Šta je novo?

Južni bulevar - rekonstrukcija i proširenje

E pa da to ti je komsiluk. Bilo bi strava ako bi uspeo da svratis pa bacis koju rec ovde da znamo sta su tamo izvecali. :)
 
Milance":1wnnul37 je napisao(la):
E pa da to ti je komsiluk. Bilo bi strava ako bi uspeo da svratis pa bacis koju rec ovde da znamo sta su tamo izvecali. :)
Ja sam bas nestrpljiv :)
 
Bio sam na prezentaciji. Ukratko, Juzni Bulevar ce celom duzinom imati 2+2 trake sa ostrvima, s time sto ce spajanje sa UMPom biti preko Gospodara Vucica. Sam projekat jos uvek je u izradi i kada bude bio gotov mozemo da ga preuzmemo od zavoda i objavimo. Tako sam dogovorio sa ljudima koji su predstavljali projekat.

Uradio sam i slike iz Juznog juce.
 
Mozes li nesto napises o ovim ljubicastim kruzicima, tj sta bi trebalo da znace.
Da li su u pitanju delovi predvidjeni za rusenje ili sta?
Nije mi bas najjasnije ono prosirenje (ljubicasto), na vrhu Bulevara, kod
raskrsnice JB - Grcica Milenka.
Cini mi se da su u prethodnom predlogu bile predvidjene dve zgrade za
rusenje, a sada ono prosirenje zbunjuje.

Molim te napisi par recenica posto si bio na prezentaciji.

2008-02-juzni-bulevar6.jpg
 
Mislim da prosirenje predstavlja trake za obavezno skretanje levo/desno (u zavisnost sa koje strane ulice se nalaze)...
 
Kana, koja te tačno kuća ( adresa) interesuje na toj raskrsnici?

Da li je ona obuhvaćena na planu koji sam postavio na predhodnoj str. ?

Ako nije, onda moraš da tražiš 'Izvod iz DUP-a' za tu adresu, tj. objekat.
 
jovanovm":8o9455mz je napisao(la):
Mislim da prosirenje predstavlja trake za obavezno skretanje levo/desno (u zavisnost sa koje strane ulice se nalaze)...
Mislim da me nisi razumeo na koje 'prosirenje' mislim.

'Prosirenje' (sad vidim da to nisu ljubicasti vec roze kruzici na slici) o kome pricam je
samo sa desne strane gledano od dr Milutina Zecevica (pocetak Sumatovacke)
prema G.Milenka.

Nisam bas siguran da bi se tu uradilo prosirenje za skretanje u desno u ulicu
G. Milenka koja je sada jednosmerna i ne moze se u nju skrenuti desno iz te
pozicije a kao najvaznije na toj lokaciji postoje 5 objekta, jedna kuca i 4 stambene
zgrade, dve stare i dve novoizgradjene. Mislim da se radi o brojevima 168-176.
Na slici su zgrade obelezene brojevima 4-7, na levoj strani neparnoj su zgrade
1-3 a sa M je obelezen stari magacin. Nadam se da je sad jasnije.

juzni-bulevar6.jpg



Po prethodnom planu dve starije zgrade (6 i 7 sa slike) su bile predvidjene za rusenje
a sada vidim iz diskusije (w w w.vracar.org.yu) da je valjda to izbegnuto.

Zato me i interesuje da prokomentarise neko ko je bio na prezentaciji i verovatno
zna o cemu pricam i o cemu se radi.

@Dragan
Kana, koja te tačno kuća ( adresa) interesuje na toj raskrsnici?
Da li je ona obuhvaćena na planu koji sam postavio na predhodnoj str. ?

Na planu (prethodni) koji si okacio se vise vide objekti na raskrsnici G.Vucica i
G.Milenka nego Juzni Bulevar koji se vidi samo delimicno. Na tom istom planu
valjda prezentovanom pocetkom 2007. godine vidi se da su dve zgrade na vrhu
J.B. (desna strana) predvidjene za rusenje a izgleda da je to sada izbegnuto.

Upravo to me i interesuje.

Malo sam opsiran, izvinjavam se zbog toga ali me ova tema jako interesuje.

Hvala na strpljenju.

Pozdrav.
 
Mislim da me nisi razumeo na koje 'prosirenje' mislim.

