Šta je novo?

"Kennedy Residence" - Blok 9a

Negde je morala da se podvuče linija. Uzgred, ako niste zadovoljni svakako možete da ponudite svoj stan na prodaju, siguran sam da će biti zainteresovanih.
Očigledno niste razumeli šta sam hteo da kažem.
Niti imam stan, niti bih ga prodavao.
Komentar je bio na račun investitora, koji nije ni predvideo niti ugradio komarnike na 500 metara od Dunava. Preterao sam sa paušalnom cenom, ali evo sad kad sam sračunao, komarnici na svim prozorima opterećuju kvadrat stana sa max oko 7 eura po kvadratu stana. To cena od +/- 3500 ne može da pokrije?
 
Očigledno niste razumeli šta sam hteo da kažem.
Niti imam stan, niti bih ga prodavao.
Komentar je bio na račun investitora, koji nije ni predvideo niti ugradio komarnike na 500 metara od Dunava. Preterao sam sa paušalnom cenom, ali evo sad kad sam sračunao, komarnici na svim prozorima opterećuju kvadrat stana sa max oko 7 eura po kvadratu stana. To cena od +/- 3500 ne može da pokrije?
pa eto tu je odgovor. On će prodati stanove sa ili bez komarnika po cenama po kojima će otići. Na 20ak hiljada kvadrata čista zarada u džepu 140k...
 
Koliko projekata znate gde stavljaju komarnike u cenu stana, ja znam samo jedan.
 
I okolina zgrade nije prema najavama popločana, o čemu se već diskutovalo ovde. I šta sad, opet savet ''pa prodaj stan''. Sa nekim stvarima očigledno svako pojedinačno mora da se pomiri.
 
Koliko projekata znate gde stavljaju komarnike u cenu stana, ja znam samo jedan.

U Zepterri su postavljeni komarnici, i mislim ako se ne varam u Exingovoj zgradi ako se secam dobro,

Iskreno to sto nema komarnika stvarno ne vidim kao neki problem, stolarija na projektu je odlicna, nek svako ugradi sta zeli / ako zeli,

Nije toliki deal breaker
 
U Zepterri su postavljeni komarnici, i mislim ako se ne varam u Exingovoj zgradi ako se secam dobro,

Iskreno to sto nema komarnika stvarno ne vidim kao neki problem, stolarija na projektu je odlicna, nek svako ugradi sta zeli / ako zeli,

Nije toliki deal breaker
Ima dosta projekata gde su se ugrađivali komarnici.
Mislim da je važno bar ponuditi u gradnji mogućnost ugradnje komarnika kao opciju, ako investitor ne želi nikako da okrnji zaradu. Novi Beograd je između dve velike reke, ima dosta zelenila, neophodno je.
 
Koliko projekata znate gde stavljaju komarnike u cenu stana, ja znam samo jedan.
Neimar V u Gramsijevoj (isti blok 9a kao Kennedy Residence) ima i komarnike i roletne i pripremu za smart stan (da se npr. automatski spustaju roletne kad je kisa i slicno).

Kolika je visina plafona u Kennedy-u?
 
Poslednja izmena:
:) luksuz na srpski način, plafon ako je 260cm jbg….
To je kod nas uvek isto, ako je lokacija copava onda visi nivo gradnje , opreme…ako je dobra lokacija onda nešto zabasure…fer je makar da se da opcija upgrade uz doplatu omoguće , pa ko voli…druga tragedija su dimenzije parking mesta …
 
Naravno da je najlakše biti negativan. U opisu projekta je pisala materijalizacija, i cena je postavljena. Kome ne odgovara, taj ne kupuje.

Iako je u kulturi ovog podneblja, nema potrebe za dramatizacijom i negativnom energijom. Birajte racionalan i zdravorazumski pristup umesto vrh/dno pristupa.

Još jednom, crta je morala da se negde podvuče. Komarnici su detalj, bitnije je da su strukturno dobro uradili. Ako su strukturno štedeli, to nije dobro.

