Šta je novo?

Izbori 2024

Посечено дрво на Новом Београду да би се видео Вучићев предизборни постер.
Pogledajte prilog 199010

Fotografija pred neke izbore i kako je izgledalo pre sečenja.
1716406706800.png
 
Добро Беки, ти гледаш потпуно субјективно. Ја сам одавно искључио такав став, кад покушавам да ствари сагледам аналитички. Од тада погађам скоро непогрешиво. :) Једини сам овде видео Нестора у скупштини, и реалан домет СПН-а, а пре месец дана дао прогнозу као ова два данашња истраживања.
Gledam subjektivno da, kroz svoje okruzenje.

I znam koliko je u stvari to sve prilicno neozbiljno, a narocito kada se pojave nova lica postaje prilicno nepredvidivo.

Naravno, ako ta nova lica odrade dobru kampanju.

Ne analiziraju svi u sitna crevca ko mi na temi.

Mi smo ovde u kraju na dan izbora bukvalno isterali nase matorce da glasaju 😁 I vecina ih nije htela za Djilasa i pitaju za koga onda, mi kao, zaokruzujte NADA-u.

Brat se na primer vratio ujutro iz inostranstva pa je prespavao dan i nije izasao, ali da je bio iole motivisaniji, ne bi prespavao.

U svakom slucaju, SNS i SPS i ovi donekle SPN znaju sta ih ceka. Ali ti imas uvek pola ljudi koji ne izlaze i nisu svi zadrti bojkotasi nego se ta ekipa rotira, jednom jedni izadju, drugi put drugi.

I jedino ih neka nova, mlada energija moze motivisati.

Znam da zvuci sve ovo neozbiljno sto pisem, ali kad i jeste neozbiljno u sustini.

Znam koliko samo izborni dan nije nesto preozbiljno gde svi citaju programe stranaka od 300 strana nego dosta utice atmosfera i polet medju narodom na ulici, sad i internetu.

Secam se kad je Karic pred izbore krenuo peske iz Zeleznika sa grupom ljudi do centra grada 🤣 Bio sam klinac i nasao se u Pozeskoj kad su prolazili, isao do prodavnice, odmah mi stavili bedz, kacket, dali majicu... Ljudi prilaze, dobijaju tako neke poklone, prikljucuju se u setnji, isao sam do Sajma sa njima peske, moji umrli od straha gde sam nestao, nisam tad imao mobilni 🤣

I da sam imao tada pravo glasa, glasao bih za njih.
A sad moram arogantno ovo da napisem, ali dosta nasih sugradjana nisu pametniji nego sto sam ja bio kao dete 🤣🤣🤣

Ozbiljno se radi da se napravi neka baza, koju sada imaju i BB i K-P, a ovo ostalo... ako se odradi nesto dobro i kreativno do kraja kampanje i napravi neki zalet i stvori neka atmosfera... ko zna. A to mogu samo nova lica, Djilasu nikakva dobra atmosfera ne pomaze i nece ljudi da glasaju makar Gangula ostao.
 
Poslednja izmena:
Тек нас чека најмучнији дугачак период током кога ће се Ђиласова и Савова струја сукобљавати и међусобно посипати продуктима шупка, да се надгорњавају чијих 15% је дуже. Гангстерај и гангулазам ће достићи неслућене размере.

Топло препоручујем налажење нових хобија, ангажовање ка себи и ближњима, улагање у знање и срећу.
Кхм, кхм... :sesir:
 
Ja znam desničare za koje sigurno ne bi rekao da su glupi, koji su protiv SNS generalno, ali koji kažu da je i ovakav SNS bolji od bilo koje "građanističke" stranke.
Ovo kao da si moj profil uzeo kao referencu :) jednostavno ovi građanisti su mi užasni, i nikad za njih ne bi glasao, ni po koju cenu. S druge strane ljude tipa Savo ne doživljavam kao građansku opciju (ili bar ne u potpunosti) pa su mi bliži sa nekim stavovima, i ako bi birao pre bih glasao za njih nego nekakvu drugu opoziciju.

