Šta je novo?

"Kennedy Residence" - Blok 9a

Na većem delu zgrade je postavljena skela i pri kraju je izrada osnovnih zidova na terasama (kažem osnova jer su ti "zidovi" na terasama trenutno visine oko 20cm po slobodnoj proceni). Juče sam video da se dovoze vrata za stanove (Bosal sigurnosna vrata), u prizemlju su manje više završeni radovi na postavljanju vrata i prozora (izloga). Sve u svemu, lepo napreduju :) Još kada bi neko znao koje su aktuelne cene kvadrata za stanove u ovoj zgradi bilo bi ekstra :)
 
Poceli da postavljaju staklenu vunu na dvorisnoj strain zgrade,takodje krenuli da zatvaraju terase,kombinacija stakla I inoksa,postavljeni liftovi,u prvim lamelama uradjena komplet keramika,postavljena ulazna bosalova vrata,extra su!
Takodje krenuli sa postavljanjem mermera ili nekog slicnog kamena po stepenistu I krenuli da pripremaju plato iza zgrade za parkic I zelene povrsine.
 
Ta je cena,zvanicno,ali najbolje kontaktirati ih I videti ima li mesta korekciji.
 
ja sam cuo da ce jedan deo zgrade (podeljeno po vertikali) obloziti kamenom vunom, a drugi deo stiroporom sa nekom vrstom imitacije cigle od stiropora. tako bi jedan deo zgrade bio relativno ok, (ovaj sa kamenom vunom) a drugi deo ce imati u stvari klasicnu demit fasadu od bloka ili betona + stiropora, sto je u prevodu najeftinija varijanta.
Tako bi kupcima prodali pricu kamena vuna, odlicna izolacija, cigla, prirodni materijali, ugradis lepe plocice, izgleda lepo, a u stvari ...
Nikad do sada nisam cuo za ovakvu kreativnost, ali moram priznati da je to odlican nacin da se zarade velike pare, prospes pricu da radis lux, a uvalis demit fasadu, vrh... svaka im cast ... dodatna zarada od min 900eur po m2 jer takva gradnja kosta danas max 1300 eur
 
Jeste.....jedan deo stiropor, jedan deo vuna. Jedan deo italijanska keramika, jedan deo zorka keramika. U jednom delu zgrade, ja video, ni nema lift...ali ima otvor za lift.
Jesi li svestan sta ti pricas? Vecu glupost nisam procitao
 
nazalost Persi, nisi u pravu pogledaj sliku, ovo belo sto se vidi, zaokruzeno crvenim je stiropor
slide1.jpg
 
možda samo bočni zidovi, pre neko veče sam prolazio i baš obratio pažnju i na tom glavnom zidu ka pumpi je bila vuna
 
Stiroporom ce se oblagati deo fasade gde ide fasadna cigla,i to mi je receno jos na pocetku gradnje.Kao razlog su naveli da se fasadna cigla postavlja u neke zlje*******ove,koji postoje na stiroporu pa zbog toga ne mogu postavljati kamenu vunu na tim delovima fasade.
Sad ima li to ikakve veze,nemam pojma
 
Da....to sa fasadnom ciglom sam i ja primetio danas analizirajuci gde je stiropr i gde po projektu stoji cigla. Tako da verujem da ce se izostanak vune nadoknaditi tom ciglom
 
Na uglu Džona Kenedija i Mihajla Pupina Beogradski vodovod izvodi neke radove duž zgrade (raskopano je skretanje iz Mihajla Pupina u Džona Kenedija ka keju kad se ide). Postavljena je i tabla sa informacijama o projektu ali nisam uspeo da joj priđem jer je bilo veliko blato :D Pritom, malopre na sajtu JKP Beogradski Vodovod sam video vest da su planirani radovi za ponedeljak 5. maj (danas) na ovoj lokaciji odloženi do daljnjeg zbog zahteva nadležnih institucija. Međutim, na terenu je drugačija slika, ceo dan su se izvodili radovi.
 
loctite":3n7rxd1e je napisao(la):
jel neko zna da li investitor jos uvek drzi cenu na 2200E/m2 ???

