Šta je novo?

K-District [Nekadašnji Beko Projekat]

...
0a1719651f1cf565e84b820645bc4a4c.jpg
9d01b204fa66084d46ceb27eedda1c75.jpg


Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
KALENIC;153129694 je napisao(la):
Beko slikano jutros.Zapravo nisu mi dali da slikam iz kruga zbog bezbednosti, njihove i moje.Uglavnom zgrada Beka se rasciscava unutra i nece biti sastavni deo stambenog kompleksa.
Novi je i vlasnik i ona ce biti poslovna zgrada, dok pozadi se radi na zemljanim ili pripremnim radovima za pocetak gradnje.

43788824_1869132599873448_4411939420341534720_n.jpg


43828513_1869132683206773_8488071698749325312_n.jpg


44043289_1869132629873445_2183953787268366336_n.jpg


44115784_1869132966540078_964341894505037824_n.jpg


43952872_1869132983206743_1920465699801661440_n.jpg


44111008_1869132929873415_5847805953000341504_n.jpg


43828477_1869133153206726_1812242007230251008_n.jpg

Kalenić sa SSC
 
Kaквим клошарима се дају овако вредне локације, страшно.
 
Ja za sve aktere sa strane koja je dobila priliku da se omalsti na ovome znam godinama unazad, baš preko ovih ranijih aktivnosti koje se navode u tekstu. Niko ovde nije ni lažan Holanđanin ni lažni princ, verovali ili ne, pomenuti lik je stvarno deo holandske kraljevde porodice, šta god to bilo (mislim samo da se ranije odrekao svih prava, privilegija, titule i sl).

Meni je ovo nekako poniženje jer stičem utisak da čak i ostvareni poslovni ljudi sa strane polako shvataju sa kim treba da se povežu da bi dobili priliku za ovako nešto.
 
Tužno, smatrao sam da je Levi 9 ozbiljna firma i da su domaći IT preduzemnici koji ne posluju sa državom (khm, khm, Comtrade... khm, khm, Saga) "čistiji". Ili da im je svima jednostavno preveliki rizik plaćanje svih mita i reketa koje je potrebno platiti da se dobije ovakav posao (mislim rizik da ne budu prijavljeni i optuženi u svojim matičnim zemljama).
 
nemam nikakav dokaz ni informacije, ovo je samo moj osećaj i iskustva malo: niti jedna velika IT firma od poslova sa državom ne može da živi. I comtrade i levi9 su velike firme i imaju ozbiljne poslove za strane klijente.

Elem, uplitanje u poslove sa državom meni liči na nametnutu obavezu kako ih ne bi maltretirali, a od posla tog koristi imaju treća lica, a država ima dosta osnova da ih zaje*******ava (poreska inspekcija npr) i ima dosta načina da im otera ljude i da utiče na zaradu zaposlenih (subvencije su samo jedan od tih načina)
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=581046#p581046:37teg5im je napisao(la):
Mel » Uto Nov 13, 2018 10:59 am[/url]":37teg5im]Niko ovde nije ni lažan Holanđanin ni lažni princ, verovali ili ne, pomenuti lik je stvarno deo holandske kraljevde porodice, šta god to bilo (mislim samo da se ranije odrekao svih prava, privilegija, titule i sl).

Nije se odrekao titule, titula mu je i dalje Princ od Nassau-Orange-a, kao sto je i bila, ali nije vise u direknoj liniji nasledja za presto od kad je novi kralj stupio na presto, a samim tim nije vise ni clan kraljevske kuce, vec samo clan kraljevske porodice, gde postoji razlika, doduse nama beznacajna jer se u Srbiji ne razumemo mnogo u titule, rangiranja i te stvari. Dakle, on jeste princ i brat je od tetke sadasnjeg kralja, tj. njihove majke su rodjene sestre.
 
Tacno, majka mu je rodjena sestra kraljice, mislim da je bio 6-ti po redu dok novi kralj nije stupio na presto, zove se Bernard inace.

On i Meno jesu osnivaci Levi9, suvlasnici, ali se oni bave mnogim stvarima, izmedju ostalim i nekretninama u Holandiji ali su generalno investitori. Skoro su kupili trkacku stazu u Holandiji, pokusavaju da vrate F1, Bernard je inace vozio trke automobila. Uglavnom, ozbiljni igraci, bave se businessom a prvi u Srbiji jeste bio Levi9, i to jos pocetkom veka, zasta je trebalo imati petlju u to vreme.

