Šta je novo?

Karađorđeva ulica

Sutra počinje rekonstrukcija Karađorđeve ulice. Deo između Crnogorske i Pariske ulice do sledećeg leta biće jednosmeran, u pravcu ka Kalemegdanu.
 
I sav taj saobracaj ce se gurnuti u onako zakrcenu Pop-Lukinu ulicu, gde deca na putu do skole moraju da izlaze na kolovoz da bi obisli WC Vesicevog gradilista bez dozvole.

O postovanju ogranicenja brzine od 30km/h u istoj tek ne vredi govoriti.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=582892#p582892:2scavi1q je napisao(la):
varos kapija » Uto Nov 20, 2018 11:04 pm[/url]":2scavi1q]I sav taj saobracaj ce se gurnuti u onako zakrcenu Pop-Lukinu ulicu, gde deca na putu do skole moraju da izlaze na kolovoz da bi obisli WC Vesicevog gradilista bez dozvole.

O postovanju ogranicenja brzine od 30km/h u istoj tek ne vredi govoriti.

A sta ti je alternativa? Da se ne sredjuje Karadjordjeva? daj predlog nemoj samo da napadas...
 
Ulica je trenutno sirine 4 trake (2 trake + sine). Pritom se pomera ka obali odokativno bar za sirinu trake ili dve. Znaci postoji sirina od 5-6 traka, na kojoj je apsolutno moguce organizovati radove da se 2 trake koriste za saobracaj (po jedna na svaku stranu) svo vreme.

Ali kao i za mnoge druge radove, cilj je napraviti sto veci i duzi haos da bi izgledalo da se vise radi.

PS I naravno postriti kontrolu da kamioni ne saobracaju tuda
 
Замислимо тек кркљанац ако крену Савски мост да раде а Карђорђева буде још у радовима.

У суштини су могли прво да направе крајњу траку до реке која је ван данашње трасе улице, па онда да затворе крајњу до зграда, и тако да иду редом.
 
treba zaobilaziti taj kraj u širokom luku, ali napraviće ti radovi problem i u drugim delovima grada
 
Pa zašto odmah zaustavljanje saobraćaja? Što ne rade prvo deo bliže reci, ili čak naprave alternativnu aobraćajnicu na mestu pruge (neki bajpas)?
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=582940#p582940:1jfpmjlw je napisao(la):
Vračarac » 21 Nov 2018 08:48 am[/url]":1jfpmjlw]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=582892#p582892:1jfpmjlw je napisao(la):
varos kapija » Uto Nov 20, 2018 11:04 pm[/url]":1jfpmjlw]I sav taj saobracaj ce se gurnuti u onako zakrcenu Pop-Lukinu ulicu, gde deca na putu do skole moraju da izlaze na kolovoz da bi obisli WC Vesicevog gradilista bez dozvole.

O postovanju ogranicenja brzine od 30km/h u istoj tek ne vredi govoriti.

A sta ti je alternativa? Da se ne sredjuje Karadjordjeva? daj predlog nemoj samo da napadas...
A tvoj predlog je...?
 
Evo jedne ideje na brzinu.

Pruga treba da se čupa i ceo taj potez uz prugu se "ore" i pravi nova površina o planu.

Umesto da se pravi kolaps i zaustavlja saobraćaj u Karađorđevoj, pre ikakvog preusmeravanja saobraćaja može da se "preore" potez uz prugu i da se napravi nova privremena ulica paralelna Karađorđevoj koja bi išla kroz tunel i izbegavala sadašnji semafor kod Andergraunda i time čak olakšali onima koji idu oko Kalemegdana. Gledajući koliko brzo se radio privremeni parking preko puta Ušća, ovo bi moglo da se uradi za nedelju dana.

Pogledajte prilog 1

Naravno, i dalje ostaju neki problemi, ali uz malo uključivanja mozga, moguće je sve probleme bar malo ublažiti, a najlakše je odmah zatvoriti pola Karađorđeve, pa raditi polako sa 5 radnika i 2 mašine i govoriti na sav glas kako se radi.

Ponavljam da mislim da je ovo prva ulica koju rade uz promenu regulacionih linija i uopšte nisam optimista gledajući probijanje rokova za radove gde se samo menjaju asfalt i instalacije (Balkanska, onaj patrljak Strahinića bana, a o Kosančiću da ne pričam)
 
@ astrodule:
ali uz malo uključivanja mozga...

