Šta je novo?

Kakav biste Beograd želeli?

Ja sam skroman :mrgreen:

Samo želim čistiji Beograd, koji je inače mnogo štrokav i zapušten...

Ostalo mi je manje-više nebitno...
 
Šire i uređenije trotoare i infrastukturu (od semafora preko trafo ćelija pa sve do postrojenja) koja ne puca čim padne par kapi kiše.
 
Uglavnom sve želje su lepe, korisne za grad pa se mislim, šta je loše u tome što bi neki da budu gradonačelnici. Evo ja bih se prva kandidovala da imam vremena. Lepo bih postavila stručnjake u resorne sekretarijate koji bi ozbiljno, stručno i timski uraditi GUP, a onda bih podnela ostavku.
Za sada imam desetak kandidata sa Beobuilda za koje sam uverena da bi svaki posao uradili po planu, u roku, sinhronizovano, vodeći računa o prioritetima. :D
 
Rado bi se i ja kandidovao. :mrgreen:
Da sam ja gradonačelnik o sve mu bi odlučivali ljudi.
Npr. Pravi se novi park.Polsao bih ljude koji bi pitali ljude šta im treba u parku,šta bi voleli i kakav bi park voleli,..
Onda se recimo kupuju nova vozila za Gradski Prevoz.Nekoliko proizvođača dostavi ponudu i onda građani izaberu po njima kakav im se autobus najviše dopada,koji bi odgovarao Beogradu i onaj koji ima najviše pobeđuje,uz to da je cena ok.
I za razne druge stvari takvom metodom.
 
Тотално репланирање града где се треба постићи апсолутно максимална ефикасност, наравно оно што ваља би било најмање промењено.

Велике промене на уличној мрежи поготово у периферним насељима, зарад логичких мрежа и бржег саобраћаја (на пример секундарне саобраћајнице не смеју директно да излазе на магистралне, мора да постоји дистрибутивна мрежа). Потпуна стандардизација регулација улица.

Потпуно сатирање све нелегалне и противпланске градње. Ако је нешто направљено пре плана, онда у реду, може и адаптација.

Ефикасни систем висококапацитетног превоза - метро и огромна проширења трамвајске и тролејбусне мреже. Да би се направили услови за ово вероватно би постојали и највећи трошкови (мост Тадеуша Кошћушка-Котеж као најскупљи)


Плаво-трамвај, зелено тролејбус, љубичасто оба. Неки продужеци су и сада планирани
 
Iskreno ne bi sva ne legalna naselja srušio.Recimo primer naselje Mali Leskovac koje je gređno 50 godina i tada nije bio pojam nelegalna gradnja.Postoji romska strana koja je novija i koja ne liči na ništa,ali postoji i druga strana gde su kuće normalne,gde ljudi normalno žive idu na posao,...
 
овај нови назив теме ме је навео на овакав одговор:

град без Весића и Весића, град којим управљају људи који заиста воле овај град, а не паре (даље нећу, да не бих понављао шта су други написали)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=636191#p636191:218wkyds je napisao(la):
Mitroslav » Čet Jul 04, 2019 4:13 pm[/url]":218wkyds]Da sam ja gradonačelnik o sve mu bi odlučivali ljudi.
Da je to ostvarivo ti bi bio doživotni gradonačenik ali pod uslovom da uradiš i nemoguće jer ne mogu svi ljudi realno sagledati šta može a šta ne može. Detaljni urbanistički plan se radi na osnovu potreba stanovništva, a rešenja daju timovi stručnjaka.

Laku noć!
3628341707.gif
 
Znam da Srbi vole da kukaju na druge, ali sam zaista ubedjen da smo obicna kolonija i da ovde, na nivou drzave, ne moze da dodje do velikog ekonomskog napretka bez velikih promena na svetskom nivou.

Ako nam vec plate nisu velike, a na to kao gradonacelnik ne bi ni mogao znacajno da uticem, gledao bih da smanjim troskove ljudima.

Ulozio bih u pravljenje sistema tako da svi gradjani imaju besplatan Wi-Fi, makar me likvidirali ovi iz SBB-a, Telenora, MTS-a ili ko vec.

Zamislite samo da ne morate da placate internet svaki mesec, a ne biste morali ni VIP-u, Telenoru i MTS-u, bar ne neke vece pakete, svi bi mogli da pricaju preko Vibera i WhatsAppa. Koliko bi vec zivot bio laksi sa tih par crvenih u dzepu vise svaki mesec.

Drvo bih roknuo u svaki cosak gde je moguce. Manite me paljenja na evropske trgove, otvorene prostore, isticanje fasada... Ovde vladaju ekstemni uslovi i gradjani treba ovde da zive, a ne da se fasada bolje vidi na selfiju nekog turiste.

Stajao sam deset minuta na Slaviji pre neki dan i samo sto nisam roknuo u nesvest. Morao sam taksi da pozovem jer mi nije bilo dobro i ode hiljadu dindzi za pet minuta voznje. Bukvalno nema covek gde da se skloni, jedino se neki klinac sklonio od sunca tako sto se zavukao u slovo ,,O'' u onim Beograd slovima sto stoje.
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=636733#p636733:ku8iqzvb je napisao(la):
Beki » 06 Jul 2019 12:46[/url]":ku8iqzvb]Znam da Srbi vole da kukaju na druge, ali sam zaista ubedjen da smo obicna kolonija i da ovde, na nivou drzave, ne moze da dodje do velikog ekonomskog napretka bez velikih promena na svetskom nivou.

Ako nam vec plate nisu velike, a na to kao gradonacelnik ne bi ni mogao znacajno da uticem, gledao bih da smanjim troskove ljudima.

Ulozio bih u pravljenje sistema tako da svi gradjani imaju besplatan Wi-Fi, makar me likvidirali ovi iz SBB-a, Telenora, MTS-a ili ko vec.

Zamislite samo da ne morate da placate internet svaki mesec, a ne biste morali ni VIP-u, Telenoru i MTS-u, bar ne neke vece pakete, svi bi mogli da pricaju preko Vibera i WhatsAppa. Koliko bi vec zivot bio laksi sa tih par crvenih u dzepu vise svaki mesec.

Drvo bih roknuo u svaki cosak gde je moguce. Manite me paljenja na evropske trgove, otvorene prostore, isticanje fasada... Ovde vladaju ekstemni uslovi i gradjani treba ovde da zive, a ne da se fasada bolje vidi na selfiju nekog turiste.

Stajao sam deset minuta na Slaviji pre neki dan i samo sto nisam roknuo u nesvest. Morao sam taksi da pozovem jer mi nije bilo dobro i ode hiljadu dindzi za pet minuta voznje. Bukvalno nema covek gde da se skloni, jedino se neki klinac sklonio od sunca tako sto se zavukao u slovo ,,O'' u onim Beograd slovima sto stoje.

Па наравно да не може, не само код нас. Мада изгледа да неће бити још дуго тако (мада то са собом вуче да ће нам економија буквално и у сваком смислу бити избрисана пошто није наша)

Овај све објаснио
 
Vrh