Sve građanske i levo orjentisane opcije su u sukobu sa mojim vrednosnim sistemom i ni u ludilu ne bih mogao da glasam za njih.
 
Мени уопште није јасна та његова кампања поистовећивања гласања за резолуцију о геноциду у Сребреници са Косовским Бојем. Ок, јасно ми је интерес државе јесте да се резолуција не усвоји, и јасно ми је да се боримо против јачих али то је једина паралела. Мени је јасно да је резолуција политичка, без обзира на јачину злочина који се заиста догодио, али ваљда је јасно да је то резултат шуровања са Русијом и Кином, а знамо да то није баш популарно на западу.
При том се својски труди да покаже како резолуција оптужује цео народ или државу, што у самој резолуцији заиста не пише. Тиме наравно наноси додатну штету. Битно је да се он представи као Цар Лазар (ценим и више од тога) а то што наносиш штету свом народу, то није битно...
Знао сам да смо ми криви и да има неко рационално објашњење за запад који хоће да налепи етикету геноцидних једином народу у овом делу европе који је заправо исти и доживео и за који су они добрим делом иначе и одговорни!

У међувремену Макрон и цела Француска нису још изашли из гузице Сија као и цела Мађарска и заправо већи број држава "колективног запада". А Србија иначе сав свој релативно позамашан капацитет за производњу муниције извози Украјинцима и Израелу и још у пракси прати све економске санкције Русији.

Али није довољно, није довљно јер по људима као што си ти види тај запад да може и јаче да гази. Више их ни не кривим, што они јаче то је љубав Србаља безусловнија, понизнија и за запад уноснија.
 
Svi odreda ste u decembru glasali za tog istog Dragana kojeg sad polivate govnima sto dosta govori o vama kao ljudima. S obzirom kakav smo presedan i prekrsaj napravili sto otvoreno priznajem i pustili listu Save Manojlovica na Vrscaru sa 300 potpisa umesto 600 mi nesto govori. Nemoj da sutra nisam rekao kad budete kmecali da radi za nas.
Сад те питам искрено, да ли стварно верујеш да је доктор Шапић заслужио још један мандат? Ено на Новом Београду шири саобраћајнице са 2 и 3 траке по смеру на 3-4-5 трака, негде и 6, а ви на Врачару се киселите у тролејбусу у гужвама од Славије до Воје Илића. И има да вам укину тај један тролејбус што иде даље од Славије и изједначе вас са Белим потоком и Пиносавом који исто имају превоз само до Славије. Зашто није проширен макар Јужни булевар од Максима Горког до стадиона Обилића? Већи је приоритет Вишњичка?
 
Знао сам да смо ми криви и да има неко рационално објашњење за запад који хоће да налепи етикету геноцидних једином народу у овом делу европе који је заправо исти и доживео и за који су они добрим делом иначе и одговорни!

У међувремену Макрон и цела Француска нису још изашли из гузице Сија као и цела Мађарска и заправо већи број држава "колективног запада". А Србија иначе сав свој релативно позамашан капацитет за производњу муниције извози Украјинцима и Израелу и још у пракси прати све економске санкције Русији.