Bingo!
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=582961#p582961:14c3x4o6 je napisao(la):
gradjanin » Sre Nov 21, 2018 10:43 am[/url]":14c3x4o6]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=582940#p582940:14c3x4o6 je napisao(la):
Vračarac » 21 Nov 2018 08:48 am[/url]":14c3x4o6]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=582892#p582892:14c3x4o6 je napisao(la):
varos kapija » Uto Nov 20, 2018 11:04 pm[/url]":14c3x4o6]I sav taj saobracaj ce se gurnuti u onako zakrcenu Pop-Lukinu ulicu, gde deca na putu do skole moraju da izlaze na kolovoz da bi obisli WC Vesicevog gradilista bez dozvole.

O postovanju ogranicenja brzine od 30km/h u istoj tek ne vredi govoriti.

A sta ti je alternativa? Da se ne sredjuje Karadjordjeva? daj predlog nemoj samo da napadas...
A tvoj predlog je...?

Kakav ja predlog mogu da dam radim u IT sektoru, ne mesam se gradjevinskim inzenjerima u posao i ljudima sa saobracajnog fakulteta, ne pravim se PAMETAN kao odredjen broj ljudi ovde. Snjuraju od teme do teme i svima sole pamet, ako se prica o fasadama oni bolje znaju od zavoda za zastitu spomenika ako se radi Karadjordjeva znaju bolje od inzenjera iz energoprojekta, kad se postavljaju ploce znaju bolje kako se rade fuge...
 
Misliš da mora da se bude inženjer građevinarstva, saobraćaja ili arhitekta da bi se uvideli takvi neki propusti i smandrljavanja?

Po toj logici, svako ko nije diplomirao informatiku ili računarstvo nema prava da komentariše sajtove, operativne sisteme, hardver, mreže...
 
Nisi razumeo sta sam hteo da kazem, jedno je da komentarises a drugo je da pises da neko nema pojma, da pravi propuste i smandrljava nesto, ti verovatno bolje znas kako se to radi od coveka koji je zavrsavao skole za to. Ok a jel po tvojoj logici logicno da odes na forum npr kardio-vaskularne bolnice dedinje ili bilo koje druge i tako solis pamet hirurzima po forumu kako se operise aorta jer po tebi prosecan srbin sve najbolje zna?
 
Au bogte... o.O
Ja priznajem da umem da padnem u vatru ali još nisam zašao u paranoju i debilizam da mi se pričinjavaju tuđe izjave i napadi ni iz čega.

Reci ti meni prvo, gde sam ja konkretno napisao nešto protiv ovoga i gde sam JA rekao da znam bolje? Prvo to da razrešimo. Pošto ja svoje viđenje o ovim radovima nisam još ni izneo. Ali to tebe nije sprečilo da brže bolje počneš da se ponašaš ko narodni poslanik i svodiš raspravu na lični nivo samo zato što ti se ne dopada tema i pitanje.

Druga stvar, odakle tebi ideja da svi koji u Srbistanu odlučuju o nečemu, su školovani i stručni baš za to za šta su nadležni?

Treće, čak i da svi do jednog imaju papirče na kome kaže da su završili fakultet, odakle tebi ideja da ih to papirče čini nepogrešivim, posebnim i nedodirljivim? Misliš da ljudi sa diplomama ne greše? Na kraju krajeva, na osnovu čega misliš da uvek o svemu odlučuju baš ljudi sa diplomama? Da glavnu reč imaju isključivo struka i razum, a ne politika i partokratija?

Četvrto, nagradno pitanje - čijim parama se izvode svi ovi radovi koje smo pomenuli na ovoj temi i ti u tvojim postovima?

P.S.
Ajde kad se već deseti put vraćamo na tu priču o čuvenoj struci™ i ''ko ste vi da komentarišete bilo šta!!!???''
...
Vidim pominješ lekare, valjda opet u pokušaju da učvrstiš priču da diploma u Srbiji = stručnost. Elem, imao sam ih dvoje u porodici, a preko njih znam još 30ak. Usput slušam i kad među sobom pričaju o situaciju u zdravstvu. A situacija je takva da i dalje ima vrhunskih lekara i stručnjaka kakvima bi i Ameri pozavideli. Ali je isto tako sve više lekara kojima ne treba dati ni gljivu da leče, a kamoli čoveka. Ljudi koji se ubacuju preko veze, završavaju faks na puškice ili mita, srljaju misleći da ''radikalne metode uvek najbolje rade'', prelome leče ko da lepe dve daske, za infekciju debelog creva kažu da su hemoroidi pa žena umre u agoniji (bilo skoro i u novinama), ubeđuju pacijenta da je samo nervozan dok mu u telu divlja sepsa, puštaju ljude da umru da bi pokupili kajmak od pogrebnika... a svi redom sa diplomama i titulama. Pa ipak, kao što rekoh, nekima od njih ne bih gljivu dao. A pričamo o medicini. Profesiji sa najmanjom granicom tolerancije na greške i muljaže. Pa čak i ona takva postaje leglo korupcije, bezumlja i partokratije. I sad mi reci, kako se to uklapa u tvoju viziju Srbije gde, svako ko je na nekoj poziciji, tu je sigurno zato što je stručan, pošten, normalan i zato što zaslužuje da tu bude i da se pita oko toga?
 
