Šta je novo?

Izbori 2024

Pa i te nedeljice i cela ta dolina jadra a i šire je oberučke glasala da za ovog, tako da što se mene tiče:
Buši hahahahahahaha buši hahahahaha
 
To ti je kompliment, nisam te osudjivao vec sam samo pretpostavio da je takav komentar posledica manjka kiseonika u mozgu i prevelike konzumacije interneta danas.

Verovacu da je tako, bolje po tebe da je tako jer osoba koja pise ,,busi hahahahaha"... bolje da ne kazem...
 
Ovo je jedna od retkih stvari gde narod zaista ne treba da se pita za nešto, odnosno barem ne cela nacija. Ovde pre svega treba stručnjaci da daju svoja tumačenja, svoje argumente, pa da se odluči. Ovako on sad nešto govori da treba kao društvo da donesemo odluku, iliti nešto u fazonu referendum - a već znamo kakav će ishod biti. Pa bi tako glasali isti oni koji su sad na izborima (decembarski i junski) izašli da glasaju za Vučića, a nisu znali ni na kom nivou se kandiduje (a neki čak nisu ni znali da je on predsednik).

Tako da, hvala, ali ne, o ovome treba neko drugi da odluči, a ne baba Milunka koja ni ne zna šta je litijum.
 
Pa i te nedeljice i cela ta dolina jadra a i šire je oberučke glasala da za ovog, tako da što se mene tiče:
Buši hahahahahahaha buši hahahahaha
И онда ће то загађење земљишта и воде преко Дрине доћи у Саву и Савом до Београда, па самим тим и нас. Види се да си мазохиста.
 
To ti je kompliment, nisam te osudjivao vec sam samo pretpostavio da je takav komentar posledica manjka kiseonika u mozgu i prevelike konzumacije interneta danas.

Verovacu da je tako, bolje po tebe da je tako jer osoba koja pise ,,busi hahahahaha"... bolje da ne kazem...
Napisao ja ili ne, ali bas te budale su glasale za ovo ili nisu imale nista protiv toga tj nisu glasali da se to zaustavi,
ja jesam i uvek cu biti protiv i toga i njih ali jbg darvin ne oprašta..
 
И онда ће то загађење земљишта и воде преко Дрине доћи у Саву и Савом до Београда, па самим тим и нас. Види се да си мазохиста.
Ja ni izbliza kao ovi sto su glasali za to ili apstinirali jer im nije stalo do promene i toga da se to predupredi...
 
Ima nade za Srbiju.
 
Decko zavrsio Matematicku gimnaziju pa ETF smer telekomunikacije gde je i doktorirao, to samo tebi koji vrv ne znas sta je polinom moze da bude komedija.

Kakve veze ima ETF i matematika sa obaveštajnim poslovima?

Polinomima do nacionalne bezbednosti!
Koliko i medicina nacistima. Doktor Mengele je bio jako školovan čovek, država kojoj je slučio mu je dala jako odgovornu poziciju. U svetu se dešava da obaveštajci imaju po neko saučesništvo u organizovanom kriminalu ili progon političkih protivnika, ali ipak brane strateške interese države. Ovde imamo veleizdajnika koji strancima ustupa rudnike, njive, aerodrome, nacionalnu železničku stanicu, ukida prisustvo na Kosovu kroz paralelne institucije, koje ni bombama nisu uspeli da oteraju...

Odnosno, napredni Doktor Mengele zadužen za čuvanje sadašnjeg poredka, zaduženog za elektronsko praćenje, diplomirani podkazivač. Da li je neko sa Matematičkom gimnazijom i ozbiljnim fakultetom uključen da bude direktor železnice, elektroprivrede, ili nekog drugog strateškog sistema? Ne njegova generacija maturanata Matematičke gimnazije u Srbiji u najboljem slučaju radi u prosveti, dok po belom svetu im daju vrlo ozbljna mesta u nauci i privredi. Ja sam sam završio istu tu Matematičku gimnaziju, posle nje Saobraćajni fakultet, koji je u mojoj generaciji bio jedan od težih/zahtevnijih.

