Šta je novo?

K-District [Nekadašnji Beko Projekat]

vucko35":3kypzb2n je napisao(la):
Odgovor na to da ne mogu samo da tvrdim kako se poturaju renderi:
Kada se kompletna narodna muzika ukrade od Turaka i Grka,kad se pesma Medo-Brundo koju je Seron.. Amidžić ukrao od nekih Čeha vrti mesecima po kafanama,ne vidim neke prepreke za krađu rendera i poturanje po forumima...

Јој,дај не брукај се овде молим те.Оно Цептерово није ни пројекат већ урбанистички концепт (који још потписује неколико домаћих архитеката) а оно у Пољској је настало неколико година након ових Цептерових рендера тако да би твојој логици испало да су Пољацима потурили.Но,ни то нема везе пошто осим сличности саме локације све друго је другачије а притом је оно у Пољској разрађено до главних пројеката самих зграда које се реализују.
 
Kako ti znaš šta je koncept,a šta projekat?Kako znaš kad je šta nastalo?vidim da ste skoro svi ovde stručnjaci

Ne tvrdim da nije tako,samo mi reci koji su ti izvori da ti znaš tačno kad je šta nastalo i u kom projektnom birou?

a ovaj citat si izvukao iz konteksta...procitaj prethodne postove..tvrdnja da je nešto koncept,a nešto projekat nije dokaz samo po sebi.

Na ovom forumu ste toliko željni gradnje,da vam zgrada od 10 spratova predstavlja vrhunac graditeljstva.Ostajem pri tvrdnji da je ovo loša lokacija za ovaj projekat.

Čini mi se da Zuma ima ispravan stav,iako on argumentuje sa nekim činjenicama koje su meni strane,i koje ne poznajem(kriminalno-političke)

Ako se uželite prave gradnje,uradite isto što i ja.Idite na skyscrapercity
 
hvala ti vucko na savetu, ne znam sta bi mi bez tebe, umrli bi ovde u neznanju

sto se tice dileme sta je koncept a sta projekat to sedi pa razmisli, samo ce ti se kasti
 
vucko35":qklp95bn je napisao(la):
Kako ti znaš šta je koncept,a šta projekat?Kako znaš kad je šta nastalo?vidim da ste skoro svi ovde stručnjaci
Ne tvrdim da nije tako,samo mi reci koji su ti izvori da ti znaš tačno kad je šta nastalo i u kom projektnom birou?
Јој што волим ове људе који мисле да су богом дани да нас просвећују све овде првим постовима на форуму.

Ево овде ти све пише.Ради се о студији а не пројекту и датира још из 2007. године док ти је оно из Пољске из 2011. године.

http://www.abaconsult.rs/priobalja_srb.php

Довиђења и све најбоље.Не мораш да нам се извињаваш. :)
 
jao IZVINI ovo je koncept,a ono je projekat,oduvao si me,kako si rečit.Ovde ti sve lepo piše....Pamet ti vrca iz lobanje.Nemaš toliko mašte i razuma da pomisliš da postoji mogućnost da je koncept kupljen,prepravljen i prilagođen Varšavi...Ne,to jednostavno ne može biti,to prkosi poznatim i nepoznatim zakonima fizike.To bi bilo lakše nego da se 10 hektara Brodogradilišta iskopa i prebaci u Varšavu,samo da bi se radilo po konceptu...Palamudite kao samo će ti se kazati šta je koncept,a šta projekat...Nemam ja dileme nikakve.
Uhvatite se neke beznačajne sitnice,to izgleda otprilike ovako:
Dragi kolega,na renderu varšavskog projekta,dobro se vidi reč KONCEPCJA ,što znači KONCEPT,a ne PROJEKT i onda se svi uključe u besmislenu raspravu da li je nešto ovako ili onako i dok trepneš postoji 1000 postova na temu X bez spominjanja teme X.

Niko mi nije rekao ništa povodom mojih izjava vezano za ovaj projekat,da je pogrešno mesto,itd.

Njujorška mafija je izgradila Njujork,naša ne može da pređe 8 spratova,najveće dostignuće građevinske mafije je naselje Veljka Vlahovića.
Ajde raspravljajte sledeća dva meseca da li će semafori u ovom KONCEPTU biti žuti ili plavi,a izbegavajte prave teme.

