Šta je novo?

K-District [Nekadašnji Beko Projekat]

Indija je uredjena zemlja. Ekologija im je u rangu svete krave.
Pre ce biti da neko nije hteo da podmaze gde treba pa se iz osvete setili da primene po koji zakon.
 
A evo kako se to radi u Indiji, vest je iz 2020

Vlasti jugozapadne indijske države Kerale srušile su u subotu dva luksuzna stambena kompleksa na obali jezera Vembanad, zbog narušavanja ekoloških propisa.
Vrhovni sud naložio je u maju prošle godine rušenje, nakon što je specijalni komitet utvrdio da je izgradnja tih zgrada narušila propise o zaštiti obalskog područja, prenosi BBC.
Trebalo bi da budu srušena još dva solitera, te će tako sa zemljom ovog vikenda biti sravnjena 343 stana, koji su domovi oko 2.000 ljudi.
Kako mediji prenose, radi se o jednoj od najvećih akcija rušenja stambenih zgrada do sada u Indiji.
U subotu je prvo “pao” kompleks “H2O Svete vere”, u kojem se nalazi 90 stanova. Usledilo je rušenje kula bliznakinja Alfa Serena, visokih 55 metara.
Vlasti su ostale neumoljive, uprkos prošlogodišnjim protestima ugroženih stanovnika tog naselja.
Wow, čega si se setio, samo da bi kritikovao. Ako si već našao sve ovo, trebao si do kraja. Srušene su jer su narušavale CRZ ili ti Coastal Regulation Zones koji se odnosi na zaštitu od mogućih priobalnih problema, naročito cunamija i sličnih ogromnih talasa, dakle zaštita života i nekretnina od mogućeg i verovatnog rušenja usled elementarnih nepogoda. Znači, graditelj je otvoreno radio protiv zakona. E sada, koji zakon KD zgrada narušava, a da ne izmišljamo nove zakone jer mislimo da bi trebao da postoji?
 
Da potvrdimo neke stereotipe ko su uglavnom kupci koji placaju stanove po ovim cenama. Sve cist novac, realne cene...
Pa samo mogu reći da ti je jadan komentar jer kao i svi Srbi, ako je neko napravio nešto u životu, mora da je krao, lagao, bavio politikom pa pokrao na taj način, prodavao drogu, majku, sestru... jel da?

Ima nas koji smo sve svojim radom stekli i mogli da kupimo po "ovim cenama". Zato nemoj sve da stavljaš u isti koš. Nije u redu.
 
Kupci lamela 10, 11 i 12 su ovih dana dobili obaveštenje o završetku radova, i da će se iza prvomajskih praznika organizovati obilazak nepokretnosti.
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: KDB
Pa samo mogu reći da ti je jadan komentar jer kao i svi Srbi, ako je neko napravio nešto u životu, mora da je krao, lagao, bavio politikom pa pokrao na taj način, prodavao drogu, majku, sestru... jel da?

Ima nas koji smo sve svojim radom stekli i mogli da kupimo po "ovim cenama". Zato nemoj sve da stavljaš u isti koš. Nije u redu.
Hoce to, spreman si da dajes doprinos unistenju sopstvenog grada, ali zato kad se radi o poslu, samo legalno sljakas i sve posteno.

Verovatno ima ljudi koji zive u neznanju pa su kupili, ali ko je na Beobuildu, nije u neznanju.

A i rekao je covek uglavnom, ne svi.
 
DSC_0140.JPG
 
Да је само иза старе зграде Бека, па и да прође... Овај шпиц је стварно погубан по визуру.
 
izvinjavam se stanarima ovog kompleksa, verujem da bih i ja kupio stan na ovoj lokaciji ali estetika ovog kompleksa je u rangu nadogradnji u kaludjerici...a na tako atraktivnoj lolaciji. Definicija urbicida.
Pogledajte prilog 136872Pogledajte prilog 136873Pogledajte prilog 136874Pogledajte prilog 136875Pogledajte prilog 136876Pogledajte prilog 136877Pogledajte prilog 136878Pogledajte prilog 136879Pogledajte prilog 136880

Definitivno jedan od najgorih velikih projekata u Beogradu. Mass segment gradnja na jednoj dobroj lokaciji. Tuga.
 
