Šta je novo?

Karađorđeva ulica

Pa kao što rekosmo, render je u stvari jedan lep bulšit. Jedna lepa mala bajkica za prodavanje magle. Eto mislim da se na tome svi možemo složiti.
 
A sada i zvanicno u Vecernjim Novostima... krecu radovi u Karadjordjevoj za mesec dana :)
5b1b24664e090dc303b53958856972f2.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=554675#p554675:f1datc60 je napisao(la):
stf » 26 Jul 2018 07:52 am[/url]":f1datc60]Од два форумаша која су из струке и која су се бавила и баве се рендерима добили сте одговор. Ја више немам шта да кажем на ту тему и да се убеђујем са дунђерима.

Буквално схватање рендера је могуће само код две врсте људи:

1. злонамерних
2. тупсона

Толико од мене на ову тему.

Pravdanje konkretnog rendera sa svim pobrojanim nedostacima, ja bih razumeo samo ako ga je crtalo sedmogodisnje dete.
PS. Pazi da se ne zagrcnes
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=555749#p555749:ff4ld0oq je napisao(la):
Ivic7 » Mon Jul 30, 2018 9:08 am[/url]":ff4ld0oq]A sada i zvanicno u Vecernjim Novostima... krecu radovi u Karadjordjevoj za mesec dana :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Krecu da rade celu ulicu istovremeno, posto ovako kako je navedeno po fazama moze da se protumaci drugacije?
 
arsa.arsa":3j018dnl je napisao(la):
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=555749#p555749 je napisao(la):
Ivic7 » Mon Jul 30, 2018 9:08 am[/url]":3j018dnl]A sada i zvanicno u Vecernjim Novostima... krecu radovi u Karadjordjevoj za mesec dana :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Krecu da rade celu ulicu istovremeno, posto ovako kako je navedeno po fazama moze da se protumaci drugacije?

Koliko sam ja razumeo... radice se sada od Brankovog mosta do Kalemegdana, a drugi deo od Brankovog ka Zeleznickoj iduce godine i taj deo radi i finansira “Beograd na Vodi”, a ovaj deo grad..


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Baraka Rest In Pieces



P.S. Eh kad bi ista sudbina zadesila ovaj šporet na vrhu brda...
 
Pise da rekontrukcija krece pocetkom Septembra, ali ne vidim da pise koliko ce da traje , tj kada ce biti gotovi radovi?
 
Sto se tice verodostojnosti rendera, morate imati na umu da je to vec i do samog arhitekte.
Dakle neki vole da ih ulepsaju i skloni su fotosopiranju u smislu da dodaje neke elemente ili efekte koji bi mogli samo da postoje u virutelnom svetu a neki se trude da budu sto realniji.

Sto se mene licno tice, ja se uvek potrudim da uradim render koji ce biti i lep ali prvenstveno i realan u odnosu na ono sto treba da bude izgradjeno jer smatram da je ipak njegova primarna funkcija da predstavi novonastalo stanje a fotoshop je tu radi reklame ali smatram da treba da ostane u nekim realnim okvirima.

Dakle ne moze da se generalizuje ko je kakav 3D uradio, za neke arhitekte je to umetnicko delo, za druge reklama, za trece tehnicki crtez iste vrednosti kao sto bi bio plan.
Individualna stvar u svakom pogledu.
 
Pegasus":2sirzua7 je napisao(la):
Pise da rekontrukcija krece pocetkom Septembra, ali ne vidim da pise koliko ce da traje , tj kada ce biti gotovi radovi?
Prvobitno je receno 6 meseci, poslednje sto je izjavio Vesic da ce biti rok do 14 meseci...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=556338#p556338:26vqfnul je napisao(la):
Ivic7 » Sre Avg 01, 2018 10:54 pm[/url]":26vqfnul]
Pegasus":26vqfnul je napisao(la):
Pise da rekontrukcija krece pocetkom Septembra, ali ne vidim da pise koliko ce da traje , tj kada ce biti gotovi radovi?
Prvobitno je receno 6 meseci, poslednje sto je izjavio Vesic da ce biti rok do 14 meseci...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ala se gađaju sa rokovima, kao da će da žive 500 godina. Pa valjda ima razlike između 6 meseci (180 dana) i 14 meseci (420 dana). Ne dao bog da Vesić šalje nekog u orbitu oko zemlje, taj bi umro od starosti pre nego bi Vesić zavšio pripremne radove za ograđivanje budućeg kosmodroma, faza F12.
 
Gaga je u julu preneo javnu nabavku direkcije iz koje se vidi šta je od imovinski-pravno očišćenih parcela viđeno za rušenje. Na spisku je i baraka Crvenog signala u Karađorđevoj, koja se na gornjoj slici vidi levo od već očišćene parcele. Uzbrdo od Crvenog signala već ima zgradica bez prozora na spratu, od kafane Sipaj ne pitaj je ostala samo originalna ulična fasada a ostatak objekta se ispočetka zida YTONG blokovima...

Već me ispunjava zebnjom pomisao na to šta bi sve moglo da ispadne od jednog povećeg očišćenog poteza u Karađorđevoj. Oprostio bih im i Beograd na vodi ako ovde krenu u rekonstrukciju Đumrukane i izgradnju neke skladne ambijentalne celine koja bi zaista predstavljala celinu. Kamo sreće da se usvoji neki plan po kojem bi se ova panorama starog grada popunjavala isključivo replikama zgrada koje su ranije postojale na Kosančićevom vencu, na izgubljenoj strani Karađorđeve ulice itd...

Savska obala Starog grada nizvodno od Brankovog mosta je poslednja panorama Beograda na kojoj apsolutno ništa nije zidano od II svetskog rata, ne računajući privremene barake koje se ruše upravo sada. Ako se Karađorđeva sada upropasti kombinacijom svega i svačega, to će biti definitivan kraj starog Beograda koji se vidi sa reke.
 
Da fotkas te yutong zidarije sta se radi ojacavanje barake...
 
Sipaj ne pitaj u Karađorđevoj 9 nije bila baraka, već stogodišnji kućerak na kojem još ima originalne fasadne plastike na uličnom frontu. Nažalost bila je noć i nisam baš imao uslove za slikanje, ali kao što rekoh, ostao je zid koji gleda na Karađorđevu ulicu a ostatak se od sokle zida ispočetka, od čega god. Još su mi simpatični što nisu promenili ulični izgled.
 
Ko zna kada ce i da li ce krenuti vise ta famozna rekonstrukcija Karadjordjeve...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Wow, interesantna je ona veća zidana ruina iza Sipaj ne pitaj! Jel moguće da je to izgorelo još u II svetskom ratu??
 
Nije vec je raskrivena kako ne bi je pinovo naselili rae populacija. Jedva odatle rastjerana inace trebala je da se gradi neka kicerica pa je kriza zaustavila radove
 
Pa super, najbolje da celu Karađorđevu pretvore u BNV II pod izgovorom da prete migranti da se nasele.
 
Ovo o cemu ja govorim je bilo 2008/09 migranata tad nije bilo ni na pomolu
 
Zasto tender nije zavrsen iako je proslo mesec i 20 dana?STA RADE BRE VISE?
 
Tender jos nije zavrsen niti je potisan ugovor sa izvodjacem.
 
Све што се најављује последњих година се најављује само да пи се причало како ће се нешто радити, а у суштини нема лове па се чека.
 
I stiglo pet ponuda.Strabaga,Rasa,Energo projekta,MBA i neki Nis
 
Vrh