Šta je novo?

K-District [Nekadašnji Beko Projekat]

Price o rusenju (kako-tako ali) legalno sagradjenih zgrada su zato koske za matore majmune (urbane ili ruralne, svejedno)... da se poveruje u mogucnost tako necega treba jos nizi IQ nego da se poveruje u linijski park.

A Djokovici ne da nece da vrate zemlju nego ce da grade jos 30000 m2 tamo ka Beton hali. I nema te vlasti koja ce da udari na ikonu srpstva i novog sveca u ocima raje. Proslo im je i da udare ogradu od terena na pola metra od spomenika palim braniocima Beograda.

Samo mala ispravka, ograda nije na pola metra od spomenika, nego metar u spomeniku. Pomerili su deo ploča koje formiraju krst oko spomenika da bi je postavili.
 
Kratki update sa reke, malo drugacija perspektiva.
55A5CC00-789B-498A-9D05-74EEB20A8E41.jpeg
1732CAE2-857C-4E7D-81AA-701A4EF390F9.jpeg
9E9126E8-3C62-414D-98F0-B6935A3FC66C.jpeg
AEB567E1-39AC-41E2-9393-F1340BBB7C96.jpeg
4B31C4AA-8ED0-4024-9411-0289D16EDA3A.jpeg
2B91D75C-0BE4-4366-A986-29FC9A7E0EAA.jpeg
55A5CC00-789B-498A-9D05-74EEB20A8E41.jpeg
 
Da li faza B dobila upotrebnu dozvolu, s obzirom da radovi još uvek nisu kompletirani?
 
Ako ti nešto znači informacija, deo faze B se useljava, radi se primopredaja, dok deo još uvek ne.
Ne znam kako se to odnosi na upotrebnu dozvolu.
 
Jel znate koja je cena sada kvadrata u K-Distriktu? I generalno neki utisci. Razmišljamo o eventualnom prelasku u ovaj kraj.
 
Poslednja izmena:
Prije god i malo više su imali nešto sitno, par većih stanova u fazi C, cca 3.000€+PDV.
Sad ne znam, rekao bih da nema.
 
Jel znate koja je cena sada kvadrata u K-Distriktu? I generalno neki utisci. Razmišljamo o eventualnom prelasku u ovaj kraj.
Mi smo kupili stan 2019 godine , a prodali ga pre mesec dana. Cene u A fazi se krecu oko 4000e po m2 opremljenog stana. Kao neko ko je ziveo u ovom kompleksu oko godinu dana, mogu da kazem da je kvalitet gradnje odlican, kao i struktura stanova. Ono zbog cega smo mi odlucili da prodmo stan i da odemo iz K distrikta je totalno pogresan koncept ovog kompleksa. Iz svega mogu da zakljucim da je investitor od pocetne ideje da napravi poridicni kompleks, napravio kvadrate i kvadrate poslovnog prostora bez ikakvog dodatnog sadrzaja. Ako imate decu shvatatate da nemate jedan pristojan park u blizini (kalemegdan jeste blizu, ali mala deca nisu psi pa da trce po travi punoj krpelja). Takođe, nema ni jedan kafic restoran, apoteka, menjacnica.
Komples jeste blizu centra, ali da bi dosli do Kneza ili treba da palite auto ili da pesacite uz brdo 20 minuta. Za porodice sa decom je potpuno nefunkcionalno napravljen. Kad su ljudi koji tu zive u pitanju, potpuno su otudjeni. Za godinu dana koliko tu zivimo nismo upoznali nikoga, svako gleda svoja posla deca se medjusobno ne igraju.Tako da smo mi kao porodica koja je ima drugacije ambicije od zivotnog okruzenja potpuno razocarani ovim kompleksom pa smo zato i prodali stan u istom.
 
Mislim da je prerano donositi ovakav zaključak za ceo kompleks, a da nije uopšte ni završen. Preostalo je da se usele komšije iz faze B i faze C, što ćete priznati veliki broj ljudi.