'Prosirenje' (sad vidim da to nisu ljubicasti vec roze kruzici na slici) o kome pricam je
samo sa desne strane gledano od dr Milutina Zecevica (pocetak Sumatovacke)
prema G.Milenka.
Aha, sad vidim, pardon! Hmmm.. sudeci po prethodnim rekonstrukcijama po gradu, pretpostavljam parking? Mesta izgledaju tako obelezena i sa druge strane ulice... Neka se javi neko ko je bio, da nam kaze.... :D
 
kana":fwtc2ouk je napisao(la):
..Na tom istom planu valjda prezentovanom pocetkom 2007. godine vidi se
da su dve zgrade na vrhu J.B. (desna strana) predvidjene za rusenje a izgleda da je to sada izbegnuto.
snap11xn3.jpg


Evo, malo sam uvećao sliku. ... videl' se te kuće? ... možeš da ih obeležiš,ako ne znaš adresu.

 
@Dragan
Evo, malo sam uvećao sliku. ... videl' se te kuće? ... možeš da ih obeležiš,ako ne znaš adresu.


Na slici koju sam okacio obelzezene su brojevima 4-7, evo kacim sliku iz google earth-a.
 
Грађани су нарочито указали да су у односу на Нацрт плана, о којем је
већ вођена јавна расправа, измене минималне и да се практично односе
на заштиту од рушења две стамбене зграде на Јужном булевару.
sa sajta Vračara : http://www.vracar.org.yu/arhiva-vesti/index.php?2008-2/245

Po ovom neće se rušiti....... ako nije tajna, o čemu se radi?..kad te interesuju.
 
dragan":2ukv2el9 je napisao(la):
Грађани су нарочито указали да су у односу на Нацрт плана, о којем је
већ вођена јавна расправа, измене минималне и да се практично односе
на заштиту од рушења две стамбене зграде на Јужном булевару.
sa sajta Vračara : http://www.vracar.org.yu/arhiva-vesti/index.php?2008-2/245

Po ovom neće se rušiti.......
E upravo o tome i pricam, zato sam i pomenu vracar.org.yu ali me zbunjuje obelezeno prosirenje
iako su bile predvidjene samo dve zadnje zgrade u nizu za rusenje.
 
Pa, to proširenje će onda biti izmenjeno...kao što piše.

Zaboravio si da citiraš :"ako nije tajna, o čemu se radi?..kad te interesuju."

I daj tu sliku sa obeleženim kućama! ...sad i mene interesuju, samo ne znam zašto. :D
 
Untitled.jpg


Nista posebno, nista misticno :), prijatelj je u pregovorima za nekretninu na toj lokaciji.

Mali problem sa free hostom (slika se povremeno vidi povremeno ne ali se na datom
linku moze pregledati).

Nadam se da ce vrachar skoro da navraca pa da kaze sta je cuo o datoj lokaciji.

Pozdarv i hvala.
 
dragan":3sn3iy7j je napisao(la):
Pa, šta ti očekuješ da ti kaže 'vračar' u vezi te dve kuće?!
Pa bio je na prezentaciji i pretpostavljam da je na prezentaciji i receno da li ce
se rusiti samo te dve zgrade kao u planu iz 2007 ili cela strana.
Takodje ostaje nerazjasnjeno zasto je obelezena ta strana kao neko prosirenje.
E to sam hteo da cujem od njega.

dragan":3sn3iy7j je napisao(la):
Što odma nisi stavio sliku i konkretno pitao, potrošismo pola strane, a cene su ... :D
Pa ja sve vreme pominjem desnu stranu od dr Zecevica do Raskrsnice sa G. Milenka
tj preko puta Jumko-vog magacina a mislio sam da me razumete.

Slika govori vise od 1000 reci ;)

Pozdrav.
 
Novi planovi
Radovi na rekonstrukciji dela Južnog bulevara, od Autokomande do Maksima Gorkog
još nisu završeni, a u Gradskoj upravi je već počeo javni uvid u nacrt urbanističkog plana za
nastavak radova na deonici od Ulice dr Milutina Zečevića do Vojislava Ilića.

