Šta je novo?

Karađorđeva ulica

Ja sam gledo kako se to gazilo i da je roditelje i babe i dede bilo bas briga trazi da vrate
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=497787#p497787:39fph6my je napisao(la):
Zuma » 03 Дец 2017 01:17 pm[/url]":39fph6my]
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=497659#p497659:39fph6my je napisao(la):
stf » 02 Dec 2017 07:06 pm[/url]":39fph6my]
Ideja sa vodopadom je prosleđena, reakcije odozgo su pozitivne ali je rečeno da je sada kasno. Zato i kažem da energiju treba koncetrisati na lokacije za koje nije kasno. Na žalost, BG je suviše zapušten i takvih lokacija ima koliko oćemo.
Ako bi odustali od dela potoka koji ide do Save, onda bi preklapanje između projekta uređenja Karđorđeve i ove ideje bilo minimalno.
То минимално тражи једнаку измену пројекта и једнако време препорјектовања као и далеко већа интервенција.

А један водопад са неопходним машинским потројењем је реда величине преко десет милиона динара ...

Не разумем тај твој концепт упроног инсистирања на нечему што је већ решено и готова прича. Идеш од теме до теме када све буде готово и филозофираш. Не видим зашто узалуд трошиш своју енергију коју можеш употребити једнако квалитетно на оним местима на којима се реално може утицати ...
 
Већ смо имали више примера да се пројекти мењају у току самих радова, или чак и по завршетку неке фазе. Последњи пример који је веома привукао пажњу јавности јесу тротоари на стајалиштима у Мије Ковачевића где је полупан нов асфалт и замењен гранитом. И то све из пре свега естетских разлога.

Стф, зна ли се шта је тачно овде предвиђено тим готовим пројектом који се не сме мењати више за овај део код степеништа конкретно за ову литицу која је ругло? Где могу да се погледају планови?
 
Poz forumasi. Imao bih dva pitanja ako neko moze da mi odgovori.

Da li je zgrada u Karadjordjevoj 23 pod zastitom drzave?
I da li je planirana gradnja necega u skorije vreme pored nje? ( tamo gde je ona niska stracara)

Ako je pod zastitom drzave , gde bih mogao da pronadjem dokument, sajt ili dokaz za to?

Hvala unapred.
 
Na sajtu zavoda za zastitu spomenika a ima u tekstu bb o fasadama kad su radjene sta je tu za rusenje a sta ostaje
Okaci fotku te pod brojem 23
 
Hvala Direktore na odgovoru. Crvenom je 23, a zutom obelzeno mesto za pitanje da li je u planu neka gradnja...
 
Kako je moguće da glavni front ka reci i dalje izgleda tako krezubo? Pa za te placeve bi bilo logično da se otimaju, ma kako bili zamršeni imovinski odnosi-sve se može rešiti. Valjda će se i to srediti kada rekonstruišu taj deo Karadjordjeve i proširi se trotoar..
 
Лакше је градити по Врачару, Звездари и Вождовцу, сигурнија зарада.
 
Ne otimaju se kupci znam lika koji je jedva u karadjordjevoj prodo stan .Mozda su neki placevi i rijeseni samo se ceka trenutak pogodan
U planu gradnje vjerovatno jeste posto mislim po reportazi bb za taj objekat stoji da se uklanja
A za 23 odlicna zgradica treba joj samo mural
 
Obično se u takve rupe zavuče neki lidl :D
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=497921#p497921:2iif3s5b je napisao(la):
Vox91 » Нед Дец 03, 2017 9:57 pm[/url]":2iif3s5b]Ma izgovori-mogli su da ostave prazno po jedno polje sa obe strane fontane za prilaz, a u drugima da sade cveće. I na velikoj aleji je samo prve godine posadjen onaj crveni tepih, a posle ono zimzeleno nisko rastinje i po neki sezonski cvet..samo da imaju što manje posla oko održavanja.


Водоскок на Ташмајдану је типичан оријентални водоскок, а сваки такав водоскок од Марока до Индије је увек уоквирен цвећем. Те сиве плоче басена, као на 99 посто водоскока у Београду, дају туробну слику које не би извесно било да има цвећа. Једноставно на врху и подножју водоскока је могућ приступ води, а са стране - цвеће, али не неко сасвим ситно, при тлу, него у виду ниских жбунова, на које ће ипак неко мало теже да се усуди да згази.

У подножју водоскока се налази један басен са травом, савршен за цветну леју, што надлежни не препознају. Не дозвољавају више готово нигде да вегетира и постоји пољско цвеће које нам природа дарује у изобиљу и велику корист и радост као најјефтинији и најдоступнији лек, а које може да угази само екипа која би сваки дан на том месту играла фудбал ! А са друге стране муче се да саде и одрже то мало вртног растиња, које је заиста угрожено и од људи и паса и жеге и кише...

