Šta je novo?

K-District [Nekadašnji Beko Projekat]

Dodje se iz raznih palanki pa se onda odusevljava tumorskim solitercinama tipa KD i BNV, sve se istrpi samozavaravanjem da kvalitet prati cenu
E a ne bi verovao koliko nas ima sa Starog Grada koji smo tu kupili gajbu samo da bismo imali parking mesto u garazi i blizinu ZOOa i keja zbog male dece!!! Bas nikog iz neke palanke nisam upoznao niti cuo ovde a zivim vec evo trecu godinu tu...Mada je kvalitet tako dobar da bukvalno sve i da mi se neki palancani dernjaju i odvaljuju uzasnu muziku iz stana pored/iznad/ispod, nista ih ne cujem zbog SJAJNE izolacije. :cool::cool::cool: trebalo je i ti da kupis dok nije skocila dvostruko cena, jbg...
 
E a ne bi verovao koliko nas ima sa Starog Grada koji smo tu kupili gajbu samo da bismo imali parking mesto u garazi i blizinu ZOOa i keja zbog male dece!!! Bas nikog iz neke palanke nisam upoznao niti cuo ovde a zivim vec evo trecu godinu tu...Mada je kvalitet tako dobar da bukvalno sve i da mi se neki palancani dernjaju i odvaljuju uzasnu muziku iz stana pored/iznad/ispod, nista ih ne cujem zbog SJAJNE izolacije. :cool::cool::cool: trebalo je i ti da kupis dok nije skocila dvostruko cena, jbg...
''Palanka'' nije mesto zivljenja nego stanje duha.
 
Za ovo ruglo (i slicna rugla) su daleko krivlji domaci bizMismeni od ''mrskih Svaba''.

A ko je kriv za parking ispred istorijske Vidin Kapije, teniske terene-balone koji ulaze u spomenik palim borcima ili za magacine i raspala napustena fabricka skladista ispod te iste tvrdjave na koje su gledale Svabe i takodje se zgrazavale?! :unsure: ili to mozda nije bilo ruglo...
 
A ko je kriv za parking ispred istorijske Vidin Kapije, teniske terene-balone koji ulaze u spomenik palim borcima ili za magacine i raspala napustena fabricka skladista ispod te iste tvrdjave na koje su gledale Svabe i takodje se zgrazavale?!
Isto neki ''ugledni domacini''.
 
GettyImages_923317900.1551880891.jpg
 
Primer whataboutizma i relativizacije u stilu ''ako najvece svetske metropole imaju samoubilacke nagone, sto ne bi imao i Beograd?''.
Ne znam sta znaci "whataboutizam" nazalost ali znam da je spoj starog i novog normalna stvar u skoro svim vecim gradovima sveta (da li ste se bunili za hotel Marriott pored Narodnog pozorista, TC Rajiceva, i sl?).

U poredjenju sa modernim strukturama od stakla i metala kakav je bio onaj Zahin projekat na ovom mestu na koji mnogi odavde i dalje onanisu, ove zgrade, iako nisu neke lepotice niti najsavrsenije idejno resenje, deluju u najmanju ruku korektno spram okoline, uzevsi u obzir da bi se tu svakako nesto tog tipa izgradilo...

Sto se visine tice, jeste svinjarija da je istureni deo koji je najvidljiviji sa Kalisa otisao na 11 spratova iako je prvi projekat predvidjao 7, ali sto neko ovde rece ranije, ovakve komplekse ne zidaju profesori etike. Kome smeta ta cinjenica, moze na ulicu sa pistaljkom ako misli da ce nesto da promeni ili da predje u drugu drzavu ili na selo daleko od svega toga, ili moze da u nedogled kenja po internetu i da opet ne promeni nista...
 
Ne znam sta znaci "whataboutizam"
Jedna jako prljava i podla logicka ''tehnika''. Nastala od ''what about....'' sto u prevodu znaci ''a sta cemo sa....?''.

Npr. A: ''U doba sns-a cvetaju korupcija i kriminal svake vrste''.
B: ''A sta su tvoji zuti radili?''.

nazalost ali znam da je spoj starog i novog normalna stvar u skoro svim vecim gradovima sveta
Cik da vidim nekog majcinog sina koji bi tako nesto radio u Pragu, Krakovu, Budimpesti, (obnovljenom) Drezdenu, centru Beca, Minhena, Pariza itd., pa cak i u jednom Zagrebu :D .
(da li ste se bunili za hotel Marriott pored Narodnog pozorista, TC Rajiceva, i sl?).
Jesmo, ali nazalost uzalud. :(
 
Eh, šta bi mi iz Gadžin Han dali da imamo KD i BNV. Ali eto morali smo da dođemo kod tebe u BG da ti smetamo. Ako želiš male stare kuće bez solitera dobrodošao si kod nas.
Što se mene tiče, nije da mi smetaš ali bi bilo fenomenalno da oba ova skorojevićka naselja odneseš u Gadžin Han i tamo im se natenane domaćinski diviš kad si toliko zaljubljen u beton.
 
Eh, šta bi mi iz Gadžin Han dali da imamo KD i BNV. Ali eto morali smo da dođemo kod tebe u BG da ti smetamo. Ako želiš male stare kuće bez solitera dobrodošao si kod nas.
U Gadzinom Hanu bi ove karakodzule od zgrada izgledale kao Barad-dûr, falilo bi im samo Sauronovo oko. Ode je iz avona jasno nekom ko prvi put prelece beograd da je u pitanju investitorski "urbanizam"
 
E a ne bi verovao koliko nas ima sa Starog Grada koji smo tu kupili gajbu samo da bismo imali parking mesto u garazi i blizinu ZOOa i keja zbog male dece!!! Bas nikog iz neke palanke nisam upoznao niti cuo ovde a zivim vec evo trecu godinu tu...Mada je kvalitet tako dobar da bukvalno sve i da mi se neki palancani dernjaju i odvaljuju uzasnu muziku iz stana pored/iznad/ispod, nista ih ne cujem zbog SJAJNE izolacije. :cool::cool::cool: trebalo je i ti da kupis dok nije skocila dvostruko cena, jbg...
Interesantna logika, kao već živim na Starom Gradu ali mi je daleko kej i zoo vrt za decu, pa ću baš da finansiram bahatog investirora čija je betonska tumorčina unakazila Donji grad i sve ostalo što je već rečeno u ovoj diskusiji. A da, imaš i parking mesto u garaži.
Da si ti odrastao na Starom Gradu sigurno bi barem osećao teskobu ovog užasa od KD na mestu na kom su ga natakarili. Razumem te da si dao previše novaca samo da bi živeo tu, ali bar nemoj davati te infatilne razloge svog izbora.
 
Meni je neverovatno da covek moze da padne tako nisko i konstantno trosi vreme dolazeci i komentarisuci na temu gde se diskutuje o projektu koji mu je ogavan. 🤡

Inace, cisto da znate, svetlo u stanu zavisi od orijentacije kao i u svakoj drugoj zgradi - oni sto gledaju ka severu imaju manje svetla od onih sto gledaju ka jugu, a u slucaju KD juzna strana gleda ka Kalisu tako da komsije u tim stanovima pored lepog pogleda imaju i puno svetla. ☀️😎 Nazalost, ispalili su nas za prozore od poda do plafona koji su bili prvobitno najavljeni ali srecom i ovi su dovoljno veliki ;)
Ma veruj mi ovako mnogo bolje. Ti prozori su mi više za poslovne prostore, ja sam baš zadovoljan ugradjenim prozorima.
 
Vrh