Šta je novo?

Karađorđeva ulica

Вероватно ће тако и бити, мада биће занимљиво када крену и радови на Савском мосту, да ли ће се поклопити са радовима у Карађорђевој.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=583142#p583142:1iuu6jdh je napisao(la):
CASTELBIANCO » Čet Nov 22, 2018 12:19 am[/url]":1iuu6jdh]pretpostavka je da ce u jednom momentu ukinuti tramvajske linije 2 i 11 radi rekonstrukcije tramvajskih sina. Za to vreme liniju 11 treba preusmeriti od donjeg kalemegdana preko dusanove, pravnog fakulteta, slavije, savskog trga na nbg i istom trasom nazad.

Послато са Lenovo K53a48 уз помоћ Тапатока

Već su ukinuli, a 11l ide do Taša, dok 2l ide od donjeg Kalemegdana, preko Vuka i Slavije do Sajma...
 
jesu li poceli radovi ili se ceka jos koji mesec?!


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sad sam video da je Pariska ka Karađorđevoj zatvorena, možda su i počeli. Usput, kolona vozila je od Dunavske pa sve do Brankovog mosta, za izbegavanje. Dobro je da sam išao peške :)
 
Smer ka Brankovom mostu je zatvoren, radova još nema. Gužve su potpuno neverovatne i začepljene su ulice: Dunavska, Tadeuša Košćuška, Cara Dušana na Dorćolu - policija preusmerava saobraćaj (iz smera pančevačkog mosta) nazad na te ulice, jer su vozači potpuno neobavešteni. To je i razlog da užasno funkcioniše i smer ka Kalemegdanu, jer zbog okretanja ovih vozila iz suprotnog smera, stvara se strašan čep:


Pogledajte prilog 1
 
Jel moguce da je posledica Karadjordjeve danas ovaj haos
KIŠA, ŠPIC, KOLAPS Kilometarske kolone širom grada, serija sudara, na Slaviji i Gazeli SVE STOJI http://www.blic.rs/6zpw033

231af943ad980297ce3f12c9a80f6271.jpg


Sent from my LG-H440n using Tapatalk
 
Danas popodne sam se nasao u toj strasnoj guzvi, put kuci na NBG, od standardnih 20 minuta, trajao je 55 minuta.

Red je bio u ul. vojvode Bojovica i Dunavskoj skroz do iza hale Beko, otprilike do mesta gde se sad pobijaju sipovi za K District.
U celoj ul Tadeusa Koscuska je bio dugacak red, sto je zablokiralo sve ulice koje pune tu ulicu s leve strane (Cara Dusana, S. Bana, Jevremovu, Uzun Mirkovu).

Probio sam se tek kroz Strahinjica Bana i Vasine do Terazija. U Balkanskoj opet max guzva duz cele ulice, tu sam presekao u K. Natalije i dalje preko Zelenog venca na Brankov most. Naravno pomoc saobracajne policije je samo lepa zelja, a i pitanje je kako ce optimizovati kretanje.

Sutra i nadalje u putovanju za Donji Dorcol samo kroz Dobracinu i Francusku ka tunelu.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=584110#p584110:3ss70eag je napisao(la):
CASTELBIANCO » 26 Нов 2018 05:45 pm[/url]":3ss70eag]Jel moguce da je posledica Karadjordjeve danas ovaj haos
Не верујем. Последица овог колапса је киша, у комбинацији са неком саобраћајком. Београђани иначе не умеју да возе по киши и имају неку фобију од ње, скоро сваки пут када киша пада целодневно саобраћај у Београду стане и чукају се на све стране.

Наравно, и аутомобила на улицама је за одређени проценат више када су кишни дани.
 
