Šta je novo?

"Kennedy Residence" - Blok 9a

Pretpostavljam da ce stanovi biti u proseku veci par m2 od kvadrature iz predugovora.
 
Slažem se sa vašim tumačenjima, ali to može biti problem, pogotovo kreditnim kupcima.
 
U predugovoru se navodi da preostala isplata ide nakon potpisivanja ugovora o kupoprodaji odmah nakon dobijanja pozitivnog misljenja o tehnickom pregledu. Obavestenje je malo zbunjujuce, jer deluje da kupoprodajni ugovor treba da se potpise pre pozitivnog misljenja ili mozda gresim...
 
Slažem se sa vašim tumačenjima, ali to može biti problem, pogotovo kreditnim kupcima.
Objekat ovih dimenzija nije moguće u cm izgraditi kako je projektovano u startu. Ovo je fer rešenje. Na drugim projektima se viđala klauzula gde investitor za cenu koju platite kaže da će biti +/- 3% površine. U tom slučaju se može desiti da dobijete 3% manje ili da na 200k EUR ostanete kratki 6k EUR... Ovako, koliko bude toliko i platite...
 
Dešavalo se i na Zemunskim kapijama, koliko sam čitao ovde, realno iako zvuči fer, kreditnom kupcu može biti ozbiljan problem..naročito sa tim cenama kvadrata..
 
Nove slike.
Deluje uredno. Ovi paneli na ogradama na nekim mestima, na coskovima, su nespretno uklopljeni.
Vidim kombi od atosa, zar nisu vrata trebala da budu bosal? Koliko sam citao na drugim temama, atos se nije bas proslavio.
IMG_20220506_113357.jpg
IMG_20220506_113404.jpg
IMG_20220506_113430.jpg
IMG_20220506_113458.jpg
IMG_20220506_113525.jpg
IMG_20220506_113551.jpg
IMG_20220506_113611.jpg
IMG_20220506_113705.jpg
IMG_20220506_115014.jpg
IMG_20220506_115557.jpg
IMG_20220506_115816.jpg
IMG_20220506_115827.jpg
 
>Vidim kombi od atosa, zar nisu vrata trebala da budu bosal?

Tako je, treba obratiti paznju na ovakve stvari. U prosloj gradnji su mi pokazuvali stranu nemacku alu stolariju da bi na kraju ugradili domacu aluplast ili tako neko sranje koje se pokazalo zaista lose.

Da li se neko raspitivao za dodatna garazna mesta, cena, raspolozivost ?

Davno kada sam pitao, rekli su da ce me zvati kada budu prodavali restlove...
 
Bosal je na nekim projektima imao problema da ispoštuje rokove...prebukirani su...neki investitori su odlučili da traže zamene u Atosu...nadam se da to nije ovde slučaj.
 
Fasadna stolarija je radjena Profilati materijalima.
https://www.prior.rs/?ot_portfolio=kennedy-residence-new-belgrade-serbia
Ovaj kombi je parkiran ispred poslovne zgrade, nadam se da tamo ide Atos, a u rezidencijalni Bosal 😁😁
Fasadna stolarija aluminijum+drvo je PROFILATI THERMOPLUS 98 i to uglavnom na stanovima, dok je povučeni sprat i poslovni deo rađen u nekoliko SCHUCO sistema.
Bosal odavno ima problem sa rokovima i isporukom za taj obim posla koji ugovaraju.
 
Ja sam imao neke izmene na unutrasnjoj stolariji pa sam video da je unutrasnja stolarija Bosal. Jedino ulazna vrata, ali sumnjam da bi im isporucili unutrasnja, a ulazna ne…
 
Већ данима раскопана је уличица између зграде у изградњи и Трећег основног суда.
 
Uz malo srece popravice je dok se mi ne uselimo.

Srecom to je eksplicitno zabranjeno ugovorom.

Btw elaborat je gotov tako da ko uzima stan na kredit sad moze da ga uzme tacno u cm2.
To sto je ugovor zabranjeno nazalost vam nista ne znaci. Pogledajte isto njihov projekt Merin Hill, gde je takodje bilo najstroze zabranjeno zastakljivanje, pa eto opet je to neko uradio. Ovde ugovori i zakoni malo znace.
 
Da li neko ima inf. kada se ocekuje tehnicki pregled/prijem ?
Da li je neko naknadno uspeo da kupi dodatno garazno meeto ?
 
Vrh