Hoce to, spreman si da dajes doprinos unistenju sopstvenog grada, ali zato kad se radi o poslu, samo legalno sljakas i sve posteno.

Verovatno ima ljudi koji zive u neznanju pa su kupili, ali ko je na Beobuildu, nije u neznanju.

A i rekao je covek uglavnom, ne svi.
Pfff... pa ne znam čemu polemika, ali da ti odgovorim. "doprinos unistenju sopstvenog grada" je malo jako, zar ne misliš? Dakle, ja sam kupovinom stana, u projektu koji je dobio sve dozvole, koji se recimo tebi, a ni nekim drugima, ne svidja, i to kupovinom kada je projekat u poodmakloj fazi, doprineo uništavanju Beograda? Pa zašto čoveče nije bio ni jedan jedini protest pre početka ovog projekta? Zašto nema peticije, protestne šetnje, galame, sastanaka... bilo čega? Nije tvrdjava tu od juče.

Da li ja mislim da je moglo bolje, definitvno da. Da li moglo to da bude i na nekom drugom mestu, naravno da jeste. Da li je od ovoga mogao da se napravi dodatni deo koji bi doprineo Tvrdjavi kao turističkoj atrakcija, naravno da jeste. Da li je originalno idejno rešenje lepše? Meni jeste ali ne znači da be isto uklopio sa okruženjem.

Ali...

Beki, ti živiš u Matrixu mašte i nerealnosti.

Imaš Zološki vrt u sred Tvrdjave. Kafane koje su okupirale istorijski spomenik. Male restorane i kioske gde god stigneš. Teniske terene u okviru istorijskog spomenika.
Imaš Tvrdjavu gde se je svaki ćošak zapišan ili usran. Svaki tamniji ugao je katastrofa. Parking gde god stigneš, i u sred tvrdjave.
Pored KD imaš kafanu, znaš već i čiju, koja je tek ruglo za taj kraj, a znaš i dobro da se tek kafana nalazi celim delom na prekrivenim delovima zida tvrdjave. FK Dorćol teren, da te podsetim šta je ispod terena i ide sve do Kule?
Imaš teniski teren kome zaista nije tu mesto. Zar ne bi bilo bolje da ga nema, a otvoriš pogled direktno iz Tvrdjave na Dunav i napraviš ogromno šetalište. Divno, ali u današnjem svetu nerealno, a pogotovo sa Srpskom kulturom održavanja istorijskih i kulturnih spomenika.
Imaš Bekovu zgradu, koje je bez problema renovirana i ostaje tu gde jeste. Šta, ona je ok?
Imaš katastrofalno rešenu okretnicu baš ispred Tvrdjave.
Da li da spominjem sve one ostale nakaradne zgrade i zgradice posle vojke akademije prema Dunavu.
Ajmo i na drugu stranu, da sklonimo Beton halu i sve oko nje?

I sada, sve to zaobiđeš i napadaš jedan projekat kako je taj projekat baš sve unakazio. Kao što rekoh, mogao je mnogo bolje, ali ko je to mogao u Srbiji da izvede? Današnje ili prethodne dahije? Da se ne zanosimo. Kvalitet potreban za to odavno ne donosi odluke u Srbiji.

Da li ti misliš da bih se potresli mojim tihim protestom i odbijania kupovine stana, koji smatram dobrom finasijskom investicijom? Da li bi me se i ti makar setio (kao Ilije Čvorovića) i da kažeš, bravo majstore? Pa ne bi, siguran sam.

Ali je važno da napadaš ovde kako neko uništava Beograd. Iz udobne fotelje iza internet zavese.

Izađi I bori se za ono što veruješ, pa makar bio i jedini koji se buni, ali izađi, da te svi vide.
 
Vrh