart 2020 i da su dosli sada ,sredinom aprila, do 80% onda i matematicki ispada da im treba jos 6-7 meseci da zavrse-dakle kraj godine…
Ovo je moja procena, ne moram biti u pravu. Ipak koliko vidim sa drugih projekata, finalni radovi znaju da potraju…
 
Takodje da budem jasan-meni za sada izgleda da rade kako treba i ovo mi izgleda kao normalna dinamika zavrsetka projekta, uz sve probleme koji su se globalno desavali…
 
Odavno su rasprodati svi dvosobni stanovi. Ali, da je ostao neki, moja procena je da ne bi bio ispod 3400-3500 po kvadratu.
Isli su od 2500 do 3000 zavisno od sprata. 3500 mi deluje puno, iako su cene za 2 godine skocile. Nema novogradnji u okolini pa je tesko proceniti.
 
Poslednji trosobni (pre par meseci) su prodavani za 3300-3400
 
U mejlu koji su skoro poslali stoji da će se vršiti i premeravanje kvadrature sa kupcima. I šta ako ispadne da kvadratura ne odgovara onoj iz predugovora?
 
Vrh