Šta je novo?

Karadjordjeva 5

relja

Professional
Učlanjen(a)
13.12.2006.
Poruke
16.524
Pohvaljen
17.624
Fotografisano 11-8-2012

slika1262.jpg


slika1263.jpg


slika1264.jpg
 
sasa901":1rdjd5c2 je napisao(la):

To je izgleda u istom stanju (netaknuto) kao kad sam ja tuda prosao pre 3 nedelje :rolleyes:

Jel ima neko one rendere planiranog objekta, ne secam se da je fasada sa izbocinama?

Secam se samo da su preterali sa visinom 100% se izravnavsi sa vrhom zgrade levo (krov je kao ravan ali je na koti samog zavrsetka krova susedne zgrade, koji je kos, tako da ipak strci pogotovo sto ova zgrada pocinje sa nize kote). Ali "razbijene" fasade se ne secam. :grand:
 
JohnyBgood":2p8mr2rf je napisao(la):
sasa901":2p8mr2rf je napisao(la):

To je izgleda u istom stanju (netaknuto) kao kad sam ja tuda prosao pre 3 nedelje :rolleyes:

Jel ima neko one rendere planiranog objekta, ne secam se da je fasada sa izbocinama?

Secam se samo da su preterali sa visinom 100% se izravnavsi sa vrhom zgrade levo (krov je kao ravan ali je na koti samog zavrsetka krova susedne zgrade, koji je kos, tako da ipak strci pogotovo sto ova zgrada pocinje sa nize kote). Ali "razbijene" fasade se ne secam. :grand:


Mislim da nismo imali nikakav render, samo crtež sa platna koje je postavljeno umesto table na gradilištu.
 
Ovaj objekat sada dolazi u najkritičniju fazu - kako će se završne etaže složiti sa susednom zgradom na broju tri. A posle toga slede molitve da se pametno uradi fasada.
 
Rok za završetak je mart 2013.
Neverovatno koliko se sporo gradi zgrada od 4 sprata.

Na platnu je nacrtana fasada sa delovima u delimično teget boji. Ne kontam....
 
Hipoteza #1: Stoji zato sto je kriza i nestalo im je para.

Hipoteza #2: Stoji zato sto su se zakomplikovali imovinsko-svojinski odnosi.

Hipoteza #3: Stoji zato sto se neko ipak setio da (nigde u gradu a pogotovo ne TU) ne moze da se gradi bas sta ko hoce. Tu pre svega mislim na kontrolu alavosti po pitanju uguranog volumena ali i da bude i bar neki minimum nivoa fasade.

Plasim se da je ovo prvo.
 
Hipoteza #4: pranje novca - sami sebi su za zgradu od 4 sprata i male osnove dali rok mart 2012-mart 2013

@Nobre - da, mislim da sam upravo ja pokrenuo temu (ako nisam, izvinjavam se onome ko jeste, znam da je bar pratim od početka), ali do sada nismo otvorili temu u "Projektima u izgradnji". U međuvremenu su izlivena 3 od 4 sprata.
 
Мени се чини да је висина у складу са регулационом линијом. Да би се постигао склад, било би добро да се зграда на броју 3 дозида још једним спратом (истоветним онима испод). Тако би се изједначила са бројем 1 и бројем 5.

Што се фасаде тиче, ту нисам паметан. Можда овако сведена и не буде лоша, јер треба узети у обзир да ће околне старе ускоро (након пуштања моста Земун-Борча) бити рестауиране. Нека реминисценција на предратну градњу би ми била кич, а нека преслободна футуристичка играрија би можда драстично нарушила амбијент. Такође, треба имати у виду да она има и бочну фасаду. 'Бем ли га... :/
 
Kada se bolje pogleda crtež na platnu, primećuje se da zapravo dominiraju prozori, što i nije tako loše.
Ova plava deluje em čudno, em jeftino, em bez veze u ambijentu Karđorđeve, čovek jednostavno ne bi dozvolio da tako nešto pređe sa Novog Beograda u stari deo grada (a ja sam autohtoni Novobeograđain)...
ali ni to ne mora da na kraju ispadne loše. Za sada sve govori da će ispasti bez veze, ali mene ova plava podeća na pločice kojima je i dan danas obložen ulaz u Čehoslovački paviljon na Starom sajmištu. Tako da može da se desi da samo od primenjenog materijala zavisi da li će od fasade ispasti nešto što dolikuje revitalizovanoj i rekonrstruisanoj Karađorđevoj, ili će da bude jeftini debakl.
Dilema bi se izbegla izborom neke druge boje. Možda i ova arhitekstica želi da ostavi "svoj pečat" na Beogradu, kao što su želeli i mnogi pre nje (a zapravo nam ostavili neke bizarne kreacije)?
 