Cela stvar nema veze sa Levi9, sem da su neki od investitora suvlasnici firme, i da su zaposlenima Levi9 ponudjeni povoljniji uslovi za kupovinu stanova. Siguran sam da ce neka banka finansirati projekat, i.e. nema sanse da za ovo ide ziv kapital.

Levi9 inace sve radi za inostranstvo, nista u Srbiji narocito ne za drzavu. Morate da imate saradnju sa fakultetima, sa drzavom ali to nije na komercijalnim osnovama.

Arhitekturu zaista ne mogu da komentarisem, investitor gleda to kroz profit, kao sto neko rece grad bi trebalo da definise uslove. Ono sto mislim je da ce projekat zavrsiti, da su ozbiljni.

Za Beko zgradu sam isto cuo da je odmah na pocetku prodata drugoj firmi, tako da je to odvojen projekat.

Hteo sam samo da potvrdim neke cinjenice, nisam kupio stan tamo :) nego se cesto prica razvije i postane nesto sto nije. Naravno, ne znam sve detalje, ali recimo da su ljudi koji se pominju stvarni i da se sve lako da proveriti na netu, nista nije tajna.
 
"BEKO" DOBIO NOVOG VLASNIKA Posle Grka i Holanđana zgradu ispod Kalemegdana sada kupili RUSI

https://www.blic.rs/vesti/beograd/beko- ... li/6fd7b99


Priča da je ruski investicioni fond "Marera" zainteresovan za gradnju poslovno-stambenog kompleksa u Bloku 18, prekoputa "Beograda na vodi", koju je lansirao jedan visoki gradski funkcioner, otkrila je jedan mnogo interesantniji detalj, a to je da je zgrada "Beka" ispod Kalemegdana, veoma tajnovito, ponovo promenila vlasnika!

Naime, prilikom navođenja svih poslova koje "Marera", inače do sada prilinčo nepoznata firma (osnovana 2009. godine kao društvo sa ograničenom odgovornošću, a u APR-u stoji da je kao direktor i zakonski zastupnik vodi Milana Srećkov) ima u srpskoj prestonici, navedena je upravo i zgrada "Beka".

Potvrda o ovome se može videti i na zvaničnom sajtu "Marere" gde se uveliko nudi poslovni prostor u objektu čije se renoviranje najavljuje duže od deset godina.

Istorija zgrade "Beka" je više nego interesantna. Grčka "Lamda" je još 2007. godine kupila fabriku "Beko" u stečaju za skoro 56 miliona evra. Tada je i nastala maketa atraktivnog projekta koji je dizajnirala Zaha Hadid.

Međutim, sredinom 2017. tadašnji gradonačelnik Siniša Mali i gradski urbanista Milutin Folić obelodanili su da je novi vlasnik objekta holandski "Pinekl" i najavili da će gradnja početi na proleće 2018. godine.
 
Marera je već odavno kupila zgradu beka, ali to nema veze sa K-Districtom.
Ista firma je rekonstruisala zgradu Trudbenik i onu u Resavskoj nedavno.

9d3ea9_bd0232f586c24bde9ef1d2a7986851ae~mv2_d_3000_1600_s_2.webp

9d3ea9_68e91efd6504442dbe563b5442520d0e~mv2_d_3200_1800_s_2.webp
 
Naravno da ima veze i sa K-distriktom, kada je to ranije bio jedinstven kompleks. Ali su ovi koji rade k-distrikt očigledno čim su kupili sve od lambde preprodali ovaj deo (zgradu Beka) dalje ovoj Mareri. To im je verovatno i ok rezon, odmah su uzeli deo para koje su uložili u kupovinu placa, bilo za ovu izgradnju ili da povrate deo sebi. Tako da sada su skroz razdvojeni, ali ipak praktično parcela uz parcelu.
 
Igore prebaci u projekte u izgradnji. Postavljen prvi kran.

Sent from my Lenovo K53a48 using Tapatalk
 
Razmisljao sam dugo kako resiti ovaj blok saobracajno i urbanisticki a da zadovoljava sve uslove.