Zašto @stf dečko koji je počeo kao aktivista, motivisan, i koji vezano baš za društveni deo nauke jako može da doprinese u Sekretarijatu za saobraćaj, umesto da ga uključite u ozbiljne projekte, ubili ste mu volju.
 
Ne njegova generacija maturanata Matematičke gimnazije u Srbiji u najboljem slučaju radi u prosveti, dok po belom svetu im daju vrlo ozbljna mesta u nauci i privredi.
Sve sve ali ovo ne stoji. Ljudi iz Matematicke su uglavnom vrlo vrlo uspesni i u zemlji i u inostranstvu. Bar je tako u mojoj generaciji, a mi smo sa Orlicevom isli u smenu (oni su dve godine stariji od nas), tesko da je njihova trajektorija drugacija.
 
Sve sve ali ovo ne stoji. Ljudi iz Matematicke su uglavnom vrlo vrlo uspesni i u zemlji i u inostranstvu. Bar je tako u mojoj generaciji, a mi smo sa Orlicevom isli u smenu (oni su dve godine stariji od nas), tesko da je njihova trajektorija drugacija.

isto iskustvo imam. secam se na etfu koji je jaz bio izmedju njih i nas ostalih. sa dosta njih sam radio uzivo. nisu sada to neki pusti genijalci, u fazonu svi ostali su bedni, samo oni kidaju, ali imaju kvalitet
 
Taj mit je opet ostao nešto što pogodi činovniku Vučiću (od sada ga ja tako zovem, jer u suštini i prenosno jeste naš činovnik), istom mitomanijom se pričalo i o Šešelju kao genijalcu sa pravnog.

To uopšte nije garant da nisi totalni kr**** od čoveka..
Pa mislim ok, ali ko je kr**** od coveka je vec dosta subjektivna procena.

Kad je Orlic u pitanju, onda nije bitna skola nego kakav si covek
Kad je Grcic u pitanju, onda je opet bitna skola
Kad su Lazovic ili Dobrica u pitanju, onda ponovo nije bitna skola
Kad je Jeremic u pitanju, onda je opet bitna skola, dok ne krene da koketira sa Vucicem, onda vise nije

Ljudi su generalno slepi za sopstvenu pristrasnost. Zato i imamo toliku polarizaciju, gde obe strane misle za ove druge da su im isprani mozgovi i da niko normalan i objektivan ne bi mogao tako da razmislja.
 
Sve sve ali ovo ne stoji. Ljudi iz Matematicke su uglavnom vrlo vrlo uspesni i u zemlji i u inostranstvu. Bar je tako u mojoj generaciji, a mi smo sa Orlicevom isli u smenu (oni su dve godine stariji od nas), tesko da je njihova trajektorija drugacija.
Uspešni su u zemlji:
1) Samostalni privrednici
2) Programeri za strane firme
3) Uspe[ni prosvetari
4) par onih koji su krenuli putem doktora Džekila tipa Vladimir Orlić, ali to je statisrička greška.

Da li neko radi u Institutu Kirilo Savić? Institutu za puteve? Ikarbusu? Naravno da ne kada nisu preživeli napredni armagedon, a ako je neko zapao negde, možda u Simens u Kragujevcu ili sličnu stranu firmu sa stranim menadžmentom. Da li su usmereni da se bave vozovima velikih brzina? Naravno da ne kada na železnicama kadrovski genocid ne prestaje. Vladimir Orlić je 1983. godište, ja sam 1984. Posle moje generacije uopšte, govore mi da se dešavalo da čak celo odeljenje kolektivno ode u Irsku na studije.