U cilju bolje protočnosti saobraćaja, urbanisti su predvideli da se Ulica gospodara Vučića proširi
za još dve trake od Južnog bulevara do Bulevara kralja Aleksandra. Dve nove trake će, ukoliko plan
bude usvojen, zauzeti prostor prema zgradi Centralnog zatvora.
Blic ceo text : http://www.blic.co.yu/beograd.php?id=32892
 
Јужни булевар опомена градским властима

Нови рок за крај посла средина априла, а Зоран Алимпић, в.д. градоначелника, упутио извињење грађанима због кашњења радова и свих проблема које су претрпели у протеклих шест месеци и нагласио да ће следећи пут пажљивије бирати извођача радова
Преуређење Јужног булевара, које је почело пре шест месеци и увелико пробило рок, задало је житељима ове улице бројне проблеме. Станари кућа и зграда у Булевару и околним улицама суочавали су се са несташицом струје и воде, цурењем песка из славина, прекидом телефонских линија, поткопавањем темеља стамбених објеката, а у једном тренутку је чак претила опасност да огорчени грађани блокирају обављање радова.

Житељи ове улице страхују да обнова неће бити завршена ни до априла – рока који се однедавно помиње као време у коме би њиховим мукама могао доћи крај.

Ранко Дрљевић, становник Јужног булевара и председник синдиката грађевинара „Независност”, каже да је стрпљење грађана на измаку.

– Ово је опште расуло. Биће одлично ако улица буде завршена до лета. Протеклих дана је било лепо време, али га извођачи нису искористили да убрзају радове. Требало би испитати како је и због чега предузећу „Ратко Митровић” поверио овако велики и важан посао – каже Дрљевић.

Он напомиње да становницима Булевара нико не може колима да дође у посету зато што аутомобили немају где да се паркирају.

– У појединим случајевима таксисти су одбијали да превозе путнике чак и до околних улица, а возила Хитне помоћи и погребних услуга једноставно не могу да се пробију до нас – наглашава Дрљевић.

Станари солитера на парној страни, где је већи део посла обављен, имали су више среће од њихових комшија преко пута који се жале да немају грејање, јер топловод овуда још није прошао. Страхују да ће по завршетку преуређења улица поново бити раскопана како би биле постављене топловодне цеви. Жале се и да су у протеклих шест месеци имали проблема са искључењима струје и воде.

Из Електродистрибуције „Београд” уверавају да неће бити потребе за додатним радовима, јер су њихове екипе још на почетку обнове урадиле инфраструктуру. Тврде да је напајање струјом било редовно захваљујући томе што ова улица има више извора снабдевања.

Светозар Веселиновић, извршни директор Београдског водовода и канализације, каже да су житељи Булевара, осим спорадичних краткотрајних искључења, имали уредно снабдевање водом. Наглашава да ово предузеће није имало повећан број позива и интервенција у овом делу града, а да је мањих проблема било уочи Нове године када су се грађани жалили на цурење песка из славина.

Ненад Бајић, шеф информативне службе Дирекције за грађевинско земљиште, вели да је комисија јуче била на терену како би испитала све жалбе које су им становници Јужног булевара упутили и да ће сва евентуална штета бити надокнађена.

Зоран Алимпић, вршилац дужности градоначелника, позива становнике ове улице на стрпљење и смиреност.

– Извињавам се грађанима због кашњења са завршетком обнове, као и због свих проблема које су у протеклих шест месеци претрпели. Можда су рокови постављени сувише оптимистички, али нажалост код нас сви грађевински радови касне. То је чињеница са којом морамо да живимо – објашњава Алимпић и додаје да ће све невоље бити заборављене када Јужни булевар буде добио нови и много лепши изглед не прецизирајући, међутим, када ће то бити.

Према његовим речима, преуређење ове улице ће градским властима послужити као опомена да следећи пут пажљивије бирају извођача радова.

– Определили смо се за предузеће које је дало најјевтинију понуду, а да смо узели неког скупљег медији и грађани би нас напали да смо корумпирани. Сада нас оптужују што радове нисмо почели у току лета, а да смо то учинили било би урађено дупло мање посла – каже Алимпић и напомиње да је на кашњење и проблеме житеља Булевара утицала, између осталог, лоша инфраструктура која деценијама није обнављана.

Целокупна вредност радова у Јужном булевару је 550.000.000 динара, од чега је половину издвојила Дирекција за грађевинско земљиште, а остатак је обезбеђен из кредита Европске инвестиционе банке.

По завршетку преуређења овог дела улице уследиће усвајање Плана детаљне регулације за онај део Булевара који није био обухваћен овом обновом. После тога ће бити решавани имовинско-правни односи, а тек онда би требало да почну радови од којих се житељима Јужног булевара већ диже коса на глави.


Никола Миковић

[ПОЛИТИКА, 07/03/2008.]
 
