Šta je novo?

"Kennedy Residence" - Blok 9a

Da li je neko pitao invesitora, da li je u pitanju nemar ili se te plocice zaista redjaju po slobodnom nahodjenju ?
Ne verujem da bi nadzor napravio takav propust i prepustio keramicarima odluku kako da lepe pločice.
Pretrazivao sam kupatila izvedena sa slicnim plocicama i mahom se sara poklapa.
Mislim da je u pitanju ova Florim pločica.



 

Prilozi

  • Screenshot_20220327-120951_Chrome.jpg
    Screenshot_20220327-120951_Chrome.jpg
    37,6 KB · Pregleda: 642
Poslednja izmena:
To su florim plocice dimenzija 120x240 cm, zato se ne vide spojevi na slici. One se postavljaju samo u penthausima. Ostali imaju plocice 120x60 cm.
One nisu predvidjene da se uklapaju, jer je svaka plocica unikatna.
Ja sam ih bas zato pitao da mi ugrade taj veliki format uz doplatu, ali nisu hteli.
 
Poslednja izmena:
Na forumu stalno pričam, kao trla baba lan, da projektanti, arhitekte, inženjeri i nadzori ne znaju skoro ništa, i da ne rade svoj posao.
 
Bolje je da su bile jednobojne. Rizik smanjen na minimum. Ovako, razumem vlasnike stanova kojima se neće dopasti.
 
Ima detalja u projektima na koje se nekada ne obrati pažnja ali reći da ne znaju skoro ništa je najmanje rečeno preterano.
Dragi Igore, verovatno je malo preterano, ali sam skoro pri kraju svojih živaca posle skoro 30 godina u branši. Skoro svaki dan imam uvid u razno razne projekte, i to je sve gore, čini mi se. Voleo bih da grešim, ali me demantuju silni postovi na ovom forumu.
 
Bolje je da su bile jednobojne. Rizik smanjen na minimum. Ovako, razumem vlasnike stanova kojima se neće dopasti.
Kad budes bio/la na NBGD pogledaj malo oko sebe da vidis kako izgleda zgrada kada se rizik svodi na minimum. Najbolje je da sve bude kocka i jednobojno (idealno sivo). :rolleyes:
 
Nije moguće da uklopi ni arhitekta ni inženjer pločicu na gradilištu, uradiće slog, ali u paketu kako dolaze, koja je veličina kupatila, kako uklopiti, to je već do majstora ili nadzora da mu stoji nad glavom za svaku moguću pločicu, što nije realno. Nažalost, efekat marble look pločica je često potpuno suprotan, ovde nije katastrofa baš, ali da je sjajno - daleko od toga... Da li rade svoj posao ti ljudi - verovatno u zavisnosti od čoveka do čoveka, ali i od toga koliko je tj kako motivisan!

Mene zanima da li je ispod lavaboa plastični sifon ili mi se čini? Zbog ormarića ili?
 
Nisam obratio paznju, zaista je plasticni sifon :) Vrv usteda posto ormaric pokriva taj deo pa eto ne vidi se...
 
To su florim plocice dimenzija 120x240 cm, zato se ne vide spojevi na slici. One se postavljaju samo u penthausima. Ostali imaju plocice 120x60 cm.
One nisu predvidjene da se uklapaju, jer je svaka plocica unikatna.
Ja sam ih bas zato pitao da mi ugrade taj veliki format uz doplatu, ali nisu hteli.
Čudi me da su baš toliko kruti po pitanju "izmena"? Nisi tražio nešto što podrazumeva drastičnije izmene (rušenje zidova i sl.) .
 
Trazio sam i sve su uradili od izmena, ali nece da ugradjuju druge materijale.
Ne znam da li je problem tehnicke prirode da se ugrade plocice velikih dimenzija, ne znam kako bi ih uopste uneli kroz mala vrata. Mozda zato nece da ih ugrade.
 
Prolazio juce, nisam bas sjajno uslikao, zapravo bas sam lose uslikao...
Bice zanimljivo videti kako ce da izgleda ova kombinacija belih panela i rupičaste ograde.
20220408_182316.jpg
20220408_144816.jpg
20220408_144756.jpg
 
Pa izgledace kao najbolja novogradnja u Beogradu, ne treba sumnjati.
 
Da li je nekom javljeno kada je 80%? Bilo bi korisno da znamo i racunamo kada bi mogla biti primopredaja na osnovu toga.
 
Trebalp bi 20% od 2 godine, oko 5 meseci. Pa sakura je svakako ekstrem, mozda se i ovde desi, mada deluje mi da nema jos mnogo posla, bar spolja.
 
Vrh