A inače, ja nisam prezadovoljan Matematičkom gimnazijom, zato što je bazirana na nastavnom programu, a ne na mogućnosti samostalnog istraživanja ili u malim grupama. Kvalitet je jedino u selekciji i udruživanju talentovanije omladine. Ali u skladu je sa privrednom himnom SFRJ "Što si mi doveo ove smarače". O čemu se radi? Ćale je na Tehnološkom fakultetu branio diplomski vezano za hidro-termo izolacione materijale sredinom 1970-tih. Za diplomski rad je u laboratotiji istog vršio laboratorijske eksperimente. Komisija je rekla: "sve si lepo izračunao i istražio, ali to je nova neistražena nauka, evo tebi 8". Dolazi u "Prvu iskru Barič", mlad inženjer na konferenciji pokazuje pred privrednicima iz cele SFRJ mogućnosti te tehnologije. Cela Jugoslavija želi da naruči, a direktor moga ćaće počeo da mu peva privrednu Himnu "Što si mi doveo ove smarače". Nekih cirka 37 godina kasnije dolazi odgovor direktno sa vrha za svaku smislenu inicijativu od vođe sekte izdajnika: "Pogrešili smo što smo vas slušali".
 
Uspešni su u zemlji:
1) Samostalni privrednici
2) Programeri za strane firme
3) Uspe[ni prosvetari
4) par onih koji su krenuli putem doktora Džekila tipa Vladimir Orlić, ali to je statisrička greška.

Da li neko radi u Institutu Kirilo Savić? Institutu za puteve? Ikarbusu? Naravno da ne kada nisu preživeli napredni armagedon, a ako je neko zapao negde, možda u Simens u Kragujevcu ili sličnu stranu firmu sa stranim menadžmentom. Da li su usmereni da se bave vozovima velikih brzina? Naravno da ne kada na železnicama kadrovski genocid ne prestaje. Vladimir Orlić je 1983. godište, ja sam 1984. Posle moje generacije uopšte, govore mi da se dešavalo da čak celo odeljenje kolektivno ode u Irsku na studije.
Ja sam generacija posle tvoje, prvi put cujem za te price o irskoj, a nisam bas bez kontakta sa generacijama nakon nase.

Matematicka nije saobracajna skola, mali broj ljudi uopste ode na Saobracajni faklutet posle, dosta ti je cudan izbor i kriterijum za uspesnost. Ljudi koji rade po drzavnim institutima i i dalje se bave naukom ima dosta. Ima i nabrojanih, privrednika, profesora, programera itd.
 
A inače, ja nisam prezadovoljan Matematičkom gimnazijom, zato što je bazirana na nastavnom programu, a ne na mogućnosti samostalnog istraživanja ili u malim grupama.

Nekako sam i ja uvek imao osećaj da se znanje nekako telediriguje i kontroliše i to na višim nivoima, bez previše iskakanja, makar imao suvog genija.

A na tom gimnazijskom nivou valjda mora tako, još uvek je to relativno nizak stepen znanja, mora prvo baza dobra da se napravi. Inače se družim sa jednom devojkom iz tvoje generacije koja je ostala tu da predaje. :)

A Orlušina mi je muvao ženu dok je još nisam poznavao i dok ovaj nije prodao dušu đavolu. Kaže da je čovek pesnik... :)
 
Ćale je na Tehnološkom fakultetu branio diplomski vezano za hidro-termo izolacione materijale sredinom 1970-tih. Za diplomski rad je u laboratotiji istog vršio laboratorijske eksperimente. Komisija je rekla: "sve si lepo izračunao i istražio, ali to je nova neistražena nauka, evo tebi 8". Dolazi u "Prvu iskru Barič", mlad inženjer na konferenciji pokazuje pred privrednicima iz cele SFRJ mogućnosti te tehnologije. Cela Jugoslavija želi da naruči, a direktor moga ćaće počeo da mu peva privrednu Himnu "Što si mi doveo ove smarače". Nekih cirka 37 godina kasnije dolazi odgovor direktno sa vrha za svaku smislenu inicijativu od vođe sekte izdajnika: "Pogrešili smo što smo vas slušali".
Na istom fakultetu, moju kevu je profesor hteo da obori jer je rekla 'bakarna katoda', a ne 'katoda od bakra'...
 