Bilo jedno desetak obaranja pešaka , mahom penzionera i to u najrazličitijim delovima grada. Krenula da nabraja žena iz hitne pomoći , pa nikad da stane po uključenju u popodnevni program Studija B. Za kraj je dodala da ima još nekoliko slučajeva , ali da ne zna detalje , jer su ekipe bile na terenu. Kol'ko je situacija bila katastrofalna , govori i činjenica da je čak i na okretnici trola na Banjici bilo obaranje penzionera. Na sve to treba dodati i protest taksista ilegalaca.
A koliki je haos vladao u celom gradu dovoljno govori i činjenica da u BG: voz u 17:39 na Prokopu (smer ka Ovči) , jedva sam ušao. Stajao sam na stepenicama , koliko je bilo ljudi , što mi se prvi put desilo od kako koristim voz sve ove godine.
 
Sa iskustvom iz Štutgarta od sad već više od godinu dana, moram vam reći da je Beograd mala maca. Dakle, ovo što mi zovemo gužve su za njih boza. A oni imaju ni sam ne znam koliko linija metroa, besprekoran autobuski prevoz, povezanost i S-Bahnom i Regio vozovima. Što dalje implicira, ovo je ništa što nas očekuje, a ništa se ne preduzima nii se razmišlja o tome.
 
Danas zanimljiva situacija: znakovi za radove i dalje stoje, mašine su tu, radova i dalje nema, a saobraćaj je ponovo pušten u oba smera!!
 
Radove jos nisam video.


Tu su oni razbijaci betona i sl. Ali parkirani.

Ne bi me cudilo da se i dalje cekaju nekakve dozvole.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=584110#p584110:10419lwt je napisao(la):
CASTELBIANCO » Pon Nov 26, 2018 6:45 pm[/url]":10419lwt]Jel moguce da je posledica Karadjordjeve danas ovaj haos
KIŠA, ŠPIC, KOLAPS Kilometarske kolone širom grada, serija sudara, na Slaviji i Gazeli SVE STOJI http://www.blic.rs/6zpw033

231af943ad980297ce3f12c9a80f6271.jpg


Sent from my LG-H440n using Tapatalk

pa nekad mora da se gradi. puna podrska da se ovo lepo zavrsi
 
Smer ka Brankovom mostu je blokiran. Čak i stoje neke polu barikade kod Beka, ali mogu da se prođu. Na kraju sam kod Andergrounda nepropisno produžio ka Sabornoj crkvi.
 
Карађорђева јуче, ситуација данас иста.
 
Verovatno jedna od najružnijih ulica u centru čak i sa sredjenim fasadama.
Mogli bi da izmeste stajalište Brankov Most na ovaj zeleni pojas gde je sad bilbord.
Mislim da će se ovde masovno povećati broj kafića, restorana i butika kada se trotoar proširi i poploča.
Zna li neko koliko trenutno vredi kvadrat u Karadjordjevoj?
 
And7rey":384tg697 je napisao(la):
Verovatno jedna od najružnijih ulica u centru čak i sa sredjenim fasadama.
Mogli bi da izmeste stajalište Brankov Most na ovaj zeleni pojas gde je sad bilbord.
Mislim da će se ovde masovno povećati broj kafića, restorana i butika kada se trotoar proširi i poploča.
Zna li neko koliko trenutno vredi kvadrat u Karadjordjevoj?

1870 din po kvadratu... gradski lokali..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Eво напретка, скинута контактна мрежа.
 
Radovi u punom jeku, jedan deo asfalta oko tramvajske pruge skinut. Inace fotografije su od jutros (subota) u 9 ujutro. Ovo je red od kola ispred (kolona je zaklonjena crvenim Cliom), stajao sam jedno 5 minuta na ovom mestu i trebalo je otprilike 10 minuta od ulaska u Karadjordjevu iz Crnogorske do Pariske. Nije bilo udesa, normalan saobracaj, ali je primetna guzva oko preusmerenja saobracaja iz Bulevara V. Bojovica u Parisku. Kako ce to izgledati u spicu radnim danom, ne smem ni da pomislim.... Ili je samo pocetak, pa se ljudi jos nisu navikli pa prave greske... Pogledajte prilog 1
 
Ukapiraće ljudi valjda.

Da li je promenjen režim semafora kod Andergaunda? Da li su promenili linije na kolovozu gde se kaže da sada sme samo pravo ka Sabornoj crkvi?
 
Vrh