Prvo ovo nije Srbistan nego Srbija, mozda je to tebi cool i fensi da tako zoves svoju zemlju al nekima moze i da zasmeta.
Napisao si da "ne mora covek da bude inzenjer da bi video takve propuste i smandrljavanja" znaci da si izneo stav i da je tvoj stav da je nesto smandrljano...
Ovaj roman oko diploma i doktora ne bih komentarisao jer nema vese sa temom.
 
Moje dugogodišnje iskustvo mi je pokazalo da se na izraze Srbistan i slične najviše trzaju ljudi koji ili imaju veze sa politikom ili imaju žešće izvitoperenu sliku šta znači patriotizam, pa pokušavaju isti da odglume vatajući se za trivijalne stvari a mašući suštinu priče.
Jednomrečju ograničeni i ostrašćeni ljudi koji misle da kad god neko kaže nešto satirično, kritički, pa čak i pogrdno, da to znači da taj ne voli svoju zemlju i da nikad ništa nije uradio za nju. Iako je situacija zapravo često obrnuta. Jer o Srbiji najviše trube oni koji zapravo najmanje čine za nju.
Napisao si da "ne mora covek da bude inzenjer da bi video takve propuste i smandrljavanja" znaci da si izneo stav i da je tvoj stav da je nesto smandrljano...
Napisao sam to ne misleći samo na ovaj primer nego generalno na sve rasprave koje si pomenuo u svom postu. Pošto je ovo već deseta tema u kojoj uzimaš da braniš nešto u čemu drugi vide propuste, vodeći se logikom ''pa neko je to odobrio => mora da tako treba''.
Ja već mesecima čekam da mi ekipa vas par večitih dežurnih advokata dostavi spisak i program koji će da definiše koji članovi foruma smeju da komentarišu koje stvari. I uz nju, listu vaših stručnih obrazloženja kako se donose neke odluke u Srbiji, koje drugi spore, a vi branite pod izgovorom ''ma nemate vi pojma, to se lako da objasniti''. Ali nikako da dobijem ni jedno ni drugo.
Ovaj roman oko diploma i doktora ne bih komentarisao jer nema vese sa temom.
Što potežeš rasprave ako nemaš nameru da komentarišeš? Što pominješ lekare i meni izvrćeš reči ako nemaš nameru da istraješ u toj raspravi?
 
Evo cepam se na atome koliko je smesna ta tvoja satira i pitam se npr rec Smrdija dal je u tvom satiricnom opusu da se jos malo smejemo mi ograniceni i ostrasceni. Kakav hvalospev o srpskim lekarima si napisao, pravi patriotski gorski vjenac, izjednacio hiljade lekara, hirurga, pedijatara koji su spasili stotine hiljada zivota sa par lopova koji su primili mito ili kupili diplome, to je pravi Srbin patriota tako se to radi a mi ograniceni to ne razumemo. Ne znam samo sto nisi prijavio taj mito i kupovinu diploma kad tako sampionski talasas o njima.
 
Sa svakim postom samo potvrđuješ ono što sam napisao ranije. Nastup ko u političara. Prvo obraćanje u Napoleon maniru, onda posle kad ponestane argumenata vatanje se za trivijalnosti i bežanje u druge rasprave. Kad ni to ne uspe onda ajde malo da krivimo reči i igramo na kartu lažnog moralisanja.

Što se tiče tvog pitanja, da si pročitao šta sam napisao (kao što nisi, kao i svaki politikant) video bi da sam navodio primere za koje znam neposredno ili iz medija. Dakle niti imam dodira sa takvim slučajevima niti imam moć da se bavim takvim stvarima. Pošto se radi o jednoj epidemiji, a ne o pojedinačnim slučajevima. Na kraju krajeva, kako prolaze ljudi koji u današnjoj Srbiji prijavljuju mito i korupciju, to smo već više puta videli.

