Šta je novo?

Karađorđeva ulica

Ja bi WC premestio na šetalište uz reku, da ima direktan pad...

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
http://www.politika.rs/scc/clanak/42089 ... -promenade

Ulica-Karadjordjeva-radovi-21-01-19-002.jpg
 
Zanimljivo da čak ni ta pruga koja je kao gvozdena omča (bila je tako neka vesela formulacija) nije uklonjena celom dužinom nego samo po potere i pojedinih "projekata".

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk
 
Radili su i danas po snegu. Nego, zna li se sudbina onih objekata kod spomenika luckom radniku. Mislim na one kafane i slicno. To ostaje ili ih uklanjaju?
 
Po planu se kafana "Promaja" uklanja.

Sent from my Lenovo K53a48 using Tapatalk
 
Промаја је била баш лепа мала кафана, са све баштом испод дрвета, а онда су транзициони генијалци направили од ње ругло.
Недостаје ми та стара Промаја са понудом једних од најбољих ћевапа које сам икад јео, увек истог квалитета и квантитета. Ахххх, скупо изрекламирана, добро дизајнирана пластика са појачивачима укуса увек на крају изађе као победник.
 
Bilo kako bilo bice srusena. Privremenim ugostiteljskim objektima sam naziv kaze da su privremeni a ne za sva vremena. Isti slucaj je trebao da bude i sa SavaNovom al ne lezi vraze.

Sent from my Lenovo K53a48 using Tapatalk
 
Mozda je i za temu bahatost u saobracaju, ali s obzirom da se poklapa vremenski sa rekonstrukcijom Karadjordjeve, stavljam je ovde.
Za ovo vreme rekonstrukcije prisustvovao sam sledecim saobracajnim specijalitetima.

1. Polukruzno okretanje na pola Brankove (da bi se s NBGD otislo u Pop-Lukinu).
2. Polukruzno na sred Zelenog venca u visini bus stanica.
3. Polukruzno u Terazijskom tunelu.
4. Taksista koji se Pop-Lukinom spusta u kontra smeru da bi pretekao kolonu (dve kolone tj.), a onda presao preko razdelnog ostrva i skrenuo levu u Brankovu (ka Zelenom vencu).

I to sve nije u neko gluvo doba noci, vec po pravilu u sred dana.
 
Nije bilo nekih radova u Karadjordjevoj, ali mi je paznju privuklo nesto u dubokoj rupi sto lici na tunelcic, tacno preko puta restorana Gvozdjara.

Kako vam deluje?
 
Verovatno kanalizaciona cev, izgleda kao da se na ovoj staroj fotograviji vidi njen otvor, izviruje iz snega

 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=598697#p598697:2uuthpvg je napisao(la):
varos kapija » Tue Jan 29, 2019 6:56 pm[/url]":2uuthpvg]Mozda je i za temu bahatost u saobracaju, ali s obzirom da se poklapa vremenski sa rekonstrukcijom Karadjordjeve, stavljam je ovde.
Za ovo vreme rekonstrukcije prisustvovao sam sledecim saobracajnim specijalitetima.

1. Polukruzno okretanje na pola Brankove (da bi se s NBGD otislo u Pop-Lukinu).
2. Polukruzno na sred Zelenog venca u visini bus stanica.
3. Polukruzno u Terazijskom tunelu.
4. Taksista koji se Pop-Lukinom spusta u kontra smeru da bi pretekao kolonu (dve kolone tj.), a onda presao preko razdelnog ostrva i skrenuo levu u Brankovu (ka Zelenom vencu).

I to sve nije u neko gluvo doba noci, vec po pravilu u sred dana.

Zasto je uopste i ukidano skretanje levo iz Brankove u Pop Lukinu, sta smo dobili s time?
Kad je zeleno za skretanje iz Pop Lukine u Brankovu ka NBGD, onda moze i da bude zeleno za skretanje levo iz Brankove u Pop Lukinu.
To traje oko 60 sekundi, taman se propuste i pesaci, a nece se napraviti guzva iz tunela ka NBGD...
 
Ukinuto je kada je počela ona velika rekonstrukcija Gazele, zbog protočnosti Brankovog, i više nikada nije vraćeno.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=599184#p599184:2yhuh07t je napisao(la):
relja » Čet Jan 31, 2019 8:36 pm[/url]":2yhuh07t]Verovatno kanalizaciona cev, izgleda kao da se na ovoj staroj fotograviji vidi njen otvor, izviruje iz snega


file.php

Ако је то оно на десној половини слике, одмах испод пута, онда изгледа као пропуст за кишницу. Па како су ондашњи учени људи то могли тако лепо да уклопе, а сада уз све софтвере не могу? Каква је то уређена варош у то време била! А сад после реконструкције ће бити склепано НовоСкопље на Сави, микс свих стилова и епоха, које се ни са чим не могу сложити. Зграде у низу од пре Великог рата, Бранков мост (челична греда на китњастом стубу), апокалиптично минималистичко-сива улица нова Карађорђева, штрчећа Бетон хала, она бетонска коцка на брду изнад...и све то у мање од 200 метара. Помози нам боже, не знамо шта радимо.
 
Lepi stari romanticni Beograd pored Save...steta sto je ceo taj blok stradao i to sa nekoliko pristojnih zgrada...sada bi tu bila masa lepih malih restorana, kafea i suvenirnica...
 
Verovatno je sruseno da bi se izgradila zeleznica.
 
Devastacija Karadjordjeve nastavljena i posle rata, zrtvovana je zbog drugih prioriteta.
 
Rušenje na parnoj strani je počelo pre drugog svetkog rata, tako da malo preterujete.

Po svemo što vidimo, neparna strana je počela da se razvija i popunjava i bio bi to lep ulični front sa pogledom na reku i lep pogled sa reke na grad.
Ali rat je to zaustavio, isto kao i Nemanjinu, isto i Kralja Milana u delu kod Slavije, Bulevar kod Taša...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=600665#p600665:3qgmuf1y je napisao(la):
Bukira » 07 Feb 2019 06:47 pm[/url]":3qgmuf1y]
file.php

Ne bih znao da objasnim zašto al me ova fotka podseća na neku monografiju iz vremena Jugoslavije.
 
Vrh