Poslovni prostor je apsolutno nešto što je očekivano za ovaj kompleks i ne vidim šta je tu iznenađenje? Tačno je da nema "prodavnica", ali lokali nisu ni završeni, da bi i počeli sa radom. I ovi koji su završeni u A fazi nisu popunjeni jer zašto bi neko u nešto ulagao unapred, a da zna da nema aktivnih kupaca? Pa, i sam univer je u tom slucaju rizikovao iako je prehrambena prodavnica. + Samo na par stotina dalje imate jedan bulevar Cara Dušana koji bukvalno ima svega, od menjačnica, medigroupa, apoteka, restorana, knjižara, itd.

Što se tiče same socijalizacije, mislim da je to individualna stvar, i mislim da je vrlo smelo donositi takav zaključak za neku veću grupu ljudi.

Ja se svakako radujem druženju sa buducim stanarima i generalno životu u jednom od najlepših delova grada u Beogradu. Žao mi je što ste vi i vaša porodica imali negativno iskustvo, ali na kraju dana svako za sebe odlučuje šta je najbolje.
 
Poslednja izmena:
Ја се стварно извињавам на личној квалификацији, али није ли размажено тврдити да је Калемегдан "трава пуна крпеља", да је тешко ићи узбрдо пешке до Кнез Михаилове, и слично.

И сам сам писао како је К Дистрикт настројен према пешацима, јер је са свих страна одсечен, па је једини цивилизован прилаз - аутомобилом, и то већ годинама. Са једне стране је нов фенси фртаљ булевара, иза кога је канцерогени линијски паркинг, са друге су ограђене распале војне бараке, са треће блатњави или прашњави лавиринт градилишта, и ниђе пролаза. Али, ко некако успе то да савлада, чекају га невероватне награде у виду Калемегдана, Кеја, Дорћол хисторикала и тако...
 
Da doprinesem skromnim viđenjem situacije, obzirom da sam se za to kvalifikovao nedavno.

Uselio sam se sa porodicom u B fazu pre mesec dana. To je skroman period da bih doneo neke velike zaključke, pa zato samo navodim neke prve utiske.

U samom stanu su manji problemi, a razni majstori i arhitekte koji mi se motaju po stanu, za sada imaju pozitivno mišljenje o gradnji. Primedbe koje smo imali su sitne, i već se otklanjaju jedna po jedna. Možda najveći problem za nas je činjenica da živimo na gradilištu. Ipak, na to smo bili spremni i ono što je najvažnije - buka nije problem. Najveće iznenađenje mi je činjenica da u lameli ima stanova koji su još uvek u sivoj fazi. Garaža je još uvek aktivan građevinski prostor, pa je veoma zaprljana. Ostave većinom nisu završene ili ih koriste radnici, pa nisu dostupne.

Za ovih mesec dana sam već upoznao pojedine buduće komšije, ali i neke komšije iz A faze. Društveni momenat je u mnogome individualan, i za sada mi je utisak veoma pozitivan.

Što se tiče lokacije i nekog kvaliteta života, za sada imam takođe veoma pozitivno mišljenje. No, i to je veoma individualna stvar. Većina potreba mi je na 15 min hoda, što je i bio jedan od ličnih ciljeva. Auto retko koristim i to najviše zbog male dece i lošeg vremena. Nedostaje malo više sadržaja u samom kompleksu, koji idu prirodnom dinamikom, obzirom da tek sledi useljavanje većeg dela kompleksa. Ono što nedostaje, rešavam online, a najvažnije je da mi je kafana na par koraka. ;)

Opšti utisak odličan. Videćemo kako stvari idu dalje, a na stanarima je da se trude da svoje okruženje učine još prijatnijim.
 
Mislim da je prerano donositi ovakav zaključak za ceo kompleks, a da nije uopšte ni završen. Preostalo je da se usele komšije iz faze B i faze C, što ćete priznati veliki broj ljudi.

Poslovni prostor je apsolutno nešto što je očekivano za ovaj kompleks i ne vidim šta je tu iznenađenje? Tačno je da nema "prodavnica", ali lokali nisu ni završeni, da bi i počeli sa radom. I ovi koji su završeni u A fazi nisu popunjeni jer zašto bi neko u nešto ulagao unapred, a da zna da nema aktivnih kupaca? Pa, i sam univer je u tom slucaju rizikovao iako je prehrambena prodavnica. + Samo na par stotina dalje imate jedan bulevar Cara Dušana koji bukvalno ima svega, od menjačnica, medigroupa, apoteka, restorana, knjižara, itd.

