Šta je novo?

"Kennedy Residence" - Blok 9a

Moze, postavicu 3 slike sa iste zgrade koja je napravljena 2007. Nije fer da kazem ko je gradio, ali je koriscen stiropor. Inace zgrada je jako lepa spolja, ali budja sa svake strane, pogledajte sami:
3.jpg
 
Hvala ja sam mislio da te fleke izaziva sasvim druga stvar pitam se nasta li ce liciti fasada kroz 20 godina .Zna li se kad je stavljena prva stiropor fasada kod nas
 
Izvinjavam se na upadici, da li se ova zgrada nalazi u Zemunu, kad se krene gore ka Prvomajskoj, pa se skrene desno u jednu od onih ulica koje bi trebalo da izadju na Ugrinovačku i dalje na Cara Dušana, pa sa desne strane se nalazi zgrada? Lepa, novija zgrada, jedno 5-6 godina?
 
A kakva je situacija sa vunom? Ne ocekujem stiropor ovde, ipak radi renomirana firma
 
Prekjuče su počeli da postavljaju staklene panele na lučnim terasama na uglu Džona Kenedija i Mihajla Pupina. Panele postavljaju direktno na nosače, preko GOLIH cigli, tj. ništa nisu malterisali spolja.
Edit: Skinuli su jedan panel koji je prekrivao gole cigle i počeli da postavljaju staklenu vunu ili kako se to već danas zove :D
 
onda onaj silni stiropor stavljaju iznutra, na zidove stanova i hodnika, nema gde drugo
 
Auu ..... morao sam ovako da odreagujem , jer niko ne ispravi Vukotu , a zarad bar malo istine . Ove mrlje koje se vide na fasadi nisu nikakva budj koja nastaje kao posledica stiropora , od kojeg je napravljena fasada . Ovakve mrlje se nalaza i kod mene na kuci , a fasada nema stiropor uopste . Samo malter i ovaj zavrsni sloj . Valjda bavalit .

Stiropor nije toliko problematican materijal kada se ispostuju neke gradjevinske norme i stiropr u ovom objektu , nece ici na unutrasnje zidove , jer to bi bio pesedan u jednoj ozbiljnoj gradnji.
 
belka":1jiefovn je napisao(la):
Izvinjavam se na upadici, da li se ova zgrada nalazi u Zemunu, kad se krene gore ka Prvomajskoj, pa se skrene desno u jednu od onih ulica koje bi trebalo da izadju na Ugrinovačku i dalje na Cara Dušana, pa sa desne strane se nalazi zgrada? Lepa, novija zgrada, jedno 5-6 godina?
I ja bih rekao da je ta zgrada u pitanju, Novogradska ulica.
 
Stiropor o kom pricate se postavlja preko zvucno izolacionog materijala koji se postavlja ispod kosuljice,znaci ispod parketa.
A mineralna vuna ide po svim unutrasnjim zidovima hodnika i stepenisya,zatim izmedju pregradnih zidova u stanovima,kao i u kupatilima,ona se prave nesto kao sendvic zid,ide cigla pa vuna pa opet cigla pa gips pa keramika.
Malo laicki objasnjeno ali valjda razumljivo.
 
majk, jesi li ti to video da postavljaju iznutra ili pretpostavljas?
 
Ja ne znam kako ovo moze da bude konkurentna cena , buduci da je west65 2000e sa garazom, a po west65 temi se govori da ce nove lamele verovatno biti donekle jeftinije
 
Kakav crni west 65? Pa on po lokaciji i po kvalitetu gradnje ne moze da se poredi sa ovom zgradom.
 
Moram priznati da se ne razumem u tehicku stranu, bio sam da vidim stanove u westu i vizuelno mi se svidelo, pogotovo terasa duz celog trosobnog stana, ulaz itd, meni se licno kao gradjevinskom laiku koji trazi novogradnju na NBG ova zgrada vizuelno ne svidja..... Hoces da kazes da je ovo kvalitetnije gradjeno ili?
 
Meni je lokacija neuporedivo bolja, na strani bloka9a . Ali mi za sada deluje da je u Westu kvalitet gradnje na višem nivou.
 
Posto sam bio zainteresovan za west kao sto sam i za blok 9 a, moje vidjenje je takvo da je west vise nasminkan nego kvalitetan.
Prvo, zidovi izedju stanova, kao i oni koji se granice sa hodnikom su radjeni sa itong blokovima, pa je zvucna izolacija malo slabija, kako i sto se videolo na forumu,zatim, spolja je koriscen stiropor kao izolacija a ne mineralna vuna, u nivou prve etaze nije koriscen kamen za fasadu nego stirodur koji to imitira,i po meni jos jedna stvar mi je smetala a to je vrsta grejanja, jer smatram da je sad kad je omoguceno placanje grejanja po utrosku, skupla varijanta grejanja na gas,ne znam, mozda gresim.
Odlicno je resena klimatizacija, odlicno je spoljno uredjenje i garaza je za svaku pohvalu!
Sto se bloka 9a tice, lokacija je tri klase bolja, infrastrukturno je puno uredjenija, po onome sto sam video izgleda kvalitetna gradnja, bar za sad. Ipak treba sacekati da se sve zavrsi pa iznositi zakljucke.
A sto kolega rece da je cena westa 2000 e sa garazom, ja ne znam za te momente,kada sam se interesovao cena je bila 1970e plus 14000e za garazu koja je obavezna, sto me je malo i ohladilo. A to je bilo u predgradnji
 
U lameli D su mi nudili 3soban stan 81,63 sa garaznim mestom 164,000 bruto, pre par meseci
 
Ali sve zavisi koja je kvadratura terase posto se ona kalkulise sa 50% od cene kvadrata.
 
terasa je 13,3, u svakom slucaju je ceo stan sa garaznim mestom 2,000e po kvadratu bruto, kad se pogleda kao jedna celina sa terasom na to sam mislio....
 
b.s. to sto kazas da su ti ponudili odnosi se na West ili 9a?
 
Vrh