[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=497921#p497921:2iif3s5b je napisao(la):
Vox91 » Нед Дец 03, 2017 9:57 pm[/url]":2iif3s5b]Ma izgovori-mogli su da ostave prazno po jedno polje sa obe strane fontane za prilaz, a u drugima da sade cveće. I na velikoj aleji je samo prve godine posadjen onaj crveni tepih, a posle ono zimzeleno nisko rastinje i po neki sezonski cvet..samo da imaju što manje posla oko održavanja.
Водоскок на Ташмајдану је типичан оријентални водоскок, а сваки такав водоскок од Марока до Индије је увек уоквирен цвећем. Те сиве плоче басена, као на 99 посто водоскока у Београду, дају туробну слику које не би извесно било да има цвећа. Једноставно на врху и подножју водоскока је могућ приступ води, а са стране - цвеће, али не неко сасвим ситно, при тлу, него у виду ниских жбунова, на које ће ипак неко мало теже да се усуди да згази.
У подножју водоскока се налази један басен са травом, савршен за цветну леју, што надлежни не препознају. Не дозвољавају више готово нигде да вегетира и постоји пољско цвеће које нам природа дарује у изобиљу и велику корист и радост као најјефтинији и најдоступнији лек, а које може да угази само екипа која би сваки дан на том месту играла фудбал ! А са друге стране муче се да саде и одрже то мало вртног растиња, које је заиста угрожено и од људи и паса и жеге и кише...
Постоји једна занимљива појава да се добре ствари за већину често ускраћују због злоупотребе мањине, а да се лоше ствари за већину држе због користи мањине. Управо неколико примера је повезано са вртним уређењем, уклања се пољско растиње због алергичних, уклања се жбуње, јер је изгледа штетније од аутомобила, иако највише кисеоника даје прво, а највише троши друго, уклања се цвеће да га не изгазе. Близу раскрсница дрвеће није пожељно, а огласне плоче јесу итд. у недоглед.
Ако је тако, најбоље би било да се сви вртови претворе у паркинге и да седимо у становима и гледамо природу на екрану.