Što se tiče same socijalizacije, mislim da je to individualna stvar, i mislim da je vrlo smelo donositi takav zaključak za neku veću grupu ljudi.

Ja se svakako radujem druženju sa buducim stanarima i generalno životu u jednom od najlepših delova grada u Beogradu. Žao mi je što ste vi i vaša porodica imali negativno iskustvo, ali na kraju dana svako za sebe odlučuje šta je najbolje.
Naravno,svako ima drugaciju percepciju nacina na koji zeli da zivi. Samo sam iznela svoje misljenje na osnovu onoga kako smo mi doziveli ceo taj projekat.
Cilj kompleksa je da sve bude na jednom mestu,da ne morate da pesacite do apoteke ili menjacnice po pola sata.Slazem se da ce se sve to izgraditi ali po slobodnoj proceni mogu reci da treba dosta vremena da prodje da bi to licilo na mesto koje je prijatno za zivot i decu.
Nisu problem poslovni prostori, problem je to sto nema dodatnog sadrzaja.
Ја се стварно извињавам на личној квалификацији, али није ли размажено тврдити да је Калемегдан "трава пуна крпеља", да је тешко ићи узбрдо пешке до Кнез Михаилове, и слично.

И сам сам писао како је К Дистрикт настројен према пешацима, јер је са свих страна одсечен, па је једини цивилизован прилаз - аутомобилом, и то већ годинама. Са једне стране је нов фенси фртаљ булевара, иза кога је канцерогени линијски паркинг, са друге су ограђене распале војне бараке, са треће блатњави или прашњави лавиринт градилишта, и ниђе пролаза. Али, ко некако успе то да савлада, чекају га невероватне награде у виду Калемегдана, Кеја, Дорћол хисторикала и тако...
 
Juce sam prolazio tuda.
Istiinski odvratno. Veliki volumeni zgrada. Unutra mracno.
 
Komples jeste blizu centra, ali da bi dosli do Kneza ili treba da palite auto ili da pesacite uz brdo 20 minuta. Za porodice sa decom je potpuno nefunkcionalno napravljen. Kad su ljudi koji tu zive u pitanju, potpuno su otudjeni. Za godinu dana koliko tu zivimo nismo upoznali nikoga, svako gleda svoja posla deca se medjusobno ne igraju.Tako da smo mi kao porodica koja je ima drugacije ambicije od zivotnog okruzenja potpuno razocarani ovim kompleksom pa smo zato i prodali stan u istom.
Takva su sva ova nova naselja jer u njima zive uglavnom mladi urbani profesionalci koji imaju para za te stanove.
To su de fakto mrtvi ljudi, podredjeni karijerama.
Oni samo rade, a u stanovima samo spavaju.

Imaju lepe kuhinje koje nemaju kada da koriste.
Ovakve komplekse dozivljavam kao velika nadzemna groblja ukojima su stanari sahanjeni jos zivi.
 
Takva su sva ova nova naselja jer u njima zive uglavnom mladi urbani profesionalci koji imaju para za te stanove.
To su de fakto mrtvi ljudi, podredjeni karijerama.
Oni samo rade, a u stanovima samo spavaju.

Imaju lepe kuhinje koje nemaju kada da koriste.
Ovakve komplekse dozivljavam kao velika nadzemna groblja ukojima su stanari sahanjeni jos zivi.
Upravo zato smo mi i odlucili da prodamo stan.Svako naravno bira mesto za zivot prema svojim preferencijama,i svako ima drugaciji pogled na to sta je kvalitet zivota.
 
Takva su sva ova nova naselja jer u njima zive uglavnom mladi urbani profesionalci koji imaju para za te stanove.
To su de fakto mrtvi ljudi, podredjeni karijerama.
Oni samo rade, a u stanovima samo spavaju.

Imaju lepe kuhinje koje nemaju kada da koriste.
Ovakve komplekse dozivljavam kao velika nadzemna groblja ukojima su stanari sahanjeni jos zivi.
A ja ljude koji daju ovakve komentare, dozivljavam kao bu***.
 