Ahahhaha, to da vredi toliko, možda u njegovim vlažnim snovima, ali dobro, uvek se nađe neka ovca... :bash:
 
Ova tema je baš zamrla :D Evo, nakon nedelju dana planiranja uspeo sam da stignem da prođem pored gradilišta (iako živim u jednom od susednih blokova xD) i uslikam kako napreduju radovi...Na oko fasada deluje lepo...videćmo koliko će opstati. Počeli su da sklanjaju skelu sa lamele duž ulice Džona Kenedija.







 
Ovo je na kraju i lepo ispalo. Jedino mi se ovaj stakleni deo ne svidja jer podseca na 90te.
 
ja baš jutros slikao sa istih pozicija.
Ali dobro, komšija mi je uštedeo trud :)

Uglavnom, ne izgleda loše. Ne baš za 2+ tisuće evra, ali solidno :)
 
Ovi delovi fasade sto polaki izviruju zaista izgledaju bolje od onog staklenca koji se vidi od pocetka.

Sto se tice cene, ovde se verovatno igra na kartu da je ovo jedini projekat u ovom delu grada, bez izgleda da uskoro krene ijedan slican, tako da zato teraju "ekskluzivnu" cenu i dalje. Blize Savi je pak situacija totalno obrnuta, posto je najavljena izgradnja preko 1000 stanova, tako da tamo ima sta da potera cenu nanize.
 
Nakon velikog pocetnog skepticizma da cemo dobiti ogroman cirkus ipak mozemo da odahnemo jer je zgrada odlicno oklopljena u okolinu narocito u odnosu na zgradu u nastavku Dzona Kenedija, i to pravilnim uredjenjem fasade. Jedino sto je ostalo da podseca na kic i provincijski modernizam su ti stakleni delovi na ivicama zgrade, da nije toga nebi imao ni najmanju zamerku s'obzirom sta sam ocekivao i kako je sve delovalo na pocetku. Sve u svemu jedan vise nego srednji +.
 
Svaki dan sam pored bivšeg Četvrtog suda i zgrada je fasadom potpuno iznenadila. Uživo, izgleda vrlo pristojno i da se usudim reći i prijatno. Delovi fasade sa fasadnom ciglom su pravo osveženje, međutim i ja bih morao da se ogradim oko staklenih površine, jer su neuklopljene, kao da su veštački nakalemljene na fasadu objekta. Tu je trebalo tražiti neko srećnije rešenje. Pak kad zažive kafići u prizemlju u kojima neće biti mesta dok čekamo na suđenja, biće to i pun pogodak.

Što se tiče cene stanova, sve zavisi od sveukupnog finansiranja u čitavopj državi. Ako sistem bude punjen kao do sada, nije nemoguće da cenu zatvaraju na 1.700 evra sa PDV-om. Čekaju, polako i ljudi kupuju. Neverovatno, ali istinito.
 
Cena na današnji dan sa PDV-om jeste: 2.300 evra za 1 kvm stana. Imajući u vidu da je prodaja praktično počela, biće vrlo interesantno videti kako će se ovi stanovi prodavati. Najmanji stan ima 60 kvadrata, ostali stanovi su površine od po 70, 80 i 125 kvadrata. Priznajem da sam mislio da ova cena nema veze sa realnim životom, o čemu sam pisao na početku ove teme, ali izgleda da sam loše procenjivao.
 
Svaka roba nadje svoga kupca sad koliko brzo vidjece se
 
Stvarno steta da se u Srbiji ni na zgradi u kojoj kvadrat kosta preko 2000 evra hladjenje resava individualnim klimama koje ce koliko vidim stajati po terasama. Pa zar ne mogu bar neke vodove do krova da odvuku pa gore da se naredjaju, ako nece zajednicku klimatizaciju.
 
Vrh