Grad preti penalima
M. PRELEVIĆ, 13.03.2008

RADOVI na najvećem gradskom gradilištu, u Južnom bulevaru, biće gotovi do 15. aprila. Ovaj novi rok, tačno tri i po meseca duži od prvog obećanja, u četvrtak su, pod zvucima bagera i valjaka - ali i još snažnijim pritiskom građana - utanačili čelnici Grada i izvođači.
- Prvi ću se ovuda provozati automobilom 15. aprila - obećao je radnicima v. d. gradonačelnika Zoran Alimpić. Uz osmeh, u kojem se, možda, krila i blaga pretnja. Jer, ovaj rok je i poslednja šansa koju će iz Starog dvora dobiti izvođači. (Tek) od tog datuma oni će morati da plaćaju "penale" za svaki sledeći dan u kojem mašine budu provele u ovoj ulici.

A provele su ih - iha-haj. Otkad su prvi buldožeri "Ratka Mitrovića" i drugih preduzeća stigli u Južni bulevar, poslednjeg dana septembra, prošlo je više od pet meseci. Za žitelje ove i okolnih ulica, bili su to dani obeleženi čestim nestašicama vode, prljavim cipelama, nesnosnom bukom i kvarovima električnih aparata.
- Struja nestane, pa dođe, a kad dođe - televizor crkao. Najgore je sa starim uređajima - prepričava nevolje stanara radnica u kiosku na uglu sa Gavrilovićevom ulicom. - Svima je već dozlogrdilo ovo mučenje. I bilo je krajnje vreme da neko lupi šakom o sto i natera radnike da završe ono što su započeli.

Zato ni Zoran Alimpić nije krio nezadovoljstvo tempom rekonstrukcije. Podvlači, ipak, da je u pitanju veliki posao, koji se obavlja jednom u nekoliko decenija.
- Izvinjavam se građanima zbog produženja radova, ali izvođače su pratili neočekivani problemi - istakao je prvi čovek Beograda. - Ne postoji dokumentacija o podzemnim planovima, a to je nešto što se dešava i na drugim gradilištima.

Boris Ranković, direktor Direkcije za građevinsko zemljište, objašnjava da je u ugovoru napravljen aneks, pa će se izvođačima oprostiti dosadašnje kašnjenje. Prema njegovim rečima, u Južnom bulevaru do sada je urađeno 80 odsto posla.
- Dva su osnovna razloga što se posao odužio - kaže Ranković. - Nisu postojali planovi o kućnim priključcima, pa smo morali da ih otkrivamo ručno. Drugo, ni mokroluški kolektor nije bio na mestu na kojem je ucrtan u planovima. Njegova stvarna pozicija mnogo je bliža nosećim stubovima Autokomande, pa je to dodatno usporilo radove. Važno je što su svi veliki radovi završeni, pa nam ostaje samo finiš.

MODERNO
KADA posao najzad bude gotov, Južni bulevar će konačno opravdati svoje ime. Imaće četiri saobraćajne trake, sa razdelnim ostrvom. Sa obe strane ulice biće zasađeni drvoredi. Biće postavljen i novi kanalizacioni kolektor, prečnika 2,5 metra. Vrednost radova je 550 miliona dinara. Polovinu novca obezbedila je Direkcija za građevinsko zemljište, dok se ostatak finansira iz kredita Evropske investicione banke.
извор Новости
линк http://www.novosti.co.yu/code/navigate.php?Id=14&status=jedna&vest=117844&datum=2008-03-13
 
Svaka cast onom talentu koji je napravio projekat. Upropastio si nam trotoare i parkinge. Ulicu nam nisi prosirio jer smo i ranije imali 4 trake. Ubacio si potpuno nepotrebno pesacko ostrvo koje je predebelo i zauzelo je pola ulice. Ustvari nisi nista prakticno uradio samo si nase trotoare skratio i ubacio ih u sredinu ulice izmedju dva smera. Jos na ovako uske trotoare sinula ti je genijalna ideja da nam ubacis i drvored. Odlicno je to! Samo sto sad na mestima gde ce biti drvo pa do ivicanjka ulice nece moci da se mimoidju dve osobe a kako ce se ljudi sa kolicima za bebe da prolaze sam bog zna upravo zbog toga sto si predvideo da nam je sirina trotoara od 2,5m sasvim dovoljna. Ukupno si ostavio cak 30 mesta za parking i to samo sa jedne strane koja ce jos morati da se placaju jer dolazi zelena zona. Tvojoj domisljatosti nema kraja.. Hvala ti za one fensi plocnjake sto ce zameniti trotoar i za stazicu za slepe osobe ko sto imamo u srpskih vladara - potpuno nepotrebno samo da se poveca vrednost projekta. Al sve to zajedno lepo izgleda za oci jel da? Drvoredi, pesacko ostrvo, procnjaci.. ma pravo remek delo.
Jedina svetla tacka ovog projekta je rekonstrukcija kanalizacione mreze.

