Šta je novo?

K-District [Nekadašnji Beko Projekat]

Slike od 27.03.2022

IMG_20220326_135629.jpg

IMG_20220326_135721.jpg
 
Malešić je vlasnik luksuznog “penthausa” u centru Beograda. Reč je o skupocenom kompleksu zgrada kod Beogradskog zoološkog vrta.
Da potvrdimo neke stereotipe ko su uglavnom kupci koji placaju stanove po ovim cenama. Sve cist novac, realne cene...
 
Evo i ja sam kupac. Bavim se računarima od 198X. Zaradio čisto i pošteno sam sve što posedujem u životu. Jel i to stereotip?

Ontopic: da li ima neko od stranara iz lamele 12/11 faze B da ih je kontaktirao KD za useljenje i rokove?
Juče sam razgovarao sa prodajom. Rekoše da ovih dana očekujemo da nas obaveste da pokrećemo kreditnu proceduru. Rok navodno neće biti pomeren.
 
Da li je neko izganjao opciju preuređenja odeđenih stavki u stanu, makar i manjih?
I da li ste mogli dobiti tlocrt sa dimenzijama prostorija, osim onog na sajtu?
 
  • Sviđa mi se
Reagovanja: KDB
Ne znam, nikad ne bih kupio stan na takvom mestu, ako se zlocin vrsi, ne moram ja da ucestvujem u njemu.

Nije ilegalno kupiti, kao nezakonito stecen novac, ali...

Srecno useljenje i brzo preseljenje.

Kad se ovo bude rusilo, kupci, kakvi god da su, zasluzuju da budu preseljeni na adekvatnu lokaciju i dobiju jednaku kvadraturu.
 
Evo i ja sam kupac. Bavim se računarima od 198X. Zaradio čisto i pošteno sam sve što posedujem u životu. Jel i to stereotip?


Juče sam razgovarao sa prodajom. Rekoše da ovih dana očekujemo da nas obaveste da pokrećemo kreditnu proceduru. Rok navodno neće biti pomeren.

Super. Jesi baš iz ovih lamela koje sam naveo ili? I da li si možda ostavu kupio?
 
Ne znam, nikad ne bih kupio stan na takvom mestu, ako se zlocin vrsi, ne moram ja da ucestvujem u njemu.

Nije ilegalno kupiti, kao nezakonito stecen novac, ali...

Srecno useljenje i brzo preseljenje.

Kad se ovo bude rusilo, kupci, kakvi god da su, zasluzuju da budu preseljeni na adekvatnu lokaciju i dobiju jednaku kvadraturu.
Da bi se srušio objekat koji ima urednu gradjevinsku dozvolu i spratnosti je prema planskim i urbanističkim ograničenjima osim saglasnosti stanara potrebno je da se iz gradskog budžeta izdvoji okvirno 400mil eura (otprilike 2000 stanova prosečne vrednosti 200k eura). Naš grad nema taj novac za te potrebe tako da sta god neko pricao i zeleo za potrebe političke promocije ili iz stvarne zelje nije realno da ce se ostvariti.
 
Moglo bi tu mnogo da se proceslja oko te dozvole i svega pa nek investitor bira izmedju gradnje iz svog dzepa na drugom mestu za stanare ili prdekane od 30 godina. A onda ga opet uhapsiti kad zavrsi sve, ima tu materijala koliko hoces.

Plus mislim da nije bas ceo kompleks sporan, plus odakle podatak za 2000 stanova?
 
Boegrad nije u stanju da porusi ni divlja naselja koja koce izgradnju saobracajnica pomocu kojih bi grad prodisao, a neko misli da ce rusiti novoizgradjene komplekse sa stotinama stanova, jer se nekome ne svidja sto zaklanjaju pogled, dajte ljudi kakve su to price.
 
Ljudi u kojim bajkama vi zivite. Ako je ovo najproblematicnije u Srbiji, onda mi stvarno i nemamo nekih velikih problema. Malo samo racionalnosti.
 
Pa moguce je da nije bas moralo tako, ali nemojmo se zavaravati da ce se rusiti, to je jednostavno neozbiljno.
Sam kompleks se ne moze porediti sa sklopocijama od zgrada kojih ima inace u Bg.
Ja mislim da se prosecan turista mnogo vise krsti kada vidi nase kreativne nadogradnje nego ovaj kompleks.
 
Da bi se srušio objekat koji ima urednu gradjevinsku dozvolu i spratnosti je prema planskim i urbanističkim ograničenjima osim saglasnosti stanara potrebno je da se iz gradskog budžeta izdvoji okvirno 400mil eura (otprilike 2000 stanova prosečne vrednosti 200k eura). Naš grad nema taj novac za te potrebe tako da sta god neko pricao i zeleo za potrebe političke promocije ili iz stvarne zelje nije realno da ce se ostvariti.
Da li ima? Ja nemam sumnje da je ovde gradjevinska dozvola dobijena uz pomoc vrlo poznatog sistema "pare u dzep". Nije realno da dodje do rusenja celog objekta naravno, ali u buducnosti ne bih mogao isto da kazem za adaptaciju (smanjenje spratnosti) i prenamenu objekta iz stambenog u poslovni npr.
Sto se tice stanara i njihove odstete, ne bih se ja tu nesto brinuo, ako svesno kupujes stan na mestu koje nije namenjeno za stanovanje sa upitnim papirima, da li onda neko zasluzuje odstetu?

Pa moguce je da nije bas moralo tako, ali nemojmo se zavaravati da ce se rusiti, to je jednostavno neozbiljno.
Sam kompleks se ne moze porediti sa sklopocijama od zgrada kojih ima inace u Bg.
Ja mislim da se prosecan turista mnogo vise krsti kada vidi nase kreativne nadogradnje nego ovaj kompleks.
Pa ne bih bas rekao. Ovo je bukvalno na meti svih turista. Veca je sansa da ko god dodje u Bg vidi ovo nego sto ce videti neku nadogradnju...

Ovaj i bgdnv su dva kompleksa koji onako bas lepo daju sliku vlasti u Srbiji, ali i mentalitet ljudi koji tu kupuju stanove.
 
Vrh