Постоји једна занимљива појава да се добре ствари за већину често ускраћују због злоупотребе мањине, а да се лоше ствари за већину држе због користи мањине. Управо неколико примера је повезано са вртним уређењем, уклања се пољско растиње због алергичних, уклања се жбуње, јер је изгледа штетније од аутомобила, иако највише кисеоника даје прво, а највише троши друго, уклања се цвеће да га не изгазе. Близу раскрсница дрвеће није пожељно, а огласне плоче јесу итд. у недоглед.

Ако је тако, најбоље би било да се сви вртови претворе у паркинге и да седимо у становима и гледамо природу на екрану.
 
Пролазећи од Косанчићевог венца ка станици код моста, приметио сам исту могућност, да вода из једног водоскока у том врту код моста који ми је изгледао и већи и лепши, него што изгледа из аутобуса, како га већина нас сагледава, склизне низом каскада и једним водопадом слети доле . Али сам још брже заборавио на ту замисао, сетивши се наше стварности.

На све стране су разбацана решења која нису ни класична ни авангардна, него једноставно немаштовита и досадна.Да ли то има везе са низом поколења која су расла између амерских филмова из видео клубова и навијања за странке, можда...

У сваком случају похвалио сам све који су подржали водопад, који ето постоји за нас макар и на екрану и надању.
Ако кафеџије могу да направе водоскоке и водопаде по својим двориштима, зар не може један Београд ?

8737694553_ff92fcebde_b.jpg
 
Слике од четвртка-08.фебруар 2018., лепо изгледа гледајући из кола и не само из кола. Наравно засметала ми је она клима која је баш упечатљиво постављена на бок зграде, на другој слици.

Pogledajte prilog 2Pogledajte prilog 1
 
Ja se plasim davanja tih placeva ux reku investitorima danasnjice, jer kakvi su trendovi sa ovim neorenesansnim zgradama i arhitektonskom felinkvencijom, gde od 20 zgrada 1 valja, zauvek bi se unistio priobalni arhitektonski ppjas. Ovako molimo Boga da se tu nista ne radi dok ne dodju neka srecnija vremena i normalniji, obrazovaniji i produhovljeniji ljudi, a u zapecak padnu skorojevici i cobani.
 
"Goran Vesić, na prezentaciji projekta u Kulturnom centru Beograda je najavio je da će donji deo Ulice kralja Petra biti povezan sa Karađorđevom ulicom, koja će, takođe, biti rekonstruisana ove godine - preko laguma, a gradiće se i Beogradska galerija ispod Patrijaršije."

Zna li neko o kakvim lagumima je rec i na koji nacin su oni zamislili da budu povezani?
 
"U Karađorđevoj postoje i neke barake koje će biti srušne i tu će biti obnovljeno prvo beogradsko pozorište. Tu ćemo napraviti jednu scenu gde će se nalaziti neka vrsta doma folklora, gde će građani i turisti svakodnevno moći da vide folklorne predstave i da nauče nešto o tradiciji našeg naroda", precizirao je Vesić.

https://www.b92.net/biz/vesti/srbija.ph ... id=1362729
 
Oва најава рушења барака је одлична вест, ту између ФПУ, великих степеница и капетаније би могао да се направи фин трг са обновљеном Ћумурканом.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=518151#p518151:21twuqix je napisao(la):
dziggy » Uto Feb 20, 2018 3:22 am[/url]":21twuqix]Ja se plasim davanja tih placeva ux reku investitorima danasnjice, jer kakvi su trendovi sa ovim neorenesansnim zgradama i arhitektonskom felinkvencijom, gde od 20 zgrada 1 valja, zauvek bi se unistio priobalni arhitektonski ppjas. Ovako molimo Boga da se tu nista ne radi dok ne dodju neka srecnija vremena i normalniji, obrazovaniji i produhovljeniji ljudi, a u zapecak padnu skorojevici i cobani.

Da se ne lažemo, šta god bi se sagradilo, većina bi bila nezadovoljna i smatrala bi to neadekvatnim. Postali smo dosta negativan narod. :D
 
Prošle godine sam vodio neke goste iz inostranstva iz Kneza do Beton Hale na piće. Dok smo prelazili preko šina u Karadjordjevoj, krenuo sam da pričam kako je tu jednom dolazila Lady Gaga, i tada se jedan se od stranaca skljoknuo, pao i razbio k'o p preko šina.
 
Možda je najbolje da se od Karađorđeve napravi pešačka zona, da preterani saobraćaj ne smeta novim ekskluzivnim stanarima. Eventualno samo tihi tramvaji da prolaze i državni vrh pod rotacijama.
 
Vrh