ps
Hvala ti za jos nesto. Sto projekat umesto 3 meseca traje vec 6 meseci i ko zna koliko ce jos. I jos jedno ti hvala za sve ove trenutke koje smo proveli u blatu, mulju, prasini, pesku i daskama preko kojih smo dolazili do civilizacije. Bez vode, struje i telefona.
 
U Juznom Bulevaru nisu postojale 4 trake, osim uz neke raskrsnice radi skretanja i oko autobuskih stanica. Parking mesta u ulici nije bilo, tj. bilo je improvizovanog parkiranja po trotoarima, koji su inace bili potpuno izrovani i apsolutno neupotrebljivi, a da ne pricamo o tome kako je sve izgledalo kada padne kisa. Drugo, ta ulica je toliko zagadjena zbog kolicine saobracaja da joj je drvored preko potreban, pa da bar prodise za nekih par godina. Malo optimizma i strpeljenja jer nista ne moze da se izvede na brzaka.
 
Skyliner":f2p4apvo je napisao(la):
Svaka cast onom talentu koji je napravio projekat. Upropastio si nam trotoare i parkinge. Ulicu nam nisi prosirio jer smo i ranije imali 4 trake. Ubacio si potpuno nepotrebno pesacko ostrvo koje je predebelo i zauzelo je pola ulice. Ustvari nisi nista prakticno uradio samo si nase trotoare skratio i ubacio ih u sredinu ulice izmedju dva smera. Jos na ovako uske trotoare sinula ti je genijalna ideja da nam ubacis i drvored. Odlicno je to! Samo sto sad na mestima gde ce biti drvo pa do ivicanjka ulice nece moci da se mimoidju dve osobe a kako ce se ljudi sa kolicima za bebe da prolaze sam bog zna upravo zbog toga sto si predvideo da nam je sirina trotoara od 2,5m sasvim dovoljna. Ukupno si ostavio cak 30 mesta za parking i to samo sa jedne strane koja ce jos morati da se placaju jer dolazi zelena zona. Tvojoj domisljatosti nema kraja.. Hvala ti za one fensi plocnjake sto ce zameniti trotoar i za stazicu za slepe osobe ko sto imamo u srpskih vladara - potpuno nepotrebno samo da se poveca vrednost projekta. Al sve to zajedno lepo izgleda za oci jel da? Drvoredi, pesacko ostrvo, procnjaci.. ma pravo remek delo.
Jedina svetla tacka ovog projekta je rekonstrukcija kanalizacione mreze.

ps
Hvala ti za jos nesto. Sto projekat umesto 3 meseca traje vec 6 meseci i ko zna koliko ce jos. I jos jedno ti hvala za sve ove trenutke koje smo proveli u blatu, mulju, prasini, pesku i daskama preko kojih smo dolazili do civilizacije. Bez vode, struje i telefona.
A sta fali drvoredima? Beorad generalnop ima premalo zelenih povrsina, a Juzni Bulevar je u stanju pre rekonstrukcije izgledao jadno i sumorno bez ijednog drveta.
 
Skyliner":3nw7c7mb je napisao(la):
i za stazicu za slepe osobe ko sto imamo u srpskih vladara - potpuno nepotrebno samo da se poveca vrednost projekta.
Bezobrazluk do krajnjih granica.
PROBLEM je u tome što u Nemanjinoj nisu urađene staze za slepe, i što nisu urađene u rekonstrukcijama ulica na Dorćolu.

// Skyliner, pokušaj obrnutu logiku, pošto vidim da se brineš za dečija kolica (a 2.5m je sasvim dovoljno da se obiđu dvoje kolica, osim ako nisu za trojke) zamisli da nisu spušteni ivičnjaci na semaforima?

Malo više elementarne uviđavnosti prema drugima neće škoditi.
 
Vrh