Ako imate decu shvatatate da nemate jedan pristojan park u blizini (kalemegdan jeste blizu, ali mala deca nisu psi pa da trce po travi punoj krpelja). Takođe, nema ni jedan kafic restoran, apoteka, menjacnica.
Komples jeste blizu centra, ali da bi dosli do Kneza ili treba da palite auto ili da pesacite uz brdo 20 minuta. Za porodice sa decom je potpuno nefunkcionalno napravljen. Kad su ljudi koji tu zive u pitanju, potpuno su otudjeni. Za godinu dana koliko tu zivimo nismo upoznali nikoga, svako gleda svoja posla deca se medjusobno ne igraju.
Sta reci na ovo? Krpelji, 20 minuta pesacenja uzbrdo, paljenje auta do Knez Mihailove?!! ljudi otudjeni?!! Tragikomicno. Naravno da vama tu nije mesto.
 
Kao i svakoj drugoj novogradnji koja je dislocirana od postojećih zgrada trebaće više godina da naselje zaživi i da se otvore lokali, restorani i slično. Isto je bilo i sa stepom, belvilom, westom, itd.

Ne otvaraju se komercijalni sadržaji zato što investitor to želi nego kada to negde postane profitabilno.

Bas nemam ni jednu sumnju da će za 4,5 godine ovo naselje stanovnicima pružiti sve pogodnosti u okviru naselja i biti odlično mesto za porodičan život.

Sto se tice okoline naselja u ovom trenutku, mislim da stanari treba da pokrenu inicijativu prema opštini ili gradu da se prostor koji je namenjen za linijski park u zoni naselja kultiviše pre izgradnje samog parka s obzirom da se to neće desiti još neko izvesno vreme a tamo je trenutno delom močvara a delom džungla.
 
Zdravo svima, evo nove clanice. Spremna sam da primim sve kritike zato sto sam kupac stana u C fazi ovog "rugla" ali molim vas preskocite, sve sam procitala, znam sta vecina misli i sa mnogim se slazem ali avaj, zelela sam stan na ovoj lokaciji a cena starogradnje i novogradnje su bile izjednacene u trenutku kupovine...itd. Iskreno, i sam projektima je na renderima mnogo vise obecavao sto se tice estetike, za razliku od realnosti.
E sada.
Sa stanarima iz A, B i C faze bih da podelim pitanja i info:
1. Od pasarele se odustalo i ne pominje se kao da nikada nije ni postojala u projektu a to im je bio glavni adut za prodaju stanova. Ne samo to! Nisu cak napravili ni bedni pesacki prelaz izmedju naselja i 25og maja, jedini nacin je da se prelazi kod podvoznjaka, pa preko blata ili da se ulazi u jezivi podvoznjak (ja imam ostecen sluh i buka u podvoznjaku je jeziva patnja zbog buke). Sta se desilo sa pasarelom? Pesackim? Bilo kakvim pristupom reci?
Takodje, pricali su o parking mestima oko samog kompleksa, nije napravljeno NI JEDNO!
2. Zelenilo u samom kompleksu: posadili su tri zalosne breze, bukvalno. I jedan japanski javor. Na renderima to sve kipi od zelenila! Za razliku od Beograda na vodi sa kojima imaju jednaku cenu po m2 i imao je od pocetka, ovde nisu mogli da se otvore makar za 5 konkretnih stabala koja ce praviti normalne krosnje u buducnosti. Beograd na vodi ce biti jedna suma za koju godinu, hrast, platani u nenormalnim kolicinama. Da li imate neke infromacije o ovome?
3.Stepenice koje vode ka dunavskoj su vec razvaljene i skuplja se voda, bare...sta moze da se uradi po ovom pitanju? Kome da se obrati? Sta da se ocekuje za npr 3 godine?
4. Za C fazu mi deluje da nece ispostovati da fasada bude u potpunosti prekrivena keramikom, kao sto je slucaj u A fazi. Po projektu je tako bilo. Vec sada obiluje demit fasada. Da li imate neki info?
5. Gde ce biti prilaz garazama za C fazu?
6. Komunikacija sa CBRE je kriminal, pokusavam da kupim parking mesto vec 6 meseci i ne uspevam, prosto me kuliraju sa pricom evo sutra,prekosutra.
7. Da li imate ideju koliko ce da probiju rok za C fazu realno, moja procena je da pre Januara nema sanse da bude useljenje...ako bude i tada.
eto..
Ako ima kupaca...da razmenimo informacije...
Hvala
 
Vrh