Amateri
 
@Vucko35

prihvatio sam tvoju sugestiju obrisao sam kako tvoj post predhodno a tako i odgovor direktora na tvoj post iznad. Nisi nov na forumu i ako imas manji broj postova sto nikada nije bilo merilo na bb forumu, ali moram da skrenem paznju na nivo komunikacije koji pokusavamo da odrzimo. Nadam se da ces se ti ali i ostali potruditi da razmena misljenja bude korektna.
 
Добро онда,пошто ово ипак није обрисано онда то тумачим као позив да се одговори човеку.
vucko35":3312ld5w je napisao(la):
jao IZVINI ovo je koncept,a ono je projekat,oduvao si me,kako si rečit.Ovde ti sve lepo piše....Pamet ti vrca iz lobanje.Nemaš toliko mašte i razuma da pomisliš da postoji mogućnost da je koncept kupljen,prepravljen i prilagođen Varšavi...Ne,to jednostavno ne može biti,to prkosi poznatim i nepoznatim zakonima fizike.To bi bilo lakše nego da se 10 hektara Brodogradilišta iskopa i prebaci u Varšavu,samo da bi se radilo po konceptu...Palamudite kao samo će ti se kazati šta je koncept,a šta projekat...Nemam ja dileme nikakve.

Уместо да признаш да ниси у праву и да Пољаци нису луди да одкупљују нечију урбанистичку студију ти се давиш у јефтиној иронији и увредама. Заиста бедно. Видим да ни не знаш шта значи (урбанистичка) студија и на чему је она заснована.Како Пољаци да откупљују нешто што је планирано на основу жеља једног инвеститора у Србији и могућностима и површини локације у Београду?? Тако нешто струка а вероватно и закони обе земље једноставно забрањују.Не могу урбанистички услови да буду исти у Београду и Варшави.Урбанизам је прилично егзактна наука а у оваквим студијама бројке царују.Откуп готовог пројекта појединачне зграде би можда и имао смисла али Пољаци су ти који су своју студију разрадили до нивоа појединачних пројеката док је Цептеров пројекат остао на нивоу студије.Дакле,твоје тврдње су комплетна бесмислица.

vucko35":3312ld5w je napisao(la):
Упристоји се или заобиђи овај форум.
 
Videh sliku vizionara Zisimos Danilatos. Sl. govori vise od reci. Nemam nista protiv seljackih developera. Promucurna vlast bi im dala da se vezbaju i zaradjuju pare na drugim mestima u Bg, gde bi napravili neku dodatu vrednost, naravno ne na Kalemegdanu. Lamda Development je cetvrta liga developera koja posluje u visko korumpiranim zemljama. Uglavnom rade shell zgrade, koje se inace kupuju od proizvodjaca. Nikakve veze sa arhitekturom i kvalitetom nemaju. Ovo im je prvi put da su narucili projekat od signature arhitekata. Po onome sto vidim, cena i satnica nisu bili bas visoki. Nisam siguran da bi oni mogli da izvedu ovaj Zahin projekat cak i ako, kojom nesreceom prosao.
Nismo mi koji kritikujemo protiv izgradnje. Nego voloimo svoj grad i trazimo kvalitet, a kvalitet dolazi sa kvalitetnim urbanizmom, finansiranjem, developerima, strukom. Mi to danas nemamo i dobijamo ovakve proizvode i nasilje nad Beogrdom.
 
Коментари на Б92 су ти све само не пресек расположења случајног узорка читалаца. Уз то,огромна већина тих кометара је вероватно само последица овог невешто монтираног рендера.
 
Zuma":d2q6x0jk je napisao(la):
Medjutim zanimljivi su komentari, cisto da se vidi presek raspolozenja slucajnog uzorka citaoca.
Чисто да се види пресек расположења погледај резултате анкете на врху стране. :roll:
 
Raspolozenje vecine komentatora na skoro svim portalima je posle promene vlasti preslo u duh patriotizma, borbe protiv korupcije i borbe protiv svakog predloga koji ON (Prvi potpredsednik Vlade ili sta vec) nije aminovao.
 
Ovo ne razumem, ja bas nisam primetio da ikakvo komentarisanje ovde ima veze sa Vucicem?! Aha sad vidim da mislis na generalno sve portale...
 