Али није довољно, није довљно јер по људима као што си ти види тај запад да може и јаче да гази. Више их ни не кривим, што они јаче то је љубав Србаља безусловнија, понизнија и за запад уноснија.
Искрено не знам како си то извукао из мог поста, али ајде свако има право на мишљење. Ако прочиташ пажљиво шта сам написао видећеш да мислим да интерес Србије јесте да се та резолуција не усвоји, и да се треба борити против тог усвајања, јер поред тога што је је супротно нашем интересу није ни праведна. Старо правило је да ако се правда ћера тако што се само једна страна кажњава за своје грехе онда то само води у још већу неправду.
Али оно што ми смета је што се то противљење резолуцији подиже на пијадестал Косовског боја и то управо показује да основни циљ Вучићевог ангажмана по том питању није борба против усвајања резолуције већ саморекламирања и жеља да стави себи неки царски ореол, да представи себе као неки Српски Мојсије. И наравно предизборна кампања. Такође, циљ резолуције јесте усмерен против српских интереса у том смислу што слаби позицију Србије и што се тиче КиМ и још више Српске, али нигде не прокламује Србе као геноцидан народ што покушава да протури Вучић.
И као шлаг на торту изјава новог премијера да који год буде резултат гласања то можемо сматрати својом победом!?! Дакле води се нови Косовски бој и шта год се ту деси Вучић је победио, живео месија Вучић, макар се срби свели на хлад једне шљиве.
А то везано за Русе и Кинезе што сам писао сам прилично сигуран да је допринело предлагању резолуције. Нигде нисам рекао да је то праведно, већ да је такав интерес сила које тренутно имају највећи утицај на међународне организације, читај САД, који су исто лицемери као и Русија и Кина. Да ли је требало другачије да се поставимо, не улазим у то само кажем да се за те ствари мора платити цена главној ајкули. Мене много више боли што су нам разорене све институције осим престола његовог царског височанства.
 
Мене много више боли што су нам разорене све институције осим престола његовог царског височанства.
Pa za ovo je USA odgovorna jer se tako radi u kolonijama, sistematski se uništavaju sve institucije.
 
Ovo kao da si moj profil uzeo kao referencu :) jednostavno ovi građanisti su mi užasni, i nikad za njih ne bi glasao, ni po koju cenu. S druge strane ljude tipa Savo ne doživljavam kao građansku opciju (ili bar ne u potpunosti) pa su mi bliži sa nekim stavovima, i ako bi birao pre bih glasao za njih nego nekakvu drugu opoziciju.

Sve građanske i levo orjentisane opcije su u sukobu sa mojim vrednosnim sistemom i ni u ludilu ne bih mogao da glasam za njih.

Ja sam došao u fazu da bih glasao za crnog đavola samo da SNS-u vidim leđa.
 
Ja sam došao u fazu da bih glasao za crnog đavola samo da SNS-u vidim leđa.
I od goreg ima gore. Ja mislim da su građanisti još gora opcija od SNS-a. Samo što su cool i urbani, pa mladima prijaju i gode. Ali ja ih doživljavam kao vukove u jagnjićoj koži koji su gladni svega. Samo zamisli kako bi se ponašali ljudi koji su gladni svega da dođu na vlast. Pa to bi bilo potpisujem gore nego SNS
 
I od goreg ima gore. Ja mislim da su građanisti još gora opcija od SNS-a. Samo što su cool i urbani, pa mladima prijaju i gode. Ali ja ih doživljavam kao vukove u jagnjićoj koži koji su gladni svega. Samo zamisli kako bi se ponašali ljudi koji su gladni svega da dođu na vlast. Pa to bi bilo potpisujem gore nego SNS

SNS je dostigao srazmere nesposobnosti i korupcije da im pozavide i afrički režimi. Apsolutno nijedna od građanskih stranaka ne bi bila gora od ovoga što SNS radi.
 

Sapic ovom komsiji uz sve sto mu je uradio sada busi gume i naplacuje mu kazne za parkiranje

46:10

47:32


Zamislite gradonacelnik vam busi gume.
 
Nevera kakvi nas jasu i nikom nista. Verujem da to prolazi kod naroda jer vecina ljudi i razmislja u sebi "pa i ti bi tako da mozes".......sta reci. Dodji do funkcije ili se slizi sa vlascu pa se bahati kolko hoces. Usput zaposli celu familiju na drzavna jasla da ne moraju ni da dolaze na posao. Nismo mi uopste odmakli od 90ih, neki se tripuju da jesmo jer se grade stanovi gde god ima mesta. Nesto je trulo .....i nece se verovstno nikad promeniti ovde
 
"Okretnica se nalazi pored samog keja, direktno pored okretnice su i dva dečja igrališta koja deca veći deo godine ne mogu da koriste zbog zagađenja i buke koju proizvode autobusi na okretnici“

320px-Paris_Tuileries_Garden_Facepalm_statue.jpg

Nevera, nevera.