Izgrađen je još jedan sprat i na gradilištu ima radnika. Izgleda da zgrada neće mnogo štrčati, pitanje je samo kako će izgledati fasada.

9. septembar 2012:

img3915.jpg


img3914.jpg


img3916.jpg


Evo i platna sa crtežom:

img3910.jpg


img3912.jpg


Ovo je prvo stajalo unutar gradilišta, a sad su ga postavili visoko tako da se može videti samo sa druge strane ulice i treba imati fotoaparat sa zumom ili dvogled. Po ovom crtežu se i ne može baš mnogo znati kakva će biti fasada. Nadam se da će ovi plavi delovi barem biti u nekoj suptilnijoj nijansi plave. O izgledu bočne fasade ništa ne znamo.
 
nabBj.jpg


Evo još jedan primer u svetogorskoj, zgrada za jedan sprat viša od okolne dve
 
Ovo u Karajdordjevoj uliva nadu, naravno ako ne uguraju jos jedan sprat. A plasim se, jer je kod nas sasvim moguce, ako ne i navika, da je jedno istaknuto na projektu a drugo se gradi. ZGROZIO sam se kad sam to video ispod samog hrama. Da se Vlasi ne bi setili... i onda muni nekome u opstini da se legalizuje stan i onda gotova prica, cim se to nekome proda. No dobro, nadajmo se najboljem, odnosno da ne uguraju jos spratova a i pristojnoj fasadi. Ovo je ipak EKSTRA lokacija.
 
jlaki":3hs9xayr je napisao(la):
nabBj.jpg


Evo još jedan primer u svetogorskoj, zgrada za jedan sprat viša od okolne dve

Тачно је да штрчи, али треба рећи да су, руку на срце, те зграде ниже од регулационе линије у Светогорској улици. Зато се ја и залажем за подизање по једног спрата у већ постојећем стилу тих зграда. Ем новије зграде не би штрчале, ем би читава улица деловала складније.

А и морали би о истом трошку да обнове фасаде.
 
jlaki":20lckcoy je napisao(la):
nabBj.jpg


Evo još jedan primer u svetogorskoj, zgrada za jedan sprat viša od okolne dve

Тачно је да штрчи, али треба рећи да су, руку на срце, те зграде ниже од регулационе линије у Светогорској улици. Зато се ја и залажем за подизање по једног спрата у већ постојећем стилу тих зграда. Ем новије зграде не би штрчале, ем би читава улица деловала складније.

А и морали би о истом трошку да обнове фасаде.
 
Plan zgrade deluje prilicno dosadno, preobicno, bilo kako. Kada je budu zavrsili ima da sljasti od sterilnosti, dok ce ostatak ulice pored nje da izgleda jos zapustenije.
 
23-9-2012

Izgleda da je zgrada dobila i poslednju etažu

slika1309a.jpg
 
ne mogu da verujem da nije makar sprat viša od zgrade pored.
 
mekbejn":17pwb3ei je napisao(la):
Ako je tako, prijatno iznenađenje :)

I ja se iskreno nadam, ali utakmicu nekada izgubis i u 95-om minutu. Kao sto nije kraj dok sudija ne odsvira kraj tako ni ovde necemo znati do koje kote su dosli dok se stvari ne stave pod krov.
 
30-09-2012

Urađen je deo spoljnih zidova.

E ovo se zove gradnja iz hobija :)
Grade zgradu od 4 sprata brzinom kao što neko gradi vikendicu: kad se nađe vremena, za vikend i na godišnjem.

slika1312.jpg


slika1314.jpg
 
Испоштовали су чак и косину крова суседне зграде. Заиста пријатно изненађење.
 
Jeste, ali hajde da se nadamo da neće biti baš kao na tom crtežu...
 
Vrh