Politizacija portala je manje izrazena kad je u pitanju vest koja u svesti prosecnog citaoca komentara vec nije povezana sa nekom politickom licnoscu ili partijom. Ona ima za cilj uticanje na misljenje takvih ljudi, pa ju je tesko pisati ako manipulatori nisu sigurni kakav ce efekat proizvesti. Mogu na silu da uspostavljaju vezu, ali to se obicno vidi. A ako vec prilikom citanja ne zelimo da pazimo na to, a trebali bi, onda se isto tako mora reci da ni anketa na vrhu nije odraz reprezentativnog uzorka Beogradjana. Sama tema i vecinsko misljenje foruma je vec napravilo selekciju onih koji ovo prate. Postoji bias ka lepoti arhitekture, davanju vece tezine obliku i originalnosti formi, dok se ostatak drustva vise zanima za drustvene posledice urbanistickih resenja, za funkcionalnost, i na kraju, cemu i kome sve to ustvari sluzi.
 
Negativni komentari dominiraju na svim portalima ispod gotovo svake vesti. Jednostavno, ljudi koji vole da "pljucnu" imaju veću potrebu da pišu, da ne kažem galame. Komentari ispod vesti više nisu gotovo nikakav reper.
 
Homer Jay":mtmjmcz8 je napisao(la):
Jednostavno, ljudi koji vole da "pljucnu" imaju veću potrebu da pišu, da ne kažem galame.

Као, уосталом, и на БеоБилду. :mrgreen:
 
Homer Jay":3wsa7djx je napisao(la):
Negativni komentari dominiraju na svim portalima ispod gotovo svake vesti. Jednostavno, ljudi koji vole da "pljucnu" imaju veću potrebu da pišu, da ne kažem galame. Komentari ispod vesti više nisu gotovo nikakav reper.

Можда овај феномен има везе и са природом већине вести које читамо. Да је већина вести о завршеним коридорима, брзим пругама, повећаном извозу и платама и смањењу незапосленостости и коментари би сигурно били позитивнији. Не кажем да нема пљувања али не верујем да је то цела или чак највећи део приче.
 
И на позитивне вести постоји готово идентична количина пљувачине. Као што сам рекао на другој теми, сератора у овој држави превише.
 
...оних што "све знају" и усуђују се да коментаришу, још горе - жестоко критикују ствари о којима појма немају :bash:
 
Ово ме подсећа на оно Милошевићево, "ма само да се решимо ових што машу страним заставама". А са друге стране, "ма само да забранимо Двери". Нема сумње, све би било супер, гужве у саобраћају би престале, плате би скочиле, а фасаде би се наравно преко ноћи обновиле.
 
Džoni, Džoni, nemoj da stvaraš atmosferu "progona" tamo gde je nema. Niko ne osporava pravo na kritiku, ali ono što meni smeta je kritizerstvo - potreba da se uvek posmatra crna strana medalje.

Tužna činjenica je da je u Srbiji poslednjih godina postalo žestoko nepopularno izneti pozitivno mišljenje o bilo čemu. Ako osmeliš da uradiš tako nešto, odmah će ti prilepiti etiketu da si slep, da si naivni idealista, da si Đilasov/Vučićev/Dačićev/Dinkićev pulen itd. U Srbiji se živi loše, to je činjenica, ali to ne znači da treba da budemo slepi na one dobre stvari koje se ipak dešavaju.

U krajnjem, ne moram da pametujem, imaš vrlo konkretan primer - svaka, ali bukvalno svaka vest o Beobuildu koja se pojavila na mejnstrim portalima, izazvala je gomilu negadivnih komentara. Komentatori su lupetali kako je Beobuild DS-ov, pa da je "Deltin" itd. I dan danas se gomila ljudi pita ko stoji iza Beobuilda i čiji to interes mi zapravo branimo? Ljudima deluje prosto nemoguće da mi "samo želimo da nam grad bude bolji". Slični komentari su bili i za Zeksa kada je radio 3D Novi Beograd za GE - lupetanja da je DS-ov omladinac koji je "dobio posao" preko partijskih veza. Čak ga je i jedan lik na onom drugom forumu prozvao za to. Pa, za Vukšu - sećaš se da su i za njega komentatori pisali da je cela priča o njegovom aktivizmu Đilasova nameštaljka, da nema šanse da se neko tako mlad iskreno bori za bolji grad, bez skrivenih namera. Kada su ga pretukli oni mamlazi, sećaš se toga? E tada su mnogi pisali po komentarima da je Vukša najzad naučio da ne treba da se meša. Kada je na B92 predstavljeno rešenje grupe "Imamo plan" za Slaviju, gomila komentara je bila negativna - ljudi su pisali kako tako nešto mogu da smisle samo ljudi koji nikada nisu seli u auto ili ljudi koji nisu iz Beograda i sl.