Posto ce K distrikt neminovno biti preblizu tvrdjave, pritom sa ovom sada ispod-prosecnom arhitekturom koja nema sta da trazi u ovom delu grada, da su u gradu makar malo razmisljali i povukli zemljiste Beka paralelno sa starom zgradom, bilo sta da se gradi ne bi toliko strcalo, koliko ce ove 8ospratnice strcati kada se izgrade.

Ubacio sam i nasu verziju Highline-a, Bul voj Bojovica sam preusmerio pravo na novu saobracajnicu tj. Dunavsku (novi deo), ubacio sam i kruzni tok, i dodao jos jedan podvoznjak u postojecem smeru pocetka Dunavske, da buduci linijski park ne bi imao prekid, porusio sve okolne barake i stovarista i ogranicio lamele na postojecem i susednom placu (koji nije u igri sada). Na temi o Karadjordjevoj je pisano o tome da bi bilo dobro da se tramvaj pusti celom duzinom Bulevara voj Bojovica i poveze sa Cara Dusana ( kod Zoo vrta), apsolutno to podrzavam uz izbacivanje saobracaja iz istog bulevara. Cak sam dodao liniju tramvaja i ka buducem Dunavskom amfiteatru koji posle moze da se poveze sa buducom trasom tramvaja u Visnjickoj ulici (posle Pancevackoh mosta).

Evo kako to izgleda sada:



I mozda kako je moglo:

Pogledajte prilog 1
 
Nije Zaha ali srećom pristojnije izgleda od Podrekinog nazovi projekta...
 
[url=http://beobuild.rs/forum/viewtopic.php?p=602391#p602391:2i7q48uj je napisao(la):
zexland » Пет Феб 15, 2019 6:34 pm[/url]":2i7q48uj]Razmisljao sam dugo kako resiti ovaj blok saobracajno i urbanisticki a da zadovoljava sve uslove.
Na temi o Karadjordjevoj je pisano o tome da bi bilo dobro da se tramvaj pusti celom duzinom Bulevara voj Bojovica i poveze sa Cara Dusana ( kod Zoo vrta), apsolutno to podrzavam uz izbacivanje saobracaja iz istog bulevara. Cak sam dodao liniju tramvaja i ka buducem Dunavskom amfiteatru koji posle moze da se poveze sa buducom trasom tramvaja u Visnjickoj ulici (posle Pancevackoh mosta).
Podržavam izbacivanje bulevara ali i svakog drugog vida gradskog saobraćaja - tramvaj kroz Donji Grad je potpuno neprihvatljiv jer već ima svoju trasu u blizini..
Tvrđavu treba obnoviti (kompleks Sava kapije, Karlovu kapiju, barokne kasarne u Donjem Gradu, zidine, pristanište i sve ostale vodene površine koje su postojale kao jedinstvenu zatvorenu vodenu površinu - napraviti oazu za građane ovog grada.. Saobraćaj ovde nema šta da traži, sem biciklista, naravno.
 
Зарад развоја Дунавске обале Београда треба решити Дунавску улицу/булевар која треба да буде главна саобраћајница на Доњем Дорћолу и да одвуче сав саобраћај. Наравно треба осмислити и спој Дунавске са Цвијићевом ради преусмерења саобраћаја у будући тунел код Ботаничке баште. Булевар војводе Бојовића треба што је више могуће растеретити пошто се наставља на Карађорђеву.
 
Дошљак":1lz7wvj4 je napisao(la):
Зарад развоја Дунавске обале Београда треба решити Дунавску улицу/булевар која треба да буде главна саобраћајница на Доњем Дорћолу и да одвуче сав саобраћај. Наравно треба осмислити и спој Дунавске са Цвијићевом ради преусмерења саобраћаја у будући тунел код Ботаничке баште. Булевар војводе Бојовића треба што је више могуће растеретити пошто се наставља на Карађорђеву.
Da li je po tvom misljenju potreban i most preko Dunava koji bi pocinjao na pocetku Dunavske ulice, raskrsnica sa Zorza Klemensoa, preko sadasnje Luke Beograd pa prema Krnjači.

Sent from my Lenovo K53a48 using Tapatalk
 
Добро би дошао, мада сам ја пре за трамвајски мост код 25. маја у продужетку Тадеуса Хошћушка преко Дунава па са друге стране да буде булевар 2+2+трамвај који би ишао са задње стране Котежа и Борче паралелно са Зрењанинцем.
 
Vrh