Ne znam o kakvom luksuzu govorite, mislim da je promašena tema pričati o luksuzu u zgradi/soliteru
 
Ta zgrada je prezentirana i cenovno pozicionirana kao luksuz. Ima lepih detalja, ima i promasaja. I valjda je ok reci i jedno i drugo. Znam ko je gledao penhouse u toj zgradi i odustao, njegov komentar je bio da to nema veze sa lukszuom. Stan je cenjen preko 1 mio eura.
 
Zapravo trend postaje da se ni roletne vise ne ugradjuju, mislim da ceo BNV nema roletne.
U smislu uštede energije, posebno u trenutnom kontekstu invazije na Ukrajnu kao i činjenice da TE daje oko 70% energije u zemlji, zvuči kao loš izbor izostavljanje roletni :)

Ko je živeo u soliteru visoke energetske efikasnosti bez roletni, sa velikim prozorima i bez klime, zna kako je to leti, sa efektom staklene bašte i činjenicom da su zgrade dizajnirane da zadrže toplotu a ne da je otpuštaju. Roletne tu jako pomažu da energija Sunca ne dodje u stan, tako da se može i bez klime.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: h2o
Ta zgrada je prezentirana i cenovno pozicionirana kao luksuz. Ima lepih detalja, ima i promasaja. I valjda je ok reci i jedno i drugo. Znam ko je gledao penhouse u toj zgradi i odustao, njegov komentar je bio da to nema veze sa lukszuom. Stan je cenjen preko 1 mio eura.
I to je neko kupio, sve su prodali. To je sustina sta god mi komentarisali…
 
Svacije je pravo da potrosi svoj novac kako on smatra za prikladno. Ako je istina da su plafoni 2.6 m onda je to promasaj jer nema tog arhitekte koji moze od toga da napravi nesto dobro. Ok, prosecan stan za puno para. I to je ok za neke. Svima koji zive u Mirjevu, Batajnici, raspanutim blokovima i slicno, ovo je san i to je legitimno. Da li treba da se balavi na zgradu... stvar izbora
 
Zaboravlja se kontekst u kome su cene postavljene pre korone i agresije na Ukrajnu, pri čemu su oba dogadjaja bila nepredvidiva za investitora i donela su ozbiljan poremećaj cena na njegovu štetu.

Verujem da je zapravo investitor manje zaradio nego što je planirao, a kupcima je bonus i puna kapa da je zgrada uopšte napravljena i isporučena imajući kontekst u vidu. Imate niz primera po gradu i zemlji gde je neko započeo pa stao, i onda se kupci hvataju za glavu. Tako da j**** komarnike.

Blokovi su raspadnuti jer stanari tih blokova ne žele da plaćaju održavanje zgrade i prostora oko nje po tržišnim cenama :) drugim rečima, to je izuzetna poslovna prilika, jer su zgrade tako zapuštene da ima posla za nekoliko godina. Najpre treba da se sakupi novac, pa da se uradi zaostalo održavanje. Nego svi bi da im država uradi za džabe, a neće da plate jer se 'krade'.

Pritom te i takve raspale zgrade, kad se renoviraju, koštaju tu negde kao ovaj projekat. Nisu 3x jeftinije, iako bi verovatno trebalo imajući u vidu neodržavanje i njihovo stanje.

Vezano za luksuz, verovatno je to stvar percepcije gde je sram ziveti na mestima poput mirjevo, batajnica, borča, a pritom i ta naselja imaju svoje prednosti i nižu cenu.