P..S. Jel može doktor Šapić da dođe u Vojvode Stepe da naplaćuje kazne i buši gume za parkiranje i vožnju žutom trakom potrebnije je. Ako ima volju, ja ga podržavam.
 
El može neko da mi objasni što je ova Ana Mihajlovski (voditeljka iz Letećeg starta sa Kalinićem) ostustala od kandidature? Nešto čitam povukla se, tamo vamo, al nije mi jasno zašto
 
Ja glasam za Žvalavog ovaj put. Ovi su mi mnogo neozbiljni, ovi barem imaju ozbiljno organizovanu organizaciju. Skandalozno je ko je njemu sve opcija. Iliti kvazi.
 
El može neko da mi objasni što je ova Ana Mihajlovski (voditeljka iz Letećeg starta sa Kalinićem) ostustala od kandidature? Nešto čitam povukla se, tamo vamo, al nije mi jasno zašto
Ваљда је до промене места пребивалишта што је сада услов и за гласаче и за кандидате.
 
Ja glasam za Žvalavog ovaj put. Ovi su mi mnogo neozbiljni, ovi barem imaju ozbiljno organizovanu organizaciju. Skandalozno je ko je njemu sve opcija. Iliti kvazi.
Слободно гласај за укидање левог скретања у Поп Лукину, укидање тролејбуса, укидање трамваја у Париској, рушење Старог савског моста пре изградње новог, непотребне радове на додавању нових трака на новобеоградским булеварима док се на земунским и врачарским стварају чепови, избијање нечијег телефона из руку од стране градоначелника, партијско запошљавање, измештање зоо врта на Аду чиме ће настати још већи колапс, опстанак дивљих објеката на Савском насипу, инвеститорски урбанизам....
 
Evo sad i po ogradam piše "nismo genocidan narod" lol
Plašenje indoktriniranih mentola kao kampanja za lokalne izbore,
u to ime juče i gangula reče kako je svako ko hice u "ovom trenutku" da se bavi lokalnim temama za lokalne izbore izdajnik...
 
S obzirom kakav smo presedan i prekrsaj napravili sto otvoreno priznajem i pustili listu Save Manojlovica na Vrscaru sa 300 potpisa umesto 600 mi nesto govori. Nemoj da sutra nisam rekao kad budete kmecali da radi za nas.
I pored naše dobre volje da progledamo Savi kroz prste sud je odbio njihovu listu na Vracaru sto je i bilo za ocekivati.
 
@Vračarac
Зашто Шапић игнорише проблеме на Врачару? Зашто није проширио ни једну од најмање 5 саобраћајница које вапе за проширењем, а по НБГ прави монструме?
Да ли је то неки НБГ комплекс, мржња према Врачару или и даље траје сукоб жуте струје и радикалске струје у СНС?
 
Evo i sns crkva se ukljucuje u predizbornu kampanju tj reality show pod "nismo genocidan narod" kako bi pomogla svom patronu.
Znaci ovo je bukvalno pomoć zapada žvali za izbore u beogradu, mogli su to sranje i sledeće godine na 30godisnjicu sto bi imalo nekog smisla...
 
Mislim da ce se na ovim izborima jasno videti da li ja vecina u beogradu za šapića tj žvalu ili ne,
dakle nema đilasa, ima novo lice,
- pa nema vise nikakvog ni izbliza logicnog izgovora za navodne protivnike šapića tj žvale da ne izađu i skinu ih makar u beogradu (nije ruku na srce bilo ni ranije al ajd sad)
Ukoliko se to ne desi to je jasan pokazatelj da beograd vecinski hoce ili nema nista protiv vladavine ovih moralnih i mentalnih nakaza,
tu se ubrajaju oni sto direktno glasaju za njih (iz bilo kog razloga) kao i oni sto ne glasaju tj juče pomenuta kategorija koja je kao bajagi protiv sns al ipak im je drazi sns od bilo kakve promene...
 
Vrh