Нема сумње, све би било супер, гужве у саобраћају би престале, плате би скочиле, а фасаде би се наравно преко ноћи обновиле.

Čak ni ovo nije daleko od istine. Gomila tih ljudi, koji su mudri na Internetu, mogla bi tu energiju da usmeri na nešto konkretno. Neka organizuju komšije da okreče ulaz ili srede fasadu, neka ne bacaju smeće sa terase, neka budu tolerantni u saobraćaju, neka se ne parkiraju na zelene površine, neka plaćaju gradski prevoz... Ali ne - ta gomila živi po principu da će se oni menjati tek kada se svi drugi promene. "Zašto ja da budem pošten, kada Žika krade". Nijansiranej strvarnosti u crno je samo alibi za apsolutnu pasivnost.
 
Чувајмо се трпања људи у исти кош и других генерализација. А "критизери" су, као и "жути", "црни", "црвени", "Ђиласови људи", "Вучићеви људи", итд. тип коша у кога не треба никога трпати само зато што је нешто рекао или написао на неком форуму. Ја стварно не могу да повучем паралелу, јер једноставно не могу да провирим људима кроз тастатуру и видим ко су и шта су, да су баш ти који "пљују" по форумима исти они који те сасеку у саобраћају или се шверцују по аутобусима. И чему те ствари уопште повезивати?

Ако ти неко каже "ти си Ђиласов пулен" ти му одговори и докажи да ниси у мери у којој можеш и тачка. Ако ти неко каже да си наиван нека ти образложи а ти њему образложи зашто ниси и готово. Уосталом, нико и није рекао нити је за очекивати да ће борба и за основну нормалност а камоли напредак да буде лака. А оног тренутка кад се изнервираш, или ти је "танка кожа" па си јако осетљив, па све који имају неку замерку или се са тобом не слажу стрпаш у исти кош - управо тог тренутка си изгубио битку јер си вероватно постао мањина.

ПС Ја искрено не знам ко је Вукша и шта је било са њиме.
 
Нисам ни сумњао да не знаш.Он ти је твоја сушта супротност.
 
Delija":q8y18b94 je napisao(la):
Нисам ни сумњао да не знаш.Он ти је твоја сушта супротност.

Браво, мајсторе, видим да "знаш" ево и мене а и дату особу. Ја, видиш, тебе нити знам, нити ме као индивидуа занимаш.

Занима ме пре свега форум и конкретна тема о којој се дискутује. Ако предложиш добру идеју за фронт Карађорђеве, ја ћу то не само да подржим него и да гледам да допринесем колико могу. У интересу форума. И у интересу Карађорђеве и у крајњој линији Београда. Јер се колаборацијом, а и критиком, чак и ако се она не усвоји, долази до најбољих решења.

А ако ми се на сасвим легитиман пост обратиш уличарски и са "лупаш, буразеру" или "шта тролујеш" онда ћу да вратим истом мером док не престанеш, оставиш ме на миру, или чак и сам не предложиш да се више тако један другом не обраћамо, јер "tit-for-tat"је доказано најбоља стратегија. И ту нема ништа лично, јер кад поново кажеш нешто што је и уљудно и чини ми се тачно ја ћу то опет први да подржим. У интересу форума.

И даље мислим да је на одређеној теми најпродуктивније фокусирати се на ту тему и ТО што је речено а не КО је рекао јер то КО је нешто рекао заправо и није аргумент. Као што никакав истински аргумент није "ти само критикујеш", "ти си овакав или онакав", јер је то заправо ниво школског дворишта.

А тек кад би могли да изађемо из генерализација и кошева у које трпамо људе само зато што нас "нервирају" или се не слажемо по неким питањима, па онда рецимо и "жути" и "црни" и "црвени" и "бели" ЗАЈЕДНО изађу да траже одговорност за НЕШТО или да се рецимо уведе транспарентност и иста правила за све у нечему (рецимо издавању грађевинских дозвола) где би нам онда био крај?
 
Vrh