U zemlji gde je infrastruktura jeftino napravljena se zaista lako iskrivi percepcija, pa se solidno uradjen projekat smatra luksuzom. Dok ne počne da se kroz legalne tokove (gradjanske aktivnosti itd) traži bolja kontrola kvaliteta, a većina ne ukapira da nije bitna samo unutrašnjost stana nego i okruženje spolja, ne može se podići cela zemlja na jedan viši nivo uredjenosti
 
:) luksuz na srpski način, plafon ako je 260cm jbg….
To je kod nas uvek isto, ako je lokacija copava onda visi nivo gradnje , opreme…ako je dobra lokacija onda nešto zabasure…fer je makar da se da opcija upgrade uz doplatu omoguće , pa ko voli…druga tragedija su dimenzije parking mesta …
Materijalizacija zaista jeste malo bolja, pa u marketingu koriste reč luksuz.

Jednom mi je drugar dao toplu preporuku, rekao je da ako često kažem 'Srbija' ili 'srpski način', da odem u severozapanu EU, živim tamo nekoliko godina i tamo kupim nekretninu te prodjem kroz njihov sistem. To je preporučio kao dobru terapiju za pristup gde se smatra da su sve pojave koje nisu idealne prisutne samo u Srbiji
 
Zaboravlja se kontekst u kome su cene postavljene pre korone i agresije na Ukrajnu, pri čemu su oba dogadjaja bila nepredvidiva za investitora i donela su ozbiljan poremećaj cena na njegovu štetu.

Verujem da je zapravo investitor manje zaradio nego što je planirao, a kupcima je bonus i puna kapa da je zgrada uopšte napravljena i isporučena imajući kontekst u vidu. Imate niz primera po gradu i zemlji gde je neko započeo pa stao, i onda se kupci hvataju za glavu. Tako da j**** komarnike.

Blokovi su raspadnuti jer stanari tih blokova ne žele da plaćaju održavanje zgrade i prostora oko nje po tržišnim cenama :) drugim rečima, to je izuzetna poslovna prilika, jer su zgrade tako zapuštene da ima posla za nekoliko godina. Najpre treba da se sakupi novac, pa da se uradi zaostalo održavanje. Nego svi bi da im država uradi za džabe, a neće da plate jer se 'krade'.

Pritom te i takve raspale zgrade, kad se renoviraju, koštaju tu negde kao ovaj projekat. Nisu 3x jeftinije, iako bi verovatno trebalo imajući u vidu neodržavanje i njihovo stanje.

Vezano za luksuz, verovatno je to stvar percepcije gde je sram ziveti na mestima poput mirjevo, batajnica, borča, a pritom i ta naselja imaju svoje prednosti i nižu cenu.

U zemlji gde je infrastruktura jeftino napravljena se zaista lako iskrivi percepcija, pa se solidno uradjen projekat smatra luksuzom. Dok ne počne da se kroz legalne tokove (gradjanske aktivnosti itd) traži bolja kontrola kvaliteta, a većina ne ukapira da nije bitna samo unutrašnjost stana nego i okruženje spolja, ne može se podići cela zemlja na jedan viši nivo uredjenosti

Ova argumentacija vazi za svaku novogradnju koja je krenula da se pravi za vreme korone onda, ne kazem da nije tacno, ali striktno vezano samo za ovaj projekat, brdo gradilista po gradu je i promenilo cene i saseklo troskove na drugim mestima
 
l

Vezano za luksuz, verovatno je to stvar percepcije gde je sram ziveti na mestima poput mirjevo, batajnica, borča, a pritom i ta naselja imaju svoje prednosti i nižu cenu.
Nije sram ziveti bilo gde, ali kvalitet infrasturkture i same zgrade nije za poredjenje. Da li ste mozda bili u Vojvode Vlahovica, nije teska periferija grada, nema trotoara, nema drveta, nema parkinga.... Sa druge strane stanovi kao takvi nisu losi uopste. Da li ste usli mozda u zgrade u Borci, videli kakvi su hodnici, da je nemoguce parkirati itd. I to je neki prosek ovog grada. I zato se ovo prodaje kao lux, mada realno ima ulaz u zgradu koji je lux i to bi bilo to. Dosta uredno uradjeno, nadam se da nece imati problema i neka uzivaju u svom novom stanu.
 
Vrh