Sve u svemu, u sistemu u kome se čak i medicina srozala na takav korumpirani partokratijski nivo, tvoje ubeđenje da se sve radi s nekim razlogom i logikom i da se pitaju samo stručni, nema apsolutno nikakvog smisla. Naravno ti to nikad nećeš priznati, nego ćeš kao i oni iznad tebe nastaviti da se vodiš logikom da većina greši i mrzi a samo ti znaš pravu istinu.
 
Opusti se, mene je Vračarac onda isprozivao da sam separatista i da "sanjam tudje čizme", samo zbog profilne slike i lokal patriotizma. :kafa:
 
Po toj logici je separatista i onaj koji voli svoj kraj grada i zalaže se da isti bude bolje mesto za život.
U svakom slučaju , ne vidim poentu kritikovanja načina na koji se komenbtarišu stvari , jer po tome ispada da maltene niko od nas ne treba da komentariše ovde , zato što 99% nas nije završilo saobraćajni fakultet , arhitektonski , građevinski... Pogotovu što postoji određeni broj ljudi ovde koji šnjuraju od teme do teme i sole pamet drugima kako očigledno imaju neke frustracije u životu , čim im smeta ono što je u tom trenutku prokomentarisano u negativnom kontekstu ili je čak samo nečija konstatacija (opservacija). A u životu stvari ne funkcionišu baš tako.
Primera radi , pre nekoliko godina sam išao kod alergologa kako bi se utvrdilo na šta sam alergičan. Trebalo je da se prvo uradi spirometrija. Odem ja tamo i zadržim se dobrih pola sata , da bi mi rekli da idem kući i dođem ponovo iduće nedelje , jer nisu mogli da odrade test kako treba. Tako je bilo nekih 4 puta , kada mi je pukao film i kažem doktoru da napiše bilo šta , da mogu da odem kod drugog lekara , obzirom da su sestre koje rade na spirometriji napisale da ne sarađujem , a doktor je prethodno rekao da bez toga ne može ništa dalje da se uradi i da moram da sarađujem. Pošto sam dobio papir , odem kod pulmologa i ponovim test na isti način kao i kod alergologa. Nakon što sam samo jednom dunuo u cevku , pulmolog je utvrdio i koliki mi je kapacitet pluća , i da imam retku pojavu , koja se dešava jednom u 10.000 slučajeva , disfunkcija udisaja i izdisaja. Ako su i jedan i drugi lekar završili medicinski fakultet , i stručni su , za razliku od mene , kako je onda moguće da nisu dali isto objašnjenje , nego dva diametralno suprotna?
Evo još par primera. Radila se rekonstrukcija Svetogorske ulice. Uklonjen je asfalti i postavljene su kocke na trotoaru. Ulica je bila pri kraju , a kocke na početku ulice su bile klimave. Obzirom da nisam stručan za tu oblast , jer nemam adekvatnu diplomu , ne bih da lupam gluposti.
Dalje , vraćam se iz marketa , sa nekoliko kesa u rukama , i zapnem za patrljak isečenog stuba koji je virio iz asfalta. poleteo sam napred , ali kako nisam uspeo da se zadržim , pao sam i odrao koleno. Obzirom da ni za ovu oblast nisam stručan , jer ni za nju nemam adekvatnu diplomu , ne bih da lupam gluposti.
Isto tako , bolje da ne komentarišem ništa ni za upravo započetu rekonstrukciju Karađorđeve ulice , obzirom da , naravno ni za ovu oblast nisam stručan , jer nažalost , ni za nju nemam adekvatnu diplomu , a nikako ne bih da lupam gluposti.
 
Vratite se temi postovi van teme ce biti obrisani ;)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=582807#p582807:2phf5est je napisao(la):
sudija » Uto Nov 20, 2018 5:53 pm[/url]":2phf5est]Sutra počinje rekonstrukcija Karađorđeve ulice. Deo između Crnogorske i Pariske ulice do sledećeg leta biće jednosmeran, u pravcu ka Kalemegdanu.
Danas je sutra a ne vidim da su ista poceli...
 
Za koji dan stiže dozvola za zabranu saobraćaja i za motorna vozila. A rok je 425 dana. Tako su javili u Beogradskoj hronici.
 
pretpostavka je da ce u jednom momentu ukinuti tramvajske linije 2 i 11 radi rekonstrukcije tramvajskih sina. Za to vreme liniju 11 treba preusmeriti od donjeg kalemegdana preko dusanove, pravnog fakulteta, slavije, savskog trga na nbg i istom trasom nazad.

Послато са Lenovo K53a48 уз помоћ Тапатока
 
Vrh