Šta je novo?

"Kennedy Residence" - Blok 9a

OVa zgrada i zgrade u bloku 32 pored crkve Sv. Dimitrija su dve najlepše sazidane komercijalne zgrade u dugo vremena. Jednostavne forme, smirujuće, neopterećene nepotrebnim detaljima, takoreći nordijski stil.
 
IMG_20221021_163058.jpg
IMG_20221021_163352.jpg
 
Negde sam zagubio USB sa podacima o materijalima i održavanju koji smo dobili pri useljenju. Na koji mejl mogu da ih kontaktiram da mi pošalju link ili mejl, zvao sam ih i obećaše, ali valjda ne stižu već nekoliko dana. Ili, ako to nije neka tajna, neko može da mi postavi link sa uploadovanim fajlovima ili pošalje na privatni mejl (zavisno od veličine dokumenata, naravno)?
Da sam sebi odgovorim za sebe i eventualno za druge, može se dobiti sve na flešu na ćošku zgrade, gde se prijavljuju reklamacije na radove.
 
Izgleda je taj oluk bas dobro skriven jer ga ja sa svim zagledanjem nisam nasao.
 
Da opet sebi odgovorim, rekoše mi majstroi da postoji pad celom dužinom terase, a na ivici terase postoji skriveni oluk gde se voda sliva.
Ma jok, voda se zadržava, provereno pri ovim zadnjim većim padavinama. čak se ne sliva ni preko ivice. Ono što je još gore je što se ne može prići ogradi kad kiša pada jer curi odozgo...
 
Eh, a ja poverovah na reč bez zagledanja (nisam se još uselio), da se duž ivice terase gde ima prorez voda sliva i u neki L profil ispod poda.
 
Eh, a ja poverovah na reč bez zagledanja (nisam se još uselio), da se duž ivice terase gde ima prorez voda sliva i u neki L profil ispod poda.
Istina je da ima prorez i da se sliva. Samo što nema L profil pa se sliva pravo dole komšiji. To je ovo curenje koje sam pomenuo, gde kad kiša pada ne možeš prići ogradi...

Jedino ako si kupio stan na povučenom spratu, kod njega ima ovo rešeno, ili si sprat niže pa zbog ovog rešenja ti neće curiti odozgo...
 
Istina je da ima prorez i da se sliva. Samo što nema L profil pa se sliva pravo dole komšiji. To je ovo curenje koje sam pomenuo, gde kad kiša pada ne možeš prići ogradi...

Jedino ako si kupio stan na povučenom spratu, kod njega ima ovo rešeno, ili si sprat niže pa zbog ovog rešenja ti neće curiti odozgo...
Izvini, na koje ''povučene spratove'' misliš?
Au, pa dal' je moguće da stvarno nisu mislili na odvod vode sa terase ni na koji način? Pa svaka gradnja objekta uzima u obzir odvod, ne živimo u Sahari.
 
Izvini, na koje ''povučene spratove'' misliš?
Au, pa dal' je moguće da stvarno nisu mislili na odvod vode sa terase ni na koji način? Pa svaka gradnja objekta uzima u obzir odvod, ne živimo u Sahari.
Povučeni sprat je poslednji, gde su penthausi. Oni imaju ogromne terase, rešen je odvod. Dakle, ako si pazario penthaus ili si sprat ispod, miran si.
 
Pozdrav komsija. Radijatori su puni vazduha. Proverite u postanskom sanducetu, trebalo bi da imate kljucic i uputstvo kako da ispustite vazduh iz radijatora kako bi voda mogla da udje u njih.
Pozdrav komšija, ozračio sam radijatore, ali i nakon toga nemam grejanje u stanu, pri tom uopšte nije bilo vazduha u njima. Ako kod vas radi grejanje, moraću da se obratim investitoru za rešenje.
Hvala
 
Mozda ti je zatvoren ventil u hodniku, znam da tamo ima neki sanducic za grejanje pored vrata, nisam otvarao, verovatno ima neki ventil.
 
Pretpostavljam da kod mene još uvek nema grejanja jer se nisam prijavio na infostan. Molim samo za informaciju na kojoj adresi je prijava za infostan. Unapred hvala
Prilikom useljenja mi je rečeno da prijavu kod infostana radi investitor sam, a grejanje i kod mene radi.
 
Pozdrav komšijama. Pretpostavljam da ste svi već videli fakturu za održavanje i obezbeđenje zgrade, kao i mejl sa prilozima o ugovorima o održavanju i obezbeđenju. Da li ova vam se ove cene čine realne i korektne ili potražiti druge davaoca usluga? I ukoliko ima smisla, koja je procedura, ima li neki pravnik da pojasni malo? Tim pre što je pre kupoprodajnog ugovora figurirala ukupna cifra od 0,7 EUR/m2. Drugim rečima, da li nas ovim cenama prevode žedne preko vode, da se finom izrazim, ili ne?
 
Pozdrav komšijama. Pretpostavljam da ste svi već videli fakturu za održavanje i obezbeđenje zgrade, kao i mejl sa prilozima o ugovorima o održavanju i obezbeđenju. Da li ova vam se ove cene čine realne i korektne ili potražiti druge davaoca usluga? I ukoliko ima smisla, koja je procedura, ima li neki pravnik da pojasni malo? Tim pre što je pre kupoprodajnog ugovora figurirala ukupna cifra od 0,7 EUR/m2. Drugim rečima, da li nas ovim cenama prevode žedne preko vode, da se finom izrazim, ili ne?
Cena je svakako velika, ali ugovorom smo se obavezali da dve godine investitor odredjuje ko ce biti zaduzen za odrzavanje i po trzisnoj ceni koja je po njima bas ta koju su naveli.
 
Vrh