Sigurno je i romantik... na kalup Jovana Ducica :) pa kako je izrastao u onako osornu kreaturu? :)
 
И онда ће то загађење земљишта и воде преко Дрине доћи у Саву и Савом до Београда, па самим тим и нас. Види се да си мазохиста.
Дринска подземна жила иде директ до Београда. А стручњаци за воде су још 80их предвидели резерве воде у Подрињу, Мачви и Поцерини да буду стратешка резерва за водоснабдевања Београд.
Али нама овим и сличним темама одлучују правници, економисти, разни менаџери, новинари, Шешељ, доктор Крстић, амбасадор СР Немачке.
 
Koji su to cirkusanti, narod ih treba najuriti čim kroče na teritoriju opštine Loznica.
 
Pa mislim ok, ali ko je kr**** od coveka je vec dosta subjektivna procena.

Kad je Orlic u pitanju, onda nije bitna skola nego kakav si covek
Kad je Grcic u pitanju, onda je opet bitna skola
Kad su Lazovic ili Dobrica u pitanju, onda ponovo nije bitna skola
Kad je Jeremic u pitanju, onda je opet bitna skola, dok ne krene da koketira sa Vucicem, onda vise nije

Ljudi su generalno slepi za sopstvenu pristrasnost. Zato i imamo toliku polarizaciju, gde obe strane misle za ove druge da su im isprani mozgovi i da niko normalan i objektivan ne bi mogao tako da razmislja.

Ne bih se složio do kraja sa time da je kretenizam subjektivan toliko. Ako u potpunosti relativizujemo stvari, onda svakako, ali zajedničke crte koje kreteni imaju su prilično jasno definisane. U ovom slučaju su - laganje na kub, neprezanje od vređanja, omalovažavanja, psovanja, nepoštovanja drugih koji se ne slažu sa tobom, itd.

Isto je tako i kad kažemo da je neko neškolovan, to je jasno prilično šta znači i nema nužno veze sa karakterom osobe, kao i obrnuto.

Treće je naravno kompetentnost za određenje pozicije i poslove svakako.
 
^ma klasicna ekvilibrizacija ovih i onih kako bi "ja ispao mnogo pametan jer sam iznad i jednih i drugih"...
zamisli u toj sumanutoj i narcisoidnoj mentalnoj akrobaciji izjednacis pink, (na stranu idiotski reality i jos idiotskije emisije sa govanom jeremic pa cak i preCednikom i ostali cirkus) sa poklonjenom jbnom nacionalnom frekvencijom i "oslobadjanjem" od poreza tj finansijskim (a boga mi i svakim drugim) imunitetom i parazitiranjem na grbaci poreskih obvesnika uz sejanje najstrasnije propagande, laži i pljuvacine (sns reklama protiv olivera pre nego sto je ubijen, itd..)
- i n1 sa druge strane (koji bukvalno nema nista od gore navedenog za pink)
taj fazon...
 
Poslednja izmena:
^ma klasicna ekvilibrizacija ovih i onih kako bi "ja ispao mnogo pametan jer sam iznad i jednih i drugih"...
zamisli u toj sumanutoj i narcisoidnoj mentalnoj akrobaciji izjednacis pink, (na stranu idiotski reality i jos idiotskije emisije sa govanom jeremic pa cak i preCednikom i ostali cirkus) sa poklonjenom jbnom nacionalnom frekvencijom i "oslobadjanjem" od poreza tj finansijskim (a boga mi i svakim drugim) imunitetom i parazitiranjem na grbaci poreskih obvesnika uz sejanje najstrasnije propagande, laži i pljuvacine (sns reklama protiv olivera pre nego sto je ubijen, itd..)
- i n1 sa druge strane (koji bukvalno nema nista od gore navedenog za pink)
taj fazon...
Zamisli u toj sumanutoj i ostrascenoj mentalnoj akrobaciji napises ceo pasus u kom odgovaras na nesto sto niko nije izjavio.
 
Vrh