Šta je novo?

K-District [Nekadašnji Beko Projekat]

Sad kada je sve zavrseno mozemo ovo staviti u udzbenik arhitekture i neki pravni udzbenik koliko je korupcije proslo i kako ne treba da se gradi niti donose arhitektonska resenja. Ako ikada postanemo pravna drzava i krenemo da cuvamo nase spomenike, nadam se da ce se ovo ruglo srusiti.
Prvo savski nasip sve do Galovice, pa tek onda K District.
 
Kako sta im fali, pa ogromne su i bespotrebno zauzimaju prostor koji bi fino mogao da se izbetonira, pa postavi jos jedan kulturni sadrzaj u vidu preko potrebnih i deficitarnih kafica gde bi pridosla elita ispijala svoj latte...a moze i fontana ali da bude vesara style, da sljasti i peva
A i C je prošlo odlično sa zelenilom, a u B fazi zelenilo otužno... 2.5 drvceta poluosušena, više korova nego biljaka. B faza, u delu do ulice prenatpana zemljuština na kosinama, koja se sliva i pravi blato.
 
Poslednja izmena:
Cao hejteri, nije vas bilo neko vreme da se ponavljate. Zabrinuo sam se malo. Inace, sada kada je sve zavrseno, vidi se jasno da je ovo naselje bolje uklopljeno u sredinu od 50% drugih objekata koji su takodje u neposrednoj okolini kalemegdana. A pogled na dunav je odavno vec zaklonjen u vecem delu tako da nam svima ostaje pogled na usce I reku savu kao I pre ovog naselja.
 
Cao hejteri, nije vas bilo neko vreme da se ponavljate. Zabrinuo sam se malo. Inace, sada kada je sve zavrseno, vidi se jasno da je ovo naselje bolje uklopljeno u sredinu od 50% drugih objekata koji su takodje u neposrednoj okolini kalemegdana. A pogled na dunav je odavno vec zaklonjen u vecem delu tako da nam svima ostaje pogled na usce I reku savu kao I pre ovog naselja.
Baš je super uklopljeno,sa sve onim dimnjacima i nadogradnjama.
 
Ne smeta skorojevićima, to je operisano od estetike čim sebe nalaze u ovom ruglu. Bitno da je gujsca ispod Kalemegdana
 
Hvala na informaciji. Da li znate mozda koliko naplaćuju pranje garaze, tj parking mesta? Cene su ok ako je kvalitet usluge zadovoljavajući, mada sumnjam u to, retki se posvete i rade kako treba
Kvalitet nije u skladu sa cenom. Radi se na tome da se to sredi, a ako se ne popravi situacija, stanari su već spremni na promene.
 
376700209_1963549867377230_1301249471931470426_n.jpg
375543360_1963549860710564_4318801271950959819_n.jpg



 
Sinoć (subota) u 22.30h sam stao kolima na semaforu kod K-distrikta.
Majko Božija! Smrde gov** iz Zoološkog vrta, ori se neka muzika (Nisam uspeo da odredim odakle; jel oni "Gaučosi" još postoje? Ili "Kalemegdanska terasa"? Ne znam), neki polumrak oko zgrade.... Bacim pogled a neko na terasi suši čaršave...
Nedostojno one lokacije.

Sent from my SM-S906B using Tapatalk
 
Sinoć (subota) u 22.30h sam stao kolima na semaforu kod K-distrikta.
Majko Božija! Smrde gov** iz Zoološkog vrta, ori se neka muzika (Nisam uspeo da odredim odakle; jel oni "Gaučosi" još postoje? Ili "Kalemegdanska terasa"? Ne znam), neki polumrak oko zgrade.... Bacim pogled a neko na terasi suši čaršave...
Nedostojno one lokacije.

Sent from my SM-S906B using Tapatalk

1. Zoo vrt ne treba da bude na Kalemegdanu i uopšte da postoji kao takav
2. Za glasnu muziku obratite se komunalnoj
3. Polumrak oko zgrade je nemoguć jer ima čak previše osvetljenja
4. Gde neko da suši veš ako npr živi u garsonjeri? Eno cela Italija i Španija suši veš bez obzira na lokaciju, pa nešto ne vidim da vam je to glavna zamerka kada pređete granicu
 
Mene ove zgrade strašno podsećaju na neku Skandinaviju i projekat mi se čini odličan. Najviše mi se sviđaju velike staklene površine, izgled fasade i generalno mi je projekat kao da je neko izmestio neku novogradnju iz Osla u BG, što mi je odlično jer su me u Oslu oduševile novogradnje, većina je u ovom fazonu.

Da sam znao da ću godinama čekati na useljenje u Sakura park, ovo bih definitivno evaluirao kao stan za život. A sada mi je jedan od kandidata za investicioni stan.

Da li neko od stanara može da mi ukratko navede ima li kakvih nedostataka? Da li ste zadovoljni održavanjem? Kakva je zvučna izolacija? Da li u okviru zgrade postoji spa centar kao u Novom Dorćolu? Da li postoji 24h recepcija i obezbeđenje?

Hvala na odgovorima!
 
1. Zoo vrt ne treba da bude na Kalemegdanu i uopšte da postoji kao takav
2. Za glasnu muziku obratite se komunalnoj
3. Polumrak oko zgrade je nemoguć jer ima čak previše osvetljenja
4. Gde neko da suši veš ako npr živi u garsonjeri? Eno cela Italija i Španija suši veš bez obzira na lokaciju, pa nešto ne vidim da vam je to glavna zamerka kada pređete granicu
5. K- distrikt ne treba da bude na tom mestu.
 
Ruku na srce, ali ako porediš pređašnje stanje i ovo, K distrikt i te kako je dobro čučnuo ovde.
Tu je trebalo napraviti park sa prethodno izvedenim arheološkim iskopavanjima, obnoviti staru zgradu,kao što je i učinjeno, ali bez one nadogradnje. K - distrikt je najbolje oličenje investitorskog urbanizma, mafije, lopovluka i bezobzirnosti.
 
Nisam siguran. Moraće nova vlast da ga sruši kako bismo mogli da uporedimo još jednom. 😂
Ma kakvi, od toga nema ništa. Je l stvarno misliš da će se to desiti? Predlažem ti da energiju fokusiraš na moguće stvari, a ne na stvari koje ne mogu da se dese. Lepši je život u realnosti ;)
 
Ma kakvi, od toga nema ništa. Je l stvarno misliš da će se to desiti? Predlažem ti da energiju fokusiraš na moguće stvari, a ne na stvari koje ne mogu da se dese. Lepši je život u realnosti ;)
To će se desiti 100% nakon promene vlasti. Veruj mi.

Ako se ne desi, znači da se vlast nije promenila. Prosto ko pasulj.
 
To će se desiti 100% nakon promene vlasti. Veruj mi.
Kao što rekoh, lepše je život planirati na osnovu realnosti nego na osnovu snova. I ja bih voleo da me sutra ujutru sačeka jahta usidrena u nekoj marini, a neće me sačekati. Tako ni promena vlasti neće doneti nestanak K distrikta, BNV-a i ostalih zgrada koje smetaju nostalgičarima i romantičarima.
 
Vrh